ablam...

poncikus

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
12 Kasım 2015
224
163
31
kızlar selam,

nasıl anlatacağımı tam bilemiyorum ama zaten maddi zorluklar içindeyim bir kısmını benden başkası bilmiyor.

ablam geçen ay kredi kartımdan 600 liralık mutfak alışverişi yaptı ve bana ayın 1inde ödeyeceğini söyledi ben de ödemelerimi buna göre ayarladım. ama ayın 1inde 300 tl gönderdi sadece. eşi eve bu ay para getirmeye başladı yani maaşını dün aldı. ben de dün bekledim gelmeyince bu sabah ablamı aradım sordum ödeme yapmam lazım diye, bana 'sen hiç ödemedin mi bunun için mi arıyorsun tamam akşam hallederim' dedi.

yani bu tavra ne gerek var ben onun evine yeğenlerime gitsin onlar yesin diye güle oynaya verdim alışverişi de beraber yaptım onunla. hatta en başta 200 tl istedi benden 5 kuruşum olmadığını söyleyince de kartı kullanmak istedi 200 oldu size 600 lira benim suçum mu geri istemem benim param değil ki bu?

geçen yıl ısrar ede ede şahıs firması açtırdı bana benim üzerime ben de tam onun enayisi zaten gittim açtım battı tabi ordan kalan vergi ve bağkur borcum hala var 6 7 bin tl civarı.

yani kızlar ben anlamadım istedim diye ben mi hatalıyım şimdi? üzerime senetle kıyafet alıp ödemediği bile oldu ben ödemeye çalıştım ne yapayım gücüm yok eski konumu bilenler bilir boşanmadan sonra zaten çok borç kaldı üzerime...

ben ne yapayım anlamadım bir daha isterse ne bahane edip de vermeyeyim sizce? kendimi kullandırmak istemiyorum artık :KK43:

Öyle insanların karakterinde oluyor.Benimde bir arkadaşım öyle ama artık kullandırmam kendimi bir iki kere oldu bir dahaolmaz sende taviz verme param yok çok borcum var de

Akrabayla ye iç ama alış veriş yapma demiş atalarımız.
Akıl vermek değil niyetim ama ne olursa olsun, akrabalarla para muhabbetine girmeyin.
İsteyin versin

Hani ihtiyacı vardır,borç verilir,kart verilir de üzerine şirket açtırmak da bir ilginç yani.
Sen niye böyle bir teklifi kabul ettin ki?
Uzak dur bence,bildiğin sömürülüyorsun.
hangi sebepten kabul ettiğimi hiç hatırlamıyorum gerçekten... ne büyük aptallık diyorum ben de şu an ama işte ne desem boş artık öde desem de ödemez 10 yıldır her şeye param yok diyor zaten. ben de yardımında değilim yine yemeğim yok desin yine alayım ama ona göre ayarlıyorum kendimi şimdi insana böyle tavır yapılır mı istedi diye çok anlamsız geldi.

Cok ayip ne bicim abla yahu bu
Acik acik soyleyin bir daha isterse , yok deyin , bunda utanacak sikilcak bir durum yok
O bagkur ve vergi borcunu da o odesin bir zahmet
Hakkaten yaa, size 6000 bin borç kakalayan insana, hala para kaptırmak da değişik yani.

Bu kadar saf olmayın, bağkur borçlarını da isteyin.

Ablanız bencil net! O öyleyse sizde öyle olun, kısaca hayır deyin. İyi niyetin suistimali demek hafif kalır artık.
Sizin bitmeyen bir kaynağınız olmadığını sanıyor heralde.
sanırım öyle sanıyor daha ben işe geçen ay girdim halbuki... insanın ablası ciğeri sızlıyor da gerçekten kullanılıyorum sanırım.

hangi sebepten kabul ettiğimi hiç hatırlamıyorum gerçekten... ne büyük aptallık diyorum ben de şu an ama işte ne desem boş artık öde desem de ödemez 10 yıldır her şeye param yok diyor zaten. ben de yardımında değilim yine yemeğim yok desin yine alayım ama ona göre ayarlıyorum kendimi şimdi insana böyle tavır yapılır mı istedi diye çok anlamsız geldi.
Aslında anlamsız değil de nedense sen anlamamışsın.
Kadın seni kullanıyor,bu karakterde olan bir insandan nasıl iyi bir tavır beklediğini de ben anlamadım.

Verme, yüzsüz. Versen de kötü olmuşsun, verme bari kafan meşgul, sen sinir olma.

Hayır 200 TL isteyip bende de yok diyen insandan 600 tl lik alışveriş yapmak neyin kafası?

Paran yoksa, en elzem şeyleri alırsın, 600 tl lik market alışverişi yapmazsın.
kanıma dokundu öyle söylemesi. annem hep der ablan bencildir diye. bu ay bidaha isterse hepsini iptal ettirdim diyeceğim zaten.

Aslında anlamsız değil de nedense sen anlamamışsın.
Kadın seni kullanıyor,bu karakterde olan bir insandan nasıl iyi bir tavır beklediğini de ben anlamadım.
ben anlamamışım sanırım evet. haklısınız ne diyeyim yok yani tövbeler olsun gerçekten...

İşte sizin artık bu yemegim yok yalanina inanmamaniz lazım kardes bile bir yere kadar . Gıda anlaminda zor durumda olmadığı sürece para vermeyin ablaniza ve kartınızi hiçbir şekilde kullandirmayin. Sok oldum ablaniza şu an ya

Süreklı aynı şekilde sömürüldüğünüzü bilip yine olsa yine yardım ederim düşünceniz biraz müstahak kelimesini aklıma getiriyor
Ciddi ciddi kazık atıyor aptal yerine konuluyorsunuz hiç mi farkında değilsiniz

kanıma dokundu öyle söylemesi. annem hep der ablan bencildir diye. bu ay bidaha isterse hepsini iptal ettirdim diyeceğim zaten.
Bazen insan yakıştırmak istemiyor, bir umut yanılıyorumdur diyorsun...ben yalan taraftarı değilim. Senin yüzden şu kadar borca girdim, kendi durumum zaten belli, bir de verdiğim halde gördüğüm muameleye bak. Bundan sonra seninle asla para mevzularına girmem. Ayağını yorganına göre uzat derdim.

X