5 senedir katlanılan hayat.

Burası kocamın değil benim evim hem madden hem manen. Kendi düzenimden bahsediyorum. Yemek ve çay dışında kocam kocam demedim asla ben kocamla övünmeyi bırakalı çok oldu. Ne kötülerim ne de iyi derim.
O zaman kendinize acı çektirmeyi seviyorsunuz. Ev kendinizinse derdiniz ne de boşamıyorsunuz bu adamı? Açın davayı defedin evden çocuğunuzla düzeniniz de bozulmaz ailenizin yanına da gitmezsiniz. Boşanmama sebebiniz ne? mahkemede boşamayın diye ağlamışsınız adam sizi dövdükçe susmuşsunuz daha adamı övmem diyorsunuz başınıza taç etmediğiniz kalmış sadece

Merhaba arkadaşlar. Benim 3 yaşında oğlumdan başka kimsem yok. Arkadaşım yok, kardeşim yok, bir annem bir de babam var ama onlara da bunları anlatamam. Bu tür konuları sizden başkasına anlatamam. Konu konu derdimi anlatacağım elimden geldiğince. Eşimle 5 yıllık evliyim, 3 yaşında benden ve babasından bile akıllı dünya güzeli bir oğlum var. Babası 2,5 sene öncesinde bana el kaldırmaya başladı. Seçim zamanı kılıçtaroğlu İzmir mitingi yaptığı zaman ilk büyük dayağımı yedim, hemde konağın göbeğinde. Birileri polisi aramıştı sanırım polis bile gelmişti. Evet dövdüm beni alın götürün falan demişti. Benim eşim beni lafta çok sever ama boşanma konusu geçse hemen beni def eder, bir keresinde davaya kadar girmiştik ben ağlamıştım boşanmak istemediğimi söylemiştim ç. O zaman oğlumuz daha 1,5 yaşında olduğu için hakim bizi boşamamıştı. 26 yaşıma geldim ve eski ben’e hesap veremez hale geldim. 1,5 sene önce işten ayrıldım oğluma bakabilmek için. Ne kendimi geliştirdim ne de boşandım. Sadece artık birini sevmeden de nasıl aynı evde yaşanır öğrendim. Sürekli benim küsüp mutsuz olduğunu söylüyor. Öyle değilim sadece değiştim ve mutlu olmam için hiçbir sebebim kalmadı. Ha sorsanız kötü biri mi değil elbet , eee 7/24 beni dövecek hali yokya. O kendini en iyisi bilir ve hep beni kötüler. Benim küslüklerim yüzünden psikolojisinin bozulduğunu söylüyor. Artık bardağı taşıran son damlam bayramda kayınvalidemde iken oldu. O banyodaydı oğlumun kakası gelmişti lazımlığa oturtturdum bekliyorum. Banyodan çıktı, ben de bir hışımla ona sinirlendim, çünkü kayınvalidemdeyken ben aşırı yoruluyorum, kayınvalidem ile aram iyi, ben bana o kadar şey yaptılar hiç sesimi çıkarmadım çıkarmam çünkü umrumda değil, eşim beni sevsin saysın yeter. Neyse yorgunluğumun siniri ile sesimi yükselttim ama bağırmadım, abilendim diyelim. Benim sınırım var artık yeter dedim. Bana bir bağırdı oğlumla ikimiz kalakaldık. Duvara falan vurdu sonra geldi kafama bir vurdu o hızla benim kafamda oğluma çarptı. Babasının sümüğü olan oğlum o gün ilk defa anne hadi gidelim burda durmayalım dedi çekti beni kolumdan. O gün tamam dedim. Bu adam benim senelerimi harcadı, ve artık benim bir umudum kalmadı diye.
Allahim sen buyuk konusturma Allahim sen cig konusyurma kinamiuorum yargilamiyorum yarabbim. O kadar cok sevdigim bir kuzenim varki 4 yasinda. Annesi sesini yukselttigi zaman beynime kan sicriyor. Kaldiki ailede herkesin gozbebegi. En fazla yemegini yemedgi icin kis vakti askili giydigi icin annesi kizar. Esimin ofke kontrolu yok gecen bir toplulukta esim telefonda birine sinirlendi ve kuzenimin yaninda ofkeyle telefondakine bagirdi. Yavrumun o korkuşunu bana siginişini anlatamam. Cunku ailemizde gormedi duymadi. Esimi kendi ailemizden saymiyorum bile. Hayatimda ilk defa yaptim bunu. Esimi kolundan turup sandlyeden firlattim.kolunu nasil sikmissam tum tinaklarim gomlegini delip iceri girmis. Onunda cani cok acisi sanirimki esim o an can havliyle aaa kolumm gitti diye bağırdı. Yani kendi cocugum olsa demekki ne tepki verirdim. Cocuklar ince cizgim. Bosa o pisligi. Boşa. Kendin icin degil cocuk icin

Eş ve baba olacağına inandınız ama yanıldınız.
Tecrübe edindiniz şimdi başka tercihler yaparak durumu degerlendirmeye ne dersiniz?
bu adamdan ayrılınca herşey güzel olacak
İlk defa bir yorumdan sonra ağladım. Cidden bu haldeyim şu an. Evim emeklerim, bu seneler içerisinde onun sebep olduğu rahatsızlıklarım. Her bir olayın sonunda bitecek gibi değil de iyic
E biz de sana onu diyoruz işte yavrucuğum kötülesene adam dümdüz kötü biri
Sen yıllarca nasıl bir manipülasyona uğradında bu kadar Körsün?
onu kötüleştiğinde kötü olanın ben olacağımı biliyorum. İnsanlar bana kötü diyecek. Üniversite arkadaşlarım tanıdıklarım hep bak bu kız boşanmış diyip neler neler diyecekler. Annem babam ne olursa olsun bana kızacak bazen. Yaptığım hata ortaya çıkacak

Neden şaşırdınız ki ? Şu hayatta paramın değdiğine inandığım en güzel şey aldığım Psikolojik destek
Zamanında ve doğru kişiden alınan Psikolojik destek & tedavi hayat kurtarır
Sizin için tamam da, çocuğunun önünde karısını döven adamın ne terapiye gitmek istediğine inandım, ne de gittiğinde fayda göreceğine inanırım. Pislik olmak terapiyle çözülecek şey değil

Bu insanın kendine verdiği değeri gösteriyor. Siz de böyle şeyler söyleyince değersiz olduğumu daha çok anlıyorum. Eskiden gittiğinde ağlardım bağırır kavga eder kendimi yerlere atardım. En son gidişinde kapıyı kilitledim arkasından ve ilk defa geri döndü. O zaman anladım ki ben ısrar ettikçe onun yanında yalvardıkça o beni küçük görecek

bende olsam küçük görürüm.
hakim karşısında boşanmamak için ağlayan kafasını duvarlara vurduğumda gitmeyen yapışıp kalan insanı.
adam sizi sevmiyor bu bile boşanmak için bir sebepken saçma sapan bahanelere inandırmayı seçiyorsunuz kendinizi.
kendinizden vazgeçmiş olabilirsiniz bağımlı bir kişiliğiniz olabilir korkak biri olabilirsiniz böyle yaşamaktan rahatsız olmuyor olabilirsiniz ama çocuğunuz için harekete geçmelisiniz.
dayak yiyip yiyip kaderine razı şekikde yaşayan bir anneyi hiç bir çocuk istemez.

onu kötüleştiğinde kötü olanın ben olacağımı biliyorum. İnsanlar bana kötü diyecek. Üniversite arkadaşlarım tanıdıklarım hep bak bu kız boşanmış diyip neler neler diyecekler. Annem babam ne olursa olsun bana kızacak bazen. Yaptığım hata ortaya çıkacak
Ne?! İnsanlar neler diyecek diye mi yiyorsunuz onca dayağı

Çığırından çıkmasını kastediyorsaniz tamam ama bu ayı bosansa bile karısına çocuğuna zarar verebilir en azından bu onlenebilir
Adam boşayacak zaten boşanmayan mahkemede boşanmıyorum diyen kadının kendisi.

Merhaba arkadaşlar. Benim 3 yaşında oğlumdan başka kimsem yok. Arkadaşım yok, kardeşim yok, bir annem bir de babam var ama onlara da bunları anlatamam. Bu tür konuları sizden başkasına anlatamam. Konu konu derdimi anlatacağım elimden geldiğince. Eşimle 5 yıllık evliyim, 3 yaşında benden ve babasından bile akıllı dünya güzeli bir oğlum var. Babası 2,5 sene öncesinde bana el kaldırmaya başladı. Seçim zamanı kılıçtaroğlu İzmir mitingi yaptığı zaman ilk büyük dayağımı yedim, hemde konağın göbeğinde. Birileri polisi aramıştı sanırım polis bile gelmişti. Evet dövdüm beni alın götürün falan demişti. Benim eşim beni lafta çok sever ama boşanma konusu geçse hemen beni def eder, bir keresinde davaya kadar girmiştik ben ağlamıştım boşanmak istemediğimi söylemiştim ç. O zaman oğlumuz daha 1,5 yaşında olduğu için hakim bizi boşamamıştı. 26 yaşıma geldim ve eski ben’e hesap veremez hale geldim. 1,5 sene önce işten ayrıldım oğluma bakabilmek için. Ne kendimi geliştirdim ne de boşandım. Sadece artık birini sevmeden de nasıl aynı evde yaşanır öğrendim. Sürekli benim küsüp mutsuz olduğunu söylüyor. Öyle değilim sadece değiştim ve mutlu olmam için hiçbir sebebim kalmadı. Ha sorsanız kötü biri mi değil elbet , eee 7/24 beni dövecek hali yokya. O kendini en iyisi bilir ve hep beni kötüler. Benim küslüklerim yüzünden psikolojisinin bozulduğunu söylüyor. Artık bardağı taşıran son damlam bayramda kayınvalidemde iken oldu. O banyodaydı oğlumun kakası gelmişti lazımlığa oturtturdum bekliyorum. Banyodan çıktı, ben de bir hışımla ona sinirlendim, çünkü kayınvalidemdeyken ben aşırı yoruluyorum, kayınvalidem ile aram iyi, ben bana o kadar şey yaptılar hiç sesimi çıkarmadım çıkarmam çünkü umrumda değil, eşim beni sevsin saysın yeter. Neyse yorgunluğumun siniri ile sesimi yükselttim ama bağırmadım, abilendim diyelim. Benim sınırım var artık yeter dedim. Bana bir bağırdı oğlumla ikimiz kalakaldık. Duvara falan vurdu sonra geldi kafama bir vurdu o hızla benim kafamda oğluma çarptı. Babasının sümüğü olan oğlum o gün ilk defa anne hadi gidelim burda durmayalım dedi çekti beni kolumdan. O gün tamam dedim. Bu adam benim senelerimi harcadı, ve artık benim bir umudum kalmadı diye.
Daha 26 yaşındasın sadece 5 senen gitmiş. Bir ömür var önünde. Silkelen ve hakettiğim hayati yaşamaya başla

Bu durumu yaşadığında boşananlara ne oluyor çok merak ediyorum. Kaldı ki boşansam bile, ayağımdaki varisler, kireçlenmeler, çalışmadan geçen seneler, kırışıklıklarım, ve ilk bekarlığım geri gelmeyecek. Olay bu zaten benim için
Boşanan kadınların boşandığı için bir lokma dağıtmadığı kalıyor genelde.

Hepi topu 5 yıldır evliymişsin. Şu an 55-60 yaşlarında değilsindir.

Öyle bir yazmışsın ki en az 25 sene evli kalıp nene oldun sanki.

Ne?! İnsanlar neler diyecek diye mi yiyorsunuz onca dayağı
Ben ne diyeceğim kendime. Başaramadın, asker olmak istiyordum olamadım. Her asker kafına bakıp ağlıyorum şimdi. Özel sektörde uzmandım işimi bıraktım ve şu am callcenterler bile beni almıyor. Düğün resmimdeki kıza bakıp bakıp kızıyorum o gün o kararları verdiği için

İlk defa bir yorumdan sonra ağladım. Cidden bu haldeyim şu an. Evim emeklerim, bu seneler içerisinde onun sebep olduğu rahatsızlıklarım. Her bir olayın sonunda bitecek gibi değil de iyic

ya artık çocuk gibi o ne der Bu ne der ailem kızar kdiye kendine bahaneler üretmekten vazgeç
var mı Senin bir mesleğin onu söyle? mesela baba evine gittikten sonra bebeğin belirli bir yaşa gelince çalışabilir misin?
Yukarıdaki bir arkadaşa kızmışsın ya bu konu bana geçmedi dedi diye . hemen carlamışsın senin tuzun kuru minvalinde
E güzelim yani şu anda bana da geçmiyor konu sen resmen burada adama küfür edelim sana bir iki acıyalım gaza verelim diye konu açmışsın
Kaç yaşında kadınsın utanmıyor musun çocuğunun yanında dayak yemeye bir yürekli ol da ayağa kalk elaleme de siz kimsiniz demeyi öğren
Ha dersen ki elalem İzmir'in göbeğinde dayak yememden daha onemlidir Orasını sen bilirsin

Kadınlar kulübünün tek sevmediğim yanı insanların biraz sanki ben kötü biriymişim gibi konuşması. Annem ve babam var, bu gün yanlarına gitsem anlatsam yarın bana ev alır oturttururlar ama yine de bu suç benim ve onu hayatıma ben aldım annem babam sokmadı. Ve ben aileme 1 hafta gidip kaldığımda bile yük hissediyorum kendimi. Sanki ben ve oğlum ağırlıkmışız gibi. Evlenince annenin ve babanın evi senin evin olmuyor artık
Ee kendine ve çocuğuna kötülük ediyorsun ama. İkiniz de böyle bir hayatı hak etmiyorsunuz.

Boşanan kadınların boşandığı için bir lokma dağıtmadığı kalıyor genelde.

Hepi topu 5 yıldır evliymişsin. Şu an 55-60 yaşlarında değilsindir.

Öyle bir yazmışsın ki en az 25 sene evli kalıp nene oldun sanki.
Ya acayip kızdım konu Sahibine, oturmuş kendisine acımaktan başka hiçbir şey yapmıyor sürekli çelişkili de konuşuyor
Ara ara ailesinin kendisine sahip çıkacağından ve hatta ev alabileceğinden Dem vuruyor sonra bir bakıyorsun annem babam bana kızar boşanamam diyor
En deli olduğumda kendisine eleştirenleri tuzu kuru yaftası yapıştırıp boşansam ne olacak bacağım kireçlendi yüzüm kırıştı demesi
Eeee yani ?otur ye dayağını o zaman

Bu durumu yaşadığında boşananlara ne oluyor çok merak ediyorum. Kaldı ki boşansam bile, ayağımdaki varisler, kireçlenmeler, çalışmadan geçen seneler, kırışıklıklarım, ve ilk bekarlığım geri gelmeyecek. Olay bu zaten benim için
E tamam o zaman adamın sizi öldürmesini bekleyin

Ben ne diyeceğim kendime. Başaramadın, asker olmak istiyordum olamadım. Her asker kafına bakıp ağlıyorum şimdi. Özel sektörde uzmandım işimi bıraktım ve şu am callcenterler bile beni almıyor. Düğün resmimdeki kıza bakıp bakıp kızıyorum o gün o kararları verdiği için
Boşanmak başarısızlık ama çocuğu böyle olaylara maruz bırakarak evli kalmak başarı yani? 1.5 yıl önce niye boşanmadın mesela o zamanki kendine de kızıyor musun? Hah kızıyorsan bundan 1.5 yıl sonra 5-10-40 yıl sonra şimdiki haline 100 kat fazla kızacaksın boşanmadığın için.
Neyse ben sinir katsayım yükselmeden bu konuyu terk ediyorum

Ne hatası yapmışsın? Hırsızlık mı yaptın eskortluk mu? Millet en fazla 3 gün konuşur sonra unutur gider. Sen sırf 3 gün konuşacaklar diye en az 20 yılını bu adama yok yere harcama. 3 yaşında minnacık oğlun bile babasının o hareketinden sonra " gidelim" demiş. 3 yaşındaki çocuk kadar cesaretin olsa yeter, fazlasına gerek yok.

ya artık çocuk gibi o ne der Bu ne der ailem kızar kdiye kendine bahaneler üretmekten vazgeç
var mı Senin bir mesleğin onu söyle? mesela baba evine gittikten sonra bebeğin belirli bir yaşa gelince çalışabilir misin?
Yukarıdaki bir arkadaşa kızmışsın ya bu konu bana geçmedi dedi diye . hemen carlamışsın senin tuzun kuru minvalinde
E güzelim yani şu anda bana da geçmiyor konu sen resmen burada adama küfür edelim sana bir iki acıyalım gaza verelim diye konu açmışsın
Kaç yaşında kadınsın utanmıyor musun çocuğunun yanında dayak yemeye bir yürekli ol da ayağa kalk elaleme de siz kimsiniz demeyi öğren
Ha dersen ki elalem İzmir'in göbeğinde dayak yememden daha onemlidir Orasını sen bilirsin
Lojistikçiyim ben. Ben yalan söylediğimi düşündükleri için kızıyorum. Vallahi öyle bir utanıyorum ki sana anlatamam. Utanmasam isimsiz şekilde anlatırmıydım derdimi. Hem de öyle bir utanıyorum ki, çocuğumun yüzüne bakamıyorum kavgalardan sonra. Öyle bir utanıyorum ki dışarı çıktığımda sanki tüm insanlar benim yaşadıklarımı biliyormuşta bana acıyormuş gibi hissediyorum. O kadar utanıyorum ki, geçen gün avrupa şampiyonu olan formula pilotu kadını kıskandığımı kendime yediremiyorum

X