8 aylık hamileyim eşim terk etti lütfen fikir verin.

3yaşındkai kızımı babam büyüttü hep yanlarındaydım bu çocuğumun da çorabından beşiği ne kadar babam aldı bizim için 4+1 ev tuttu ve eşimde ayda bir kere geldiği için rahat edelim diye bize oda aldı. Bana da çocuklarıma da sahip çıkar eşimin bir borcunu bile babam ödüyor du.

Bu ne ya, sen sanki baban ile evli, esin annesi ile evliymis gibi.

Ve 9 ay önce bosanma gündemde ve 8 aylik hamilesin. Matematikte bir yanlis var gibi :110:

Kisacasi konu bana asiri fake geliyor.

Özet geçerek anlatacağım arkadaşlar. Bir tane 3 yaşında kızım var. Bundan 9 ay kadar önce boşanma aşamasından döndüm kayınvalidem bana hep eziyet etti eşimde ona senelerce çanak tuttu tekrar barıştık kaynanam bana artık senden zarar gelmez diyerek beni ikna etti ve eşimle çocuk yaptık ilk 2 ay gayet iyiydik kv tekrar kıskançlık krizlerine başladı ve ben hiçbirşey yapmadım tek kötü söz bile söylemedim en son hamile halimle bana saldırdı karnıma tekme attı tokat attı, karnındaki p.. Çlemi bana kendini kabul ettireceksin vs dedi. Eşim kızımızı aldı ve ailemin yanına geldik eşim çalışmıyordu bilet vs babam aldı. Bu 1.okay

2.olay eşim benle muhatap bile olmuyor sürekli msjlaşıyordu telefonuna whatsapp Web yaptım ve annesiyle mesajlarını okudum, sen benim annemsin herşeyden değerlisin bırakıp gelicem iki gün bekle vs gibi mesajlar gördüm daha sonra beni terk etti ve gitti 2buçuk aylık falan hamileydim. Bu olaydan sonra onu bitirdim çok ağır geldi daha sonra 1ay kadar sonra kızı görme bahanesiyle geldi ve bana akşama kadar yalvardı teyzesi var İstanbulda annesiyle kavga etmiş teyzesi gel bende kal çalış vs demiş ben hata ettim orda kalıcam çalışcam borçları ödücem evimizi tutucam sen onlara hiçbirşey yapmadın şöyle pişmanım böyle pişmanım vs dedi bende bu yüzüncü yeminin hyır dedim daha sonra ben karnımda çocukla bunları bana yaşatan insanları hayatımda istemiyorum benimde çocuğumun da psikolojisini alt üst ettiler dedim.
Sana karışamam ailen ama bizi görüştüremezsin dedim yemin etti onca yaptıklarından sonra ne seni ne çocukları göremezler dedi. ( benle görüşüyor diye eşimi de evden kovmuş annesi işte) neyse barıştık İstanbula teyzesine gitti normalde çalışmıyordu hiç işe girdi ilk ay geldi bizi görmeye borç vs ödedik iyiydik 3ay öyle çalıştı sonra yine işten söylenmeye başladı iş değiştirdi oranda söylendi işten çıktı böyle 5 ay geçti ama Aramız iyiydi. Çok değişmişti normalde beni evden dışarı çıkarmaz bakkala bile gitmeme izin vermezdi beş dk telefona bakmayım kıyamet kopardı bunları aşmıştık çünkü en baştan söylemiştim ben köle hayatı yaşayamam diye.

Neyse ailesiyle tekrsr görüşmeye başladı 8buçyk aylık hamileyim riskli bir gebeliğim var hastaneye yatırdılar beni eşimde işten çıktı buraya gelecekti yoğun bakımda telefon vermiyorlar görüşe çıktığımda bakıyorum annem babam 2fün bekledim gelmedi aradım ihtiyacım var sana ne zaman geliyorsun daha çıkmadın mı işten dedim ee çıktım da annemlerdeyim iş evrakları için buraya gelmem gerekiyordu iki gün kalıp gelicem. Sinir krizi geçirdim daha bir ay önce zaten görmeye gitmişti ailesi görsün mesele o değildi ama benim ihtiyacım var çocuğa birşey mi olacak diye kafayı yiyorum telefonda kavga ettik. ZTen evdeki kızıma dayanamıyorum sık kontrol şartıyla imza attım çıktım ben çıktıktan sonra geldi.

Annesi babasını arıyor sürekli kızı gösteriyor dedim hani bşzden uzka tutacaktın falan neyse tartışmadım göstersin dedim üzülüyor diye, zor bir hamilelik geçiriyorm çok ağır gerçekten ama çokta umrunda değil dinlenmem gerektiği yerde full hizmet bekliyor onada sustum elimden geleni yaptım. Kızım dedesi ve babannesiyle konuşmuyor aylardır görmüyor sonuçta telefonda pislik demiş. Eşimde çocuğu itip kakıyor daha 3 yaşında çocuk napıyosun dedim hadi annemi anladım babamla niye konuşmuyor bide pislik diyor benim çocuğum değilmi sanane dedi, çocuğun psikolojisini bozuyorsun bizle bile telde konuşmuyor dedim çocuk sadece senin i karışma hastaneye de kendin git artık ben seni götürmem çocuklar seninse dedi içeri gittim baktım kızım ağkayaamıyor içine atıyor anne babam benden kaçıyor neden diyo çocuk soru soruyo sanane konuşma benle diyo bende dayanamadım kavga ettim seneledir bana yaptıklarınız bitti çocuk mu başladı dedim. Beni delirtme ararım o annesi babanı yeter dedim. Aylardır seni birkere bile atamadılar sormadılar ben vardım yanında ayağındaki çorba kadar ben düşündüm seni dedim. Eşim uzakta ve parası pulu yoktu ben babamdan aldığım paralarla ona bot çorap vs alıyordum elmden geldiğince. Parası bitince yolluyordm. Sen karakterli olsan el kadar çocuğu doldurmazsın dedi bana delirdim. Şimdi seni arayıp sormayan insanlar için bizimi karşına alıyorsun dedim sen zaten bana söz vermedin mi bizden uzak tutacaktın dedin çocuk benim değil mi söz falanda vermedim dedi inkar etti gözüne baka baka bende sinirlendim sen çocuğuna opi..ç diyen hamile karına tekme tokat saldıran insanlar için bize şunu yaşatacak kadar namussuz biz adamsın dedim annesine babasına da saydım. Ne yaparlarsa yapsınlar sen onlara laf edemezsin dedi valizini aldı gitti. Aradım babam uyanmadan duymadan geri gel çocukta seni soruyor dedim öyle birşey yok beni bşrdaha arama dedi Her yerden engelledi ailesinin yanına döndü. Doğumuna bir iki hafta kaldı =) bugüne kadar aramızda 6aydır hiç kavga olmayan ilişkimiz böyle bitti sizce ne yapmalıyım
Yazmayım diyorum ama dayanamıcam e bacım sende hıc akıl yok mu hamılelıgımde sana tekme tokat saldıran adamdan ne diye bir daha cocuk yaparsın. Çalışmayan adamdan ne diye cocuk yaparsın valla bu tip konuları okuyunca sacımı basımı yolasım geliyor. Ben fiziksel sıddet görmedım ama psikolojik sıddet gordum 2 yasında kızım var kızım kucuk ailem yok beklıyorum sımdılık. Sımdı adam ıyı gıbı ıste. Sımdı ben bu adama kalkıp bir cocuk daha yapsam bu aptallık olmaz mı soruyorum sana kusura bakma dayanamadım yanı.

Konunun tamamını okudum. Eşiniz, size eş, çocuklarına baba olabilecek biri değil. Aileniz de destekçinizmiş. Boşanın, yeni bir hayat kurun derim.

Ağzı süt kokan adamlar getiriyor elalemin kızını da perişan ediyor ya ..
Allah yardımcın olsun bir de değil iki çocuk ve zerre sorumluluk aile kavramını bilmeyen bir adam demeye dilim varmayan kişiden 🤬 zaten tek basına büyütüyorsun baksana çocukları bu adamı hayatından çıkarsan hiç bir fark olmayacak ki
Evet aslında hiç bir fark yok, maddiyat babam karşılıyor maneviyatı ben. Bide ona destek olmaya çalışıyorum ama en ufak bişeyde yine sırt dönülüyorum bi faydası yok alışkanlık sanırım benimki ilk sevdiğim insan 15 yaşından beri hayatımda sanrm alışkanlıklardan vazgeçemedim

Yani burda yazınca kızıyorsunuz ama bu adam belli kv olacak kişi belli nasil ve neden 2. çocuk
Bak siz kavga ederken o 3 yasindaki çocuk ruh dünyası altı üst edip oylece bırakıyorsunuz simdi bir de bu karmaşada bebek gelicek nasil olucak senin esin adam olmaz bilemiyorum çözüm onerim yok ne diyebilirim ki işiniz var mi 2 çocuğa nasil bakicaksiniz bunlar hep muamma .
NOT=Rica ediyorum kimse yok ikinci cocugumu sormuş yok zor durumda zaten neden elestiriyosun demesin çünkü uzuluyorum ve çok sinirleniyorum durumun vehameti ortada zaten 3 yaşında çocuk anne baba kaosu arasında savruluyor ve bir de bebek ne denir ki
Size kalıtılıyorum. Herzaman dıyorum ilerde tek basınıza kaldığınızda bakabılecegınız kadar cocuk yaptın. Adam ortada Kv ortada bunlara cocuk yapılır mı ya. Yazık degıl mı. Yanı şu üreme işine bir son verin artık

Yazmayım diyorum ama dayanamıcam e bacım sende hıc akıl yok mu hamılelıgımde sana tekme tokat saldıran adamdan ne diye bir daha cocuk yaparsın. Çalışmayan adamdan ne diye cocuk yaparsın valla bu tip konuları okuyunca sacımı basımı yolasım geliyor. Ben fiziksel sıddet görmedım ama psikolojik sıddet gordum 2 yasında kızım var kızım kucuk ailem yok beklıyorum sımdılık. Sımdı adam ıyı gıbı ıste. Sımdı ben bu adama kalkıp bir cocuk daha yapsam bu aptallık olmaz mı soruyorum sana kusura bakma dayanamadım yanı.
Eşimden şiddet görmedim annesi bana saldırdı eşimde beni alıp ailemin yanına geldi iyi okuyun lütfen

Babasız çocuk büyütmek zor diyeceksin emin ol zor değil bende tek başıma buyutuyorum ama bizim durumumuz çok farklı benim esim sehit ve ben tek başıma bu dünyada kendim ayaklarımın üzerinde 1 yasindaki oğlumu buyutuyorum ve emil ol sende yaparsın
Merak ettim aileniz destek mı size yoksa yavrunuzla tek basına mısınız. Basınız saolsun

Eşimden şiddet görmedim annesi bana saldırdı eşimde beni alıp ailemin yanına geldi iyi okuyun lütfen
Esınız melek yanı. Karısık yazmızsın zor okudum. Yine de bir cocuk daha yapman akıl alır gibi degil. Zaten bosanmaktan hıc bahsetmemıssın. Sen barısır seneye bir tane daha dogurursun gıbı geliyor. Baban arkandaymıs daha ne bekliyorsun

Esınız melek yanı. Karısık yazmızsın zor okudum. Yine de bir cocuk daha yapman akıl alır gibi degil. Zaten bosanmaktan hıc bahsetmemıssın. Sen barısır seneye bir tane daha dogurursun gıbı geliyor. Baban arkandaymıs daha ne bekliyorsun
Zaten bırakmıştım o olaydan sonra geldi çok yalvardı hamileydim zaten inandım dediğim gibi 6 AYDIR da bir sorunumuz yoktu 4 senelik evliyim ilk defa çok iyiydik ne kavgamız oldu ne başka birşey imiz bu sefer inandım güvendim heralde olacak dedim. Ailesiyle barıştı bu olay oldu şimdi ve doğumuma çok az kaldı ne olursa olsun riskli bir hamileliğin var doğumuma az kaldı ve beni yüz üstü bırakması bu sefer son noktayı koydu sadece psikolojim bozuldu dünden beri iyi hissetmiyorum

Ortada evlilik de göremedim koca da. Sadece kendi kendine bu saçmalıkları reva gören üstüne de çocuk yapan cahil bir kadın gördüm. Bu kafayla siz gider kocanıza yalvarırsınız bile boşanmamak için ne diyim

Adam (lafin gelisi baska tabir bulamadim) calismiyor, orta ev esya yani bir yuva yok; yatin kalkin size sahip cikan ailenize sükredin.Ellerinden öptüm.

1- Adam hiç bir işte dikiş tutturamayan, çevresinden geçinen bir asalak.
2- Ailesinin sözünden çıkamayan, karısına yapılan haksızlığa hatta karısına uygulanan şiddete bile ses çıkartamayan bir ezik.
3- Çocuklarına karşı sorumluluklarını yerine getirmek şöyle dursun bilakis onların psikolojilerini bozan bir zavallı.

Özetle şu maddeler dahilinde bu adamdan kurtulduğunuzda sadece üzerinizdeki yükü atmış olacaksınız. Sıfır fayda.

Ortada evlilik de göremedim koca da. Sadece kendi kendine bu saçmalıkları reva gören üstüne de çocuk yapan cahil bir kadın gördüm. Bu kafayla siz gider kocanıza yalvarırsınız bile boşanmamak için ne diyim
Evet ben her cevapta kendi aptallığım diyorum szaten kabul ediyorum ama şuan karnım burnumda ve ister istemez üzülüyorum

X