4. ayda ek gıda verecek anneler

kizlar ya kafam karisti kontrolde sordum kreeft canim sende buradasin ggd ye sordum bana 6 aya kadar emzir dediler ben ek biseyler vereyimmi diye sordum verme dediler,sizleri okuyunca kararsiz kaldim,senin kontrolde ne soylediler

canim ya kafanizi karistirmak istemem..bizim doktorda sadece anne sutu dedi..bende bundan yaniyim..fakat bir yerde okumustum...bazi bebekler 6 ayina gelincede ek gidalara alisamiyormus....ben tatli seylerden ziyade,meyve.princ unu,yogurt gibi...ilk sebze tercih ettim sadece denemek icin hafta da bir yani yedigi de 2-3 bebek kasigi birsey...tepkisine bakiyorum...yoksa hep emiyor Allah a sukur...

bende ozellikle belirtiyim havuc suyu,haslama bunlara zeytinyagi ile zenginletirirsek..havuctaki vitamin daha iyi enzimleniyor kizlar...bizim icin de gecerli...

canım ben gece tahılı vermedim şimdilik geceleri emziriyorum uykulu daha iyi emiyor.pirinç unu veriyorum ülkerinkini 100cc yapıyorum.bebe bisküviside veriyorum devam maması ekliyorum,birde akşam yoğurt mayaladım bakalım tutacakmı :) dediğin gibi zor dönem başlıyor artık ne yedirsek diye düşünüp durucaz.

gencizacım bebe bisküvisi vermek için daha erken değilmi şeker ve fırınlandığı için pek önermediklerini duydum doktorların tabi bu sadeec bir duyum.)yoğurt bende mayaladım pastörüze sütten birazcık ayran gibi olmuş ama bebişim yedi yani içti.)))

kızlar nasıl mayaladınız yoğurdu hiç denemedim şimdiye kadar anlatır mısınız?

cnm ben anlatayım tutumadı öle güzel ama:
pastörüze sütü cezveye koydum kaynattım ölçmedim ama biraz bekledim elimi değdirdim azıcık yakıck elini içine nomal yoğurtan 1 tatlı kaşığı koydum ama yoğurdu koymadan önce biryerde kaynattığım sütten biraz alıp o yoğurdu ezip sulandsırıdm içine karıştırdım sardım iice kaloriferin üzerine koydum daha çabuk olsun die 3 saat beklettim tutmuş ama biraz sulu işte birdahakine daha fazla yoğurt koyucam bakalım o zaman olucakmı:)

denizcim pastörüse sütü kaynatma mayalıyacagın kıvama getir hafif yakacak şekile geldimi kapat çig inek sütü degil adı üstünde pastörüze vitamin degerlerini öldürme kaynatıp

canım valla bende onları duydum doktora sordum 3-4 tane verebilirsin dedi paketin arkasındada 4. aydan itibaren yazıyor.kızımda sevince arada veriyorum.bu arada yoğurdum iyi olmuş öyle çok taş gibi olmamış ama mama kıvamında güzel olmuş.bende yarım litre pastorize sütü ısıttım küçük parmağımı hafif yakacak şekilde içine 1 çay kaşığı ılık sütle karıştırdığım yoğurdu ekledim tahta kaşıkla bi iki karıştırıp peteğin altına koydum üstünede polar sardım.5 saat bekledi sonra dolaba koydum.ikindide yedirdim kızıma içine birazda elma rendeledim güzel yedi.kızlar zaten market yoğurduyla yapıyoruz anca bu kadar oluyor.

kızlar nasıl mayaladınız yoğurdu hiç denemedim şimdiye kadar anlatır mısınız?

arkadaşım benden sana bir püf noktası
ben hiç mayalamadım ama mayalayanlardan gördüm
mayaladıkları yerden hiç kıpırdatmıyorlar..
yani nerde tutacaksan orda mayala sengözlerimebaksanab

dogru söylüyorsun ben ogluma sürekli çaldım kıpırdatmadan sıkıca üzeri örtülüyorsun bide yogurdu fazla katın daha kıvamlı oluyor daha güzel

kızlar su da verıyor musunuz.ben gunde ıkı kasık yogurt bır havuc suyu ve bazen de gece tahılı verıyorum.fakat bunlar cok yetersız gelıyor.muhallebı yapmaya baslayayım mı ya da baska ne verebılırım mıktarı ne olmalı.sut mu azalıyor onlar mı buyuyor anlamadım sankı ne versem yıyecek gıbı bı seye yok demıyo kızım.ben tam olarak ek gıdaya gectım dıyen anneler.yardım edersenız sevınırım.sımdıden tesekkurler.kızım 4.5 aylık bu arada.

kanaycım ben vetiyorum susuodur çünkü meyve falan hep tatlı ben yatmadan azıcık yapıyorum heronun pirinçlisini aynen benim oğlumda daha versem yiyecek ama fazla gelir die vermiyorum fazla ama çoğaltıcm yavaş yavaş...bizde yeni geçtik ek gıdaya...

kanaycım su ver artık 4 ayı geçiyorlar doktorlara bakma onları dinlersen susuz kalır bebekler bide huvuç suyu falan veriyormuşsun suyu eksik etme ver

kızlar ben çalıştıgım için sütü sağıp eve bırakıyorum annemde veriyor...2 gundur bıraktıgım sut yetmiyor...dun anneme sütlü pirinçli mamayı vermesini söyledim ama biz biberondan içtik...hergun 5.aya bitene kadar sütüm yetmediği zamnlarda verelim diyorum...sizce mamamı almalıyım yoksa bu şekilde 1 ögun kasık maması mı vereyim...çok kararsız kaldım...yarın doktor randevumuz var bakalım ne diyecek

benim doktorum ilk 6 ay bebeğin alabildiği kadar çok anne sütü yada formül mama alması dedi
mesela o muhallebilerle pirincli sütlü şeylere karşı
istemedi vermemi
tıkamaktan başka işe yaramaz dedi
ben mamasını ve anne sütünü aynen veriyorum ama aralarda 1-2 kaşık ek gıda veriyorum
sanırım o muhallebilerden de vericem

yaa kızlar biz dün doktora gittik kızım tam 4 aylık su anda vee 6535gr kilosu
doktor kilosu iyi ama yinede ek mama verelim deyip
hero baby bebek mamasını 1numarasını verdi oda 4 ayına kadar olanı
ilk defa mama yedik vee istemedi ne yapcam ben
ne kadar isterse o kadar ver dedi 150 cc180ccolabilir dedi
alabildiği kadar ver dedi
ama almıyo ne yapayım sizce...
değiştirim mi mamayı?

elmascım almıosa değiştir cnm doktorunu ara söle yemio de belki başka mama verir cnm yada tekrar tekrar dene belki sonunda alır cnm...

bencede almıyorsa doktounu ara sor baska mama önersin...bebeğini zorlama

bebekler her mamayı almıyorlar başka dene bu arada doktorlar firmalarla anlaşmalı oluyorlar anlaşmalı oldukları mamayı sunuyorlar illa onun verdigi mamayı vermek zorunda degilsin.doktor banada 3 aylıkken mama ver demişti ama benimkide almadı kaşıkla denedim kustu bende vermiyorum valla doyuyor herhalde

bende milupa aptamil vardı numune onuda denedim almıyo
galiba benim kızım biberonla emmeyi
beceremiyo zaten emzikte tutmuyo ne yapıcam bilemiyorum
sütüm çok değil anlayabiliyorum
inş. tutar

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…