41 yasin-i şerif 2. tur (yeni kişi alınmayacaktır)

hayırlı cumalar canlarım akşam keyfim yoktu 2 tane ancak okudum ben bu akşam 3 okurum okuyamazsam biterse liste geçin beni hafta sonu okurum kendime

Canim siz dün ev bakmayacakmiydiniz? Bu aksam ben okuyabilirsem alirim seninkiler, haber ederim.

güzel gelişmeler olmuş, çok mutlu oldum senin adına. Rabbim bu cuma gününün yüzü suyu hürmetine hepimizin hakkında hayırlısını nasip etsin, yuvalarımıza huzur versin. hayırlı cumalar arkadaşlarım...
canım seninle yazışamadık sana da hayırlı cumalar
hiç bir listeyi aksatmıyorsun takdir ediyorum seni
çalışıyorsun sanırım, istanbuldamısın, kaç yaşındasın
yaş sorunca zıpzıp geliyor aklıma :)

t.ederim güzel sözlerin için,
çalışıyorum, istanbul da oturuyorum, 31 yaşındayım...

Kizlar ben hic birinizi tanimiyorum, sizin icinde bir mahsuru yoksa kisa bir tanisma fasli yapsak?

amin canım inşallah hepimizin
sen yurtdışındasın değilmi

Amin kitapsever abla :) (kimseye karsi saygisizlik etmek istemem, yasim 26, abla dememden rahatsiz olursan söylemem)
Evet yurtdisinda yasiyorum, Almanyada dogup büyüdüm. 5 senelik evliyim ve henüz cocugum yok. Özel bir sirkette halkla iliskiler bölümünde calisiyorum.

Amin kitapsever abla :) (kimseye karsi saygisizlik etmek istemem, yasim 26, abla dememden rahatsiz olursan söylemem)
Evet yurtdisinda yasiyorum, Almanyada dogup büyüdüm. 5 senelik evliyim ve henüz cocugum yok. Özel bir sirkette halkla iliskiler bölümünde calisiyorum.
diyebilirsin canım yaşlandık artık :)
orda doğdun büyüdün maşallah türkçen ne kadar düzgün
nasıl orda yaşamak? iklim nasıl, hayat şartları nasıl
ben hiç gitmedim orda yaşayan tanıdığım da yok
zihnimize kazınan alman disiplini mevcutmu

BEN BETÜL ŞULE. 29 YAŞINDAYIM. KOCAELİNE ŞUBATTA GELİN GELDİM BURSADAN.. DEVLET MEMURUYUM. SABAH 8- AKŞAM 5 ÇALIŞIYOM.
EŞİMİ ÇOK SEVİYORUM BU YÜZDEN BÜYÜDÜĞÜM CANIM BURSAMI , ANAMI BIRAKIP BIRAKIP GELDİM. BU KADAARRRR

diyebilirsin canım yaşlandık artık :)
orda doğdun büyüdün maşallah türkçen ne kadar düzgün
nasıl orda yaşamak? iklim nasıl, hayat şartları nasıl
ben hiç gitmedim orda yaşayan tanıdığım da yok
zihnimize kazınan alman disiplini mevcutmu

Yok estagfirullah abla yaslanmak ne demek, dedigim gibi saygidan dolayi yoksa tazeciksin :)
Tesekkür ederim, lisan benim icin önemli, sevmiyorum öyle ne kendi dilini ne de yasadigi ülkenin dilini dogru düzgün konusamayanlari. Özen gösteriyorum anlayacagin :)
Almanyada hayat zor be abla, cok monoton hergün is güc, hafta arasi kimse kimseyi görmüyor, herkes yorgun. Insanin kendi ülkesi gibi yok, hasretim türkiyeme... Eskilerimiz almanyayi cok farkli tanitmislar, yastiklarimiz kus tüyü yerine parayla dolu gibi düsünülüyor ama heves edecek hic birsey yok aslinda. Türkiye ile kiyaslandiginda tek güzel olan sey trafik kurallari :) Disiplin yüksek seviyede.

BEN BETÜL ŞULE. 29 YAŞINDAYIM. KOCAELİNE ŞUBATTA GELİN GELDİM BURSADAN.. DEVLET MEMURUYUM. SABAH 8- AKŞAM 5 ÇALIŞIYOM.
EŞİMİ ÇOK SEVİYORUM BU YÜZDEN BÜYÜDÜĞÜM CANIM BURSAMI , ANAMI BIRAKIP BIRAKIP GELDİM. BU KADAARRRR

Memnun oldum canim
Tahmin etmesi cok zor degil, ebru bende :)
Ay daha yeni evlisin ne güzel canim cicim aylari desene.
Allah mutlulugunuzu daim etsin insallah.

Yok estagfirullah abla yaslanmak ne demek, dedigim gibi saygidan dolayi yoksa tazeciksin :)
Tesekkür ederim, lisan benim icin önemli, sevmiyorum öyle ne kendi dilini ne de yasadigi ülkenin dilini dogru düzgün konusamayanlari. Özen gösteriyorum anlayacagin :)
Almanyada hayat zor be abla, cok monoton hergün is güc, hafta arasi kimse kimseyi görmüyor, herkes yorgun. Insanin kendi ülkesi gibi yok, hasretim türkiyeme... Eskilerimiz almanyayi cok farkli tanitmislar, yastiklarimiz kus tüyü yerine parayla dolu gibi düsünülüyor ama heves edecek hic birsey yok aslinda. Türkiye ile kiyaslandiginda tek güzel olan sey trafik kurallari :) Disiplin yüksek seviyede.
burdada öyle canım sabah 7de çıkıyorsun akşam 7 de evdesin özel sektör için tabi
en yakın mesafe bile servisle 1 saat sürüyor nerdeyse
çocuk sabah erken kalkacak okula gidecek diye haftaiçi akşam kimseye gitmiyorsun
kimseyi davet edemiyorsun
iş güç derdi heryerde aynı

burdada öyle canım sabah 7de çıkıyorsun akşam 7 de evdesin özel sektör için tabi
en yakın mesafe bile servisle 1 saat sürüyor nerdeyse
çocuk sabah erken kalkacak okula gidecek diye haftaiçi akşam kimseye gitmiyorsun
kimseyi davet edemiyorsun
iş güç derdi heryerde aynı

Öyle abla ekmek parasi yapacak birsey yok ama burada ki insanlar gercekten cok farkli, herkes hayatindan bikmis bir imaj ciziyor. Haftasonu misafirlikten bahsedildiginde strese giriyor insanlar. Dedigim gibi tek fark trafik, burda ulasim cok rahat ve herkes kurallara uyuyor, uymayincada cezasi kesiliyor en ballisindan :)

X