345. Dönemde Eşi, Nişanlısı, Sevgilisi Askere Gidecek Olanlar

Dolunaycım sana az önce birrrr sürü yazdım günder dedim aaa tekrar giris yaptırdı site yazdıklarımda silindi gitti:KK43: Simdi markete gidicem dönünce tekrar yazıcam canım

telimi kapattım acmıyacam konusmayacam bı sure..tek yapacagım bu elimden baska bısey gelmıyo...

sen benım yerımde olsan daha neler düşünürdün diyo bide ...suna bak tamam orda onları gayet güzel düşünüyo askerlık bırkez daha anlatmış sana ailenın kıymetını....o daha neler düşünürdün kısmına ben gırmıyorum heralde ...

offff kafam karma karısık...herkezı burda tesellı edrken kendıme bı söz bulamıyorum... yoruldum a<rtık

Dolunaycım anlıyorum seni kadınlar özellikle esinin onu sahiplenmesini istiyo, düsünüldügünü görmek istiyo. Aradığında bir nasılsın, bugün naptın nasıl gecti günün biraz sen anlat dediğinde bile canım benim orda bide beni düsünüyo diye seviniyor insan. Ama annemlere iyi davranıyonmu diyince baskalarını senden daha azla önemsediğini düsünüp üzülüyorsun. Aslında senin için içi gidiyordur ama sana özellikle söylemiyordur cünkü ailesinde böyle görüyolar böyle yetiştiriliyorlar genel olarak erkekler özelliklede anadoluda. Eşinde gelenekçiyse böyle kayınvalidene hürmetin tam olucak ona hizmet edilicek, sen bide sevmiyorum demekle de cokkkk büyük hata yapmıssın aslaa sevmiyorum demiyceksin cok seviyorum ama söyle oldu ya da ben onları ne kadar cok seviyorum halbuki böyle oldu diyceksin esine bişiler anlatmak istiyosan sevmiyorum dediğin anda kırılmaz bi savunmayla karsılasırsın iyice üstne gider bu annemi nasıl sevmez diye. Anneme gidicem demişsin senle aynı sehirdeyse mutlaka git bikac günde orda kal rahatla ama giderkende kötü cıkma evden annemleri özledim biraz kalayım gelirim de. Kıskırtma daha kötü olur. Ailesinede iyi davran ki anladığım kadarıyla kötü bişi yaptıgın yok zaten.. Ama sevmiyorum deme bida kendini yıpratıyorsun öyle cünkü caresi yok esinin ailesi seviceksin kendi içinden bile seviyorum onları de iyi yanlarını görmeye calıs mutluyum burada zaten gecici bi dönem gelicek ve biticek de biraz polyanacılık oyna canım cünkü yapılabilicek bişi yok bu durumda. Esinde bir daha bu soruyu sordugunda evet askım cok iyi aramız burada kalmam iyi oldu bi yandan onları sevmeye basladım de bak ozamn nasıl değisicek. Gerci bana konusması kolay tabi böyle bir durumun içinde dilim ama karsıdan baktıgımda böyle düsünüyorum tabiî ki herseyin dogrusunu yasayan bilir ama yineden denemekte fayda var die düsünüyorum . Ayy cok uzun yazdım ordan oraya atladım sanırım biraz kursa bakma canım okuyup düzeltemicem yazıdan gözüm korktu:KK70:

ah kıyamam o kuzucuğa ben nasıl da düşünürmüş annesini
canım eşinin iyi yönleri olduğunu onu çok sevdiğini sen söylemişsin ne kadar güzel, birtane kötü huyunu da görmezden geliver sonunda sen üzülüyorsun çünkü, ailesini sevmesen de oğullarının onları düşünmesi seni üzmesin, eşin de art niyetle söylememiş ki sadece iyi davran demiş. Biraz bunalmışsın gibi geldi bana, sakinleşmek için ailenin yanına git iyi gelir. Telefonunu da aç büyütmeyin olayı. Eşinin gözünde senin yerin ayrı onların yeri ayrı sen ailesini sevmiyosun diye o da silemezki. Bize burdan yazmak kolay olayın içinde değiliz inşallah seni üzecek birşey yazmamışımdır

Dolunaycım anlıyorum seni kadınlar özellikle esinin onu sahiplenmesini istiyo, düsünüldügünü görmek istiyo. Aradığında bir nasılsın, bugün naptın nasıl gecti günün biraz sen anlat dediğinde bile canım benim orda bide beni düsünüyo diye seviniyor insan. Ama annemlere iyi davranıyonmu diyince baskalarını senden daha azla önemsediğini düsünüp üzülüyorsun. Aslında senin için içi gidiyordur ama sana özellikle söylemiyordur cünkü ailesinde böyle görüyolar böyle yetiştiriliyorlar genel olarak erkekler özelliklede anadoluda. Eşinde gelenekçiyse böyle kayınvalidene hürmetin tam olucak ona hizmet edilicek, sen bide sevmiyorum demekle de cokkkk büyük hata yapmıssın aslaa sevmiyorum demiyceksin cok seviyorum ama söyle oldu ya da ben onları ne kadar cok seviyorum halbuki böyle oldu diyceksin esine bişiler anlatmak istiyosan sevmiyorum dediğin anda kırılmaz bi savunmayla karsılasırsın iyice üstne gider bu annemi nasıl sevmez diye. Anneme gidicem demişsin senle aynı sehirdeyse mutlaka git bikac günde orda kal rahatla ama giderkende kötü cıkma evden annemleri özledim biraz kalayım gelirim de. Kıskırtma daha kötü olur. Ailesinede iyi davran ki anladığım kadarıyla kötü bişi yaptıgın yok zaten.. Ama sevmiyorum deme bida kendini yıpratıyorsun öyle cünkü caresi yok esinin ailesi seviceksin kendi içinden bile seviyorum onları de iyi yanlarını görmeye calıs mutluyum burada zaten gecici bi dönem gelicek ve biticek de biraz polyanacılık oyna canım cünkü yapılabilicek bişi yok bu durumda. Esinde bir daha bu soruyu sordugunda evet askım cok iyi aramız burada kalmam iyi oldu bi yandan onları sevmeye basladım de bak ozamn nasıl değisicek. Gerci bana konusması kolay tabi böyle bir durumun içinde dilim ama karsıdan baktıgımda böyle düsünüyorum tabiî ki herseyin dogrusunu yasayan bilir ama yineden denemekte fayda var die düsünüyorum . Ayy cok uzun yazdım ordan oraya atladım sanırım biraz kursa bakma canım okuyup düzeltemicem yazıdan gözüm korktu:KK70:

canım soyledıklerının cogunu emın ol yapıyorum..bu evde 4 kişiler o dördü bitane benı ıdare edeceklerı yere ben o dördununde içimden gelmeyerek ayrı ayrı nazlarında oynuyorum ben onları ıdare edıyorum..ama benımkı gorunmuyo işte...evet esım gelenekcı ama bu dort yılda bana ailenı sevmıyorum cumlesını kendı soylettı..evde ne zaman bı kavga olsa onlar içindir eşimle ıkımız asla daha ıkı kendı sahsımıza tartısmadık hep onlar için...ve soguttu benı..birazda kendılerı..kıskırtmamaya calısıyorum ..annemle aynı sehırdeler evet..kayınbabaya dıycem güzel bi dille annemgıle bırak benı dıye bakalım....

canım soyledıklerının cogunu emın ol yapıyorum..bu evde 4 kişiler o dördü bitane benı ıdare edeceklerı yere ben o dördununde içimden gelmeyerek ayrı ayrı nazlarında oynuyorum ben onları ıdare edıyorum..ama benımkı gorunmuyo işte...evet esım gelenekcı ama bu dort yılda bana ailenı sevmıyorum cumlesını kendı soylettı..evde ne zaman bı kavga olsa onlar içindir eşimle ıkımız asla daha ıkı kendı sahsımıza tartısmadık hep onlar için...ve soguttu benı..birazda kendılerı..kıskırtmamaya calısıyorum ..annemle aynı sehırdeler evet..kayınbabaya dıycem güzel bi dille annemgıle bırak benı dıye bakalım....

Anladım canım zor tabi içinde olan bilir ne diyim ben sıkıntı yasamadıgım için yeterince anlıyamam durumunu ancak okuyup yorum yapıyorum. Biraz daha sabret ozaman ama telefonu falan kapatma konusmak iyidir.

ah kıyamam o kuzucuğa ben nasıl da düşünürmüş annesini
canım eşinin iyi yönleri olduğunu onu çok sevdiğini sen söylemişsin ne kadar güzel, birtane kötü huyunu da görmezden geliver sonunda sen üzülüyorsun çünkü, ailesini sevmesen de oğullarının onları düşünmesi seni üzmesin, eşin de art niyetle söylememiş ki sadece iyi davran demiş. Biraz bunalmışsın gibi geldi bana, sakinleşmek için ailenin yanına git iyi gelir. Telefonunu da aç büyütmeyin olayı. Eşinin gözünde senin yerin ayrı onların yeri ayrı sen ailesini sevmiyosun diye o da silemezki. Bize burdan yazmak kolay olayın içinde değiliz inşallah seni üzecek birşey yazmamışımdır

ben ailesını sılsın demıyorum canım ama yazdım ya yukarda benım gıbı fedakarlık yapan bırının bunlar zoruna gider..canım baska bır zaman olsa bunuda görmez geceerım ama su an duygusal bı donemdeyım ben ama eşim yanımda yok kendı cevremden uzak ne bı arkadas ne bısey ne dısarı cıkmak ne gezmek oğlumla evde...daha neler neler sızlerde içindesınız şte...insan barı bu zamanda yapma dıyor...barı bu zor gunlerımde yanımda olsa....offff... tel meselesıde kapatınca iş buyuyecek bılıyorum acsammıkı o zaman..üzüldüğümü kırıldıgımı anlasın dıye teli kapatıyordum..

Anladım canım zor tabi içinde olan bilir ne diyim ben sıkıntı yasamadıgım için yeterince anlıyamam durumunu ancak okuyup yorum yapıyorum. Biraz daha sabret ozaman ama telefonu falan kapatma konusmak iyidir.

canım cok tesekkur ederım gercekten ...sen suan bana esımden dahada ıyı yardımcı oldun..coook sagolun kızlar..bıraz sakınledım ılk sınırım stresım kalmadı..bakalım hayırlısı..telide acım bari kapalıolunca cok sıkıntı olcak gıbı...

aman canım allah kımseye yuvasıyla huzuruyla sıkıntı vermesın..bu durumumu anlamadıgın daha ıyı..kaldıgım yerden devam sabır yanııı...

askere gıtmeden bır ay öncegeldık buraya 2 aydır bu evde su dört duvarın içindeyım...evet cccoookbunaldım ccocookk... gıtmek bana ıyı gelır inşallah

Git canım git sen annenlere de git bikac gün cok dolmussun biraz kendine gel sonra oldugu yerden devam edersin. Anlamıyo bu erkekler zorla olmuyo işte sevgi ben annemlerdeyim simdi kayınvalidemleri özlüyorum her hafta gidip görüyorum her aksam illaki seslerini duymak istiyorum okulum uzak olmasa onlarda bile kalırdım arada bir ama eşim zorlamıs olsaydı onlarda kalıcaksın diye cok daha farklı olurdu belkide sinirden yüzlerini bile görmek istemezdim :)

Git canım git sen annenlere de git bikac gün cok dolmussun biraz kendine gel sonra oldugu yerden devam edersin. Anlamıyo bu erkekler zorla olmuyo işte sevgi ben annemlerdeyim simdi kayınvalidemleri özlüyorum her hafta gidip görüyorum her aksam illaki seslerini duymak istiyorum okulum uzak olmasa onlarda bile kalırdım arada bir ama eşim zorlamıs olsaydı onlarda kalıcaksın diye cok daha farklı olurdu belkide sinirden yüzlerini bile görmek istemezdim :)

gercekten mı canım ınan ımrendım sımdı sana...ne guzel ben o dedıklerını burda hayal dahı edemem etmemm...ama senın adına cok sevındım inşallah sonuna kadar hep boyle gıdersınız canım..

gercekten mı canım ınan ımrendım sımdı sana...ne guzel ben o dedıklerını burda hayal dahı edemem etmemm...ama senın adına cok sevındım inşallah sonuna kadar hep boyle gıdersınız canım..

Saol canım senin sanssızlıgın olmus biraz esin bu kadar üstelemese savunmasa onları sana birazda senden taraf olsa bu kadar olmazdı sanıyorum. Bu erkeler dengeyi kurmayı bilmiyorlar ya cok aileci olup eslerini ya cok esini destekleyip ailelerini kırıyorlar inan denegeyi kursalar hiç gelin kayınvalide catısması cıkmaz

Saol canım senin sanssızlıgın olmus biraz esin bu kadar üstelemese savunmasa onları sana birazda senden taraf olsa bu kadar olmazdı sanıyorum. Bu erkeler dengeyi kurmayı bilmiyorlar ya cok aileci olup eslerini ya cok esini destekleyip ailelerini kırıyorlar inan denegeyi kursalar hiç gelin kayınvalide catısması cıkmaz

evet canım yaaa... sende konusmusun..bak bıdaha o kadarmerak etme..onlar allaha emanet bişey olmaz inşallah canım yaaa...telde sana dedıklerıde senı ne kadar sevdıgını anlatıyor.. masallah...nazardan saklasın allah.:nazar:

la ben de gökmenin anasını sevicem mi bu kdr acaba anaaam erkek anası tövbe tövbe sevmem banane benim annem bana yeter gitsin oğlu sevsin onu hıh

kızlarr sımdı gelebıldımm sev facımm vallaa ımrenıyorum bende sana neguzellyaa varmı böyle kaynvalıde bısımkılerıde gönderelım ders alsnlar:)gecen haftakı olaydan sonra bende gıtmıyorum annemlerle aynı sıtedeler evlerımz karsılıklı ugramıyorum napimm cnm benı üzen canımı sıkanlarla ne ısım olurkıne ... dolunaycmmm cnmm üzülme nolrr belkı kaynvalıden bısey demsdır esıne oda ona göre konusmsdr gunahını almimm belkı bıseydedı doldurdu oda oranın sıtresıyle konusmsdrr takmaa cnmm bugunlerde alttan alacaz gececekk herseyde ısde bıraz sabır yaa bişi sorcm eşim safak 125falan dıyo nasl oluyoo :S ben dusuruyom bu cıkarıyo sevdı heralde orayı ayrılmak ıstemıyo:)

evet canım yaaa... sende konusmusun..bak bıdaha o kadarmerak etme..onlar allaha emanet bişey olmaz inşallah canım yaaa...telde sana dedıklerıde senı ne kadar sevdıgını anlatıyor.. masallah...nazardan saklasın allah.:nazar:

Kuzumm benim senin esin seni tahmin ettiğinden eminimm cok daha fazla seviyor herseyden önce sen onun oglunun annesisin varmı yani böyle bişi. Ama böyle işte erkekler ailelerine karsı asırı hassas bak ben desem sevmiyorum falan benimki eminim daha fena olurdu basıma. Gecen gece rüya gördüm anlattım ona tatile gitmiştik ama cümbür cemaat babaannesi bile vardı ben kocamı öpmek istiyordum hemen annesi geliyodu o öpüyordu kocam benden bişi istiyordu hemen babaannesi gelip ben yapcam sen cekil diyordu içim nasıl sıkıldı ulasamadım kocama bi türlü anlattım ona dedimki ayy cok kötü bi kabustu annen babaannen ayy falan dedim aanamm hemen kızdı telefnda ne diyosun yaa die:) Sonra empati yaptım ama ben bişi demiyorumki annemlere sana ulasamadım ondan kabus sen beni öyle görsen rüyanda kabus olmazmıydı die ondan sonra evet haklısın dedi:))

eşim safak 125falan dıyo nasl oluyoo :S ben dusuruyom bu cıkarıyo sevdı heralde orayı ayrılmak ıstemıyo:)[/QUOTE]

Hihiiii cok hosuma gitti :)))

Valla kızlar bizimkiler sevmemem için bişi yapmadılar allah için iyi insanlar ellerinden ne gelirse yapıyolar mutlu olalım die oyuzden iyi aramız sansıma fena birileriyle karsılasmadım cok sükür oyuzden yani insallah hep böyle devam eder ben bi fenalık yapmadığım sürece devam eder heralde yapsam yapsam ben yaparım cünkü:))

12nisanda teslım olmadımıı hepimizinkii vallaa her sordugumda cıkarıyo anlamadm ben bunu:))ayy cokkomıkk bısı oldu annemm komsuyaa bızım damadında rahatı cok ıyı cok sukurr pavyona dusms orda görevlıyms dedıyaa koptmm:KK70::KK70::KK70: annee ne pavyonuyaa dedımm pavyon deglmıydı kasadayms ısde yapıyo:KK70::KK70:gazinoo aklında pavyon kalmss tööbee yarabbımm:)

Son düzenleme:
12nisanda teslım olmadımıı hepimizinkii vallaa her sordugumda cıkarıyo anlamadm ben bunu:))ayy cokkomıkk bısı oldu annemm komsuyaa bızım damadında rahatı cok ıyı cok sukurr pavyona dusms orda görevlıyms dedıyaa koptmm:KK70::KK70::KK70: annee ne pavyonuyaa dedımm pavyon deglmıydı kasadayms ısde yapıyo:KK70::KK70:

Ayy koptummm cok güldüm süpermişşş:KK70:

X