Ablam ve beyaz elbise aşkı

Geceden beri bunu düşünüyorum ayakkabısına takisina kadar beyaz almayi düşünüyor resmen ve annem çok güzel olur taç da al gibi destek veriyor resmen çıldırıcam
Daha ciddi konuşun kuzenlerle vs bi ortak grubunuz varsa kimse beyaz kırık beyaz bej elbiseyle gelmesin bu düğünün gelini benim aksi halde gelmeyin beni geriyorsunuz yaz . Ablan da griplere girip gelmezse kendisi bilir , ayıp diye bişey var . Annenize de çıkışın , sizin zamanınız bu kimsenin canınızı sıkmaya hakkı yok.

Evet bu sizin yeni hayatınızın ilk adımı

Kendi yetmemiş bir de kuzenleri dolduruyor beyaz giyin diye. Deli midir nedir, hiç karışma giysinler. Düğün günü de koy kapıya bir adam, beyaz giyenleri alma de popolarina baka baka dönsünler eve

Hala düğünde beyaz giymeye çalışan varmı ya diyordum ki geçen hafta sonu kızıma abiye elbise bakarken bi genç kız geldi 24-25 yaşlarında abisinin düğünü için bildiğin bembeyaz bir elbise beğendi düğününde afterda yada nikahta giysen kimse yadırgamaz görevli kızda yazık gelin dışında beyaz giyilmez ama siz bilirsiniz falan diyo çok beğendim çok beğendim başka bişe demiyo kesin kavga çıkmıştır gelinle
Ablanıza açık açık söyleyin kuzenlerde bi alem kardeşsiniz siz söyleyemiyosanız kuzenlerin söylemesi lazım annenizin söylemesi lazım konuşmanız ve ikna etmeniz gereken kişi sayısı çok Allah kolaylık versin

E bi zahmet. Ben böyle bir durumda söylerim “düğünüme böyle gelirsen seni içeri almam yallah” diye.

Ablamı aramadan önce erkek kardeşime detaylı bir şekilde sordum neler diyolar falan diye geçen bize gelmişlerdi biz Kıbrıs'a gitmeyi düşünüyoruz balayında neyse eniştem de bunu sormuş balayı planı ne diye annemde söylemiş oooo ne güzel gezeriz demiş ablamda hiç sesini çıkarmamış daha sonra anneme çocuk sende dursa olur mu orada düzgün durmaz falan demiş küçük olan kız kardeşime ise sende gelecek misin gel bak orasi çok güzel vs demiş o da bilmiyorum sınavlarım var ayarlarsam olur kac gün kalincak diye snneme sorulmus o da bir hafta demiş şimdi sorun şu onlar balayına günü birlik gittiler çünkü eniştem çalışmıyor ablamda da birikmiş bir miktar yoktu günü birlik gittiler bundan dolayı ben bunu duyduğumda şok gecirdim eşimi aradım o da eniştemin ona böyle bişey dediğini fakat ciddiye almadığını söyledi şakayla karışık dedi dedi ama adam baya ciddiymis neyse ben hemen ablamı aradım ve konuya direk girdim sizin amacınız ne diye bu benim düğünüm ama siz resmen mahvediyorsunuz dedim kaynanam değilsin görümcemde ki onlar bile bunu yapmazlar dedim düğünümde beyaz giyinceksen gelme dedim o da çok abartiyorsun cocukkende böyleydin sacmala ne var bunda herkes giyiniyo ben giyince mi sorun oluyor dedi bende herkesi sen orgutluyorsun çünkü dedim bu balayı olayını sorduğumda ise orada tek kalmayın bız sizi düşündük sen yine artniyetli bakıyorsun orada basınıza birşey gelse kimin haberi olacak biz sanki çok merakliyiz işi gücü bırakıp sizinle gezmeye vs dedi ama sırf benim sesimi bastırmak için nasıl bağırıyor bı duysaniz dedim asla böyle bişey istemiyorum dugunumde de beyaz giyersen gelemezsin sen benim ablamsin dedim neyse ondan sonra gelmeyiz o zaman sen kendini iyice bişey sandın zengin aileye gifiyorum diye falan dedi (evet eşimin aile biraz varlıklı fakat bunun bu durum ile ne alakası var ki ven eşimin ailesinin mal varlığını önceden gerçekten bilmiyordum aile tanışması olayında falan öğrendim )
Kibirinden öleceksin dedi ne alaka anlamadım kibir falan yapmıyorum nisanimda bile benden daha süslüydu kuaför beni 1 saatte hazırladıysa onu 2 saatte ancak hazırladı buna bişey bile demedim çünkü nişan istediği gibi gelsin umrumda bile olmaz ama düğünde beyaz giyinmek balayına bizle gelmek ostemesi gerçekten fazla olmaya başladı

Neyse böyle bağırdım çağırdık yüzüme kapattı haklı gibi bı de bana diyo ki ben balayına bile çıkamadım senden bu teklifi beklerdik işte vizimle gelin hep beraber gezelim ablam balayı yapamadı vs diye diyecek misim e iyi de sen benim ablamsin da eşimin de kardeşleri var o zaman onlarda gelsin toplu okul gezisi mi bu dedim sonra zaten çat yüzüme kapatti

Cok iyi yapmissin ablan tam bir dusman dugunden sonra hic gorusmesen bile haklisin. Ailen gercekten coj kotu umarim kendini bunlardan arindirirsin evlilik sana iyi gelir. Sen guclu birisin pasif degilsin bak ne guzel kendini savundun sakin kendini kotu hissetme vicdan yapma.

Bırakın gelmesin balayına gelmek ne ya delirmişler . Asla geri adım atmayın düğününüze de gelmesin balayınıza da asla . Bak ablan ve yüzsüz enişten hayatına yancı olmaya çalışıyor çok üzgünüm ama , bi kere geri adım atarsan hayatına çökecekler her tatilde size yancı olacaklar asla buna izin verme inanılmaz rezalet bi insanın balayına çözülür mü ya kafayı yemişler resmen

nikahimda iki ablamda beyaz tonlarinda giyinmisti hatta uc melek olduk deriz hep tabi ben rahatsizlik duymuyorum ama siz rahatsiz oluyorsaniz bunu da soylediyseniz giymemesi daha iyiydi ama illa giyicem diyorsa da yapacak birsey yok

Resmen senin hem düğününe hem balayına çöküyor ablan ya inanamıyorum kendi yapamadı diye sana mı çökecek , e her şeyini alsın o zaman ev alamadım diye seninkini üstüne geçirsin ilerde çocuğu olmazsa tövbe Estağfirullah senden bi tane mi isteyecek ? Ay inanamıyorum bu platformda be insanlar gördüm de ilk defa ablan bu kadar şaşırttı beni valla

Tabi aradan 5 dakka geçmeden annem hemen aradı ve dediklerini madde madde yazicam çünkü çok kötüyüm ne yazdığımı bile okuyamıyorum
.senin kadar kiskancini görmedim
.düğünün de senin olsun kocanda git tek başına (sanki yabancının düğünü)
.bundan sonra benden destek bekleme sen hep zaten kardeşlerine düşmandın ( destek derken bütün çeyizimo kendim aldım yetemedigim yerde eşim aldı erkek bohcasini full eşim aldı hatta)
.biz seni nasıl yetiştirdik(zorbalıkla)
İnsan ablasını kıskanır mi dedi
Bu arada bağırarak ve hızlı hızlı konuşuyor araya bile giremiyorum hazırlamış kendini konuşmaya resmen bende boş kağıt veriyorum sanki
En sonunda dedim yeter ya gelmezseniz gelmeyin her olayda düğününe gelmeyiz diye tehdit ediyorsunuz bana bir kez yardımcı olmadınız bı ihtiyacin var mı demediniz ablama o kadar yardım ettin bana elini bile sürmeden ne anneliginden bahsediyorsun dedim neymiş ablamlar balayina gelse nolurmus onlar balayı yapamamış benim düşünmem lazımmış bunları nankör ve kıskançlıktan besleniyormusum ağlamaktan cevap bile veremedim şuan işyerindeyim kardesimde sırf bunları bana demek için izin almış gelmiş zavallım onlar gelmezse ben yine de gelirim diyor şimdi akşam eve gidicem daha büyük bir kavga çıkacak nisanimda bile annemin yaptıkları yüzünden gergindim artık çok yoruldum bana sen zaten gelin oldun gittin bizim seni vermemize gerek mi biraktin diyor sebep de şu evlilik teklifine evet demem ama ablam evlenmeden adamla aynı evde yaşarken sorun yoktu sen zaten kendini teslim ettin diyor sadece bir defa eşimle oturacağımiz eve eşya koymaya beraber gittik diye birlikte oldunuz diye suçluyor evde sadece beş dakka kadar durduk

Lütfen geri adım atmayın. Manipüle edilmeyin coook haklısınız. Beyaz giyerse gelmesin, balayına gelmek nedir manyaklıkta kaçıncı seviye. O bağırırsa siz daha çok bağırın. Balayına kimseyi götürmeyin.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…