5:2 Diyeti ( Oruç Diyeti )

Bugün benim tartım 85.8 dedi bakalım yarın kaça düşecek...
Hadi bakalım bize kolay gelsin :)
Sağol baksana sabah 64.300 çıktı yaa dünki gibi tamam şükür ama yemek yemeden su içmeden on dakka sora falan tekrar tartıldım 65 e çıktı üstümü giyince yediyüz gram artması normal mi kazak falan da diil uzun kollu gömlek ipince ğstüne ipince yelek ince kumaş pantolon acaba kilotlu çorap mı yaptı normal mi tartı bozuk dilde dimi

Sağol baksana sabah 64.300 çıktı yaa dünki gibi tamam şükür ama yemek yemeden su içmeden on dakka sora falan tekrar tartıldım 65 e çıktı üstümü giyince yediyüz gram artması normal mi kazak falan da diil uzun kollu gömlek ipince ğstüne ipince yelek ince kumaş pantolon acaba kilotlu çorap mı yaptı normal mi tartı bozuk dilde dimi
700 gr kıyafet normal bence bu azimle sen iddiayı kazanırsın. Yazuk adamcağıza 500 tl fakirleşecek :)

IMG_6379.JPG

Bugün kü akşam menun kalan etli dolma marullu havuclu salata 10 tane baden 8 gr bitter chokolade. Boylelikle bende günümü 501 kalori ile tamamliyorum.

Son düzenleme:
Kötüyüm derken nasıl yanı? Bende mesala bas ağrısı olunca biraz tuz alıyorum geçiyor. Az kaldı dayan, hedefine ulaşacaksın.
Başım ağrıdı evet zaten asla bırakamam diyetimi ama zor geçti anlıcağın baksana yarın baklava yemem lazım zaten hiç tatlı yemedim bu hafta yemem lazım çünkü arkadaş yeni başladı baklava alıcak işyerine yemezsem hep ayıp olur hem de tepki çekerim diyetimi etkilemez dimi çünkü ben aburcuburla beyaz ekmek yemiyom onun dışında ayrım yapmadan kalori hesaplıorum baklava şak die yağa dönüşüp kalmaz dimi

Kalorisini zaten biliom hesaplıcam tabiki ama ya erimezse die diyorum hamurlu tatlı yaa ( şu ay bitsin aburcubur ve ekmeği de katıcam kalorilerime)

Ben senin yerinde olsam kafama takmam yarin yeme günün sonuçta. Sen spor yapan yürüyüş yapan bir kızsın rahat ol.

Mesela baklava yiyoruz ya. Bu baklava kanımıza glukos olarak geçiyor. Beden o gün enerjisini kandakı glukos bitene kadar ordan karşılıyor. Baktı yetmiyor daha fazla enerjiye ihtiyacı var, bu sefer bedendeki yağ depolarını harcayarak enerjisini karşılıyor.

Bir besinin yağa dönüşmesi için. Kandaki glukos fazla gelirse, beden bunu damar duvarlarıma zarar vermemesi için yağa dönüştürüp depolar. Bunun olmaması için yarım saatlık tempolu yürüyüş bile yeterlidir.

Yani demem o ki sen rahat ol, sende bu azim ve bu hareketle baklava sana hiç birşey yapamaz.

Ben senin yerinde olsam kafama takmam yarin yeme günün sonuçta. Sen spor yapan yürüyüş yapan bir kızsın rahat ol.

Mesela baklava yiyoruz ya. Bu baklava kanımıza glukos olarak geçiyor. Beden o gün enerjisini kandakı glukos bitene kadar ordan karşılıyor. Baktı yetmiyor daha fazla enerjiye ihtiyacı var, bu sefer bedendeki yağ depolarını harcayarak enerjisini karşılıyor.

Bir besinin yağa dönüşmesi için. Kandaki glukos fazla gelirse, beden bunu damar duvarlarıma zarar vermemesi için yağa dönüştürüp depolar. Bunun olmaması için yarım saatlık tempolu yürüyüş bile yeterlidir.

Yani demem o ki sen rahat ol, sende bu azim ve bu hareketle baklava sana hiç birşey yapamaz.
Bugün yürüyüş yapamadım karlı bi gündü yağmurda da yapıorum bi kereden bişey olmaz evet bence de baklava bişey yapamaz yarın veya öbür gün 63 leri görmek üzereyim inşallah az kaldı çok inanıyorum

Akşam 64.600 ü eşime gösterdim tartıyı sabah atmış dört falan olur dedim gerçi açım ama çok su içmiştim geriye yediyüz gram falan kalıo yarın sabah belli olucak kaç kaldığı kilo anca iki sabah da sabitlenio

25 ocak Çarşamba menüm
Kahvaltı 08:15
Yarım paket Eti form kepekli
İki adet kuru kayısı
Öğle 12:25
Yarım paket Eti form kepekli
İki adet badem
13 çorba kaşığı mercimek çorbası
Akşam 18:10
Beş çorba kaşığı sütaş yoğurt
1 adet badem
Toplam 498 kalori
Ekstalar şimdiden su 9 onbeş yapçam
Bir bardak rezene
Bir bardak karışık bitki çayı
Yarım bardak yarım limon sıkılmış ılık su

Tarçınlı sütümü ve kürümü yapıp yatıcam inşallah

Günaydınnnn tartı tam 64.000 diyor yediyüz gr kaldı allahım çok çok az kaldı şükürrrr :KK76::KK76:

X