5 senedir katlanılan hayat.

Lojistikçiyim ben. Ben yalan söylediğimi düşündükleri için kızıyorum. Vallahi öyle bir utanıyorum ki sana anlatamam. Utanmasam isimsiz şekilde anlatırmıydım derdimi. Hem de öyle bir utanıyorum ki, çocuğumun yüzüne bakamıyorum kavgalardan sonra. Öyle bir utanıyorum ki dışarı çıktığımda sanki tüm insanlar benim yaşadıklarımı biliyormuşta bana acıyormuş gibi hissediyorum. O kadar utanıyorum ki, geçen gün avrupa şampiyonu olan formula pilotu kadını kıskandığımı kendime yediremiyorum
Bak kendini düşünmüyorsan oğlunu düşün. Boşanman için sayısız nedene gerek yok. Tek sebep yeter. Eğer oğlunun kocan gibi olmasını istemiyorsan, büyüdüğünde bir kadını dövmesini, aşağılamasını, senin şu an yaşadığın her şeyi başka kadına yaşatmasını istemiyorsan o kocadan ayrılırsın.

Ya acayip kızdım konu Sahibine, oturmuş kendisine acımaktan başka hiçbir şey yapmıyor sürekli çelişkili de konuşuyor
Ara ara ailesinin kendisine sahip çıkacağından ve hatta ev alabileceğinden Dem vuruyor sonra bir bakıyorsun annem babam bana kızar boşanamam diyor
En deli olduğumda kendisine eleştirenleri tuzu kuru yaftası yapıştırıp boşansam ne olacak bacağım kireçlendi yüzüm kırıştı demesi
Eeee yani ?otur ye dayağını o zaman
Sanırım 26 yaşındaymış bacağım kireçli yüzüm kırıştı derken sanarsın 60 yaşında. Bi kendini toparlar biraz da bakıma bakar tekrar toparlanması. Millet bu yaşta üniversite bile okuyor hiçbir şey için geç değil ama gel de anlat

Ben ne diyeceğim kendime. Başaramadın, asker olmak istiyordum olamadım. Her asker kafına bakıp ağlıyorum şimdi. Özel sektörde uzmandım işimi bıraktım ve şu am callcenterler bile beni almıyor. Düğün resmimdeki kıza bakıp bakıp kızıyorum o gün o kararları verdiği için
Yaa evlilik bir başarı mı gerçekten? Elalem ne der diye düşüneceğine oğlunu düşünsene biraz? O çocuk hak ediyor mu gerçekten bu şekilde yaşamayı? Yok kırıştım, yok varisim, yok çorabım, yok düğün fotoğrafım... Sanki evlenmeseydiniz o kırışıklar veya varis olmayacak mıydı? Yapmayın gerçekten bu kadar bencil olmayın. Hala cümleler ben, ben, ben...

Sizin için tamam da, çocuğunun önünde karısını döven adamın ne terapiye gitmek istediğine inandım, ne de gittiğinde fayda göreceğine inanırım. Pislik olmak terapiyle çözülecek şey değil
Yahu zaten o teklifi de yine bu kadını Manipüle etmek için yapmış , baksana ilk cümlesi seni iyi görmüyorum olmuş

Byöle konulara hep bağıra bağıra yazmak istiyorum. Annem çocuklarım babasız kalmasın yalnız büyümesin mantığıyla bizim için saçma sapan şiddetin her türlüsünü içeren bir evliliğe katlandı. Ne ben ne kardeşlerim hiçbir zaman anneme sağol bizi düşündün bu yuva bile olamayan şeyi bırakmadın demedik. Tam aksine hep kendimizi suçladık annemiz bizim için katlandı bu evliliğe biz olmasaydık belki ailesinin yanına giderdi belki mutlu olurdu diye hep suçluluk duygusu yaşadık ve yaşıyoruz ki artık 30 yaş üstü olmamıza rağmen psikolojimiz hala normal değil. Annesini sevmeyen adam çocuğunu sever mi? Yada çocuğunu seven adam annesine öyle davranır mı? Babam anneme huzur vermediği gibi bizede vermedi ve çok derin yaralar açıldı içimizde. Lütfen çocuklarınızın arkasına sığınıp bitirmek istemediğiniz evliliğin sorumluluğunu yüklemeyin çocuklarınıza. Ha gerçekten çocuğunuzu düşünüyorsanızda bu kötülüğü ona daha fazla yaşatmayın. Gururunuz olsun..

Lojistikçiyim ben. Ben yalan söylediğimi düşündükleri için kızıyorum. Vallahi öyle bir utanıyorum ki sana anlatamam. Utanmasam isimsiz şekilde anlatırmıydım derdimi. Hem de öyle bir utanıyorum ki, çocuğumun yüzüne bakamıyorum kavgalardan sonra. Öyle bir utanıyorum ki dışarı çıktığımda sanki tüm insanlar benim yaşadıklarımı biliyormuşta bana acıyormuş gibi hissediyorum. O kadar utanıyorum ki, geçen gün avrupa şampiyonu olan formula pilotu kadını kıskandığımı kendime yediremiyorum

Bu abartmalarını ve kaprislerini bırakıp acaba çocuğunun iyiliğini mi düşünsen artık? Ne saçmalıyorsun kariyer mariyer. Senin göründe 35ine kadar kariyer kadını olmuş, çocuk olunca ev hayatına dönmüş sanacak. Çocuğun berbat bir babayla kavga gürültüyle büyüyor. Artık tuvalet eğitimi sürecinde, lazımlığında tuvaletini yaparken korkunç bir olaya şahit olmuş, üstüne o senden daha olgun. Pes artık.

Yaa evlilik bir başarı mı gerçekten? Elalem ne der diye düşüneceğine oğlunu düşünsene biraz? O çocuk hak ediyor mu gerçekten bu şekilde yaşamayı? Yok kırıştım, yok varisim, yok çorabım, yok düğün fotoğrafım... Sanki evlenmeseydiniz o kırışıklar veya varis olmayacak mıydı? Yapmayın gerçekten bu kadar bencil olmayın. Hala cümleler ben, ben, ben...
Ben konu sahibinden şu vibeı aldım; dünyaya getirdiği çocuğun psikolojisinden o sorumlu değil de, o doğduğu için şu an yaşadığı hayattan çocuk sorumlu gibi sanki. Yani yoksa bu cümlelerin hiçbir anlamı olamaz

Bu saygı işi de değil aslında. Saygı hemen bitti bile. Ben oğlumu çok seviyorum. Ona tek başıma yetememekten korktuğum için, annesi babası boşanan bazı çocuklar gibi olmasına tahammül edemem. İlerde beni boşandığım için suçlamasından korkuyorum. Boşanmadık bu arada dava kapandı. Aynı evdeyiz
Bence kocanız harika. Boşanmayın şans verin.

Ben konu sahibinden şu vibeı aldım; dünyaya getirdiği çocuğun psikolojisinden o sorumlu değil de, o doğduğu için şu an yaşadığı hayattan çocuk sorumlu gibi sanki. Yani yoksa bu cümlelerin hiçbir anlamı olamaz

Konu sahibi anneliği doğurup, beslemek, kirlilerini yıkayıp temiz mis gibi çamaşırları giydirmek sanıyor. Çocuğun psikolojisi, eğitimi, geleceği hiçbiri umrunda değil.

Bu abartmalarını ve kaprislerini bırakıp acaba çocuğunun iyiliğini mi düşünsen artık? Ne saçmalıyorsun kariyer mariyer. Senin göründe 35ine kadar kariyer kadını olmuş, çocuk olunca ev hayatına dönmüş sanacak. Çocuğun berbat bir babayla kavga gürültüyle büyüyor. Artık tuvalet eğitimi sürecinde, lazınlığında tuvaletini yaparken korkunç bir olaya şahit olmuş, üstüne o senden daha olgun. Pes artık.
Tuvalet eğitiminden önce nasıl eş olunmaz eğitimi almış el kadar bebe.

Konu sahibi anneliği doğurup, beslemek, kirlilerini yıkayıp temiz mis gibi çamaşırları giydirmek sanıyor. Çocuğun psikolojisi, eğitimi, geleceği hiçbiri umrunda değil.
Derdi hala BEN çünkü. Sağlıklı bir bencillik olsa çocuğunu da alır gider kendine de çocuğa da bunları yaşatmaz. Ama sağlıksz bi bencilliği var, 26 yaşnda daha, yok şöyle hayatım bitti yok böyle gitti diyerek kendini bataklığa saplamış çocuğu da kendiyle çekiyor

Boşandım.
Anne ve babamın evine döndüm.
Kimsenin ne dediği umurumda değil, dört duvar içinde yaşadığımı kim yaşadı benimle ?
Çocuğunuz varmış, bir süre anneniz bakar sizde çalışırsınız mis gibi. Anladığım kadarıyla ailenizin maddi durumu da var yardım da ederler.
Lütfen çekmeyin. He siz ben çekeceğim illa diyorsanız da çocuğu düşünün ona çektirmeyin

Sanırım 26 yaşındaymış bacağım kireçli yüzüm kırıştı derken sanarsın 60 yaşında. Bi kendini toparlar biraz da bakıma bakar tekrar toparlanması. Millet bu yaşta üniversite bile okuyor hiçbir şey için geç değil ama gel de anlat
Aslında bu kadını anlıyorum biliyor musun takribi 2 yıl kadar evli kaldım ve bir şeyler düzelir umuduyla devam ettim(1 yılın sonunda evleri ayirdim)
38 yaşındayım bebeğimi kaybettim ve biraz realist olalım ki bu saatten sonra bebek sahibi olmam da çok zor hatta imkansız
E ne yapalım arkadaş kendi tercihlerimizin sonucunu kabullenmeyelim mi biz yaptık biz ettik ve biz çekeceğiz
Ukalalık derecesinde kendime güvenim vardır Çok güzel bir kadınım yaşımdan Çok daha genç görünürüm botoks tırnak cilt bakımı Allah ne verdiyse yaptırırım
Modern Tıp resmen benim maaşımla ayakta kalıyor diyebiliriz😂😍
Daha 26 yaşında yaşlandım kırıştım kireçlendim deyip evinde koca Dayağını yiyor kafasına o kadar çok darbe almış ki artık düşünemiyor

Bu abartmalarını ve kaprislerini bırakıp acaba çocuğunun iyiliğini mi düşünsen artık? Ne saçmalıyorsun kariyer mariyer. Senin göründe 35ine kadar kariyer kadını olmuş, çocuk olunca ev hayatına dönmüş sanacak. Çocuğun berbat bir babayla kavga gürültüyle büyüyor. Artık tuvalet eğitimi sürecinde, lazımlığında tuvaletini yaparken korkunç bir olaya şahit olmuş, üstüne o senden daha olgun. Pes artık.
Yav gözünü seveyim ne kaprisi, ben en son kapris yaptığımda bakardım sevgilime yaptım. Çocuğum doğduğunda çıplak göğüs tişörtlüydüm boşuna emzirme sütyenine para vermemek için. Bir anneye kötü demek, çocuğumu düşünmediğimi söylemek çok ağır. Çocuğumdan başka hayatım yok. Kavgaları artık o anladığı için bu kadar çaresizim zaten yapma gözünü seveyim bunlar nasıl laflar

Derdi hala BEN çünkü. Sağlıklı bir bencillik olsa çocuğunu da alır gider kendine de çocuğa da bunları yaşatmaz. Ama sağlıksz bi bencilliği var, 26 yaşnda daha, yok şöyle hayatım bitti yok böyle gitti diyerek kendini bataklığa saplamış çocuğu da kendiyle çekiyor

3 yaşındaki çocuk babasının sinir krizine şahit oluyor, babasının annesini dövdüğünü görüyor, şiddetten pay alıp anasının kafası bunun kafasına çarpıyor. O hissettiği korku, endişe can acısı içersinde olgun bir birey gibi -artık çocuğun bile canına tak etmiş- "anne gidelim" diyebiliyor. Çocuğun çocuk gibi ağlayıp sızlanma hakkını bile elinden almış.

Boşandım.
Anne ve babamın evine döndüm.
Kimsenin ne dediği umurumda değil, dört duvar içinde yaşadığımı kim yaşadı benimle ?
Çocuğunuz varmış, bir süre anneniz bakar sizde çalışırsınız mis gibi. Anladığım kadarıyla ailenizin maddi durumu da var yardım da ederler.
Lütfen çekmeyin. He siz ben çekeceğim illa diyorsanız da çocuğu düşünün ona çektirmeyin
Şu an bile iş arıyorum. Bulduğum gibi başlayacağım. Boşanmayı çok kuruyorum kafamda hatta anaokuluna yazdıracağım, kalan 3 ay annem bakacak ve eminim ki eşim sadece bir kaç saat görmekle yetinecek çünkü kayınvalidem asla bakmaz. Eltimle aynı evde kalıyorlar onun oğluna bakıyor

Bir anneye kötü demek, çocuğumu düşünmediğimi söylemek çok ağır. Çocuğumdan başka hayatım yok.

O zaman çocuğunu düşünen bir anne ol. Sen bir anne olarak "bu çocuk bunlara şahit oldu ileride altına kaçırma, çekingenlik ya da babası gibi sinir krizi geçirir mi, ileride nasıl arkadaşlık kuracak doğru iletişime şahit olmuyor" endişesi yaşamak yerine savaş pilotunu kıskandığından bahsedersen biz ne diyelim?

Yahu çocuğum sen akılsız mısın mis gibi İşin gücün varmış İzmir'de lojistik firmaları gırla Ben de İzmir'de yaşıyorum
Aç davanı Al darp raporunu uzaklaştırma kararını da çıkart zaten evinde kira değilmiş ailen de yardım eder eşek gibi de nafakanı öder o pislik herif
Ayrıca çok utanıyorum demekle olmuyor kalkacaksın O zaman ayağa
Şu an seni hem dövmek istiyorum hem de inanılmaz derecede üzülüyorum çünkü Yaşın çok küçük kim bilir ne travmalar yaşadın ne dayaklar yedin de üniversite mezunu bir kadın olarak kendini bu kadar kötü ifade ediyorsun
Nerede oturuyorsun kız sen bir dövdüreyim o kocanı😊

Aslında bu kadını anlıyorum biliyor musun takribi 2 yıl kadar evli kaldım ve bir şeyler düzelir umuduyla devam ettim(1 yılın sonunda evleri ayirdim)
38 yaşındayım bebeğimi kaybettim ve biraz realist olalım ki bu saatten sonra bebek sahibi olmam da çok zor hatta imkansız
E ne yapalım arkadaş kendi tercihlerimizin sonucunu kabullenmeyelim mi biz yaptık biz ettik ve biz çekeceğiz
Ukalalık derecesinde kendime güvenim vardır Çok güzel bir kadınım yaşımdan Çok daha genç görünürüm botoks tırnak cilt bakımı Allah ne verdiyse yaptırırım
Modern Tıp resmen benim maaşımla ayakta kalıyor diyebiliriz😂😍
Daha 26 yaşında yaşlandım kırıştım kireçlendim deyip evinde koca Dayağını yiyor kafasına o kadar çok darbe almış ki artık düşünemiyor
Ay mükemmelsiniz zaten gençsiniz bu arada artık insanlar zaten 30 yaşlarında anca düzen oturtup hayat kuruyorlar. Ama olur mu boşanırsa elalem ne der maazallah çalışmak zorunda kalır zorlanır konfor alanından çıkamaz. Halbuki bi adım atsa 5 sene sonra aynada kendini tanıyamaz bu ben miyim gençleşmişim diye.
Hayatınızın tadını çıkarmaya devam edin 🎈

Yav gözünü seveyim ne kaprisi, ben en son kapris yaptığımda bakardım sevgilime yaptım. Çocuğum doğduğunda çıplak göğüs tişörtlüydüm boşuna emzirme sütyenine para vermemek için. Bir anneye kötü demek, çocuğumu düşünmediğimi söylemek çok ağır. Çocuğumdan başka hayatım yok. Kavgaları artık o anladığı için bu kadar çaresizim zaten yapma gözünü seveyim bunlar nasıl laflar
Çocuğunu düşünüyorsan ayrılırsın. Ailen de arkanda olurmuş anladığım kadarıyla. Şu an kocanla kaldığın ev de seninmiş. Ee daha ne, miss!

Hem çocuğun hem sen huzurlu ortamda yaşarsınız. Hem de inan bana o kırışıklar, varisler vs 1 senede toparlanır.

X