8 aylık bebeğimle ilgili

Bide yemeklerine kabak koyun muhakkak. Hatta direk kabagi hafof soteleyin rendeliyop zeytinyaginda yogurtla karostirn verin

Cennet hurması verdim yumuşak şekerli kivamdaymis ise yarar mı acaba?

Bir arkadaşım bal kabağı çok fayda ediyor demişti. O 8 aylıkken verilir mi acaba?

Sütum sukur iyi çok emiyo o yönde de sıkıntım yok anne sütü de sıvı degilmi alıyor sıvısını yani

Bence doktora götürün. 12 gün az da olsa ek gıda alan bir bebeğin yapması gerekiyor. Benim kızım ıkınmayı bilmiyordu neredeyse 9 aya kadar eldiven giyip vazelin fitil vs ile yaptırdım yoksa ağlıyordu rahatsız oluyordu . Sadece anne sütü alan bebeklerde 10 güne kadar normal diyorlar ama szinki ek gıda da alıyor artık. Bence çok beklemeyin derim. Şöyle bir şey de oluyor bağırsak bir süre boşalmazsa kaka tıkayabiliyor. O zaman da kusma ağrı vs ile belirti veriyor. O aşamaya gelmeden gösterin derim. Pandemi diyeceksiniz ama bence bu tür acil durumlar coronadan daha tehlikeli.

İkinmiyordu bile hiç kaç gündür. Bir iki gündür ikinmaya başladı ama yapmıyor yanlız keyfi iyi

Sütum sukur iyi çok emiyo o yönde de sıkıntım yok anne sütü de sıvı degilmi alıyor sıvısını yani
Anne sütü aldığı tek şey olsaydı neyse de ek gıda alan bebek kesinlikle su içmeli. Su başka süt başka zaten... medine hurması da lifli gıda, kuru incir olabilir. Denemekten başka çaren yok gibi görünüyor.

Corbalarina pirinc bugday bulgur ve irmik cok koymayin sebze ve az miktarda un koyun
Patates pirinc bulgur muz Ekmek feci kabiz yapar meyve ve sebze agirlikli besleyin
Bende o aylarda ekmek vermistim cocuk kac gun yapamadi pirinc ve ekmek yedirirsem kabiz olurdu cunku

Demir damlası kullanıyorsanız o yapıyordur.

Anne sütü alıyor madem bal kabağı yeyin siz bizdede olmuştu aynısı ben sütten bebeğe geçsin diye bi oturuşta belki yarim kabağı yemisimdir çok az şekerli pişirdim tatlı niyetine gelip gidip yedim ertesi gün oğlumda kakasıni yapmıştı hemde öyle böyle bir yapma değil üç bez dolardı

tüm yorumlarda sadece bebeğe odaklanılmış, ağırlıklı anne sütü alıyorsa annenin daha fazla probiyotik alması gerekebilir, biz hiç kabızlık yaşamadık, hala emziriyorum, hala beslenmeme çok dikkat ediyorum, şekerli şeyler yemiyorum denebilir, her gün yoğurt, incir, çerez veya turşu yemeye çalışıyorum,

İrmik çok veriyorum yani muhallebisinde bu yapar mı pirincunlu

Çay yapar mı çay iciyorum

İrmik çok veriyorum yani muhallebisinde bu yapar mı pirincunlu
Yapar diye tahmin ediyorum cunku etrafimda bebegi kabizlik cekenlerin cogu kilo alsin diye pilav ekmek vs besliyo
Bende tam tersi yaptim her zaman pek kabizlik sorunumuz olmadi sukur
Mesela corbasina patates koyarsam digerlerini koymadim patateside bir kase kadar corbaya 2 patates kizartmasi miktari kadardi hep tek tip koydum bu saydiklarimi
Benim cocuklarda oyleydi cunku
Posali besin olmadiklari icin bagirsakta uzun sure kalir ve kabizlik yapar yani
Zaten bunlarin hepsi ayni grup patates unlar nisastalar pirinc bugday bulgur vb
Muhallebisine koydugunuz miktari azaltin biraz civik olsun mesela ben 2. Kizimin muhallebisine 2 hurmayi soyar blendirdan gecirirdim sizde kuru incir yada kuru kayisi vs karistirabilirsiniz zamanla duzene girecektir eminim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…