32.hafta Dolumunda Ssk Işlemleri

Ikimizede öyle Dendiyse Demek Doğrusu Böyle Herhalde Her Ihtimale Karşi Alsaami Bende 2 Vizite Kağidi Hem 21 Ine Hemde 28 Ine Nedersiniz?

kızlar bir yanlışlık olmasın. benim bildiğim kesinlikle 32. haftanın dolmuş olması gerekiyor. tedbiri elden bırakmayın... takvimlerinizin 32. haftayı göstermesi lazım. 32+0..

bende öyle biliyordum mart ta doğum yapanlarda öyle bir konu var onlarda 32 dolmadan 31 de yaptırılıyor demişler bilmiyorum ben 2 tarihede vizite kağıdı alıyımda ne olur ne olmaz doktoru tekrar hatırlatıcam ama bir yanlışlık olmasın yani bide doğum parası 50 ytl eşlerden biri alıyor diye biliyorum başka para alınmıyor kurumdan süt parası felan yok diye biliyorum ben

Benim doktorum ayın 20.sinde dedi SSK raporu için ben o zaman 31+2 olacağım.31+2 olması gerekiyor zaten. Ben 20 temmuzda doğum yapacağım. Yani 20 Mayısta izne ayrılmam lazım. Yani tam 2 ay önce. Doğumdan önce 2 ay. Doğumdan sonra 2 ay...Hafta hesabı yapmayın kızlar. Zaten 31+2 de 7 ay bitip 8. aya giriyoruz.

Benimde Zaten 21 Nde 31 Haftam Doluyor O Yüzden 21 Inde çağirdi Demekki Doğru Biliyor Adam Ben 32 Bitince Diye Biliyordum Yanilmişim

kızlar benim bildiğim de 32+0 da izne ayrılabiliniyor gerçi bi kaç gün oynayabilir sanırım bende 32+1 de gittim hastanede ilgilenen personelde eline takvim alıp tam 8 hafta saydı yani 56 günlük veriyor raporu ,ay hesabı değil ...erken olursa izne ayrıldıktan 5.haftadan sonra doğum sonrasına eklenebilir dedi, ama 5 haftadan önce doğum olursa erken olan hafta yanıyor ama 5. haftadan sonraki 3 hafta gene ekleniyor dedi usul böyleymiş....

gene de netten bi araştırın isterseniz...

kızlar benim bildiğim de 32+0 da izne ayrılabiliniyor gerçi bi kaç gün oynayabilir sanırım bende 32+1 de gittim hastanede ilgilenen personelde eline takvim alıp tam 8 hafta saydı yani 56 günlük veriyor raporu ,ay hesabı değil ...erken olursa izne ayrıldıktan 5.haftadan sonra doğum sonrasına eklenebilir dedi, ama 5 haftadan önce doğum olursa erken olan hafta yanıyor ama 5. haftadan sonraki 3 hafta gene ekleniyor dedi usul böyleymiş....

gene de netten bi araştırın isterseniz...

canım ben anlamadım...biz şimdi 37.haftadan sonra izne çıkıcaz ya erken dogum olursa 3 haftamız eklenecekmi dogumdan sonraya

canım ben anlamadım...biz şimdi 37.haftadan sonra izne çıkıcaz ya erken dogum olursa 3 haftamız eklenecekmi dogumdan sonraya

bahsettiğim şey 32. haftadan sonra izne çıkanlar için dedi kadın...

mesela oldu ki ben 4 hafta sonra doğum yaptım 36. haftamda mesela ,
37. haftadan önceki 1 haftamı eklemiolarmış doğum sonrasına veya 3 hafta sonra yaptım mesela 35. haftamda bu seferde 37. haftadan önceki 2 haftamı eklemiyolar ama 37. hafta itibariyle doğum yaparsam erken yaptığım gün kadarı doğum sonrasına ekleniormuş...

sizin için sorun olacak bir durum değil merak etme canım...sizin eklenir...a.s.

ya biraz karışık mı oldu bilmem yani demek istediğim 37. haftadan önceki haftalar yanıyor dedi 37 .den sonraki artık ne kadar erken olursa onlar ekleniormuş

ya biraz karışık mı oldu bilmem yani demek istediğim 37. haftadan önceki haftalar yanıyor dedi 37 .den sonraki artık ne kadar erken olursa onlar ekleniormuş

ben hep yanıyor diye biliyordum...inşallah böyledir....eklenir yani erken felan doğum olursa...

kızlar bende yanıyo diye biliyorumm o yüzden 32. haftamda izine ayrılıcamm... işlemlerimi yaptırıcamm. çalışırsamda eğer 15 gün de öylesine sigortasız çalışırımm ne olcakki

ya bende internette bi araştırayım dedim net bişey bulamadım konuyla herkes başka bişe yazmış neyse başımıza gelince öğrenicez galiba...

32. GEBELİK HAFTASI (31+0, 31+6. Günler)
Çalışan bir anne adayıysanız, ister SSK, ister 657 numaralı devlet memuru kanunu, ister diğer bir çalışma kanununa tabi olun, bu haftanın sonunda yasal doğum önü iznine ayrılma hakkına kavuşacaksınız. Doktorunuzun onayıyla 37. gebelik haftasına kadar çalışabilir ve bu süreyi doğum sonrası izninize ekleyebilirsiniz.

Dikkat: Doğumönü izni kanunu sizin 40. haftada doğum yapacağınızı var sayar. Doktorunuz size 38.-39. haftada sezaryan ile doğum randevusu verse bile veya siz doğum önü izninizi aldıktan kısa bir süre sonra doğum yapsanız da doğum önü izniniz 32. hafta tamamlandığında başlayacaktır. Yani siz örneğin 37. haftada doğum yaparsanız, doğumönü izninizi yalnızca 5 hafta kullanmış olabileceksiniz. Birçok anne adayının doğumönü iznini olumsuz etkileyen bu durumu değiştirmek için mecliste çalışmalar devam etmektedir (Mart 2005).

SSK'lı iseniz yapmanız gereken, en az dört adet primin ödendiğine dair, doktor vizitine çıkacağınız gün için düzenlenmiş bir belge, sağlık karneniz ve eğer 37. haftaya kadar çalışacaksanız iki adet fotoğrafla bağlı olduğunuz sağlık kuruluşuna başvurmaktır. Burada gebelik haftanız onaylandıktan sonra size işyerinize vermeniz gereken bir belge düzenlenecektir.

http://www.gebelik.org/dosyalar/haftalar/hafta32.html
sitesinden alıntıdır.

Bu süt parası hakkında gecerli bişi bilen var mı kıslar yaw 50 milyon(cuk) mu yoksa maasın 3te biri 6 ay boyunca mı(calısan anneler için soruyorum) sehir efsanesine dondu kesin bi bilgi yokmu sizde de?

canım devletimiz sadece izin bittikten sonra ssk dan 50 ytl süt parası veriyor yasada 6 ay anneye maaş veriliyor gözüküyor ama yürürlükte yok hatta yeni yasada diyorki sanki veriyormuşlar gibi bunu 6 ay değilde 1 aya indiriliyor düşünün nasıl ülkede yaşıyoz yasa var yürülükte yok başkanımız bilmiyormu sanki beh beh beh

Bu süt parası hakkında gecerli bişi bilen var mı kıslar yaw 50 milyon(cuk) mu yoksa maasın 3te biri 6 ay boyunca mı(calısan anneler için soruyorum) sehir efsanesine dondu kesin bi bilgi yokmu sizde de?

Canım yeni yasa göre bir defaya mahsus olmak üzere 50 YTL alacağız, izin bitiminde 6 ay ödenmeyecek maalesef :1no2:

off ne guzel hayal ediyodum ii para alırız diye hediyem olsun devletimize 50 lira.. :KK43:
34-weeks-pregnant.jpg

X