30 yaş ve üzeri bekar bayanlar sohbet topiği...

aslııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııımmmmmmmmmmmm

Günayyddddıııınnnnnn Kızlarrrrr

hayat geçen sene bunalımın dibindeydim bu sene de öyle ahaha

:) Bunalımların saatlik olsun artık
geri kalan günün acısını çıkar.
günaydın kızlar, nasılsınız.
havalar aslında olması gerektiği gibi soğuk yazı özleyeceğiz bu sene
dün yazamadım yoğundum, gerçi bugün de öyle.

:) kolay gelsin

Günaydın kızlar... sesler kesildi nerdesiniz

Hayatlarımız renklensn inşallahh

Mutluluk seviyenizi yükseltmek mi istiyorsunuz? İşte size Kaliforniya Üniversitesi’nden Psikolog Sonja Lybomirsky ve arkadaşlarının yaptığı araştırmanın sonuçlarına göre pratik öneriler:

1. Sahip olduğunuz iyi şeyleri görün.
Bunu yapabilmek için bir yöntem olarak "minnet günlüğü" tutun ve içine minnet duyduğunuz, şükür ettiğiniz üç ya da beş tane durumu yazın - bu sıradan bir şey de olabilir (Su verdiğiniz bitkiniz çiçek açmıştır) çok önemli bir şey de (çocuğunuzun ilk adımı).
Bunu haftada bir kere yapın, mesela Pazar akşamları. Mümkün olduğunca yazarak, günlüğünüzü canlı tutun.

2. İyilik yapın.
Bu iyilikler rastgele (rahatsız ya da yorgun birine sıranızı vermek) ve sistematik (Pazar günleri yaşlı bir komşunuza akşam yemeği götürmek) olabilir. Başkalarına, arkadaşlarınıza ya da tanımadığınız kişilere karşı nazik olmak pozitif duyguları katlanarak arttırır - bu size zenginlik verir ve kendinizi duyarlı hissettirir; diğerleri ile daha güçlü bağ kurmanızı sağlar ve size karşılığında gülümseyen yüzler kazandırır.

3. Hayatın tadını çıkarın.
Anlık keyiflerin ve güzelliklerin üzerinde daha çok durun.
Olgun bir çileğin tatlı tadına ya da gölgeden güneşe çıktığınızdaki o sıcaklığa odaklanın.
Bazı psikologlar daha az mutlu olduğunuz zamanlarda hatırlamanız için güzel anıların "zihinsel fotoğraflarını" çekmeyi önerir.

4. Size yol gösteren birileri varsa ona teşekkür edin.
Hayatınızın bir dönüm noktasında size yol göstermiş ve minnet borcu duyduğunuz biri varsa, ona minnetinizi göstermek için beklemeyin.

5. Affetmeyi öğrenin.
Sizi kırmış ya da size yanlış bir şey yapmış birine onu affettiğinize dair bir mektup yazarak kızgınlıklarınızdan ve kırgınlıklarınızdan kurtulun. Affedememek, konu üzerinde uzun uzun düşünmenize ya da bu yüzden intikam alma fikri üzerinde durmanıza sebep olabilirken, affetmek onu bırakıp ilerlemenizi sağlar.

6. Zamanınızı ve enerjinizi arkadaşlarınıza ve ailenize verin.
Nerede yaşadığınız, ne kadar para kazandığınız ve işinizdeki statünüz hayattan tatmin olmanız için - şaşırtıcı ama- ufak etkenlerdir.
Bu konudaki en etkili faktörün güçlü kişisel ilişkilerinizin olması gibi görünüyor.

7. Vücudunuza iyi bakın.
İyi bir uyku çekmek, egzersiz yapmak, esnemek, gülümsemek ve kahkaha atmak kısa vadede modunuzu yükseltir.
Bunları düzenli olarak yapmak, günlük yaşamınızdan daha çok tatmin olabilmenize yardımcı olur.

8. Zorluklar ve stres ile baş etmek için stratejiler geliştirin.
Zor zamanlardan kaçış yok. Zor durumlar ile başa çıkmak için bazı kişilere maneviyat yardımcı olurken bu yolu tercih etmeyen kişiler "bu da geçer" ve "beni öldürmeyen acı, güçlendirir." demeyi deneyebilir.
Önemli olan bu düşündüklerinize inanmanızdır.

aaa ben daha önce sanıyorum.
hoş geldiniz. kendinizden bahseder misiniz?
hoş bulduk :)
29 yaşındayım,son sınıf öğrencisiyim :) genelde yoğun bi hayatın içinde süreklenirken zamanın bu derece çabuk geçtiğini anlayamayanlardanım ,ne zaman ki saçlarıma aklar düşmeye başladı yaşlandığımı o zaman fark ettim :) evlilik falan hikaye,aşka inanmıyorum zaten :) anlıycanız yalnız-bekar-sadece kariyer için uğraşan bi tiplemeyim :)

ahahah! :)
Ne okuyorsun?
Örgün mü?

ay ne kadar güzel, ben de şu anda AÖF'den ikinci bir bölüm okuyorum.

ilk lisansın neydi?

Ben kendini geliştiren insanlara hastayım. :)
:) yine mühendislik dalıydı ama biraz erkeklerin rağbet olduğu bir meslekti ondan dolayı yarıda bıraktım:) diyeceksin makina da öyle,hiç alakası yok gerçekten :) sınıfın yarısından fazlası bayan öğrenci :)
kadın olmak bu meslekte ayrıca bi ayrıcalık :)
evet bende kendine inan ve geliştiren insanları severim,asla 'olmaz' kelimesine tahamül edemiyorum ,eğer olmasaydı benim olmazdı ki :)o kadar sıkıntı yaşadım kısa zaman sonra meyvesini yemeyi umut ediyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…