42 yaşinda hiç hesapta yokken 3. ya da 4. çocuk mu geliyor

simonskitty

Her şey geçer, hayat kalır.
Kayıtlı Üye
23 Ocak 2014
1.244
1.698
Hayat sen plan yaparken başına gelenlermiş. O kadar ihtimal vermiyordum ki hatta menopoza mi girdim diye bile aklıma gelmişti. Gebelik testi yaptım sonuç pozitif. Kan verdim beta hcg almış başını gidiyor. Doktora gittim kese var dedi kalp atislari icin haftaya gun verdi. Baska bir doktora gittim şüpheli bir kese daha var ikiz mi acaba demesin mi...

İlk gebeligimde düşük yaşadım. 10 cm miyom ve 5 cmlik lik kistlerimi laporoskopik ameliyatla aldırdım. Trombofili panelinde kan pihtilasmasi çıktı. Ameliyattan kısa süre sonra kızıma hamile kaldım. Sonra bir kardeşi olsun dedik 4 yıl sonra da oğlum dünyaya geldi. İki gebeligim boyunca kan sulandirici iğne vurdum karnıma. Artık tamam başka çocuk istemiyorum derken büyük bir sürpriz oldu bu haber.

Bu arada 5 yıldır devam eden tiroit nodulu problemim vardi. Bu sene bir de graves hastalığı eklendi üstüne. Biyopsilerim negatif çıktı ama yıllardır ameliyat olmalisin dendiği için bu sene eylülde doktorumla operasyon planlamistik. Şimdi onu da mı erteleyecegim...

Kadin dogum doktorum karar sizin risklerin var elbette ama bunları sorun ortaya çıkınca da düşünebiliriz diyor. Eşim pek mutlu şimdiden hayaller kuruyor. Ben ise bir hissizlik halindeyim. Bu yaştan sonra sil baştan nasıl olacak? Diğer çocuklar da küçük hepsine nasıl yeteceğiz maddi manevi? 3 cocuk fikri hadi belki bir nebze de 4 çocuk nasıl olur bu yaşta? Kafamda deli sorular...

Kimseyle paylaşmadık henüz bu haberi o yüzden içimi dökmek istedim sizlere...

Kaç haftalık gebeliğiniz ? Şimdi böyle düşünüyorsunuz ama doğunca eminim ki iyi li doğurdum diyeceksin. Kızınız biraz büyük sanırım, o da yardım eder size.
6. haftadayim. Gebeligim sorunsuz gider de dogum olursa ne derim ne dusunurum pek emin değilim ama kızım daha çok küçük 8 yasinda. Ondan böyle bir şey beklemem onun bana ihtiyacı var hala.

Siz bu çocuklara sahip olmak istiyor musunuz?
Daha hiç bir şey net değil. Kalp atışlarını bile duymadık. 1 ay önce böyle bir soruyla karşılaşsam yok istemiyorum derdim. Ama büyük konuştuğum ne varsa başıma geldi. Basina gelince de insan eskisi gibi düşünemiyor. Ve şu an her şey yolundaysa bu gebeliği sonlandırmak istemiyorum.

Daha hiç bir şey net değil. Kalp atışlarını bile duymadık. 1 ay önce böyle bir soruyla karşılaşsam yok istemiyorum derdim. Ama büyük konuştuğum ne varsa başıma geldi. Basina gelince de insan eskisi gibi düşünemiyor. Ve şu an her şey yolundaysa bu gebeliği sonlandırmak istemiyorum.

Bu kadar kararlıysanız bu denli endişeli olmamanız gerekirdi. Endişelenmeniz gereken bir durum varsa da karar vermek için kendinize belki de biraz daha zaman tanımalısınız.

Sizin için hayırlısı neyse Allâh onu verir. Belki bu hafta içinde vereceğiniz karar sizin sınavınız. Allah nasip etmeye de bilir. Olumlu olun lütfen derdi veren dermanı da verir inşallah.
Benim kuzenime sağlıksız bebek aldır dediler . 9 ayını göz yaşıyla dualarla doldurdu bebeğini doğumda kaybetti. Sonra iki çocuğu daha oldu. Sınav dünyasındayız belki rahatsızlığınız hamilelik süresin de bitecek.

1 ay once istemiyordunuz neden korunmadiniz yahu, 40 yasinda 2 cocuk annesiymissiniz. Artik olan olmusz yuvaniz huzurlu, mutluysa, maddi gucunuz 3-4 cocuga yetecekse ne guzel bir surpriz deyip saglikla büyümeleri icin (dordununde) elinizden geleni yapacaksiniz.

Hayirli olsun bebis/bebisler, Allah anali babali saglikli buyutmek nasip etsin.

5 yaş, 2 yaş ve 10 aylık 3 çocuğum var. Maddi olarak yetebiliyoruz elhamdülillah da manevi olarak eşimle ikimizde çok zorlanıyoruz. Eşimin desteği çok büyük ama destek olmasaydı gerçekten kafayı yiyebilirdim.

Keşke istemiyorsanız önlemini alsaydınız. Bu saatten sonra aldırın diyemem. Hakkınızda hayırlısı neyse o olsun. Maddi yönden sıkıntınız yoksa yardımcı bulun veya ailelerden de çocuk bakımı için yardım alabilirsiniz.

Kaç haftalık gebeliğiniz ? Şimdi böyle düşünüyorsunuz ama doğunca eminim ki iyi li doğurdum diyeceksin. Kızınız biraz büyük sanırım, o da yardım eder size.
Kızı 15 16 yaşında olsa bile ne mecburiyeti var kardeşine bakmaya. Hemen ilk aklınıza gelen kız çocuğa iş sorumluluk yüklemek oluyor inanamıyorum

Kızı 15 16 yaşında olsa bile ne mecburiyeti var kardeşine bakmaya. Hemen ilk aklınıza gelen kız çocuğa iş sorumluluk yüklemek oluyor inanamıyorum
Yardımcı olur demiş bakar dememiş. Hemen kötü bişey söylemiş gibi konuşmayın yahu. Yardımcı olur derken aklınıza ilk ne geliyor mesela alt değiştirme uyutmak falan mı?

Benim büyük kızımda 5 yaşında 10 aylık kızımın altını değiştirirken mesela pişik kremini unuturum masanın üzerindeki kremi bana verebilir misin derim. Yada kızım biraz sessiz konuşalım bebeğimiz uyusun derim. Hemen anlar sessiz bir şekilde konuşuruz veya sessiz bir şekilde oyun oynarız. Yardımcı olur derken bu tarz şeyleri anlayabilir demek istiyor olabilir. Kızım kardeşlerini çok seviyor özellikle küçük olanı sürekli kucaklamak ister ona karşı kendisini çok büyük görüyor bende annesiyim onun diye evin içinde dolanıyor. Bu her kız çocuğunda oluyor sanırım fıtrat gereği yani. Daha anlayışlı olabiliyorlar. Çevremde de bunun çok fazlaca örneği de vardır.

Hayat sen plan yaparken başına gelenlermiş. O kadar ihtimal vermiyordum ki hatta menopoza mi girdim diye bile aklıma gelmişti. Gebelik testi yaptım sonuç pozitif. Kan verdim beta hcg almış başını gidiyor. Doktora gittim kese var dedi kalp atislari icin haftaya gun verdi. Baska bir doktora gittim şüpheli bir kese daha var ikiz mi acaba demesin mi...

İlk gebeligimde düşük yaşadım. 10 cm miyom ve 5 cmlik lik kistlerimi laporoskopik ameliyatla aldırdım. Trombofili panelinde kan pihtilasmasi çıktı. Ameliyattan kısa süre sonra kızıma hamile kaldım. Sonra bir kardeşi olsun dedik 4 yıl sonra da oğlum dünyaya geldi. İki gebeligim boyunca kan sulandirici iğne vurdum karnıma. Artık tamam başka çocuk istemiyorum derken büyük bir sürpriz oldu bu haber.

Bu arada 5 yıldır devam eden tiroit nodulu problemim vardi. Bu sene bir de graves hastalığı eklendi üstüne. Biyopsilerim negatif çıktı ama yıllardır ameliyat olmalisin dendiği için bu sene eylülde doktorumla operasyon planlamistik. Şimdi onu da mı erteleyecegim...

Kadin dogum doktorum karar sizin risklerin var elbette ama bunları sorun ortaya çıkınca da düşünebiliriz diyor. Eşim pek mutlu şimdiden hayaller kuruyor. Ben ise bir hissizlik halindeyim. Bu yaştan sonra sil baştan nasıl olacak? Diğer çocuklar da küçük hepsine nasıl yeteceğiz maddi manevi? 3 cocuk fikri hadi belki bir nebze de 4 çocuk nasıl olur bu yaşta? Kafamda deli sorular...

Kimseyle paylaşmadık henüz bu haberi o yüzden içimi dökmek istedim sizlere...
Hayırlı olsun sağlıklı sıhhatli dünyaya gelsinler kıymayın onlara rabbim layık görmüş vermiş sorun çıkmaz inşallah çıkarsada çıkınca düşünürsünüz rızkı veren Allah yetersiniz bi şekilde çocuk diye yanıp tutuşup evlat sahibi olamayanlar var ben aldırmazdım sizinde fikriniz o yönde olur inşallah 🙏

Büyük çocuk erkek olsaydı o zaman erkek çocuğunuz yardım etsin derdim. Konuyu çok alakasız yere götürmüşsünüz. 8 yaşındaki çocuktan kız olsun erkek olsun zaten bir şey beklenmez. 15-16 yaşındaki çocuk kardeşine bakmak zorunda değil ama evin düzenine yardım edebilir. 8 yaşında oğlum var, odasını da toplar gerekirse kablosuz süpürge ile mutfağı süpürür, balkona da su taşır, marketten ufak tefek ihtiyaçları alır. Böyle sorumsuz çocuk büyütmeyi doğru bulmuyorum.

X