5 Günde 5 Kilo Diyeti Deneyimlerimiz

benim sebze günü çok iyi geçti.. dün akşamdan da etlerimi buharda pişirdim minik minik parçaladım. gidip gelip atıştırıyorum..

ay incili ablacım yaa bugün kü yürüyüşten sonra da tartılsam mı acaba çatliicam valla:))

a.s. ben ce tartılmalmaz:. tartıya çıkacağın gün yaşayacağın:dance: suprizi ve mutluluğu lülülülülülüdüşün veee kendini o güne sakla....:hooray: çünki zafer senin alacak. yağlarının değil...:lepi:

[pasaklı minik tanrıca incelme hissediyor musun arkadasım??

a.s.berru senin nasıl gidiyor??? kendini nasıl hissediyorsun... sonuçlarınızı çok merak ediyorum.. sabah wc den sonra aç karnına tartılıp, hemen erkencecik yazın emi?Yarın öğleden sonra çok işim var. nete giremeyebilirim...

ben de çok merak ediyorum sonuçları ben de ..ona göre haftaya diyete başlayacağım :))

a.s.böyle bir şey yapılabilirmi, yapılamaz mı bilemiyorum... eşimin dediğine göre teknolojiden çook uzakmışım... mafoldumben bilgisayarı da görüntülü daktilo sanıyormuşum:gitme: galiba haklı....:kedi:

yapılabilir :lepi: listenin olduğu mesajın linkini inci abla ilk mesajının altına eklerse olur
inci ablacım değişiklik yapmak istediğin mesajın altındaki edit tuşuna basıp linki kopyala yapıştır yöntemiyle ekleyip kaydet dersen sorun çözülmüş olur :lepi:

benn hç bozmadm.. extra bşey ymedm hç. bde yeşil çayımın içine brazck elma srkesi koyuyorm iyimi szce yoksa sademi içeyim ?guclubacismile

nasıl yani.. şimdi güncel kg listemizin olduğu sayfanın numarasını kopyala, yapıştır yaptığımda, herkes o sayfa numarasına basınca o sayfamı gelecek:kedi:

a.s.eğer birşey kaçırmadıysam galiba diyete tam uyuyorsunvereliniortak seni kutluyorum..opuyorumnanaktan

Yok yok tam uyuyorum. Üstelik dün lazerle göz ameliyatı oldum. Orda bile bozmadım. Hatta akşam kardeşim geçmiş olsunda geldi en sevdiğim pastaları kurabiyeleri getirmiş. Koklamadım bilebilmiyorumkismile

Ama birşey sormak istiyorum benim vermem gereken sadece 5 kilo.. Fazlası kötü olur. Bu hafta bitince önümüzdeki hafta dikkat edip sonra bir daha tekrarlasam nsıl olur acep??

yağsız kızartma yapılabiliyor mu hemşom hee :roflol:
bildiğim kadarıyla henüz o teknoloji gelişmedi
sen en iyisi patatesleri dilim dilim doğra kaynayan suya at kızartma yapar gibi haşla :roflol:

:roflol::roflol:

fırında yağsız yapılabiliyormuş onu deneyeceğim inş. normal kızartmalık dilimleyip fırına atıyormuşsun ...peki diyetlerde çok gıdım yağda mı yok yaa...bu da sağlıksız aslında hiç yağ kullanmazsan da çok sağlıksız vucut yeterli vitamin ve mineralleri alamıyor yağın içinde de protein vitamin var ..

benn hç bozmadm.. extra bşey ymedm hç. bde yeşil çayımın içine brazck elma srkesi koyuyorm iyimi szce yoksa sademi içeyim ?guclubacismile

a.s.tatlım ben yaşlı ve hasta bi kadın olduğum için unuttum.:kedi: sen demi pztsi başlamıştın?? ben de hiç kaçamak yapmayıp bire bir uydum. ama iki gündür hiç tuz kullanmadığım için bugün yediğim fümeler çok tuzlu geldi... belki de çok tuzluydular ama ben ekmekle, domatesle falan kahvaltıda yediğim için önceleri fark etmemişde olabilirim........

Diyette yağ alımını kesmek kilo verme sürecini hızlandırır mı?Uzmanlara göre yapılan en yaygın hatalardan biri çok az yemek. Bu, metabolizmanın yavaşlamasına neden olur, vücut olanı koruma moduna girer. Vücudun enerji seviyesini ve metabolik işlemleri sürdürebilmesi için belli bir miktar besine ihtiyaç vardır ve bu nedenle çok az yağ tüketmek de bir problemdir. Diğer bir yaygın hata da sürdürülebilir olmayan bir diyeti takip etmektir. Hızlı zayıflama diye bir kavram yoktur. Doğru bir diyet, hızlı bir incelme değil kilo sorununa uzun vadeli bir çözüm getirmelidir. Çok az yemek genellikle kilo kaybının hızının artmasını sağlayacaksa da, sürdürülebilir olmadığından yetersiz beslenmeye sebep olabilir. Ayrıca, karbonhidratlar gibi, tüm bir besin grubunu tamamen kesmek de çok yanlış. Karbonhidrat eksikliği vücudun yeteri kadar lif ve B vitamini alamamasına sebep olur. Bu da egzersiz için ihtiyaç duyulan kan şekeri ve glikoz seviyelerinin düşmesine yol açabilir.

Karın bölgesinde oluşan yağlanma tehlikeli mi?
Özellikle karın ve bel bölgesinde oluşan aşın yağlanma; obezite, insülin direnci, tip 2 diya¬bet, kısırlık ve kardiyovasküler hastalıklara sebep olabilir.

Gece geç saatte yemek kilo vermeyi engeller mi?
Vücudunuz çalışmayı gece de durdurmaz ve uyurken uzun bir süre açlık döneminde olduğunuz için aslında önemli miktarda enerji yakarsınız. Ama çoğu kişi belli bir saatten sonra atıştırmamayı yararlı bulur çünkü bu zamanlar az yemek, kilo almaya sebep olabilir. Akşamları televizyon karşısında abur cubur olarak tabir edilen kalori değeri yüksek yiyeceklerden farkında olmadan bolca tüketebilirsiniz. Tabii bu noktada önemli olan neyi ne kadar yediğiniz. Mutfaktaki raflarınızı meyve ve fındık gibi düşük glisemik indeks değerine sahip atıştırmalıklarla doldurmak harika bir fikir olabilir. Bu, metabolizmanızın çalışmasını hızlandırır ve sizi aşırı yemekten, özellikle de sağlıksız yiyeceklerden korur.

Egzersiz yapmadan önce mi, egzersizden sonra mı yemeliyim?
Egzersizden önce yemek yemek tavsiye edilir fakat zamanlama önemlidir. Çalışmadan iki saat önce yapılan yüksek karbonhidratlı ve düşük lifli bir atıştırma idealdir, bundan daha geç bir zamanda yemek, spor yaparken zorlanmanıza sebep olabilir. Karbonhidrat alımından sonra vücudunuzda önce bir insülin artışı meydana gelir ve bu, kan şekeri seviyenizin düşmesine neden olur. Fakat iki saat kadar beklemek vücudunuzun kan şekeri ve insülin değerlerinin normale dönmesine imkan verir. Egzersiz sonrası hafif bir atıştırma da o sırada boşalan karbonhidrat depolarınızın tekrar yenilenmesini sağlayacağı için uygundur. Spor sonrası yüksek karbonhidrat değeri ve biraz da protein içeren bir öğün idealdir çünkü protein karbonhidratların alınmasını kolaylaştırır.
alıntı..

yaaaaa kızlar sizcee bu diyetle 20 mayısa kadar 20 kilo verebilir miyim günde 3 saatte spor yapacağım nisan 1den itibaren

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…