5:2 Diyeti ( Oruç Diyeti )

Günaydın güzeller. Boşver sen tartilari en iyi tartı bence kiyafetlerin rakamada çok takılı kalma bence :-) bide kola ve Light kola arasindaki farkı araştıran bir program izlemistim çok ilginç liht kolada seker tati var ama kalori olmadığı için bedende bazı mekanizmalari tetikleyip iştahını açıp o kolada fark olan kaloriyi aldiriyormus bilmem anlatabildim mi?

Bu sabah benim tarti 81,7 gösterdi :halay:geçen haftadan bu tsna 1,8 kg fark bakalım yarına kadar ne kadarını geri alirim. Bugün yeme günüm :kk77:

Ben kesinlikle bu kolayı birakacagim çok kararlıyim. Nerdeyse bebekligimden beri içiyorum. Tartım yağ ölçerdi yağ ölçme kısmı bozulmuştu. Ben de yenisini aldım yağ oranım 41.9 çıktı 25 e inene kadar bırakmak yok. Bakalım bu hafta bol spor yapacağım

Bugün u bol bol çay içerek geçiriyorum. Akşam çorba icecegim kararliyim bu yağlar gitmeli kesinlikle gitmeli.

Ben kesinlikle bu kolayı birakacagim çok kararlıyim. Nerdeyse bebekligimden beri içiyorum. Tartım yağ ölçerdi yağ ölçme kısmı bozulmuştu. Ben de yenisini aldım yağ oranım 41.9 çıktı 25 e inene kadar bırakmak yok. Bakalım bu hafta bol spor yapacağım
Benin yağ oranimda yüksek 41.8% yani 34,6 kg gösteriyor en zayif oldugumda 25,4 kg di :-) hamile olmadan önce tabi

Benim zayıf olduğum dönemde 18 di ozamanlar günde 4 saat dans ederdim. Hareketliydim ve günde sayede 1 kutu kola icerdim. Sanki derin koma durumu gibi ben nasıl bu hale geldim nasıl farkedemedim anliyamiyorum. Şuan iç hesaplaşma yaşıyorum ve cok acı veriyor.

selam kızlar dünkü parti iptaldi :-):-):-)

orucumu güzel tuttum yani :KK66:

bugün yeme günüm yarın değil de pazartesi söyleyeyim sonucu :KK5:

bu sisteme başlayalı uzun süre oldu kızlar ama hala 67-68lerde geziyorum acaba yeme günlerine bi çeki düzen mi getirsek ne dersiniz ben 59u ne zaman göreceğim :KK33:

Merhaba kızlar.

32 yaşında,164 boyunda ve 64,5 kilodayim..
Aslinda bu kilodan çok şikayetçi değilim.
Ama birkaç kilo versem daha güzel olurdu.

Sistemi az biraz anladım. Zorlamadan uygulanabilir gibi geldi. Ziyafet günlerinde aşırıya kaçmadan istediğinden yemek de mevzu diyetse, insanı fena cezbediyor :-)

Merak ettiğim, aktif olarak bu sistemi uygulayan arakadaslarin yorumu nedir ? Ne zamandır bu sistemi uyguluyorsunuz, alışma süresince zorluk çektiniz mı, oruç günlerinde neler yiyorsunuz, kilo da verdiniz mı?

selam kızlar dünkü parti iptaldi :-):-):-)

orucumu güzel tuttum yani :KK66:

bugün yeme günüm yarın değil de pazartesi söyleyeyim sonucu :KK5:

bu sisteme başlayalı uzun süre oldu kızlar ama hala 67-68lerde geziyorum acaba yeme günlerine bi çeki düzen mi getirsek ne dersiniz ben 59u ne zaman göreceğim :KK33:
Geçen gün bir yazıda serbest günlerde vücudun harcayabilecegi kadar kalori almak gerekiyor yazıyordu. Diyelim benim vücudum 1800 yaparsa serbestliğim 1800 kadar. Ben serbest günlerde 2000 kaloriyi geçmemeyi planliyorum.

çakıl ben de 2000 yapayım bari en fazla 2500 kabaca hesaplarım fazla detaya inmem ama yaza kadar 59 olayım bari :KK49:

Bugün Toplam 516 kalori aldım. Uyuyan kadar bişey yemezsem kurtaririm gibi geliyor ama bu programı sorgulamaya başladım. 500 çok az bunun vücuduma yararini sorguluyorum resmen. Şuan ciddi açım. Açlık beni çok zorluyor. Kilo verdiğimi düşünüyorum ama 1400 kalorilik bir diyetle de bu kiloyu verebilir miydim onu hesapliyorum. 1400 diet yapıp kaçamak yapınca 500 luk gün yapmak daha mı mantıklı ...sizlerin düşüncesi nasıl

Ve dayanamayip 1 muz 4 yarım ceviz yedim yine 500 olmadı. Yine elimden geleni yapacağım ama 500 benim için çok zor oluyor. Akşam zorlanıyorum 7 den sonra.

Bakalım sabah yağ ölçümü nasıl çıkacak. Ben kilodan çok yağ miktarimin azalmasına ihtiyaç duyuyorum.41.9 çok fazla yağ

acıkınca çay veya kahve içsen canım özellikle Türk kahvesi açlığı bayağı kesiyor :kahve:

benim de yeme günümdü bugün bir de evde olunca bayağı bi yedim :kk77:

yarın 500 kalori günüm ve yüzmeye gideceğim :super:

yeme günlerimde 2500 yapacağım ben başka türlü hep 67-68 civarında gidip gidip geliyorum :confused:

acıkınca çay veya kahve içsen canım özellikle Türk kahvesi açlığı bayağı kesiyor :kahve:

benim de yeme günümdü bugün bir de evde olunca bayağı bi yedim :kk77:

yarın 500 kalori günüm ve yüzmeye gideceğim :super:

yeme günlerimde 2500 yapacağım ben başka türlü hep 67-68 civarında gidip gidip geliyorum :confused:
Ben de 2000 yapacağım 500 u tutturamiyorum 1000 yaparsam ortalama 1500 olur kurtaririm

Şuan 795 kalorideyim. Bugün 4 büyük kupa çay içtim birazdan gidip 5. Yi yapcam. Umarım sabah yağ az çıkar yaptığım değer kas gitmez.

Şuan 795 kalorideyim. Bugün 4 büyük kupa çay içtim birazdan gidip 5. Yi yapcam. Umarım sabah yağ az çıkar yaptığım değer kas gitmez.
En iyisimi gidip yatmak ben öyle dun baktım akşam istahim açık canım onu bunu çekiyor bende çok sevdiğim dizi olmasına rağmen gidip yattım :p

Merhaba kızlar.

32 yaşında,164 boyunda ve 64,5 kilodayim..
Aslinda bu kilodan çok şikayetçi değilim.
Ama birkaç kilo versem daha güzel olurdu.

Sistemi az biraz anladım. Zorlamadan uygulanabilir gibi geldi. Ziyafet günlerinde aşırıya kaçmadan istediğinden yemek de mevzu diyetse, insanı fena cezbediyor :-)

Merak ettiğim, aktif olarak bu sistemi uygulayan arakadaslarin yorumu nedir ? Ne zamandır bu sistemi uyguluyorsunuz, alışma süresince zorluk çektiniz mı, oruç günlerinde neler yiyorsunuz, kilo da verdiniz mı?
Canım hoşgeldin ben seni ayca laya 4-3-3-3 de de takip ediyorum gayette başarılı buluyorum:KK45:

Ben 2 yil önce 4:3 uygulayarak 18 kilo verdim 4 ay kadar bir sürede. Tabi bu kadar vermemim sebebi çok kilolu olmam boyum 158 kilo ise 88-89 di. Sonra hamile kaldik doğum yaptık derken hop tekrardan başladığım yerdeyim. Yilin başımda 88,3 kg artık şuan kac olduğumu bende pazartesi günü paylaşacsm :-) oruc tutmak zayiflamaktan ziyade sıhatada iyi geliyor. Kalp damar hastalıkları riskini azaltıyor alzheimer riskini azaltıyor iştahını azaltıyor.. Bide benim gibi zor hamile kalan biri icin bile faydası oluyor 5 düşük den sonra:KK1: tedavisiz başarılı bir hamilelik geçirdim. Ben hormon dengemi duzenledi diye hamile kalabuldim diye düşünüyorum.

Oruc diyetinde çok fazla kural yok yediğin 500 kaloriyi gecmeyecek. Ve bu 500 kaloriyi ne kadar az öğün bölersen iyi olur ben mesela 150 ile 350 olmak şartıyla ikiye buluyorum..

Günaydın

Dün gece pizza sayıklaya sayiklaya uyumusum. Saat 9 da eşim pizza söyleyelim mi diye bir fikir attı ve ben az kalsın pizza yiyecektim ama bana eşim fren yaptırdı . Beni o durdurdu ve bugün kilo 92.4 yağ 41.5 oruç 1 . Dünü 795 kalori ile kapattım. Ilk hedefe 3 kilo kaldı tam yol ileri acken hemen vazgecesim geliyor

X