Gebeliğe Hazırlık 4 5 Sebepsiz düşük sonrası bebek sahibi olan var mı

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Oksaparo hıc duymadım arastırcagım suan herseyi bıraktım vitamın falan bısey kullanmıyorum tekrar kendımı hazır hıssedene kdr bide doktor arastırmam lazım bu konıda tecrubesı olan Dna hasar testi istemediler hiç benden allah bagıslasın kızını

Bu hikayeleri hep duyuyorum akışına bırakınca oldu denilen ama bana cok uzak sanki hayali bile yalan oldu sanki artık. Ne diyim
En çok neyi istersen o senin imtihanın olur kafan rahat olsun karamsarlığa kapılma allah büyüktür olur merak etme sonuçta kalıyorsun ve bir sıkıntın yok :)

Birde sağlam doktor a git folik asit ve kan sulandırıcı veriyorlar gebe kalmadan önce yemene içmeme çok dikkat et

Birde sağlam doktor a git folik asit ve kan sulandırıcı veriyorlar gebe kalmadan önce yemene içmeme çok dikkat et
Hepsınde folik asit kullanmıstım b12 d vitamini progesteron kullandım son gebelıkte aspirinde kullanmıstım kalmadan önce İstanbul içinde doktor önerisi olan varsa bu konuyla ilgili cok sevınırım

Ablam da böyle sık düşükler yaşamıştı, sanırım 3 tane üstüste. Pıhtılaşma varmış. Tedavi ile gebe kaldı son kızına ve 9 ay iğne oldu. Evde eniştem yapıyordu 1 iğnesini, 2 günde 1 de sanırım farklı bir iğne vardı onu hastanede yapıyorlardı.. Pıhtılaşmada olur sürekli düşükler, bildiğim kadarıyla

Kan pıhtılaşması egılımın var dedı doktor normalde bu degerde ılac bıle kullanmasan olur desi elimizde ne varsa kullanalım genedw dedi ama olmadı bide ben o ılacı kullanmaya basladıgımda adetım saha gecıkmemmıstı meğersem hamıleymısım bılmeden ılacı sonradan kullanmaya basladıgım Icınde dusmus olabılır demıstım doktora ama egılım sendekı sebep değil demişti

Allah yardımcın olsun cnm ne deyim, inşallah en kısa zamanda olur sağlıklı bir bebişin

Sizinle çok benzeriz bende geçen hafta ve halan kanamam devam ediyor 4.kimyasal dusugumu yasadim bende çok korkuyorum bir çözüm bulunmuyor katacağını bilmiyorum uzgunum.benimde hemen düşüyor

Sizinle çok benzeriz bende geçen hafta ve halan kanamam devam ediyor 4.kimyasal dusugumu yasadim bende çok korkuyorum bir çözüm bulunmuyor katacağını bilmiyorum uzgunum.benimde hemen düşüyor
Allah yardımcımız olsun canım testlerini yaptırdın dımı bısy cıkmadı galiba sendede kac yıl ıcınde oldu bu düşükler senim

Hangi genlerinizde sorun var? Benimde 2 tane erken dönem düşüğüm var banada pıhtılaşma dediler sebep olarak

Allah yardımcımız olsun canım testlerini yaptırdın dımı bısy cıkmadı galiba sendede kac yıl ıcınde oldu bu düşükler senim
testlerim rahim flmi genetik testim hepsi yapıldı düzenli kontrollerin oluyor kan sulandırıcı coraspin okssparda kullanmama rağmen hemen gidiyor.benim 6 yil olcak istiyorum ocak 2020 de tüp bebek dusurdum geçen 21 ağustosda son dusugumu dusurdum diğer ikiside 2019 da üst üste düştü.cok iyi bir doktora denk gelmem lazım başka türlü olmıycak galiba yinede vardır rabbimin bir bildigi

Günaydın arkadaşlar bende 3yıl once evlendim 38yasindaydim evlendigimde bir asılama denedik olmadı.arkasindan tüp bebek denedik hic tutmadı.hemen arkasından bir sonraki ay normal gebelik yasadım mağlesef kalp atisi duyulmadığı için 6.haftasında kürtaj oldum.ama genetiğe gönderilmedi sebebini de öğrenemedim..Geçtiğimiz ay 7temmuzda tekrar tüp bebek denedik dondurulmus 3.gün emriosu 1.kalite dendi ve 2tane transfer edildi.tuttu kesemizi yolk kesemizi fetüsu gördük farklı bir doktor kalp atışının olduğunu 6+2 haftalık oldugunu soyledi.ardindan 6gun donra kendi doktorumda randevum vardı kalp atışları dinlenecekti fakat 6+1 haftalık kalmış gelişmemiş ve kalp atışlarıda yok dendi ve pazartesi kurtaj oldum..sonuc genetige gitti ve 1ay sonra belli olucak sebebi dendi..esimde bir problem yok benimde yumurtalik rezervim düşük adenomiyosiz cikti ve bir tane 3m miyom var.adenomiyozis 4ay baskılandı (lucrin kullandim)miyom rahime baskı yapmıyormuş. oksapar.ecopirin.prolutex.climara fort.estrofem.transfer oncesi ve sonrası serum vs..bir sürü ilaç iğne kullandım ama ise yaramadı.bu durumda ne yapmalıyım hangi testlerden geçmeliyiz aynı merkezde 3tane daha dondurulmus emriomuz var.ve belki bu bizim son şansımız yaşım 41 oldu artık

Aynı durumdayız benim de 3 kimyasal Bir tüpbebek 2 ay önce 6 haftalık kese içi kan doldu. Kürtaj oldum. Prolutex estrofem claxena neler neler kullanıyordum. Bebek hastalıklı sanırım ondan gelişmiyor. Bazen düşünüyorum böylesi hayırlısı. İlerde düşse daha kötü oluruz. Ama bazen de saglıkla ilerleyenlere bakıp keşke diyorum. İnşalah rabbim nasip eder. Benim de sen gibi 3 donmuşum kaldı. Ve başka şansım yok belki rezervim bitmek üzere.. Doktor dobmuşlara genetik test yapalım diyor. Tanesi 600 dolar mı neymiş.. Ya sağlam cıkmazsa maddi durum da

Ben tup bebek yaptim 20 yumurta toplandı iki tanesi 3.güne yetişti dediler 3.gün embriyosu yüklediler iki tane onlar tuttu fakat çok zayıftı beta hcg sadece 8 di.bu tüp bebek beni çok yıktı dondurulmusum yok buna çok uzuldum

Çok geçmiş olsunçok acı çok zor her anlamda rabbim yardımcımız olsun
Ngs testi dediginiz ama onunda çok sağlıklı olmadığını söyleyenler var.ozellikle dondurulmus emriolarda önce cozduruyorlarmış sonra biobsu yapilip tekrar dolduruyorlarmış emrio bu durumda zarar goruyo diyorlar.normalde de zaten transfer zamanı bile cozdurulurken bile emrio nun bozulma ihtimali varken ngs çok büyük risk benim için 300$ dan bahsediliyor üstelik çok maliyetli.iki tarafı...deynek..ama ya donmuşlarda da genetik bozukluk varsa boşu boşuna umut..valla hiç bilmiyorum kafam çok karışık yüreğim acı içinde nefes almak istemiyorum artk yoruldum belirsizliklerden acabalardan keşkelerden herseyden

gecmis olsun Rabbim tekrarini yasatmasın bir dahayaşınız küçükse en azından ilerlemek için şansınız fazla ama benim oda yok yaşındayım.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…