ABD, Çin ve Rusya anlaştı: "Teyyip gidici"

Allahım üzerine bunca araştırma yaptığın uğraştığın kişiyi istersen günlerce yaz suyu "ak"lanmaz, çamurlu su bulanmıştır artık geçmiş ola...

Son düzenleme:
Şu yazılana da beşikteki bebek bile inanmaz.Şunlar bizzat başbakanın gezi olaylarındaki beyanı değil midir "polise emri ben verdim","polisimiz kahramanlık destanı yazdı","üç beş çapulcu" ve şu an aklıma gelmeyen daha bir sürü kışkırtıcı beyan...

Madem olayların büyümesini istemiyordu,çıkacaktı "hiçbir park benim ülkemin gençlerinden değerli değildir,feda olsun size park" deseydi geri kalan %50'nin de sempatisini kazanacaktı.Şahsen ben böyle bir harekete çok saygı duyardım.

Bu yüzden kendisi olayları körükleyecek herşeyi yapmışken,şimdi olayı dış mihraklara,cemaate,şuna buna yüklemek,"ben yapmadım kedi yaptı" demek kadar yersiz ve abesle iştigaldir.

Aslýnda uzun uzun yazasim var da telefondan zor oluyor. "Gezi hükümete komplodur"a inananlari anlayamiyorum. Nasýl yapýlmýþ bu komplo "cnn" canlý yayýn yapmýþ, piyanist gelmiþ vs. Uzaktan konuþmak ne kadar kolay. Bu olaylarýn bizzat içinde olan biri olarak beni en cok Basbakan kýþkýrtmýþtýr biber gazlý toma suyu kýþkýrtmýstý, çadýrlarýn yakýlmasý, yolver gidelim taksimi ezelim kýþkýrtmýstý.

Görüldüðü gibi Basbakanin dýþ güçlere hiç ihtiyacý yok. Insanlarýn tahammül sýnýrlarýyla oynamayý kendisi çok iyi biliyor.

Son düzenleme:
Oyle deseydi olaylar buyuyup toplumsal bir patlama haline gelmeyecekti.Boylece derdi park agac olmayanlar da araya karisamayacakti

böyle daha iyi galiba .............

Son düzenleme:
Gezi olmazdı da başka bişey olurdu ona kaynayacaklardı , yeter ki dert başka olsun

Neyse, gezide emeği geçen herkesten Almanyaya da destekde bulunmalarını istiyoruz özellikle asıl meseleleri ağaç olmayanlardan

Bi kavga başlayınca kavgayı kimin başlattığı çok merak edilmez, peşine düşülmez. herkes birden tarafını seçip karşısındakini linç etmeye çalışır. o dönem Başbakan söylemlerinde sert olmuştur ama bu bu kavgayı birsinin tutuşturduğu gerçeğini değiştirmez.
Başbakan gezi olaylarında ciddi bir tongaya düşürülmüştür.

O zaman kendi halkini galeyana getirecek soylemlerde bulunmayacak ki derdi baska olanlari kolayca ayiklayabilecek.Tabi adil niyeti buysa.Gerci ben ne dersem diyeyim yine belli bir kesum ona toz kondurmaya kiyamayacak ama malesef bu islerin ic yuzu boyle.Hayir yani sunu da anlamiyorum "butun oyunlari bozacak kadar zeki bi adam mi yoksa tongaya getrilecek kadar saf bi adam mi yoksa islerine geldigi gibi mi bi karar verilsin lutfen

DatluCadu,

Üç sorum olacak sana ve bu konudaki şahsi fikrini gerçekten çok merak ediyorum...

Gezi olaylarının birileri tarafından başlatılmış olabileceğini kabul etsek bile(ki açıkçası ben kesinlikle öyle düşünmüyorum) Başbakan ılımlı ve yatıştırıcı bir tutum sergilemiş olsaydı, çeşitli ithamlarla ayrıştırmak yerine birleştirici bir üslup kullansaydı olaylar 3 günden fazla sürermiydi?

Aynı zamanda gazeteciler bile sayfa sayfa olacakları yazarken ''tongaya düşürülmüştür'' dediğin Başbakanın etrafındaki onlarca danışman, yüzlerce milletvekili, binlerce partiliden çıkıp uyaran bir kişi bile sence olmamışmıdır?

Olduysa ve yine de Başbakan kimseyi dinlemeyip kafasının dikine gittiyse, komşusu tencere çalıyor diye rahatsız olana ''karakola şikayet et'' diye tembihleyip haklını ayrıştırıcı söylemlerle birbirine kin güder hale getirdiyse, bugün en basitinden bir iş yeri sohbetinde bile insanlar birbirini taraf olmakla suçlar hale geldiyse komplo teorilerinden söz etmek gerçekten mümkün müdür?

Basbakan Gezi'de ilk gunden itibaren halkin karsisina cikan tek sorumlu idi. Cevap vermeyi kimselere birakmadi. Halkla park icin gunlerce inatlasti. Biraksa idi madem baskalari tongaya dusse idi, bu ulkede vali var, belediye baskani var, imar ve iskan bakanligi var, varoglu var... Koskoca Turkiye Cumhuriyeti'nin basbakaninin gorevi AVM yapmak miydi? Ne rant donuyormus orada demek ki... Pess...

Başbakanımız gezi olaylarında halka ne yazık kı kin ve nefret aşıladı.......sadece gezi olaylarında değil her konuda bu ayrımcılığı görebiliyoruz........insanları sünni ve alevi olarak ayırmada ısrarcılığı......sorular çalınırkenki hırsızları kayırmacılığı..........şimdi herşeyi yazıp da kendi başımı belaya sokmak istemiyorum
Hadi başbakan ve çevresini anlıyorum........tıbben bile davranışlarının karşılığı var........size ne oluyor kuzum..............sevilmiyor işte.........neden bu kadar sempatik gösterme çalışmalarınız.........suriyelilere çalışma izni geldi yabancı doktorlara izin var.......sizin işinize de yakında yabancılar talip olacak yakında..........Türkiye de yaşayan insanların toptan köle gibi üç kuruşa 12 saat çalışmasına sizler ne meraklıymışsınız ya hu............benim tuzum kuru .....ama olanları dehşetle izliyorum
Bugün bizim şirketin bir şoförüyle konuşuyorum............gündüz hüloooogh akşam kurufasülyeye talim dedim.......abla kurufasülye lüks oldu kilosu 12 lira......o zaman papates yerler dedim........abla ona da %110 zam geldi dedi bana............dünyanın en yüksek vergisini toplayacaksın buna mukabil hayat pahalılığı bu dereceyse ben yolsuzluğa inanırım toplanan vergilerin ayakkabı kutularından çıkmasına şaşırmam........................ne yapmış yol yapmış...............yol yapimının övgüsüne utanır insan

Sevgili Usha;
herkesin olduğu gibi Erdoğan'ında kişisel özellikeri var. Neticede oda bir insan. üslubunun sertliği buna bir örnek. bu özelliği bazen ( one minuit çıkışı) ona prim kazandırıken bazende ciddi manada başına dert açıyor. bence aynı zamnda bir zaaf bu. ve bu zaafı gezi olaylarında kullnıldı. hatta danışmanları tarafndan desteklendi bile. bir tek eleştiren Arınç tı. o günde aynı fikirdeydim bu günde . Erdoğanın danışmanlarında ciddi problem var. bugün bile çıkıp bir laf atıyorlar ortaya, rest çekmek yine Arınç'a düşüyor.
cemaatle olan gerginlik yeni değil, gezi olaylarından önce başlamış bir durum ancak ölçeği hakkında bir fikir sahibi olmadığını düşünüyorum. iş bu noktaya getireceklerine ihtimal vermedi bence.
ayrıca burada bahsettğimiz politika. ve politikanın en belirgin özelliği halkı ayrıştırmasıdır. baştan kuralsız bir oyunda kendsine kumpas kurulduğunu düşünen bir insandan , ki iktidardaki 11. yılında ve bu güne kadar pek çok "darbe" girşimine maruz kalmış, acımasızca eleştirenleri de kucaklamsını beklemek biraz gerçek dışı olur.

Millet İnce'nin konuşmasındaki 'yolu' almış söyleyip söyleyip duruyor

İşine geleni görüp bambaşka yorumlamak dedikleri buymuş deme ki

Şimdi o zaman Recep Tayyip Erdoğan'ı da Basbakan yapanlarla Teyyip yapanlar aynı mı ki ? Bilirsiniz Erdogan'ın meşhur bir Amerika seyahati vardı iktidar öncesi.

Öncelikle teşekkür ederim...

Ama sanırım sorularımın devamı var Gerçekten nasıl ve neden haklı bulduğunu yada desteklediğini anlayabilmek istiyorum....

Peki 11. yıldır bir ülkenin tek parti iktidarının başında olan bir insanın, bir liderin bu gibi toplumsal olaylarda danışmansız da doğru bakış açısını yakalama kabiliyetine sahip olması ya da en azından halkın fırça atıldıkça daha da kızdığını farketmesi gerekmez mi?

Ayrıca danışman portföyüne bakıldığında Bülent Arınç gibi yıllardır yan yana yürüdüğü insanlardan tutta, yıllarca önünden arkasından küfretmiş ama son dönemde ''artık ne olduysa'' kendisine biat etmeye karar vermiş insanlara kadar çok geniş bir danışman yelpazesi varken hepsinin birden yanlış yönlendirmiş olabileceğine ''gerçekten'' inanıyormusun?

Birde bir dönem ''türbanlı'' kelimesi bazı kesimlerde ''cüzzamlı'' algısı yaratıyor denilirdi...Şimdi gezi olayları sırasında Başbakan ''çapulcu'' diyerek sence farklı bir şey mi yapıyor?

Aynı şeyi yapıyorsa ve buda bir kesimi ciddi anlamda kızdırıyorsa Başbakana ''komplo kurulmuştur'' demek yerine ''zaaflarının kurbanı olmuştur'' demek daha uygun olmaz mı?

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…