6 yasindaki oglum beni asla istemiyor/sevmiyor

Babayı kaybetme korkusu olabilir mi acaba? Belki gördüğü bir olay,izlediği bir film video veya arkadaşlarından duyduğu birşeyden etkilenmiştir. Bence bağ var aranızda ve seviyordur ama babaya takılacağı bir durum olmuştur. Pedagog derim ben de. Çünkü bu konu çocuğa da yüktür. Sorun çözülürse rahatlar o da

Rumuzunuzu hatırlıyorum yıllar öncesinden kayınvalideniz bir dönem yanınıza gelmiş miydi. Öyleyse adam size berbat davranıyor, kendinizi suçlamayın, oğlunuz babasını örnek alıyor. Babasını sevmiyor demedi ki kimse.

O an size zarar verdiği için üzüldü ya da utandı muhtemelen, iyice hırçınlaştı. Siz çocukların bizim gibi tepkiler vermesini bekliyorsunuz ama çocuklar kendilerini çok farklı ifade ederler. Onları okumayı öğrenmeniz lazım. Denemediğim yol kalmadı ve sabrımı zorluyorsun isimli kitapları okuyun lütfen okumadıysanız.

Eşinizin davranışı aşırı yanlış. Bu yaş erkek çocukları babayı aynalar anneye davranışta.

Yorumları okumadım belki yazan olmuştur, siz şu evine Almanya'daki misafir gelen bir ay boyunca yedirip içeren sadece onlarla ilgilenen üye miydiniz?
Eğer doğru hatırlıyorsam bence sizin ve eşinizin insanlarla ilişki kurmada , hayir demede, normal hayat akışına uygun davranmada sorunlarınız vardı, cocuk da sizin tarafınızdan kendisini ikinci plana atılmış gibi hissediyor olabilir , onceliginiz olmadığını hissediyorsa size tepki veriyordur
Kendi ana dilinizde pedagog desteği için online Türk pedagoglarindan terapi alabilirsiniz , bence yaşı daha fazla büyümeden bir uzman desteği alin

Ama eşinizin bunu yapmaya hiç mi hiç hakkı yok. Buna izin vermeyin.

Tam düşündüğüm gibi maalesef.. Çocuk gelişimi okudum ve eşlerin birbirine yaklaşımları çocukların üzerinde o kadar etkili ki.. Bu olayın sorumlusu eşiniz ne halt ettiğinin farkında mı acaba şu anda. Anne-oğul ilişkinizi mahvediyor. Pedagog yardımı mutlaka alın ama hepsinden önce eşinizin davranışlarına çeki düzen vermesi gerekiyor.

Bu arada başak burcu erkeğiyle uzun bir ilişki yaşadım ve bitirme sebebim bu eleştiri huyuydu. Gerçekten çekilmezler.

Hiçbir çocuk annesine asla böyle davranmaz. Çocuk sizinle ilgili büyük bir travma yaşamış lütfen vakit kaybetmeden çocuk psikiyatristine gidin acil bir şekilde.
Bence de konu sahibinin anlatmadigi şeyler var. Benimle oğlumun kavgasını görseniz ohooo. Ama yeri gelince de sonsuz sevgi pıtırcığıyız yani. Sevgi kısmını hiç gostermiyor olabilir mi konu sahibi?

Nedeni belli işte

Acaba çocuğunuzu dolduran birileri mi var? Kayınvalidenizle aranız nasıl?

Sizi sürekli eleştirmesi normal değil işte. Turkiyeden online pedagog bulabilirsiniz ama sizin sorununuz eşiniz. Durum cok ciddi bence.

Hiç normal değil,lütfen bir an önce bir uzmana danışın çocuk resmen sizi reddediyoruz.Caninizin yanması hiç umrunda değil .Ne kendimde ne çevremde bu kadar keskin bir tavır hiç görmedim , duymadım.Bir yerlerde büyük bir sorun var

Hamileliğiniz nasıl geçti? İstenilen bir bebek miydi? Örneğin; incelenen bir vaka çalışmasında, anne hamileyken baba ile sorunlarından dolayı çocuğunu aldırmaya çalışıyor sonra yasal zamanı geçtiği için aldıramıyor bebek dogdugunda anneyi emmeyi reddediyor baska kadini istahla emerken annenin kokusuna bile tahammül edemiyor. Mesela çocuğun bu bilinçaltı oral dönemde de ortaya çıkabilir gizil dönemde de ergenlikte

Son düzenleme:
Hayir supra hamile kaldım, baya da zor kabul ettim. Ama doğup da kucağıma verdiklerinden beri ilgimi, sevgimi hiç esirgemedim. Ben sevgimi gösteriyorum. 9 yasindaki kızımla çok iyiyiz, birbirimizi çok severiz. Esim de ilgili ama yeri gelince kızar da ogluma. Ogluma ben de yeri gelince kızarım ama benden daha fazla uzaklaşmasın diye çok dikkat ederim, babasına yollarım bu konuda. Ben çok hakim degilim tam olarak nerede koptu, nerede istemedi bilmiyorum ama son iki yıldır yalnız da kalsa bana yanaşmıyor. Ortamda babası varsa babasına, ablasi varsa ablasına gidiyor. Bazen ikisi de olmuyor, son care (wc ye falan gidecekse) bana geliyor. Zaten okulu, arkadaşları falan da anlatmaz bana, ablasına her sn sini anlatır. Artık kendime tekme atmasına izin vermiyorum ama net beni istemiyor.

ne kadar zor bir eş

Allah size sabır versin, baba faktöründen kaynaklı gibi duruyor ama bu konu bizi aşar bence...

Bu arada sabah esimle konustum ise gitmeden önce. Oglum gece seni istedi, ben gidince de kafa attı, burnumu kanatta dedim. Artık canıma tak etti dedim. Sen sürekli çocukların yanında beni eleştirip, kucuk düşürüyorsun dedim. Ne alaka millet karisini dövüyor bile ama cocuklar annesini hep sever, ister bu mu bahanen dedi. Saçma bir sebep bulmuşsun onun yerine cocukla vakit gecir, oyun oyuna dedi. Ben cocukla ilgiliyim bunu sen de biliyorsun dedim, demek ki daha çok ilgilenmen lazım, saçma bahaneler cikarma vs dedi. Zaten asla kendine bakan yonunu kabul etmez, etmedi de.
Cocuk neden bu ayrıma girer ki? Cocuk dediğin annesini sever gercekten de bir de ben iyiyim ogluma karşı

Basak burcu olmasina nasil bagladiniz? Dedem basak burcu temizlik, duzen takıntılı. Kimseyi elestirmez ve aile bireyleriyle ortak karar alir. Bu sekilde 2 cocuk, 2 de torun buyuttuler.
Kocanizin psikolojisi iyi degil. Diger arkadaslara katılıyorum oglunuz babasini taklit ediyor

Başak burcunun adı çıkmış bi kere adamda burcunq gelene kadar o kadar falso var ki

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…