30 yaş ve üzeri bekar bayanlar sohbet topiği...

Ben de aynı şeyleri yaşamıştım bu topiği açtığımda. Üstünden 2 yıl geçti. Şuan evliyim ve bir oğlum var. Herşeyin hayırlısı demek lazım canım. Hayattan soğuma hayata sarıl.

çok güzel yazdın melek. bende buraya iyi hissetmediğim bir zaman girmiştim. kısaca arayıştaydım belki.
şimdi evliyim.6 ay oldu. rabbim isteyenlere de nasip etsin inşallahhh

karşı tarafın bu konuda talepkar olması düşündürücü.... o zaman siz hayli hayli istemelisiniz bekar birini....
bazı kriterler vardır, es geçemezsin. sende de öyleyse fazla kafanı bulandırma derim. yaş olarak geç kalmış sayılmazsınız.

bu arada evlilik ve ilişkinin aynı olduğunu düşünmüyorum. - evli biri olarak- ki ikisi çok farklı hayatlar
teşekkür ederim paylasiminiz için. ..
dün bir tanıdığı aradı beni görüşme için işlerinin yoğun olduğunu benim onun olduğu şehre gidip gidemeyecegimi sordu...
görüşmek istemedigimi belirttim ve sinir oldum...
Allah herkese hayırlı insanlar nasip etsin. ..
kaç yaşında olursa olsun insanı yoruyor...

çok güzel yazdın melek. bende buraya iyi hissetmediğim bir zaman girmiştim. kısaca arayıştaydım belki.
şimdi evliyim.6 ay oldu. rabbim isteyenlere de nasip etsin inşallahhh

Amin canım. Biz de geçen hafta ilk yılımızı kutladık oğlumuzla maşallah. Rabbim hayırlısını versin herkese.

dün bir tanıdığı aradı beni görüşme için işlerinin yoğun olduğunu benim onun olduğu şehre gidip gidemeyecegimi sordu...

Sana nasip olsa bunları hiç düşünmezdin zaten. Öyle olması gerekmiş. İkilemde kaldın ve Allahın sevgili kulusun seni uzun süre ikilemde bıraktırmadı :)

Selam
Hıdırelle bugündilekleriniz kabul olsun inş.
Ben inanıyorum Allah gönülden dileyene verir
Buda hayırlısıyla vesile olsun inş. Amin.
Amin!
Selam herkese...
uzun zamandır yazamadım topige. ..
iyisini inş. ..
sizinle dertlesmeye geldim bana akıl verin lütfen. ..
komşumuz tanıdığı biriyle beni tanistirmak istiyor. ..
30 yaşında aynı yastayiz. ..
evlenip ayrılmış. ..bana ağır geliyor...
yani ayrılmış olması kötü bişey değil tabiki ama ben ilk heyecanı herseyi birlikte yaşamak isterdim. ..
çok da iyi bir insan olduğunu söyledi kriterlerime uygun...
sizce ne yapmalıyım bana akıl verin lütfen. ..
Ben takılmam gibi geliyor. Hani iki taraf da iyidir, uyuşamamışlardır olur yani. ama şu anda bir durdum. takar mıyım vs diye...

İnsan severse / aşık olursa takmaz...
Çok yakın bir akrabam otuz iki yaşındaydı. Kendisinden on yaş büyük başından evlilik geçmiş bir adamla evlendi.

Bir arkadaşım vardı. Senin gibi düşünürdü. İlkleri benimle yaşasın vs. derdi.
Ben ona "çocuk olmadıktan sonra olabilir" derdim.
Bu kız gel zaman git zaman kendisinden 6 - 7 yaş büyük birisine aşık oldu. Adam kırk dört yaşında falan ve üç çocuklu (çocuklar da lise ortaokul çağı) ayrıldılar.
Adam şu anda "he" dese kız koşa koşa evlenecek.

El netice hep derim; insan aşık olsa vs hiçbir şeyi takmaz !!!

( Evlenip boşanmış olması belki o kadar sorun değil ama çocuk varsa sorun. Zira o çocuk için eski karısıyla her zaman iletişim halinde olması gerek -ki olmalı da çocuğa yazık ama işte insan bunu kaldıramayabilir. )

30 değilim 28 im sözüm atıldı 1 ay oldu bu haftasonu nişanım olucaktı hayattan soğudum nokta :KK43:
Hakkında hayırlısı olsun.
Birleşme durumu yok mu?
haklısın canım. ..evlilik olunca hani çok sevmistir diye düşünüyor insan...
bir de toplum baskısı ekleniyor buna... yakın çevremde hiç yok böyle bir durum olanlarida laf ettikleri için biraz itici geliyor. ..
ilişki iki kişi arasında yasanip bitiyor ama evlilikte aile akraba hepsi içine giriyor. .. dediğin gibi çok önyargılı yaklasiyorum. ..
aslında bana itici gelen bir konuda karşı taraf boşanali 2 yıl olmuş ve bekar biriyle evlenmek istediği için suana kadar evlenmemis. .. boşanmış bir erkeğin hiç evlenmemis bir bayani ısrarla tercih etmesi bencilce geliyor. ..
Bana da bencilce geldi.
selam hanımlarr
minevrammmm, canım kuşum nasılsın? :KK60:

Sana nasip olsa bunları hiç düşünmezdin zaten. Öyle olması gerekmiş. İkilemde kaldın ve Allahın sevgili kulusun seni uzun süre ikilemde bıraktırmadı :)
Sağol mavilimyesilim. ..
ikilem kötü gerçekten. ..
sana nasip olsa bunları hiç düşünmezdin demişsin ya...
duygulandim gerçekten hiç öyle düşünmemiştim. ..
rahatlattin beni kocaman sevgiler. ..

Sağol mavilimyesilim. ..
ikilem kötü gerçekten. ..
sana nasip olsa bunları hiç düşünmezdin demişsin ya...
duygulandim gerçekten hiç öyle düşünmemiştim. ..
rahatlattin beni kocaman sevgiler. ..
İşte demeye çalıştığım bu, nasibin olsa Rabbim kalbine sıcaklığı verir. O zaman da bunları takmazsın bile...
Biz "evlenme, düşün" desek bile koşa koşa gidersin. :KK66:

İşte demeye çalıştığım bu, nasibin olsa Rabbim kalbine sıcaklığı verir. O zaman da bunları takmazsın bile...
Biz "evlenme, düşün" desek bile koşa koşa gidersin. :KK66:

prensese katılıyorum, insan sevdiğinde, çoğu şeyi görmezden gelebiliyor. o mutluluk herşeye bedel diyor.

o zaman bırak çalışsın.. yoğunmuş. :KK57:
yarın evlendiğiniz de de bunu alışkanlık haline getirir. yoğunum vs.......

X