Ablam ve beyaz elbise aşkı

Dikkat et davetiyeye kendi adini yazdirmasin

Düğünümde benden yıllar önce evlenmiş ve gelinlik giymiş olan görümcem gelinliğime çok benzer bej bi abiye giydi zaten gelinliğim sade bir balık gelinlikti gitmiş o da balık simli pullu bişey giymiş herkes çok ayıpladı. Giymemesini çok söyledim ama beni takan olmadı kayınvalidem de takılarına kadar hazırladı vs diye iyice destek oldu kızına. Malesef çok sinir bozucu bir durum olsa da herkes sizi değil onu ayıplıyor. Şimdiki aklım olsa beyaz giyeceksen gelme kapıdan almam seni derdim çok ciddi şekilde. Yıllar geçti kayınvalidem beni görümcemi kıskanmakla suçladı senin kızın benim düğünümde beyaz giydi ne anlatıyosun dediğimde beyaz giyilmez diye bi kural mı varmış dedi Ben yapamadım zamanında eşim pek karışmadığı için pişmanım siz yapın

O kadar uzuldum ki sana sarilmak istiyorum su anda. Gecicek bunlarin hepsi ayri eve ciktiginizda onlarla mesafeni koruyacaksin hersey yoluna girecek. Sadece sana yardim eden kardesin varmis gibi dusun hayatinda digerlerini cikart. Sen hakli olansin manipule olma

Rezil bi annen varmış gerçekten , ağlama üzülme topla kendini , bir söylerse bin söyle aklı başında bi büyük kuzen vs kim varsa çağır deli mi bunlar balayına gelmek ne demek de , ortalığı ateşe ver bu kadar manipülatif ve evlat ayıran bi annenin istediğini yapmasına izin verme , dik dur . Yok mu destek çıkacak yakın bi arkadaşın yanında ?

Ablanızın gerçekten sorunları var. Normal şeyler değil bunlar

Çevremde kimsem kalmadı ki ne zaman arkadasim olsa benden küçük olan kardeşim anneme gidip bu kız içki içiyor ablamda onla takılıyor yok bu kız böyle fln diye görüşmemizi yasaklatiyor yazdıklarımı okuyorum başkası yazsa gerçekten bizi trolluyor diyecegim bir olay ama yaşıyorum malesef ki

Senin annen ve ablan ciddi kıskanç . Annen en iyi şeyleri ablana hak görüyor sakin geri adım atma . Nerede görülmüş böyle birşey seni eş ailesine de rezil edecekler . Balayına gelmek ne demek ? Sınır tanımaz tuhaf insanlar bırak küssün daha iyi

Benim düğünümde görümcem beyaz renk giyindi :) Hiç de umrumda olmadı açıkcası. Gelinin kim olduğu belli neticede. Gereksiz detaylarla canınızı sıkmayın.

Önce sakin ol. Suana kadar hayatinda hic kendini ailene karsi savunmadigin icin kafan karisik ve duygu bosalmasi yasiyorsun. Bunu ustunden at. Elini yuzunu yika ve sakinles. Kendini krize girmeden savunmalisin. 1) kiskanc olan ablan ve onun saksakcisi annen
2) utanmazsa gerdege de beraber girecek yuzsuzlukte olan ablan
Sen sakince dugunumde beyaz giyemez, ortaya atlayip dans edemez, balayinda pesimize takilamaz diyeceksin. Kendi kocasinin fukara olmasi benim sucum degil. Memnun olmayan da ciksin hayatimdan diyeceksin bitti gitti. Sakin kal. Seni delirtip delirtip deli bu diyecekler. O yuzden sen sakin kalip ayol deli bunlar utanmasa benim gelinligimi giyip gerdege girecek ozentilikten diye dalga gececeksin.

Burada yapıcı olması gerekn annenizken şu dedikleride yenilir yutulur gibi değil.
Ortamı sakinleştirmesi lazım,alacak kızlarını karşısına siz ne yapıyorsunuz ne işiniz var orada demesi lazım.
Yeni evlenen çiftin yanında maaile gitmekte hoşlarına gidiyor herhalde,tam tersini düşünün eltiyada görümce gitmeye kalksa ne diyecekler acaba.

Üzgünum ama ablan seni kiskaniyor. Bildigin fesatlaniyor. Ben olsam boyle birine iyi,güzel hicbir seyimi anlatmam. Annenin tavri da cok yanlis. Esine ve esinin ailesine laf veriyorlar. Onlara bunu söyle mutlaka, insanlarin agzina laf vermesinler

Yani şunu gördükten sorma bende mi trol dedim. Bacım gerçek değilsen söyle bak üzüldüm cidden bunca derdimin arasında kalbim sızlamasın

Benim düğünümde görümcem beyaz renk giyindi :) Hiç de umrumda olmadı açıkcası. Gelinin kim olduğu belli neticede. Gereksiz detaylarla canınızı sıkmayın.
Mesele sadece o değil ki , balayına falan da gelmek istiyorlarmış enişte ve abla. Küçük kardeşi bile alalım demişler , delilik resmen

Istenmeyen cocuk muydunuz acaba? Ben olsam dugunu artik onlarin istedigi gibi drgil tamamen kendi kafama uygun yaparim. Gelmezse gelmesinler sizde akrabalara falan anlatin deliliklerini onlar rezil olsun.

Yok artık nasıl bir manipülasyona maruz kalıyorsunuz. Yok başınıza bişey gelirse nolacakmış. Elinizden de tutsun oldu olacak. Sanki çocuktan bahsediyor. La havle. Kocasına söz geçirip düğün yaptıramamış sizinkinde tüm hevesini alacak. Madem kendisi de zengin kocayla evlenseymiş. Sonuçta koca seçilebiliyor

Ya banane gidemediyse kocası götürmedi. Söylesin kocası gezdirsin. Siz hayata ablanızın içinde kalanları gerçekleştirmesine fırsat oluşturmak için mi geldiniz

Düğün öncesi bir vişne suyuna bakar
Vallahi süper fikir! Öyle ablaya böylesi yapılmalı, kadin resmen kendine beleş düğün yapacak, annede büyük kızın hevesi için kücügünü harcayacak. Ben olsam eğer laftan anlamıyorlarsa o halde siz buyurun salona ben gitmiyorum der her türlü tepkimi koyardim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…