9ncu Haftamda :(( Beni Okur Musun???

eylxuxl79

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
12 Nisan 2008
235
2
senağlamasenağlamasenağlamaselam arkadaşlar salı günü 9 ncu haftama girmiştim fakat birden bire oturduğum yerden kanamam geldi bulunduğum yerin yolları hem sapa hem kötü doktoruma eşim gitti serum yollamış bana 2 gün serumları kullandım bugün bitti doktorum yoğun bir kanaman ve parça düşürmezsen gelme sürekli yat dedi neyse ki kanamam kahve rengi lekelenmeye dönüştü sürekli yatıyorum fakat korkuyorumda acaba bebeğim yaşıyo rmudur? bu durum nedir? geçecek mi offf çok korkuyorum neden böyle oldu üstelik clexane (kan sulandırıcı) iğne bebe aspirini ve progestanda kullanıyordum. sizce bebğime bişey olmuşmudur atlatırmıyım çok üzgünüm.senağlama

Bu Konuda Bilgim Yok Am Geçmiş Olsun,inşallah Bir şeyin Yoktur Demek Için Yaziyorum.allah Yardim Eder Inşlalh .doktorun Tavsiyelrine Dikakt Et Arkadaşim

Canım kanaman az mıydı,çok muydu? Rengi kırmızı mıydı?

benimde çok çok az vede hafif pembemsi bir kanamam olmuştu.Doktora gittim hemen.Ve ultrasonda kanamın nerde olduğuna baktı.Neyseki kanama bebeğe uzak ve küçük bir yerde olmuştu.

Ama senin kanamanın nerde olduğunuda doktor ancak ultrasonda görebilir.

Kahverengiye döndü diyorsun kanama için.Bana doktorum çok yoğun olmadıkça ve pıhtı gelmedikçe sorun olmaz demişti.

Ayaklarını hafif yukarı uzat ve dinlen.Hiç birşey yapma.Bi kaçgün dinlen.İnşallah iyidir bebeğin.
Böyle kanaması olupda bebeği iyi olan çok arkadaşım oldu.Ama durup dururken olması da kötü olmuş.Acaba çok iş felan mı yaptın.benim kanama ben temizlik yaptıktan sonraki gün olmuştu.

Geçmiş olsun canım.

çok geçmiş olsun
çok üzüldüm işallah bebğin iyidir
stres yapma elinden geldiğince
biliyorum biraz zor ama hamileliği etkiliyor maalesef
yat ve dinlen kalkma mecbur kalmadıkça
Rabbim yardımcın olsun bebeğini sana bağışlasın

Geçmiş olsun canım umarım bebeğin sağlıklıdır.Kendine dikkat et ve bol bol istirahat et....

cok gecmis olsun canim benim kendini yorma,stres yapma ve üzülmemeye calis tamam mi?
hemen kötüye yorma belki kotu degildir öylesine bir kanama da olabilir...iyi dusun iyi olsun canim benim...

kötü şeyler düşünme canım ya
inşallah bişey yoktur bol bol yat dinlen
fazla stres yapmamaya çalış.
ALLAH 'ım yardımcın olsun...

benimde az birşey kanamam olmuştu bende temizlik yapmıştım kahverengiydi dr.um progestan verdi hiç kalkmadan yat dedi bazen oluyor böyle şeyler allahın izniyle hiçbirşey olmamıştır bol bol dinlen

canımın içi ben bu kanamaları ara ara 13, haftama kadar yaşadım..hatta senn kullandığın ialçalrın aynısınıda kullandım ve kullanmaktayım..ama bebeasipirini yerine coraspin..progestanıda 14, haftama kadar kullandım..bu kanamalar adet gününede denk gelmiş oılabilir..bebeğin rahime yerleşmeside olabilr..senn yazdıklarını okuyunca hiç yabancılık cekmedim..aynısı bana oldu..lekennn kahverengine dönmeside süpre olmus..zaten zoru atlatmanada az kalmıs..ama buarada sen canını sakın sıkma..doktorumun bu durumda bana ilk sorduğu cok üzüldün ve ya cok sevindinmi :sm_confused: aman dikkat sende..buarada şırnak gibi biyerde clexane ı nasıl buluyorsubn..artık buluna bi iğne deil??ithal edemiyor firma ilacı:çok üzgünüm:

arkadasım bende bugun tam olarak 10+2 günlük hamileyim.benimde hafif lekelenmelerim olmustu progesteon kullandım ve çok dikkatli davrandım tabiki yarının bize ne göstereceğinin garantisi yok.ama bi arkadasım 3,5 ay boyunca kıpkırmızı kanadığı halde çalışmaya devam etti.şuan 8 aylık oldu bebek çok iyi.dünyada yiyecek ekmeği varsa çıkar gelir bebişlerimiz.kendine dikkat et geçmiş olsun CADIARZU

Canım çok geçmiş olsun allahın izniyle inşallah bişeyin yok bebeğinin stres yapma .Bebeğin allaha emanet korkma canım .Bol bol yat dinlen,hep uzan evde birşey yapmamaya çalış.allaha emanet ol .dualarımız seninlea.s.

Geçmiş olsun canım yaşadığın şeyin aynını ben de 11.haftamda yaşadım tam bi kabustu o gün kanamadan önce 2-3 hafta ufak lekelenmeler başlamıştı bende progestan kullanıyodum günde 3 tane raporumu bitip okula başladığımın ertesi günü açık kırmızı çok sıvı kıvamda ve yoğun bi kanamam oldu sınıftan çıkpı tuvalete koşanakadar pantolonuma dahi çıkmıştı ama ağrım yoktu hemen dr.a gittim baktı bebekte sorun yok kafanı takma bu iş olcağına varır dedi benim yaptığım herhangi bişeyden kaynaklanmıyomuş günlükişlerini yap dedi sadece kafana takıp stres yapmak yasak dedi stres kasılmaya sebep olabilirmş bi de bebeğin rahimde tutunduğu yerden de olurmuş sonra bebek yukarı çıkınca rahatlarmışım falan o dönem progestanı günde 6 ya çıkardık ve 3 hafta kadar aralıklarla koyu kahverengi hatta siyah kan pıhtılaı geldi onları ultrasonda bana da gösterdi dr.9 ayın sonuna kadar da gelebilir dedi önemli olan o kanama gibi başka yaşamaman dedi.progestanı 13.haftada kestik plesenta kendi üretiyomuş artık 3 aydan sonra şimdiliğk çok şükür iyiyiz bence de sende öle bişey yoktur şiddetle ağrı oluyomuş düşüklerde kafanı takma dua et ve içini ferah tut emi bunu bi çok kşi yaşarmış

İyiki varsınız yazdıklarınız içimi az biraz rahatlatıyor fakat elde değil işte üzülüyorum. kanamam ilk olarak kırmızı geldi farkkettiğim andan itibaren serumları yedim çok şükür iyi mi kötümü bilmiyorum ama şuan kahverengi ye döndü pek kasık bel ağrım yok ama migdem ağrıyor. salı günü bu durumu yaşadım fakat şu var p.tesi ikramlar misafir agırlamakla geçti fazla ayakta kaldım gerçi günlük işlerimi yaparken dikkat ediyordum. kabahat hep bende şımardım ben doktor iyi dedi ya canımın kıymetini hiç bilmiyorum oysa ki rabbim onu benden bir kez daha alırsa çok üzülcem keşke annem falan bir yakınım olsa sağolsun eşim herşeyime koşuyor ama işe mi gitsin bana mı baksın çok zor Allah kimseyi darda zorda bırakmasın arkadaşlar yanıtlarınızla beni sevindiriyorsunuz hepinize ayrı ayrı teşekkürler.

darkinlife... kanamam sızıntı olarak iğne enjektörünü anca doldurcak kadardı. ama dediğim gb şimdi kahve rengi akıntı şekline döndü....

celen'cim... clexane nı şıp diye hemen bulamıyorum canım zaten raporla alıyorum süresi geldiğinde d.bakırdan getirtiyor eczane. neyse ki 23 mayıs ( yarın) tayinimiz açıklanıyor hem mutluyum hem hüzünlü umarım burdan ayrılırken ben eşim ve bebeğim 3 ümüz oluruz. gerçi taktir Allahın söyledikleriniz gb öldürmeyen Allah öldürmez.

cnm neden dr a gidip kalp atışlarını dinlemiyosun
böyle bir imkan yokmu yakınlarda

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…