82 kiloyum bu günlük benim ışığım artik aynalara küsmek yok...

Mesela aksamki salatana bir kutu ton baligi ekleyerek protein ihtiyacini tamamlayabilirdin canim...
Meyve de sadece bir porsiyon gozukuyor. Onu da gunde üç meyve öneriyor doktorlar çünkü meyveler de bizim icin onemli besinler. Mesela çantanda kuru kayisi tasiyabilirsin, disarda oldugun zamanlar icin.
Buarada yorum yapilmasindan hoslanmazsan da soyleyebilirsin, böyle yaziyorum ama bir yandan da dusunuyorum istemeyenler hoslanmayanlar da olabilir, saygi duyarim
olurmu canim, bilerek yaziyorum, onerisi olan olur mu diye. Ben diyetisyene filn gitmiyorum, sizin bilgilerinizden faydalanmak istedim, onun icin paylasiyorum arada

Cok hoşsun canim, Allah mesut etsin yuvanda

En azindan yol yakinken dönebilmişsin canim, her seyde vardir bir hayir.

Kizlar haftada "her gun" protein almak zorundayiz, almama gibi bir secenegimiz olamaz, sadece nadiren detoks günlerinde alinmayabilir. Onun disinda her gun yumurta, peynir, et, balik, tavuk seceneklerinden günde 3 porsiyon tüketmeye ihtiyacimiz var. Yoksa kilo vereyim derken kansiz kaliriz bu bir. İkincisi de spor yaptigimiz icin proteinden eksik beslenirsek kaslarimiz erir, tartida kilo verdik diye sevinirken yaglar yerinde durup durur bizden kas ve baglantili olarak su gider. Bunlar benim fikrim degil arkadaslar, tamamen uzman dr tavsiyesi. Lutfen az kalori alacagiz diye vücudunuzu ihtiyaclarindan mahrum birakmayin. Onemli olan yaglardan verebilmek ve kaslarimizi korumak, yani saglikli ve "yeterli" beslenmek, yani az beslenmek degil...
Yani bunlari soylemeyi gorev biliyorum cunku hepimizin saglikla ve mutlulukla hedefine ulasmasini isterim.

Sagol bitanem agzina saglik haklsn kaslardan giderse mahvoluruz :KK43: herseyden onemlisi saglik kuzucum bilgiler icn cok sagol ikizim :KK66:

bugun ne pisirecegimi buldum ozaman, azcik etle, domates biber, patlican sebzeli bir yemek yapicam, iki ogun yerim, proteinimi almis olurum. Direk et yemegi yerine yemeklere katayim ben en iyisi, hergun almis olurum

bugun ne pisirecegimi buldum ozaman, azcik etle, domates biber, patlican sebzeli bir yemek yapicam, iki ogun yerim, proteinimi almis olurum. Direk et yemegi yerine yemeklere katayim ben en iyisi, hergun almis olurum

Valla turlu denir bizde bu yemege mis gibi olur afyt olsun guzel secim :KK66:

sagol canim bildiklerini paylastigin icin, hergun et yemekte yanlis gibi geliyor bana, ne bilim ben mercimek tukettim mesela, etteki seyler ondada var diyolardi. Illaki etmi yemek lazim, biliyomusun.
Canim mercimek corbasi ictiginde bir kase corba bir dilim ekmek hakkindan sayiliyor. Bunun disinda kurufasulye nohut gibi baklagillerin 8 yemek kasigi = 2 dilim ekmek ve 1 et sayiliyor. Onun disinda mercimek cok iyi bir ostrojen kaynagi oldugu icin ozellikle adet oncesinde faydali olurmus.
Benim senin yorumların cok hosuma gidiyor ikziim:KK66: yorum yap tabide dogru yoldan hepimz yuruyelim :KK66:
Sag ol ikizim, teveccühün :oops:

bir sorum var, ben tek yasiyorum azcik azcikda yapilmiyor tek ogunluk. Tavugu haslasam buzdolabi posetine koyup buzluga atsam azar azar cikarip salataya katsam olur mu, yani saglikli olur mu

Canim mercimek corbasi ictiginde bir kase corba bir dilim ekmek hakkindan sayiliyor. Bunun disinda kurufasulye nohut gibi baklagillerin 8 yemek kasigi = 2 dilim ekmek ve 1 et sayiliyor. Onun disinda mercimek cok iyi bir ostrojen kaynagi oldugu icin ozellikle adet oncesinde faydali olurmus.

Sag ol ikizim, teveccühün :oops:

Dogrular bunlar ikizim :KK66:

Kuzum.mercimek köftesi yenir mi peki

bende arastirdim su cikti karsima
Protein kaynakları nelerdir?
Hayvansal kaynakları; yumurta, et, tavuk, balık, süt ve peynirdir. Bunlardan yumurta, et, tavuk ve balık, elzem amino asitleri sağlar.
Bitkisel protein kaynakları; mercimek, kuru fasulye, nohut gibi kurubaklagiller, fındık, tahıllar, bulgur, tam buğday ekmeğidir. Çok az miktarda da olsa, bazı yeşil sebzelerde protein bulunur ama emilimleri çok düşüktür.

Kaynak: http://www.msxlabs.org/forum/saglik...nler-ve-beslenmedeki-onemi.html#ixzz3U3NQbI35

ONERI
Ben tavuğu parçalayıp baharat ve soganla karıştırıp tavaya koyuyorum birazda su koyuyorm hiç yağ yok kapağını kapat suyunu çekip kızarıyor çok lezzetli oluyor herkes bayiliyor

E="zayiflicammm, post: 39879244, member: 661921"]Dogrular bunlar ikizim :KK66:

Kuzum.mercimek köftesi yenir mi peki[/QUOTE]
Canim yaparsanda Cok yeme sakin iki kofte bir dilim ekmege tekabul ediyormus

ONERI
Ben tavuğu parçalayıp baharat ve soganla karıştırıp tavaya koyuyorum birazda su koyuyorm hiç yağ yok kapağını kapat suyunu çekip kızarıyor çok lezzetli oluyor herkes bayiliyor

O rejim.yemegi gibi deil normal yemek gibi lezetli oluyor hemde cok saglikli favorim :cool:

ben cikiyorum arkadaslar, bogazim hala kotu dinlenicam biraz, bu hafta cok spor yapmayi planliyordum hastalik cikti, gorusuruz :)

X