5 Günde 5 Kilo Diyeti Deneyimlerimiz

masallah ya bu diyet patlak vermis, gercekten guzel diyetmis,birinci gun bisey yiyosun ogun bikiyosun ikinci gun baska bir yiyecek ,benimde verilcek en az bi 10 kilom var ,bu hafta hep evdeydim uygulayamadim ,anak bende pazartesi degilde sali baslarim salida duzensiz olur ama bakalim pazartesi tatil ,ama en kisa zamanda benimde baslamam gerek buna

bide kizlar mesela sebze gununde tek bi cesit sebzemi yencek yoksa butun sebzelerden olabilirmi

arkadasım sen nasıl tükettn yani bi gün sebze bi gün meyve yiyerek mi yoksa gün içinde karışık az az yiyerek mi birazz açar mısın 46 günde 14 kiloyu? ve hiç spor yapmadın mı yeşil çay falan içtin mi kaçltre su içtin

sabah kahvaltıyı sevmeyenlerdenim, sabah 1 bardak yeşil çay yanında zorla bir dilim beyaz peynir tüketebilirdim..

öğlede 3 orta boy patates haşlardım yanında beyaz peynir domates tüketirdim ancak bunu haftasonları böle yapardım hafta içi genellikle çay ve yanında diyet bisküvilerinden bir paket tüketirdim

akşam yemeğinde genellikle saat 6 yı geçmezdi yine 3 adet patates domates peynir yeşillik zeytin sevmediğim için 3 adet zeytin tüketirdim

gece çay içmeden yatamam ben, gece 10-11 gibi yine bir paket diyet bisküvisi ve yeşil çay...

bir hafta böle devam eder ertesi hafta pataes yerine 1 su bardağı makarna haşlardım, meyve pek tüketmezdim genellikle elma yerdim, yeşil çay aralarda çok içerdim su pek içmezdim ki çay ihtiyacımı giderirdi..

spora gelince sabahları ve akşamları yarım saat yürürdüm, yürüyemediğim zmnlarda mekik çekerdim ya da bisiklet sürerdim ancak kısa süreli olurdu hep..

merhaba arkadaşlar dün akşam sizlerle başıma geleni paylaşmak istedim ama halim olmadığı için bu sabaha kaldı... bende sizler gibi çok istekli başladım ama ne yazık ki 2 ci (salı ) günde sanki üzerimde bir yorgunluk vardı sabah salatamı hazırladım ve afiyetle yedim (sebze günüydü) öğlen yine aynı şekilde.
yanlız olan bana ondan sonra oldu... aşırı bir halsizlik şiddetli bir baş ağrısı derken kendimi kaybetmişim hatırladığım eşim ve komşum baş ucumda benimle ilgileniyorlardı ne olduğunu daha anlamadan eşimin bana bayıldın sanırım demesi oldu.. dün doktoruma gittim ve doktorum bana ondan önceki gün ne yediğimi sordu ve bende acıkca anlattım. doktorumun bana söylediği şu odu böyle sağlıksız işlerle uğraşmayın bununla anında kilo verir ama mislisiyle geri alırsınız oldu... arkadaşlar ben elbette bundan sonra yediğime içtiğime dikkat edeceğim böyle diyetleri yapmaktansa bir diyetisyene gidip gözetim altında yapmam/-ız daha doğru olacaktır diye düşünüyorum... bu arada yurtdışına cıkacağım için bir süre sizleride takip edemiyeceğim umarım sizler başarılı olujrsunuz yanlız unutmayalım ki sağlık çok önemli gerisi boş.... hepinize kuçak dolusu öpücükler

a.s.cok gecmiş olsun tatlım. inan cok üzüldüm. senin de dediğin gibi her seyin bası saglık. :nazar:

günaydın arkadaslar sonuç bildiriyorum:) 82.600 85 ile başladım ve bence gayet iyi çünkü su an regl şişkinliği de var üzerimde ara vermeden 5 gün daha devam edicem sonra 2 gün bırakacağım:)

a.s.bu ilk bes günden sonra 2 gün ara vermezsen eger metobolizman durur ve kilitlenir.:eek:lmaz: sakın 2 gün ara vermeden yeniden baslama tatlım..:eek:lmaz: ama aldıgın sonuc cok iyi seni kutluyorum..:hooray:eek:puyorumnanaktan

burberry87 : hayretle okudum süperr demek ise yariyomus
kizlar ben bugün diyeti bozdum mafoldumben hemde aksam aksam yedim
ama devam edicem yarinda, cumartesi kilomu bildiricem
persembe tekrar baslicam bu diyete:/ bakalim bu hafta kilo verebilcek miyim hic
bu arada nisan annesi ekledim cnm senide listeye opuyorumnanaktan

bende çok geçmiş olsun diliyorum
evet bende sağlığımızdan oluruz diye korkuyorum diyet yaparken fakat sonra düşündüm de sonuçta aç kalmıyoruz ve sadece 5 gün

valla ben hep actim, et günü haric, et gününde birazda olsa tokluk hissi vardi
ama sonuc itibariyle hergün actim yarinda ac olucam muhtemelen
keske yemeseydim ya :gitme: simdiye kadar dayandim bugün dayanamadim :sinifsinif:

arkadaşlar 4.günüm de kazasız belasız bitti inş. üstelik te misafirlikten geldim o iştah kabartan hamur işlerinden yemeyip elma yemeyi tercih ettim azmime bayılıyorum :eek:
inş. bu azim uzun sürer benim bir sorum olacak arkadaşlar ben bu hafta et gününde çok zorlandım çok mutsuzdum bi karış suratla gezdim ya ben bir daha et günü yapmak istemiyorum bu gün et yerine aynı gruptan yani et yerine geçebilecek besinleri araştırdım baklagiller et yerine geçiyor ya ben et günü yerine haşlanmış nohut ya da mercimek yesem olur mu ya et günü beni benden aldı resmen bir de bu diyeti devam ettirmeyi düşünüyorum en azından bu kadar zorlandığım bi besini çıkarayım da işkence yerine severek yapayım cevap bekliyorum arkadaşlar lütfen

a.s.sudenaz ısrarla soyluyorum ama herkes es geciyor hindi füme yi deneyebilirsin. tabii salam ve jambon seviyorsan.. tadı onlar gibi hemde zahmetsiz. paketi acıp yiyorsun üstelik yagsız. ama biraz tuzlu geliyor onuda cayla kapatıyorsun...a.s.

burberry87 : hayretle okudum süperr demek ise yariyomus
kizlar ben bugün diyeti bozdum mafoldumben hemde aksam aksam yedim
ama devam edicem yarinda, cumartesi kilomu bildiricem
persembe tekrar baslicam bu diyete:/ bakalim bu hafta kilo verebilcek miyim hic
bu arada nisan annesi ekledim cnm senide listeye opuyorumnanaktan

a.s.ben bir arkadasıma bu topicten bahsetmistim. misafir olarak girip tüm yazılanları okumus.. o da bu diyeti kendine göre modifiye ederek uygulamıs.. patates günü kabusunu ilgilendirdigi icin yazma geregi duydum. o da ilk denemede aynı kabusu yasamıs. sonra buldugu cözüme göre patatesleri kabugunu soyupopuyorumnanaktan elma dilimi yapıp tencereye su ile birlikte koyup baharatlarla ve domates salcası ile pisirmis.. patates corbası ıcat ettim böylece cok da iyi oldu diyo.. bide yine patateslerin bir kısmını baharatlayıp fırınlamıs. hem onu hem digerini aynı gün kullanmıs cok rahat gecirmis patates günlerini...

valla ben hep actim, et günü haric, et gününde birazda olsa tokluk hissi vardi
ama sonuc itibariyle hergün actim yarinda ac olucam muhtemelen
keske yemeseydim ya :gitme: simdiye kadar dayandim bugün dayanamadim :sinifsinif:

a.s.bide sebze gününü de kendine göre uyarlamıs.. sabah domates salatalı ve yesillikle salata yapmıs.. sonra taze fasulye sogan ve booolca domates biber ve birazda baharatla düdülüde pisirip yemıs.. z.yaglı fasulye gibi oldu ve yagın yoklugunu hissetmedim diyor.. aksamda sebzeleri közleyip salata gibi yapmıs.. yinede sonuc almış...

sen 6 tane yemişsin canım evet kalori olarak çok normalde
hani yumurtanın fazlası zararlı deniyorya
bende şimdi acıktım 1 tane daha yesem keser ama cesaret edemiyorum dokunur falan diye

a.s.tatlım bu diyette kalori hesabı yapmıyoruz.. aclık hissetmeden doyana kadar yiyoruz...:teytey:

kızlar hepinize sağlıklı kolay kalıcı kilo vermeler diiyorum,
banada çok cazip geldi bu rejim ama yumurt günü korkuttu beni.asla yiyemem tüm gün yumurta :sinifsinif:
napces????kafamçokkarıştı

a.s.sudenaz ısrarla soyluyorum ama herkes es geciyor hindi füme yi deneyebilirsin. tabii salam ve jambon seviyorsan.. tadı onlar gibi hemde zahmetsiz. paketi acıp yiyorsun üstelik yagsız. ama biraz tuzlu geliyor onuda cayla kapatıyorsun...a.s.

inci ablacım senin tavsiye ettiğin şeyleri ben yaşadığım yerde bulamam doğu hizmeti olarak çalıştığım yer medeniyetten uzak bir köy ben burada zaten listedeki basit şeyleri bile zor buluyorum ki hindi fümeyi vs hayatta temin edemem kırmızı et sevmiyorum tavuk günü yapmıştım o da beni mahvetti o açıdan ben o günü bakliyat yapayım sonuçları bildiririm mecburum buna yani kendimi denek olarak seçiyorum diğer tüm günleri aynen uygulayacağım sadece et gününü değiştiriyorumkaydirigubbakcemile5

bu arada hala devam eden arkadaşlar bu gün son günümüz kaç kilo verirseniz verin hepinizi ve de kendimi tebrik ediyorum kaydirigubbakcemile5 kilo kaybım inş. hissettiğim gibidir ben güzel bi sonuç alacağıma inanıyorum yarın bildiririm inş. hepinize son gün kolay gelsin diyorum a.s.

günaydın kızlar..benim bugün son günüm..ama değişiklik yok..banada yaramadı..ben çeşitli ama az beslenerek daha çok veriyorum..neyse bunuda denemiş olduk :))
belkide verilecek kilom yok ondandır..yani normalim çok zayıf değilim..ama beni zaten 64 ten sonra çok zorlar ki yıllardır bu kiloları görmüyordum ondan bana normal geliyor.

yalnız şöyle bir gelişme var..benim boyun uzun kemiklerim iridir..ne kadar zayıflarsam zayıflayayım kalça kemiklerim yüzünden(tabi et de var biraz) 40 tan aşağı beden giyemezdim.
dün ilk defa 38 beden pantolon aldım..şaşkınım valla..ben orta 1 de 40 beden giyiyordum nasıl şaşırmayayım..koca kadın olup doğumdan sonra giyeceğim aklıma gelmezdi o zaman..
hatta orta 1 de 40 beden alınca ağlamıştım ben büyüyünce napıcam,50-52 bedenmi giycem şimdiden böyleysem diye :))

herkese günaydınlarr cok mutluyum cooookkkk 64.700 olmusum üstelik wc yede cımadım. bu sabah itibarıyle tam 3 kilom gitmiş oluyoo :dance: ama 4 aydır falan diyet yapmıyorsum 1 kilosu kesin sudur diyorum olsun benm için yinede sonuc süper 23 nisanda babamlar gelio onlar gelene kadar 60 olmam lazımm inş böyle devam eder :nazar:
bu sabah yumurtamı hazırladım ama yiyemedim yarım yumurta tükete bildim ancak bakalım pzt durum ne olucak :teytey:

X