42 yaşinda hiç hesapta yokken 3. ya da 4. çocuk mu geliyor

Evet büyük konuşmamak lazım 😇
3. Çocuğuma korunduğumuz halde hamile kaldım, öğrendiğimde çok üzüldüm dünyam başıma yıkıldı sanki, çok ağlamıştım, diğer bebeğim henüz yaşına bile girmemişti… Benim için aldırmak söz konusu değildi. Korunduğumuz halde hamile kaldıysam vardır bir hayır dedim, o bana Allahın bir hediyesiydi 🤍 hala öyle düşünüyorum 😊
Şuan 9 yaşında, iyiki olmuş diyorum bıcır bıcır evin neşe kaynağı ☀️

Daha hiç bir şey net değil. Kalp atışlarını bile duymadık. 1 ay önce böyle bir soruyla karşılaşsam yok istemiyorum derdim. Ama büyük konuştuğum ne varsa başıma geldi. Basina gelince de insan eskisi gibi düşünemiyor. Ve şu an her şey yolundaysa bu gebeliği sonlandırmak istemiyorum.
Sonlandırmayın lutfen🥹🙏

Bende bebisimi istemiyordum
Aldırmak dusunecegım en son sey olabilirdi yıne de.

Evet büyük konuşmamak lazım 😇
3. Çocuğuma korunduğumuz halde hamile kaldım, öğrendiğimde çok üzüldüm dünyam başıma yıkıldı sanki, çok ağlamıştım, diğer bebeğim henüz yaşına bile girmemişti… Benim için aldırmak söz konusu değildi. Korunduğumuz halde hamile kaldıysam vardır bir hayır dedim, o bana Allahın bir hediyesiydi 🤍 hala öyle düşünüyorum 😊
Şuan 9 yaşında, iyiki olmuş diyorum bıcır bıcır evin neşe kaynağı ☀️
Tırnagına zarar gelmesin ınsallah. Saglıkla büyütün

1 ay once istemiyordunuz neden korunmadiniz yahu, 40 yasinda 2 cocuk annesiymissiniz. Artik olan olmusz yuvaniz huzurlu, mutluysa, maddi gucunuz 3-4 cocuga yetecekse ne guzel bir surpriz deyip saglikla büyümeleri icin (dordununde) elinizden geleni yapacaksiniz.

Hayirli olsun bebis/bebisler, Allah anali babali saglikli buyutmek nasip etsin.
Teşekkürler. Yuvamız huzurlu çok şükür. Maddi gücümüz de fena değil ama tabii ki çocuklar fazlalasinca imkanlar da ona göre bolusturulmek zorunda kalacak. Eşim "birlikteyiz, saglikliyiz her şeyin üstesinden geliriz" diyor. Gerçi ikiz olma ihtimali onun da rengini attırdı :KK57: ama sonra toparladı şu an öyle bir ihtimal yokmuş gibi davranıyor.
Korunma konusunda da şöyle söyleyim elbette ki korunuyorduk o yüzden hala şaşkınım. İlk gebeligimde yanlış bir doktor yönlendirmesiyle 10 cmlik myomla İlk denemede hamile kaldım. O düşükle sonuçlandı. Sonra ameliyat oldum. 6 ay sonra denemeye baslayabilirsiniz dedi doktorum ve İlk denemede yine hamile kaldım ve kızım oldu. Kendi doktorum da o zaman çift olarak dogurganliginiz çok fazla demişti. Bir kardeşi olsun dedik korunmayı bıraktık ve o ay ben yine hamile kaldım.
Evlendiğimden beri iki kez korunmasız birliktelik oldu ve ben ertesi gün hapı aldım hemen. En basindan beri her sey kontrolum altinda gibiydi. Hiç bir dogum kontrol yöntemi tek başına yeterli değil demek ki. Rahim içi araç taktırmadim farklı nedenlerden dolayı ama etrafımda o şekilde hamile kalan da bir çok tanıdığım var. Belki tuplerimi baglatsaydim o zaman kesin çözüm olurdu ama böyle bir şey de aklıma gelmezdi ki.
Sizi tenzih ediyorum yaklasiminiz cok tatli ve pozitif ama size cevap yazmisken "ah be canım korunsaydin" diyenlere de toplu cevap olsun bu yazdıklarım.

Son düzenleme:
Teşekkürler. Yuvamız huzurlu çok şükür. Maddi gücümüz de fena değil ama tabii ki çocuklar fazlalasinca imkanlar da ona göre bolusturulmek zorunda kalacak. Eşim "birlikteyiz, saglikliyiz her şeyin üstesinden geliriz" diyor. Gerçi ikiz olma ihtimali onun da rengini attırdı :KK57: ama sonra toparladı şu an öyle bir ihtimal yokmuş gibi davranıyor.
Korunma konusunda da şöyle söyleyim elbette ki korunuyorduk o yüzden hala şaşkınım. İlk gebeligimde yanlış bir doktor yönlendirmesiyle 10 cmlik myomla İlk denemede hamile kaldım. O düşükle sonuçlandı. Sonra ameliyat oldum. 6 ay sonra denemeye baslayabilirsiniz dedi doktorum ve İlk denemede yine hamile kaldım ve kızım oldu. Kendi doktorum da o zaman çift olarak dogurganliginiz çok fazla demişti. Bir kardeşi olsun dedik korunmayı bıraktık ve o ay ben yine hamile kaldım.
Bu süreçte iki kez korunmasız birliktelik oldu ve ben ertesi gün hapı aldım hemen. Yani hiç bir dogum kontrol yöntemi tek başına yeterli değil demek ki. Rahim içi araç taktırmadim farklı nedenlerden dolayı ama etrafımda o şekilde hamile kalan da bir çok tanıdığım var. Belki tuplerimi baglatsaydim o zaman kesin çözüm olurdu ama böyle bir şey de aklıma gelmezdi ki.
Sizi tenzih ediyorum yaklasiminiz cok tatli ve pozitif ama size cevap yazmisken "ah be canım korunsaydin" diyenlere de toplu cevap olsun bu yazdıklarım.

Ertesi günü hapı doğum kontrol yöntemi değil ki..

Bu süreçte iki kez korunmasız birliktelik oldu ve ben ertesi gün hapı aldım hemen. Yani hiç bir dogum kontrol yöntemi tek başına yeterli değil demek ki.
40 yaşındasınız iki çocuğunuz var ama ertesi gün hapının bir doğum kontrol yöntemi olmadığını bilmeniz lazım... Allah hayırlısını nasip etsin.

Kaç haftalık gebeliğiniz ? Şimdi böyle düşünüyorsunuz ama doğunca eminim ki iyi li doğurdum diyeceksin. Kızınız biraz büyük sanırım, o da yardım eder size.
Neden kızı konu sahibine yardım etsin ? Annesiyle babasının sorumsuzluğu yüzünden Küçücük yaşta çocuk sorumluluğu almak zorunda mı ?

Endokrin doktorunuzla görüşmelisiniz öncelikle. Bende graves hastaydım. Kesinlikle gebelik yasaktır. Çok tehlikelidir. Hala graves devam ediyorsa ve hamileyseniz büyük risk alıyorsunuz hem kendiniz için hem bebek için. Karar vermeden mutlaka endokrin doktorunuza acil danışın.
Ben şahsen sizin durumunuzda doğurmazdım. İki tane çocuk varken üstelik ikiz doğum. Dört çocuk okutmak büyütmek… yani durumunuz iyi de olsa dört çocuğu hakkıyla büyütemezsiniz.
Ben tercih etmezdim.

merhaba, madem istemeyerek oldu kalp atışı olmadan alınması daha mantıklı değil mi ?
beklemek kalp atışını duymak.... yani bence kararınızı daha hızlı vermelisiniz ..
kolaylık dilerim her anlamda...
Kalp atışı duymak bazı kliniklerde şart sanırım çünkü benim doktorum da önce duyalım ona göre durumu anlayıp kürtaja başlarız demişti. Sebebini sormamistim ama durum takibi için sanırım.

Yardımcı olur demiş bakar dememiş. Hemen kötü bişey söylemiş gibi konuşmayın yahu. Yardımcı olur derken aklınıza ilk ne geliyor mesela alt değiştirme uyutmak falan mı?

Benim büyük kızımda 5 yaşında 10 aylık kızımın altını değiştirirken mesela pişik kremini unuturum masanın üzerindeki kremi bana verebilir misin derim. Yada kızım biraz sessiz konuşalım bebeğimiz uyusun derim. Hemen anlar sessiz bir şekilde konuşuruz veya sessiz bir şekilde oyun oynarız. Yardımcı olur derken bu tarz şeyleri anlayabilir demek istiyor olabilir. Kızım kardeşlerini çok seviyor özellikle küçük olanı sürekli kucaklamak ister ona karşı kendisini çok büyük görüyor bende annesiyim onun diye evin içinde dolanıyor. Bu her kız çocuğunda oluyor sanırım fıtrat gereği yani. Daha anlayışlı olabiliyorlar. Çevremde de bunun çok fazlaca örneği de vardır.
🥰 Benimde 5 yaş bir kızım 6 aylık bir oğluşum var geçen gün mamasını ben yedirmek istiyorum dedi bazen bezini getirir uzaktaysa ama bunları ben istemem kendisi çok istiyor yedir bakalım dedim iki üç kaşık bir şey kalmıştı. Nasıl mutlu oldu anlatamam birde yedirirken şey diyor " ben de senin annen sayılırım artık bak ben doyurdum seni " 😀😀 çok tatlılar ve bencede doğaları gereği böyleler. Tamamen anneliğin içgüdüsunden

Endokrin doktorunuzla görüşmelisiniz öncelikle. Bende graves hastaydım. Kesinlikle gebelik yasaktır. Çok tehlikelidir. Hala graves devam ediyorsa ve hamileyseniz büyük risk alıyorsunuz hem kendiniz için hem bebek için. Karar vermeden mutlaka endokrin doktorunuza acil danışın.
Ben şahsen sizin durumunuzda doğurmazdım. İki tane çocuk varken üstelik ikiz doğum. Dört çocuk okutmak büyütmek… yani durumunuz iyi de olsa dört çocuğu hakkıyla büyütemezsiniz.
Ben tercih etmezdim.
Kadin dogum doktorumun bilgisi var. Kan değerlerim şu an normal. İlacı bırak ve takip edelim sürekli dedi. Haftaya endokrin doktorumla da görüşeceğim. O ne derse ona göre hareket ederim kesinlikle. Elbette kendimi ve bebeği böyle büyük bir riske atmam. İkiz gebelik net değil. Cumartesi kendi doktorumla görüşeceğim o zaman bir çok şey netlesmis olur.

X