8 aylık bebeğimle ilgili

Probiyotik ile yoğurt mayalayıp yedirin sizde yiyin. Gün kurusu kayısı (ama gün kurusu olacak) 3 4 adet bir bardak suda haşlayın ılıyınca suyunu içirin. Tanelerini de siz yiyin. Bal falan yasak bir yaşa kadar. Bol su içmeli su çok önemli

Su için suluk alın pipetli hemen öğreniyorlar çok hoşlarına gidiyor benimki öyle sevmişti suyu. Su problemini çözmediğiniz sürece her yöntem boş. Anne sütü başka su başka çocuğun böbreklerine zarar verirsiniz. Pirinç unu falanda vermeyin cocuğa gereksiz bisey sebze meyveleri buharda haşlayıp haşlayıp verin

İrmik çok veriyorum yani muhallebisinde bu yapar mı pirincunlu
8 aylık bir bebeğim tadimlari yeni bitirip, en fazla kahvaltiya geçmiş olması gerekir. Ki 8. ayda ek gidaya yeni başlayanlar var. Kabızlık alerji belirtisi de olabilir. Yediği besine karşı olmadığından emin misiniz?
Pirinç unlu muhallebilerin kof kilo aldırmaktan başka hiçbir sağlıklı tarafı yok ayrıca

Lavman da mı yoksa Cennet hurması verdim ondan mı bilemedim yaptı kakasını şükür ... Bundan sonra daha dikkat edeceğim Allah razı olsun hepinizden

Fitil sok bide saf zeytinyağı icirin geçmiş olsun Allah zarar zeval vermesin

Lavmanı bu kadar sık kullanmayın

8 aylık bebeğe lütfen lavman yapmayın.
Düzenli olarak probiyotik takviyesi kullanın. Kullandığınız başka bir destek ürün var mı? Demir ilacı gibi. O da yapabilir ama onun da kabız yapmayani var. Çocuk hiç mi kaka yapmıyor yoksa katı katı ki yapıyor. Bir ultrasonda çekilebilir ama lutfen lavman yapmayın çok küçük daha. Doktora gidemiyorsaniz da güvenliğiniz bir eczacıya danışın mutlaka.

Pirinç unu yapar canım. Düşünsene ishal olana yoğurda pirinç unu koyuyoruz, nişasta koyuyoruz ki düzelsin diye. Çocuğun çok rahat alabileceği probiyotikler var. Bir de karın masajları var. Saat yönüne doğru yapılan bağırsak hareketlerini arttıracak.. sen de pırasa, bal kabağı, zeytinyağlı yemekler yemeye calis. Mutlaka bir eczacıya sor.

Lavman da mı yoksa Cennet hurması verdim ondan mı bilemedim yaptı kakasını şükür ... Bundan sonra daha dikkat edeceğim Allah razı olsun hepinizden
Lavmanı bırakın bence. Unlu muhallebiyi günde tek öğüne indirmenizi tavsiye ederim. Ona da yulaf unu ve kuru meyve ekleyin.

Kabızlık tiroid çalışmadığında da olur.İlk belirti budur hatta.tiroid hormonu olmazsa bebeğin zeka beden gelişimi olumsuz etkilenir.12_gün ne demek.Bağırsakları kurumuş çocuğun.hemen doktora gidin.tahlil isteyin.muayene olsun.Çocuk gastroenteroloji ye götürün.Belki gıda allerjisi var.siz bilmiyorsunuz.çocuk o gıdayı sindiremiyor kabız oluyor belki.Lütfen ihmal etmeyin

Muhallebeye ne gerek var? Cocugu simdiden tatliya aliştirma. Pirince, biskuviye hiç gerek yok. Sebzeleri buharda pişsin ve ezin.

Aynisi meyve içinde gecerli, bir kaç meyve beraber ve yaninda kivami icin muz olabilir. Ancak kabiz ise, muz verilmez tabiki.

Pirinc ile irmik ile birşeyleri tadlandirirsan, tabiki su icmez cocuk. Yeterici kadar tatli gelmez ona. Hurma felanda verme simdilik.

Bu süreçte hic muz, patates, pirinc vermeyin. Eger alabilirsen kivi ve elmanin faydasi var kabizliğa karşi.

Doktora kesinlikle gidin. Bu şekilde devam ederse, bağirsaklari zarar görür. Doktor onayi olmadan, 12 gündür kakasini yapmayan cocukta lavman kullanmanizda iyi degil. Evet corona, ama hiç degilse bare doktoru ara ve ne yapman gerektiğini sor.

Pırasa corbası yedirin ,cay kaşığı zeytinyag icirin ,1 adet kuru kayısı haslayip ezip verin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…