ablam...

farkındayım şu an zaten ben de sizden fikir almaya çalıştım. yok kesiyorum ya artık önünü ben değilim onun kocası. ben evliyken aç yattım da arayıp ondan istemedim nasılsa vermez yine yok der biliyorum diye. o da artık öyle yapsın ne yapayım.

geçen yıl konuştuk bu şekilde ama aramız düzelince bi süre sonra başladı yine zaten ödeyip gerçekten kapatacağım hepsini aslında.

Abisi de babamdan aldı vermedi ve daha neler ,
Akraba ile para mevzusu olmaması gerektiğini babamın yıllar süren depresyonundan öğrendim ,
O şekilde içi yana yana da vefat etti babam ....
Acıma acınacak duruma düşersin

Tek hatanız ablanızın yapısını bildiğiniz halde hala para veriyor olmanız. Geçmişteki borçlar olmasa, lafı olmaz denebilir de... Ablanız bana sizi gayet güzel sömüren ve utanması da olmayan bir insan gibi geldi.

haklısın gerçekten. artık verecek gücüm de acıma duygum da kalmadı ona zaten. eski eş yetmedi bir de bu sömürüyor ayıptır ya.

evet öyle umarım aynı şeyi tekrarlamam ama dediğim gibi zaten kartlarımı kapatacağım istemeye de hala yüzü olursa önümüzdeki yaz evleniyorum eşya almam lazım derim ki öyle zaten bi yerden başlamam da lazım.

hayır diyemiyoruz kıramıyoruz sonra olan bize oluyor
ben akıllanıyorum yavaş yavaş
şöyle düşünüyorum neden hayır diyemiyorum karşımdakini çok seviyorum aman küsmesin alınmasın diye
ben bu durumu şöyle aştım yapamam demeye başladım
haaa küstü mü alındı mı kendi bilir beni benim onu sevdiğim kadar sevmiyormuş demek ki

Çok çok rahat ablanız.
Para yok, limit yok.
Uzun uzun açıklama yapmayın, yok deyip geçin birdaha.
200 lira nasıl 600 lira olabilir...
valla ben et sucuk peynir almaya başladığında çok açılma ödeyemezsin beni dara sokacaksın dediğimde yok yok bu ay öderim hepsini 1inde dedi ama yine aynı son olur bu da bıktım gerçekten.

Kardeş bile olsan kesen ayrıysa borcunu ödeyeceksin. He ben durumunu bilir geri çeviririm, destek olmak isterim o ayrı. Biz kardeşlerin arasında da böyledir. Ablanızın yaptığı çok ayıp. 600 TL lik mutfak alışverişi zorda kalınca harcanabilecek bir meblağ değil bana göre. Bir kaç yemeklik sebze, yağını, salçanı alırsın yeter.
Kardeşim yada arkadaşım borcumla ilgili ararsa laf sokmak yerine mahçup olurum, ablanızın ki genişlik. Bundan sonrası için de kartlarınızı kapattırdığınızı söyleyin. "Kart olunca rahat harcıyorum sonrasında ödeyemiyorum, nakite dönüp keseme göre harcamaya karar verdim" tarzında bir şeyler söyleyin sohbet esnasında.

ablanızdan adınıza actıgı borcları kapatmasını ısteyın sonrada gorusmeyı kesın bence

ne bileyim yemeklik bir şeyim yok deyince insan da tuhaf oluyor
600 lıralık ne yemeklıkmıs arkadas etı altın tozunda mı marine edıyor ?
aylık mutfak alısverısı yapmıs resmen yemeklık degıl mı evın aylık mutfak gıderı

Allah yardımcınız olsun. Suç tabi ki sizin değil, kim harcıyor ise borcu kim yapıyor ise o ödeyecek; yok öyle 3 kuruşa 5 köfte. Sakın alttan almayın, sizin hiç bir suçunuz yok. Paranızı istemek en tabii hakkınız !

Ne ablalar var yarabbim ya, akşam iş çıkışı ablama gideyim de yanaklarını sıkıp kokulu kokulu öpeyim; zamanında çok parasını yemiştim

600 lıralık ne yemeklıkmıs arkadas etı altın tozunda mı marine edıyor ?
aylık mutfak alısverısı yapmıs resmen yemeklık degıl mı evın aylık mutfak gıderı
aynen öyle oldu işte... bana yemeklik dedi gidince aylık oldu uyarmama rağmen öderim öderim söz dedi. ama gerçekten yazıklar olsun ne diyeyim.

benim durumum ondan kötü şu an maalesef yoksa geri çevirdiğim de çok oldu. hoş çevirmesem de oralı değil zaten...

Son düzenleme:
valla bence de öpün biz ailecek yaka silker olduk kendisinden

iyilikten maraz dogar diye bosuna dememisler. ablaniz sizin parayi sokakta buldugunuzu falan saniyor galiba.

Borcum var üstüne borç yapamam odemyemiyorum de dediğini yapma sen de

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…