4 aylık hamileyim ve çok öksürüyorum ne yapmalıyım

mumnes

Nirvana
Kayıtlı Üye
29 Temmuz 2008
199
36
4 aylık hamileyim ve gribal enfeksiyonun ardından öksürük başladı ilaç kullanamıyorum ne yapmam lazım nolur yardım edin bebeğime bişey olurmu?

valla hamileliğin ilk aylarında ve son aylarında ben de çok ağır grip olmuştum içim çıkardı öksürmekten.. öksürük için sıcak süte bal ve 1/2 çay kaşığı kadar zencefil karıştırıp içmeyi deneyin oldukça iyi geliyor. Ve mutlaka dr.unuzla bi görüşün.. geçmiş olsun..

bende geçen hafta griptim ve hala etkileri devam ediyor
ben öksürük için sıcak sütün içine bal katıp içiyorum biraz rahatlatıyor
birde bol bol ıhlamur içtim.ıhlamurun içine elmada katarsan iyi olur
geçmiş olsun umarım en kısa zamanda sağlığına kavuşursun

canım aynı sorun bende de var. öğretmen olduğum için kronikleşti üstelik.pekmez iyi geliyor düzenli yersen kesiyor canım.

sorma bendede aynı dert var bende 1,5 aylık hamileyim gripim bir kaç gündürde öksürügüm var bende korkuyorum valla öksürürken bir şey olurmu diye doktorum bana ihlamur içebilirsin birde tolhot içebilirsin dedi ...

Bebeğine bir şey olmaz canım merak etme.Ben 1,5 aylık hamileydim hasta olduğumda ve ilk haftalar çok riskli biliyorsun kafayı yedim tam 1,5 ay sürdü öksürüğüm sonunda mecburen antibiyotik kullandım ve penisilin iğne oldum.Halende geçmedi geceleri bazen oluyor ara ara.Dr.öksürükten bebeğe bir şey olmaz ateş olmazsa demişti o yüzden takma kafana canım.

X