92 kiloyum yardım

Bki 35.5 yani obezsiniz.
Ben sizin yerinizde olsam su noktada tibbi yardim alirdim.
2014 de 90 dan 48 e diyetle gelmistim ama oncelikle asiri yedigimi kabullenmis ona gore bir beslenme plani hazırlamıştim, siz kilonuzu da yeme probleminizi de kabullenmemis gibisiniz.
👏👏👏 içinden bir insan çıkmış tebrikler sarısı başıma

Ornek diyetini paylasırmısın
Benim diyetisyen listem emziren anne ye göre canım listeler kişiye özeldir zaten şu an onu çok uygulamıyorum dengeli besleniyorum paketli Gıda tüketmiyorum ekmek minimum ve tambuğday salatam meyvem eksik olmuyor yoğurt çok yiyorum kızartma asla yemiyorum

Hala buradaki insanlar sihirli bir sözcük söyleseler de uygulayıp zayıflasam diye bekliyorsunuz ama başkasının diyet listesiyle veya kilo verme yöntemiyle zayıflayamazsınız. Her diyet kişiye özeldir. Ve eğer başkalarının diyet listelerini alıp uygularsanız metabolizmanızı bozup daha ciddi sağlık problemleriyle başbaşa kalabilirsiniz. Tek çözüm diyetisyene gidip yardım almak. Ve eğer yeme probleminiz duygusalsa, bir de psikoloğa görünmenizi tavsiye ederim. Yemek problemi olan çoğu insan aslında duygusal açlık yaşıyor ve ileri seviye obezliğe gelene kadar fark etmiyor bunu.
Ayrıca madem kilo vermek istiyorsunuz, her gün çetele tutmak zor değil mi gibi bir cümle kurmamalısınız. Bünyeniz diyete alışana kadar çetele tutacaksınız elbette. Zaten sonra bunu bir yeme düzeni olarak kabul ettiğinizde artık çetele tutmadan sizin için hangi yiyeceklerin yararlı veya zararlı olduğuna vücudunuz karar verecek.

Kilo verirken elbette cetele tutup dikkat etmek zorunda herkes yediklerine benim asıl merak ettigim kilo verdikten sonra da insanlar devam ediyormu not etmeye misal sen hergun yazıyomusun yediklerini

Cidden merak ediyorum siz hergun ne yediğinizi hesap ederekmi yiyorsunuz bayanlar ama her gun sektirmeden?

Hayır :) Mesela ben 1-2 senedir evdeyim. Spor falan yapmıyorum hala 53 kiloyum, sizden biraz uzunum. Benim de basen problemim var biraz ama şunu biliyorum eğer bi yersem, arkası gelir :)) Aslında kısıtlamıyorum da kendimi fakat denge kuruyorum. Mesela dışarıda iskender mi yedim? Eve gelince akşam yemeğinde yoğurt ve içine bi şeyler karıştırır öyle yerim. Bol kalorili şeyler yiyorsam, bir daha yemek yemem.
Denge kurmanız önemli. Hem karnım doysun yemek yiyeyim hem de sonrasında oturup bi şeyler daha gömeyim yok maalesef...

Nasıl ve ne kadar surede geldin paylasırmısın

2013 ekimde 90 kiloydum, diyetisyene basladim, 2014 ocaga kadar 20 kilo verdim, 1 ocakta dukan diyetine basladim, haziranda 48 kiloydum yani 22 kilo da oyle verdim, toplam 44 kiloyu 8 ay gibi bir surede verdim,
Ama dedigim gibi ben kendimi ve yeme bozuklugumu kabul etmistim, diyet suresince ucundan bir lokma borek, tek bir patates kızartması, bir dilim pasta vs gibi en ufak bir kacamak yapmadim, aradan 4 yildan fazla zaman gecti, ufak ufak tirtiklamalarim artti simdi yine 59 kiloyum (boyum 1.67) hemen frenledim kendimi, tam bugday ekmegi ve kepekli bulgur disinda karbonhidrat agzima surmuyorum, canim cok tatli isterse bir dilim bitter yiyorum, 50-60 arasi normal benim icin. Ama 60 a yaklastigimi gordugum an duruyorum. 55 lere inince yine dengeli kisma gecerim.
Yani evet ustteki mesajlarda yazdiginiz gibi, artik kilo sorunum olmadigi halde her gun her yedigimi kontrol ediyorum. Çünkü biliyorum ki ben bir kez obeziteyi yasadiysam yine yasayabilirim, demek ki ben kontrol etmezsem zivanadan cikiyorum, bunu kabullenmeden ne yaparsaniz yapin bir ileri iki geri yerinizde sayarsiniz.

Kilo verirken elbette cetele tutup dikkat etmek zorunda herkes yediklerine benim asıl merak ettigim kilo verdikten sonra da insanlar devam ediyormu not etmeye misal sen hergun yazıyomusun yediklerini
E siz daha kilo vermeden sonrasını düşünüyorsunuz. Önce bi verin şu kiloları. Zaten göreceksiniz vücudunuz otomatik olarak sağlıklı yaşam moduna geçmiş olacak. Öyle her gördüğünüzü canınız istemeyecek. Sürekli aç olmayacaksınız. Sizin için ne iyi ne kötü çetele tutmadan otomatik karar vereceksiniz zaten. Ama bunun için beyninizi şartlayın. Ben diyet yapmıyorum yeni bir yaşam tarzı oluşturuyorum kendime diye. Diyet olarak düşünmeyin. Ve sadece zayıflamak için değil,kaliteli bir hayat sürebilmek için yeme düzeninizi değiştirin.

Tebrikler için cok teşekkür ederim :KK36:
Size kendimde işe yarayan bikac tiyo vereyim o halde, sonra kahvaltiya gecicem 🤣
Diyetin ilk zamanlarinda motivasyonum cok yuksekti cunku kilom butun bedenimi rahatsiz eder haldeydi, ama 70-50 arasi surecte, aman zaten zayifladin ye bir lokma israrlarina beynim ye ye ye diye karsilik vermeye baslamisti.
Ben de evdeysem masaya gobek acik giysilerle oturuyordum, gozum bir pilava bir de 2 kat olmus gobegime bakiyordu, birden soguyordum pilavdan. Ya da guzel bir yemek davetine gitmeden mutlaka kendime acili bir spor seansi duzenliyordum, kas agrisi bana "yapma, emeklerini çöpe atma" diyordu.
Peki en zor kismi derseniz tabi ki korumaydi, artik yeniden 34 beden olmustum ve ozledigim birsuru yiyecek vardi, dengeyi haftada 1 max 2 ogun istedigim seyi yiyerek kurdum, diger tum ogunlerimi saglikli yiyeceklerden sectim.
Tabi ki arada 60 a kadar ciktigim oldu (şu anki gibi) ama o sinira yaklastigim an durduruyorum kendimi, birdaha o kabusu yasamak istemiyorum.

Ben 80 + yı görmüş bir kadınım. Boyum 1.70. Ve 1 yıl içinde 15 kilo vermiştim. Sonra yılmadım devam ettim ama şu an kilo vermem çok yavaşladı. İnşallah ben de şu fazla 5-6 kilomu da vereceğim. Ramazan biter bitmez yürüyüşe başlayacağım.
Streste kilo yapar bu arada. Ama en büyük sebebi kesinlikle tatlı yemek. Tatlıyı bende çok seviyorum ama en kısa zamanda vedalaşıcam.
Azimli olmanız gerekiyor ve bunu bir yaşam biçimi haline getirmeniz.

bünyeniz kilo almaya müsaitse ki öyle zayıfladıktan sonra da dikkat edeceksiniz..
günde 2 öğün demişsiniz ne var bu öğünlerde önemli olan o.

Yani değisiyo tabi ama kızartma makarna pilav bunları tüketiyorum
Etin kilosu kac para malesef et mis pirzolaymıs alamıyo insanlar
Tavuk da sevmiyorum pek
Genelde ekmek sabahları normal kahvaltı
Aksam da makarna yogurt salata falan haftada 1 de hamur isi yaparım kek borek pogaca kurabiye falan malum cocuklar seviyo arıyo ama tabi bende yemiş oluyorum

Benim de kilo alip vermeye cok musait yapim. Boyum 1.80.Bes sene onceye kadar 70-71 kilo arasi giden biriydim.
3 sene once maksimum.kiloyu gordum .O da 90di.Azar azar vere vere gecen yil en son 84'e dustum...Evlendim ve dugune kadar 5 ayda diyetisyenle beraber 75 e dustum.Subatta hamile kalana kadar 75-76-77 arasinda gidip geldim yaklasik 8 ay.Bir daha bu kiloyu almayacagim dedim kendime ve her hafta tartildim.2 gun abarttim mi 3 gun ceki duzen verirdim kendime dengeleyeyin diye.Ne zaman 77 yi gorsem hemen kontrollu gidiyordum.Bu sekilde hamilelige kadar kilo almadim nerdeyse.Simdi hamileyim.4 ayda 3 bucuk kilo almisim o da mide bulantilari olmasina ragmen...istahim acildi ama 2 gun borek,hamurisi yesem sonraki 3 gun sebze,et agirlikli yiyorum.Denge olmak zorunda.
Oncelikle kabulleneceksiniz kilo alip vermeye musait bir bunyeniz var ve hayat boyu kontrollu gitmeniz gerekli.Bunu reddeder haliniz var.Oyleyse yapmayin diyet falan,ipin ucu nereye giderse oraya kadar gidin.

Tavuk da sevmiyorum pek
Aksam da makarna yogurt salata falan haftada 1 de hamur isi yaparım kek borek pogaca kurabiye falan malum cocuklar seviyo arıyo ama tabi bende yemiş oluyorum

Yıllarca kilomla mücadele etmiş biriyim, Geçen Ocak ayında eşimle diyetisyene başladık, 8 kilo verdim, hala devam ediyorum. Evde hamur işi yapma, çocuklarına da kötülük ediyorsun, onları da alıştırıyorsun zararlı gıdaya ve büyüdüklerinde aynen senin gibi kilo problemi yaşayacaklar. Çocukların hamur işine ihtiyacı yok, mutfağımı tamamen değiştirdim, evde paketli gıda hiç yok, ekmek yok, pilav yapmıyorum, halk ekmekten dilimli tam buğday ya da light ekmek falan alıyorum, bir paket ekmeği bir hafta yiyoruz eşimle. Şu aralar Ramazandan ötürü çok misafirim var, diyete uymayan şeyler yapıyorum mecburen ama yemiyorum, sofrada çorbamı içip, pilavsız ana yemekle geçiştiriyorum, misafirlerime gelirken tatlı almayın diye özellikle belirtiyorum, tatlıyı evde kendim yapıp, kalanını giderken yanlarına veriyorum, evde kalmamasına özellikle dikkat ediyorum. Yaşım 42, boyum 1.63 kilom 78 şu an, 40 bedenim, çok yavaş gidiyor bir yaştan sonra, kendinize bu eziyeti yapmayın

Kardiyoloji ve endokrin doktoruna görünün lütfen. Onların yönlendirmesiyle diyet ve spor da hayatınıza girerse değil 30, 40 kg bile verebilirsiniz hem de en sağlıklısından.

161 boyum kilo 92 olmus
Napcam ben 32 kilo vermem lazım hic bukadar cok kilo veren varmı aranızda nasıl beslenirsem gider bu lanet kilolar ?
Ben verdim. 2 kez hemde.2 doğum sonrası
Burda post açmıştım kaç zaman önce
Önceli sonralı fotolar koymuştum
Diyetisyen ve spor ile verdim
Zor ama imkansız değil
Sizde yapabilirsiniz

Tavuk da sevmiyorum pek
Çok güldüm ya. 😂 insanların sinirleriyle dalga mı geçiyorsunuz ya da gerçekten bu kadar hamur işi majarna pilav vs yemenize ragmen cidden cok yemediginizi mi düşünüyorsunuz. ?
Çok şişmansınız. Acilen ciddiyete bürünüp kilo verin.
(Ben de zayıf degilim; 75ten 69a düştüm nisan1 den beri rejimdeyim. Öncelikle vücudunun çirkin göründüğünü kabullenmelisin; hakaret degil; gerçek. )

Etin kilosu kac para yazmışsın 😂 et ile aynı değere sahip yumurta ve vaklagil var. Özellikle yeşil mercimek yemeğini tavsiye ederim 2 tabak bile yesen 400 kalori anca yapar.
Ben de et pek yemem.
Kısaca kendine bahane arama

Çok güldüm ya. 😂 insanların sinirleriyle dalga mı geçiyorsunuz ya da gerçekten bu kadar hamur işi majarna pilav vs yemenize ragmen cidden cok yemediginizi mi düşünüyorsunuz. ?
Çok şişmansınız. Acilen ciddiyete bürünüp kilo verin.
(Ben de zayıf degilim; 75ten 69a düştüm nisan1 den beri rejimdeyim. Öncelikle vücudunun çirkin göründüğünü kabullenmelisin; hakaret degil; gerçek. )
Sen ne yiyosun yediklerini yazgorelim

X