30 yaş ve üzeri bekar bayanlar sohbet topiği...

Rüyamda bu şarkıyı dinliyordum.
Ne alaka bilemiyorum.
Ne beni aldatan bir sevgilim var çok şükür ki ne de şarkıyı düşündüm ne de Ebru'yu. :KK64:

Şu kısmı net hatırlıyorum: gel beni kendine hiç bulaştırma!!!

nerden aklına geldi prenses? bu çok eski bir şarkı :KK39:

- Eşekten şeker esirgenmez ama eşek yaratılışı bakımından otu beğenir. Hz. Mevlana

-
Ey kendine bakmayıp kendi kusurlarını görmeyip de başka insanların iyisine kötüsüne bakıp kalan zavallı. Allah senin yardımcın olsun!
(Mevlâna Celâleddin-i Rûmî)

"Yan!" diyorum içime "Sadece sen yan!" ve "Dayan!" diyorum gönlüme!... "Herkes mutlu olsun sen dayan!..." AŞK dediğin ya Allah'tan gelmeli, ya Allah için olmalı ya da Allah'a ulaştırmalı; yoksa yerle bir olmalı... (Mevlana Celâleddin-i Rûmî)
-------------
Farzet ki; yazdıklarımı anlayabildin.
Ya anlayamadıkların?
Ya yazıp da sildiklerim?
Ya yazamadıklarım?
Hz. Mevlana
--------------
Yüzde ısrar etme, doksan da olur.
İnsan dediğinde, noksan da olur.
Sakın büyüklenme, elde neler var.
Bir ben varım deme, yoksan da olur!

- Mevlâna Celâleddin-i Rûmî

Kaderimiz kader anlarında biçimlenir.
Anthony Robbins.

Şükür, nimetleri avlanıp başlamaktır. Şükretmeye başladığın vakit, ihsanın, iyiliğin artmasına hazır hale gelirsin.
Rumi.

Sözler hoşuma gitti paylaşıyım istedim.

"Yan!" diyorum içime "Sadece sen yan!" ve "Dayan!" diyorum gönlüme!... "Herkes mutlu olsun sen dayan!..." AŞK dediğin ya Allah'tan gelmeli, ya Allah için olmalı ya da Allah'a ulaştırmalı; yoksa yerle bir olmalı... (Mevlana Celâleddin-i Rûmî)
-------------
Farzet ki; yazdıklarımı anlayabildin.
Ya anlayamadıkların?
Ya yazıp da sildiklerim?
Ya yazamadıklarım?
Hz. Mevlana
--------------
Yüzde ısrar etme, doksan da olur.
İnsan dediğinde, noksan da olur.
Sakın büyüklenme, elde neler var.
Bir ben varım deme, yoksan da olur!

- Mevlâna Celâleddin-i Rûmî

Çok güzeller :KK70:

"SABRET!
Sabret ki her şey hissettiğin kadar derin ve sonsuz olsun...
Sabret ki her şey gönlünce olsun...
Dertten kavrulsa da ciğerin, kurumuş bir dala dönsen de sabret!..
Sabret ki kim bilir belki de huzurda yeşereceksin.
Sabret ki o zor günde meleklerin dualarına dahil edilesin.
Sabret ki Hakkın Rahmetine kavuşacağın an, sevgi seliyle, Yar'in nazarıyla, Rasulün şefaatiyle karşılanasın...
Bu yalan dünyanın dikenleri batsa da canına aldırma sabret, katlan ki ebedi mekanın gül bahçeleriyle dolsun.
Hangi dertten yakınıyorsan yine de sabret; sabret ki O, en büyük merhamet sahibi ellerinden tutsun..."

Hz. Mevlânâ Celâleddin-i Rûmi

"Göz; Allah'in kudret ve sanatını görmek içindir... Eşin, dostun ayıplarını ve haramlarını görmek için değildir..."

Hazret-i Mevlana

bu sözü bende çok beğendim.
ayıp örtmek, insanların kusurlarını gizlemek (yaymamak), kötü niyet beslemeyerek suizanda bulunmak. sünnet aslında bizler için.

X