32.hafta Dolumunda Ssk Işlemleri

kızlar bugün 32.haftam doldu ve hastaneden çalışamaz raporu aldım.şimdi bu raporu muhasebeyemi vericem yoksa direk kendimmi sigortaya götürücem ve kendime fotokopisini alacakmıyım.doğumdan sonra doğum belgesini nereye vericem.parayı ne zaman ve nereden alıcaz.bazısı ssk.dan bazısıda postaneden alınacağını söylüyor kafam karıştı yavv biri beni aydınlatsın lütfen.adım adım bizim yapmamız gerekenler nedir.kafamçokkarıştı

CANIM İŞYERİNLE KONUŞ.
SENİN ADINA İŞLERİ TAKİP EDECEK BİRİ VARSA ( Ofisboy ) O HALLEDER.
YOKSA KENDİN ELDEN TESLİM EDERSİN.
PARAYI SANIRIM POSTANEDEN ADINA YATIRIYORLAR.
O BİLGİLERE EN SAĞLIKLI ŞEKİLDE SSK DAN ULAŞABİLİRSİN.

KOLAY GELSİN

kızlar dun ssk bölge mudur yardımcısıyla konustum...
iş yerimizin ssk ya gösterdiği maas üzerinden 2/3ünü alıyormusuz...dogumdan sonra dogum belgemizi,vizite kagıdımızı,raporlarımızı,evlilik cuzdanımızı baglı oldugumuz ssk ya götürüp, istediğimiz bir postaneye yatırlmasını istiyormusuz...dogumdan sonra dogumdan önceki izinli oldugumuz gunlerin parasını alıyormusuz...işe basladıgımızdada dogumdan sonraki izinli oldugumuz gunlerin parasını alıyormusuz...
süt parasıda daha kanun kesinleşmemekle beraber 01.10.2008den sonra dogum yapanlara 1000ytl civarı ödenecekmiş...şuanda biz çalışan annelere sadece 50ytl süt parası verilecekmiş...

kızlar raporumu aldım,bugün işyerinde son günüm artık bende izinliyim. kendimi kasmaya gerek yok birazda kendi işlerimle ilgileniyim artık yoruldum:dance: kuş gibi haffledim yaa:teytey: sizleri özliycem ara sıra yine girerim, girmezsem çatlarım meraktan valla. hoşçakalın temmuz annişleria.s.:teytey:

kızlar raporumu aldım,bugün işyerinde son günüm artık bende izinliyim. kendimi kasmaya gerek yok birazda kendi işlerimle ilgileniyim artık yoruldum:dance: kuş gibi haffledim yaa:teytey: sizleri özliycem ara sıra yine girerim, girmezsem çatlarım meraktan valla. hoşçakalın temmuz annişleria.s.:teytey:

hayırlı olsun baharcım. güle güle kullan izinlerini... ben 5 hafta daha çalışıyorum :KK43:(

hayırlı olsun canım...bende 5 hafta daha çalışacağım...bakalım nasıl gececek...sanki evde oturursam vakit hiç gecmeyecekmiş gibi geliyor bana...iştede sıcaktan hiç çekilmiyor vallahi...ne yapcaz bilmiyorum...hayırlısı ile bitsede kurtulsak

hayırlı olsun canım...bende 5 hafta daha çalışacağım...bakalım nasıl gececek...sanki evde oturursam vakit hiç gecmeyecekmiş gibi geliyor bana...iştede sıcaktan hiç çekilmiyor vallahi...ne yapcaz bilmiyorum...hayırlısı ile bitsede kurtulsak

ben sırf hastanede ve serin bir ortamda çalışıyorum diye uzattım. yoksa ben de yarın ayrılırdım heralde. evde sıcaktan patlarım. bi de habire yerim.

raporumu bugün aldım
31+6 yım vizite kagıdı gerek görmedi 37.haftada gerekliymiş 5 haftada çalışcam allahımm kolaylık ver sonra o 5 hafta bebegimle oh oh oh

ben de çalışıyorum kızlar sizin gibi. çalışmak güzel, evde olsam miskin miskin otururum bütün gün sanırım, evdeki işler de beklesin...:teytey:

X