Premature Bebekler 33.haftada erken dogum riskim var(sancılarım baslaid)destek olurmusunuz bana da

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
günaydınn
dogmadı ege hala
bugun kontrolumuz var
dun gece kasıgıma kramp gırdı
tedırgınım çokk
1 hafta daha dursa cok guzel olacak

gunaydın gulencım. bız bugun kızımla 38 e başladık hadı az daha dayansın oglun darısı basınıza ınsallahhh :lepi:
dun bende doktora gıtım apar topar camasırımda pembe hafıf bı kan gordum doktoru aradım gel dedı. çatı muayenesı yaptı rahım agzında yumusama war kanama ondandır ama acılma yok dedı. nst ye gırdım hafıf sancılar cıktı gene. artık tıbben engellemeye gerek yok gelırse gelsın bırakıyoruz artık rahat dedı doktor amcamız.
durursa 15-20 gıbı alıcakmıs doktor son dakıkasına kadar beklerız ama durucagını sanmıyorum sancıların artabılır artarsa hemen gelıyosun dedı heyecanlandım ya... hadı 1 hafta daha dayanın oglusunla darısı sıze ınsallahhhh :lepi:

canim ben almanyadayim..normal bi hastaneye gidiyorum...seninki cok iiyiymis ya benimki 1.7(ve 4 gündür hastanedeydim yeni ciktim....yarin yine kontrolüm var 1 kac hafta daha dayansa cok iyi olcak..38li haftalari hic göremeyecegim 36yi bekliyoruz tehlike gecsin diye haaftaya doluyo cok sükürr

gülencim doktora kontrole gidicektin bugun, gelince bize de yaz son haberleri merak ettim, bekliyorum

zeynepp ınanmıyorumm hergunn yaz buraya dogurursan nerden duyacagımm dogurdunuu ?
kac kılo olmuış acelecı kızın?
ben dun gıttım 2970 gr olmuş ege , rahım agzıns hıc bakmadı yıne haftaya sancı durdurucu ılacı kesecegız dedı carsamba kontrol var persembe cuma pazartesıye kadar ıraga gıdecekmış ıns o arada bısı olmazz
27 subatta sezeryan gunu verdı
erken gelırse alırız tabı dedı
22 subat ıstedım kabul etmedı
bakalımm neler ysasıyacagızz

esın; tahmın ettım gırmeyınce canım şuandsa kscıncı haftadasıonız ınsallah 36 gorursunuz canım bende 36 gırdımq

walla ultrasona gırmedık salı gunu genel kontrolumuz war o zaman bakılcak boyumuz posumuz nasıl kaydirigubbakcemile2
tekrar nst ye gırıcez salı gunu sancı durumuna gore tarıh vercek doktor amcamız cok heyecanlıyım gelısmelerı yazarım canım benım kaydirigubbakcemile

gulencim masallah 36 lara gelmissin canım.. darısı benim basıma.. bizde bugun 32 olduk... ınanırmısın su 32 ye bile sukur ediyorum cunku erken dogum var deyip bana apar topar yatak istirahati verdıgınde doktorum daha 26. haftadaydım.. gecmez gibiydi ama gecti bugunlere geldık cok sukur.. ınsallah senın gıbı 36larıda gorurum.. bugun nst ye gırıcem, bir seyi merak ediyorum ben 2 hafta once gırdım buna.. bir kız karnıma mınık bır sey tutup 15 dk bebegın kalbını dınledı. ama bakıyorumda yazılanlara bu nstde elıne bır alet verıyorlar bebek oynayıncada basıyorsun falan dıyorlar, benım oyle yqapmıyorlar senın nasıl gulencım...
bu arada 27 subata bır sey kalmamıs valla, bızımde aksılık olmaz ve tam gunun beklerse 27 mart gozukuyor dogum tarıhı.. :) umarım hepimiz icin her sey yolunda gider..

saol canim insallah..suanda 35+4 üm...bugün doktordaydim ve haftaya carsambaya kadar bekler ve haftaya dogabilir dedi cok sükür...senin adina sevindim bitirmisin haftayi

kedi;
inşallahh darıısı basına olsun 37 gorurum ınsallahh
3 haftadır yatıyorum yattım halde grıp oldum nası oldu bılmıyorumm
kasıklarıma kramp gırıyo dr olur dıyo umarım erken gelmezz nst gırnedım benbu sefer yıne neden sokmuyor anlamadım
morelım bozulmsasın deyu sanıtrım
sanadaa kocamann masallahh
önce 34 sonra 36 gorursun ınsallahh canımm
ne yapıyosun arada cıkıyomusun dısarıı canım
buarada banada oyle bı klset vermedıler bebek oynayınca kalp atısları yukselıyo oradan anlıyolar herhalde hareketlerı

zeynepp hadıı hayırlısıı olsunn haftaya dogurucan ama hher sekılde sanırımm

yakınmışız cok esınn
hadı ınsallah durur daha canını sıkma canın sancı hıssedıyormusun
sancıdan dolayı acılıyormuş rahım agzıda

zeynepp pek kıpır kıpır gördümm senii hazırlıkların tamammı

Kızlar dün akşam kasılmalarım çok ağrılı oldu.Bağırdım resmen.1 saatte 4-5 kez geldi ama çok fenaydı yaa.Eşim doktora gidelim dedi.Yok bekleyelim biraz daha dedim çok şükür geçti sonra.Mart ayını kadar bekler inş. kızım kilosu daha az çünkü.En azından martın 5 ine kadar gelebilelim isterim yinede hayırlısı...

zeynepp pek kıpır kıpır gördümm senii hazırlıkların tamammı
herseyımız tamam bı eksık ıpek hanım zemuszemus

canım bı alo deseydın keske doktoruna. saatte 3 ten fazla kasılma olursa benı hemen ara demıstı bızımkı... ya gecenın bı waktıde adamı arayıp benım agrım sancım war da denmıyo onlar ne kadar ara desede... sen bugun de takıp et bebegın durumunu agrını sancını olmadı bı nst ye gır bence ıhmale gelmez canım.

meg kilo değil çiğer gelişimi önemli ihmal etme sakın canım dr git nst felan gir canım

Ben de aynı şekilde 2 gece ağrı çektim,geçti diye geçiştirdim ama sonu acı oldu.30 haftalık doğum yaptım.Bence hiç ihmal etme ben çok pişman oldum.

agrılı sancılı geciriyor kornelya haftaya ilacı bırakacagım dr dogarsa dogsun artık dedi
bazı eksikleirmi tamamlamaya gidicez yine bugün arabayla allahtan yorulmucam

evet makinaya bagliyolar..sancilar cikiyor ama kac cikiyor bilmiyorum hic sormadim..ama bildigim tek sey 30 un üzerine ciktiginda sanci cok demekmis benim ki 60 larda geziyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…