4. ayda ek gıda verecek anneler

canım kustugu icin mi erken başlamadın ek besinlere

kusma mevzusunu demisken,benim oglumda son zamndir ictigi sut kadar nerdeyse kusuyor anlamadim neden diye.kontorolune 10 var bir sorcam doktoroda...normal mi acaba.....

yaf kızlar ne kadar meraklısınız ek besine. ilk 6 ay sadece anne sütüüüüüüüüüü.
d vitamini takviyesi yapıyoruz zaten, sütte yetiyosa tamamdır. ha sütünüz olmazsa tamam ama iletilere şöyle bi göz attımda sütü olanda ek gıda için acele ediyo olmayanda ek besine başlayan bebek daha az emecektir. anne sütünde olan hiç bi ek besinde olmaz, damak tadıda 6 aydan sonra öğreniversin, hem kendinizi yormayın hem bebeği sütten uzaklaştırmayın.

kusma mevzusunu demisken,benim oglumda son zamndir ictigi sut kadar nerdeyse kusuyor anlamadim neden diye.kontorolune 10 var bir sorcam doktoroda...normal mi acaba.....

idrar kültürü iste benim kızımda dogduktan sonra çok kusuyordu idrarında enfeksiyon çıktı igneyle iyileşti kusması kesildi.önceden olmayıpta sonradan kusmaya başladıysa böyle bişey olabilir

bende 6 ay emzirmeyi düşünüyorum valla hazır mama çıkarıp çıkarıp ver:dance:şimdiden verip tiksindirmek istemiyorum kızımıkaydirigubbakcemile2

idrar kültürü iste benim kızımda dogduktan sonra çok kusuyordu idrarında enfeksiyon çıktı igneyle iyileşti kusması kesildi.önceden olmayıpta sonradan kusmaya başladıysa böyle bişey olabilir

sagol canim ya insallah oyle birseyde yoktur,bir ogreniyim de yazarim..CADIARZU

benim oğlumda son 2 haftadır acayip kusuyordu bugün konturöle gittik çok az kilo almış yavrum dktor ek besine geçmemizi önerdi bizimki memeyi emerken uyuyo uyurkende ağzında tutuyo doktor o midesini bulandırıyordur uyuyunca memeyi ağzından çek dedi ama bizimki uyurken emmeyi çok seviyor bugün başladım ek besine bilmiyorum ne olacak........

kızlar verdıgınız seyleı yazarsanız sevınırım evde yapmıs oldugunuz mamalar ozellıkle

kızlar verdıgınız seyleı yazarsanız sevınırım evde yapmıs oldugunuz mamalar ozellıkle

ccanim ben gecen yaptigim mamayi soyliyim....bal kabagini ayirmistim ben avucuna sigcak kadar bir mandalina buyuklugunde diyim...onu kendi imkanlarimca, tencerenin icine suzgec koydum,altina degmicek kaar su,suzzgecin icine kabagi,ustunu kapadim tencerenin kapagiyla..o buharda pisti..kurdanla kontrol ettim arada...sonra bunu suzgecten kasikla ezerek gecirdim..biraz sulanmasi icinde yarim elmayi,rendeledim,suzgecten gecirdim suyu cikti..bunu da kabaga ekledim..kivami iyi oldu...sonra yedirdim ,sevdi yani..benim tarifim bu..

benim oglumda aynisini yapiyor,bizde mi acaba ek gidaya gecicez.....

cnm bende çorba olarak küçük patae yarımdan az havuç birde mevsim sebzesi ne varsa ondanda azıcık koyup bide irmik yada tel şeriye hepsini aşlıyorum onları rondodan geçitiyorum 1 tatlı kaşığı zeytin yağı koyuyorum o kadar elma amut püresi veriyorum birde yoğurt şimdilik bu kadar doktor bunları verdi hafsacım

:bbo: :bbo: :bbo:

bunları yiyormu gerçekten..maşalllaaahhh
ben oğluma azıcık patates yedirmeye çalıştım hep tükürdü
birde miktarı çok az oluyor nasıl rondodan geçiriyosunuz anlamadım
ben çatalla eziyorum ondan mı yemiyor
ama anne sütüde koyuyorum koyu mama kıvamı oluyor anlamadım kiii :uhm:

cnm suyundanda koyuyorum geçio robottan sulu oluo hepsini yemesede yiyo biraz pek sevmio
meyveyi sevio yoğurduda sevio ama buruşturuo suratını
azar azar veriyorum alışlsın die

benimkide sebze püresini pek sevmedi bugün havuç haşladım birazda irmik kattım ve rondodan geçirdim.biraz yedi çok zorlamadım ama.tatlı şeyleri daha çok sevecek sanırım annesi gibi.yaa birde bu püreler tuzsuz oldukları için tatları pek iyi olmuyor.nasıl yiyecek bebişler.benim bile midemi bulandırdı valla.ama bişey farkettim sıcağa yakın ılık olunca daha iyi yiyor sebzeleri biraz soğuyunca sevmiyor.

kizlar ya kafam karisti kontrolde sordum kreeft canim sende buradasin ggd ye sordum bana 6 aya kadar emzir dediler ben ek biseyler vereyimmi diye sordum verme dediler,sizleri okuyunca kararsiz kaldim,senin kontrolde ne soylediler

kizlar ya kafam karisti kontrolde sordum kreeft canim sende buradasin ggd ye sordum bana 6 aya kadar emzir dediler ben ek biseyler vereyimmi diye sordum verme dediler,sizleri okuyunca kararsiz kaldim,senin kontrolde ne soylediler

gelişimi normalse sütün yetiyorsa neden ek gıdaya geçesin ki!

saol canım ya bende ne yapacagıma karar veremıyorum valla sebze verıyım en ıyısı

kızlar benim kızım zaten sadece anne sütüyle beslenmiyor devam mamasıda içiyor o yüzden biz başladık ek gıdaya ama sütü yeten anneler sizin sütünüz yetiyorsa 6. aya kadar emzirebilirsiniz.

gece tahılları veren var mı ben 2 gundur mulıpanın muzlu sutlu gece tahıllarını verıyorum.kendım evde yogurt yapamadım valla hazır verdım ama hıc ıcıme sınmıyor.bı de sız pırınc unuyla muhallebı yapıyor mususnuz.bence zor donem baslıyor.onceden emzırmek kolaydı her seyhazır.bı de havuc suyuna 2 damla zeytınyagı eklemeyı unutmayın.sevgıler....

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…