Premature Bebekler 33.haftada erken dogum riskim var(sancılarım baslaid)destek olurmusunuz bana da

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
canım, ALLAH sağ salim ve hayırlısıyla, sağlıkla doğum nasip etsin. ALLAH korusun yavrunu...

gülen senin nasıl panik yaptıgını tahmin edebiliyorum iyi düşün ki bebişin senden enerji alsın zamanında gelecek minik ege , kaan kardeşine slm söylüyor kendine iyi bak sıkma canını herşey yolunda gidecek

ayy inşşahh allah yardımcımızz olsunn

sibelcimm cok tesekkurr ederızz bugun kontrolumuz var bıraz olsun rahatlarım umarım küçük pğlum iyidir inşallah

canım beni gorenler sen bebegı ne kadar asagıda tasıyorsun falan dıyordu ama umarsamamıstım.. doktor kontrole gıttıgımızde bebegın kafasını ultrasonda gorebılmek ıcın taa cok afedersin tuylerin cıktıgı yerde gezdirdi aleti, bu bebek donmus ve baya bır asagıda dedi. cok mu ayakta kaldın dıye defalarca sordu ve senı yatırıcaz bundan sonra dedı, hatta hastaneye sandım once korktum.. sonra hıc ayakta kalmaman lazım yaytıcaksın dedı... bızde korkudan sormayı unuttuk arada hanı yemek ıcmek ıcın kalkabılırmıyım dıye.. 2 hafta hep yattım. sonra baska doktora gıttım o vajınal ultrasonla baktı, hıc acılman yok hep yatıcagın bır durum yok, kalk yuru fark etmez ama cok cok yorulma dedı, kafamız karıstı.. ben gunduz mumkun oldugunca yatıyorum, aksam sadece 1 saat arabayla esım gezdırıyor, bır dıarı cıkıyorum yoksa sıkıntıdan patlıyorum.. bende 1 haftadır falan ayakta durdugumda oramda ıgne batması gıbı bır sey oluyor, o korkutuyor benı.. haftaya kontrolde onu sorucam.. cok gecmıs olsun sen masallah 33lere geldın, ınsallah o gunlerı bende gorurum..

durr bakım kedıı bende bugun dıkkat edim nerden bakıcak bebege sonra sana yazarımm baklaımm
inşallah allahım 36 görmeyide nasip eder
sana gelince da detay yazıcamm

sibelcimm haberdar edicem

Canım bugünkü kontrolün inşallah güzel geçer. Senin minişin 36 değil 37yide bekler inşallah tam zamanında sağlıkla kavuşur anneciğine.

kızlarr geldsikk

usg bebegımız 2420 gr cıktı
halbukı cuma gecesı 2520 gr çıkmıştı oda usg bakma amacım kılosuna degıl rahım agzına bakmaktı dedı ölçüm yapsabilmektı neyse ıyı yanı bence yıne kılosuu

bı yuzunu gostermedi eliyle ayagını tutuyorduu akannehir

şekerim biraz yükske çıkıyorda oda yuruyüşte yapmıyosun dedi bende ne yürüyüşü sürkeli yatıyorum dedim
eşim dedi süreklimi yatması gerek oturmazmı dedi
oda oturabilir ama istirat etse da iyi tabi dedi eşimde erken dogum riski oldu içinmi dedi hayır canım dedi kendi işini yapabilir ama kendini yormadan haftada bir dışarıda cıkabilri dedi hafta sonu kar yagdında kar topuda oynayın dedi
ama agrın oldu gün sürkeli yat dedi bu ayda olan hemen hemen herkezin ya kasık agrısı , ya aşagıya baskı yada kasılma oluyor dedi bence erken dogurmucaksın dedi bana inan ve olmucak seyi üstüne cekme dedi zaten geciktirmek için ilac içiyosun dedi benim eşim 6.ayda başiladı sancılar 39 zorla dogurtuk ona bi ilkac vermiştik oda ona inandı ve doguırmadı dedi.. erken dogurmucak birine bile erken dogum desem oda dogurur o sıkıntıdan dedi..
nst bile sokmadı beni ben tedirgin tedirgin habire sordum o hiç oralı olmadı kendisi riskli gebelikler uzmanı herife güveniyorum bende cıkınca gittim iskender yedim azıcık aflışveriş yaptım eve geldim kasıgım yine agrıdı ama takmadım.. bakalım umarım erken dogurmam ha dikkatli olucam tabi yinede anca bi yemeğimi yapıcam o kadar
rahinm agzı uzunlugunda iyi dedi işte böyle güzel dimi haberler kaydirigubbakcemile2

Gülencim maşallah. Bence de erken doğum olmayacak. Hiç canını sıkma sen ama doktor öyle dedi diye de gaza gelip kendini yorma. Sol tarafına yat ve bol bol su iç kasılmaları önlüyormuş. Senden hep güzel haberler almak dileğiyle...

ooo burada çok güzel haberler varmış gülencim... gözün aydın diyorum, tabi yine yorma kendini. hem bol bol dinlen ya nasılsa bebiş geldikten sonra çok fazla dinlenecek zaman kalmıyormuş. tadını çıkar bak:)

gözünaydın gülencim güzel haberlerle gelmişsin doktordan dikkat et canım kendine yorma kendini

ahh cok tesekkur ederımm kızlarr
dün gece uyur uyanık oldum bı donem vajınamda batarlanma hıssettım iğne gıbı ama baska herhangı bı agrı sızı yada baskı yok 4 dk felan surdu gebelıgın basındada oluyodu ıdrar yollarındada bısı yok bakalım neden oluy bılmıyorum
ıhlamurumu koydum ocaga bugun sadece mutfagımı toplucam o kadar yatak odasında yatcam gene hem saga sla ıstedım gıbı donuyorum hemıde salonda koltuklarım yıkandı kırlenmesınler :kedi:

canim benim....Rabbim yardimcin olsun...Allahim insallah hayirlisiyla gelmesini nasip etsin....benimde korkum var ama Rabbim neylerse güzel eyler insallah

iyi haberlerle donmene cok sevindim cnm.. bende bugun kontrole gıdıcem, dahayanamadım 1 hafta once aldım randevuyu... ınsallah banada ıyı seyler soyler...

ooo maşallah sen böyle gidersen 40 haftayı görcen:)şaka bi yana haberlerin iyi gelmesine sevindim

aaa inşallahhh dimi nası olur ama hem benden sonrakilerde olacaktır onlarada ümit olurum

kedi innşallah darısıda senin başına olsunn haber ver bizede olurmu yaz buraya

ıyı haberlerle gelmene cok sevındım canım hadı bakalım 35 e gırmıssın acelecı oglusun 3 hafta daha beklesın soyle annesı dısarda cok bısey yok merak etmesın o kadar cok buraları opuyorumnanaktan

:) havada oldukca sogukk zatenn değilmiii

iniallahhh gelmicek anladım kadarıyla böyle agrılar cekicem bugün yemek falan yaptım bakkala ekmek almaya gittim öğlen yemek hazırladım topladım düne oranlar da fazla agrım da sık

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…