Ablamın Amirinden Hoşlanıyorum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
İki kez iki farklı erkeğe açılıp reddedilmiş bir ablanız olarak sakın kuzum sakın açılmayın bir erkeğe 😂 ha bu demek değil ki sizi sevmiyor belki seviyordur ama hayat bana sert bir tokatla gösterdi ki hoşlanan, seven, aşkından ölüp biten her erkek utangacın babası olsa bile bir şekilde gösteriyor ilgisini. En azından ablanıza sizinle ilgili sorular sorması. Tabi erkeğin her mesajını seviyor diye de almamak lazım. Her şekilde adım gelecektir ondan size eğer öyle bir durum varsa. Bir de heves kırıcı olmak istemem ama beklentinizi minimum düşük tutun ki sonra olumsuz bir şey olursa üzülmeyin.

Merhaba KK, sitedeki ilk konumu okumaktasınız. :KK52:

26 yaşındayım. Ablam adliyede, savcılık kaleminde zabıt katibi olarak çalışıyor. Meslekte 10. yılı. 2 yıl önce, yeni atanan bir savcıyla birlikte çalışmaya başladılar. 2 yıldır savcısının ne kadar iyi olduğunu, nasıl iyi iş yaptığını, öncekilere benzemediğini anlatıyor. Diğer personel de çok memnunmuş, adam zaten tam emin değilim ne olduğuna ama bir sınavda birinci olmuş ve buraya atanmayı kendi seçmiş, hatta kendine yazık etti avukat olsa köşeyi dönerdi şimdiye falan diye konuşuyolarmış, ablam anlattı. Eh bekârmış, onu da ilave etti sjsj.

Yalan yok, ilgimi çekmedi değil ama geçen hafta ablamın yanına adliyeye giderken asla aklımda savcı beyi görürüm gibi bir düşünce yoktu. Sonuç: 40 dk kadar odasındaydım, çaylar içildi, annesi kek yapmış sjsjs ikramlar yenildi, tabii ablam da yanımdaydı ve kesinlikle anlattığı kadar var ya :halay:. Özetle müthiş bir beyefendilik, on numara bir hitabet, çocuğun kültür ve görgüsünü şap diye anlayacağınız cümleler; ağzı kulaklarında dinleyen ben... :KK28: Tanımadığım birinin yanında, bunca resmiyetin içinde bu kadar rahat hissedebilmek çok tuhaf geldi.

Sadede gelecek olursak hanımlar, ben bir parça vuruldum bu beye. Ablamın ağzını yokladığım kadarıyla normalde her gelene böyle değilmiş, anca samimi arkadaşlarıyla sohbet muhabbet oluyormuş, şansıma adli tatil olduğu için iş yokmuş. Başka bazı şeyler de biliyorum hakkında ama uzatmayayım soruyu. (Soru başlığına "âmir" yazmamın sebebi "Savcının mesleğine mi âşık oldun?" tepkilerini önlemek. Hiçbir ilgisi yok, makam odasında değil de çay bahçesinde tanışsaydık, adamın savcı olduğunu da bilmeseydim bile şu an bu konuyu açmıştım. Ablamın işi gereği tanışmamız kolaylaştı sadece. Ayrıca güzel bir mesleği olması her zaman artı puandır.)

Şimdi bu dostunuz ne yapsın, ne etsin?
Siz neyle meşgulsünüz peki? Bi paragtaf methiye+kek iyi bi ünv bölüm ve meslek beklentisi oluştu bende😒🧐

26 yaşında öğretmenim, amma çok meslek sorusu gelmiş sjsjs.
Hayırlısı olsun hakkınızda. Yalnız bir şey, dediniz ya çay bahçesinde buluşsak, mesleğini de bilmesem yine böyle etkilenirdim diye. Öyle düşünmeniz kendinizce normal ama, öyle olmazdı. Gerçekten beyefendi, saygılı olup da düz memur olan erkeğin yüzüne bakmıyor kızlar ben çalıştığım yerden biliyorum.

İki kez iki farklı erkeğe açılıp reddedilmiş bir ablanız olarak sakın kuzum sakın açılmayın bir erkeğe 😂 ha bu demek değil ki sizi sevmiyor belki seviyordur ama hayat bana sert bir tokatla gösterdi ki hoşlanan, seven, aşkından ölüp biten her erkek utangacın babası olsa bile bir şekilde gösteriyor ilgisini. En azından ablanıza sizinle ilgili sorular sorması. Tabi erkeğin her mesajını seviyor diye de almamak lazım. Her şekilde adım gelecektir ondan size eğer öyle bir durum varsa. Bir de heves kırıcı olmak istemem ama beklentinizi minimum düşük tutun ki sonra olumsuz bir şey olursa üzülmeyin.
Aldım, kulağıma küpe yaptım öyleyse söylediklerinizi. Hiç meraklanmayın, kendimi rezil edecek, melankolik hüzünlere sürükleyecek şeyler yaşatmayacağım kendime. Tam da dediğiniz gibi, ben girişimde bulunmayacağım, buna da az önce kesin karar verdim. Zaten istesem de adliye sınırları için de pek hamle şansı yok. Yarın yine ablamla gitmeyi düşünüyorum, şu an dışarıda, gelsin bakalım büyük ihtimal olur gel diyecektir. Sıkılıyorum zaten falan diyordu. Sonrasını akışa bırakıyorum.

Yazım tarzınız neden böyle ki? Bazı yerlerde boldlayıp, bazı yerlerde altını çizmişsiniz falan...Bilal’e anlatır gibi...
Kalın ve altı çizili yazma seçeneklerini kullandığım için özür dilerim. Yaparken Bilal'in b'si bile aklımdan geçmemişti.

Hayırlısı olsun hakkınızda. Yalnız bir şey, dediniz ya çay bahçesinde buluşsak, mesleğini de bilmesem yine böyle etkilenirdim diye. Öyle düşünmeniz kendinizce normal ama, öyle olmazdı. Gerçekten beyefendi, saygılı olup da düz memur olan erkeğin yüzüne bakmıyor kızlar ben çalıştığım yerden biliyorum.
Pekâlâ, haksızsınız diyemeyeceğim. Sonuçta oraya mesleği ne olursa olsun çok aşığımmm yazmadım, aksine iyi bir mesleği olması ondan etkilenmemede pay sahibi, belirttim zaten

Aynen, diğer arkadaşlar da adliyeye daha sık gitmek yapabileceğin tek şey demiş çoğunlukla. Gidince ne yapmalıyım, bilmiyorum her zaman bu seferki gibi konuşma şansımız olur mu.. ya da belki de bu defa akışına bırakmalıyım. Benim üstüme düşen gitmek, bakalım o fırsat yaratacak mı konuşmak için, mekânın sahibi sonuçta hahah.
Aynende böyle yap git ama üstüne düşme bakalım ilgine karşılık var mı onu çöz önce.
Norm Ender dinlicem şimdi senin yüzünden şarkı dilimde 😂

Aldım, kulağıma küpe yaptım öyleyse söylediklerinizi. Hiç meraklanmayın, kendimi rezil edecek, melankolik hüzünlere sürükleyecek şeyler yaşatmayacağım kendime. Tam da dediğiniz gibi, ben girişimde bulunmayacağım, buna da az önce kesin karar verdim. Zaten istesem de adliye sınırları için de pek hamle şansı yok. Yarın yine ablamla gitmeyi düşünüyorum, şu an dışarıda, gelsin bakalım büyük ihtimal olur gel diyecektir. Sıkılıyorum zaten falan diyordu. Sonrasını akışa bırakıyorum.
Ben olsam önce ablamla konuşurdum sonra akışa bırakırdım umarım hakkınızda hayırlısı olur.

Hayatında biri var mi bakin hayal kırıklığı yaşamayın
Aaa bunu yazmadım beeen! Ablamla bir ara sohbet ederken şey demiş (Bu arada ablam onun da büyüğü): "Okulu bitirdik, işi bulduk, doktorayı yaptık, bir de başımızı bağladık mıydı tamam, ben bu dağ başına (Yaşadığımız yer dağ başı) hayırlısını isteye isteye geldim, bir gün eşten yana da hayırlısı çıkar inş".

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X