Ablamın Amirinden Hoşlanıyorum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Sabırla konu sahibini bekleyenlere selam olsun tartışma cıktı, kavga cıktı halaa terketmedik konu sahibi, ilk gün ki merakla buralardayız biz pek haberin olmasa da

Sizin savcı, gülşeni tutuklayan, celal şengörü de ifadeye çağıran 96 doğumlu savcı mı acaba? Öyle olsa ne eğlenirdik

Ya inşallah goturmemistir :) konu sahibinin mesleği onu zaten ön plana çıkarır ne güzel atanmış ogretmenmis kek mek olayı işin ciddiyetini bozar
Zaten 3 katlı düğün pastası yapıp götürsede işi çok zor

Daha önce de yazdığım gibi çoğu konuda hukukçuyum veya avukatım diyip geçtim. Kocamdan psikolojik şiddet görüyorum konusu ben hakimim diye açılmıyor malumunuz

Egecell hanım evet belli bir meslek grubunun tamamını yandaş olarak ilan etmek hoş değil ama Hakim ve savciliktaki atamalarsa liyakat esası kalmadı, kararların kalitesi düştü filan demek hangi suç kapsamında olabilir? Gerçekten bilmediğim için soruyorum. 2012de hukuk fakültesinden mezun oldum 2013te stajımı yaptım bir daha alana donmedim insan hakları alanında uzmanlaştim bu yüzden TCK filan bilmiyorum ama cidden mantigim pek almiyor. Öğrenciyken güncel hukuk dergisinde "Hakim vasati" diye bir terim okudum mesela bu da mı hakaret olacak o zaman? Halkı kin ve düşmanlığa tahrik midir bu veya kamu görevlisine hakaret midir? İfade özgürlüğümüzün sınırları bu kadar mı dar olmuş? Ne demiş ki kudra bütün mesajları okudum diyor ki savcılık mesleğinin saygınlığı kalmadı çünkü yargı artık bağımsız değil diyor. Bir vatandaşın adalete inancımız sarsıldı demesinin savcıların her birine hakaret oldugunu da düşünmüyorum. Avukatlık da robotik bir şeye döndü ben avukatım üzülmüyorum böyle denince. Annem doktor diyor ki tip fakültelerinde verilen eğitim çok bozuldu hasta olan artık doktora gitmesin diyor bu bütün genç doktorları at çöpe mi demek? Ben dünyanın en bilinen ve en çok kufredilen en ise yaramaz bulunan ve eleştirilen kurumunun calisaniyim ve her gün "senin kurumun bu dünyada ne ise yarıyor??" Sözünü duyuyorum hiç de hakaret ettiklerini düşünmüyorum. Kanun ve uygulayıcılarin hakaret ve ifade özgürlüğü yorumlamalari gercekten çok çok geniş. Yorumları tekrar tekrar okudum. Zan altında bırakmak her savcının torpilli olduğunu düşünmek doğru mu, bence de aşırı yanlış ve genelleyici. Peki suç mudur? Bunu elbette bir asliye hakimi olarak siz daha iyi bilirsiniz. Ama yaklasiminiz bana doğru gelmiyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…