30 yaş ve üzeri bekar bayanlar sohbet topiği...

Bence en büyük hatayı burda yapıyorsun/yapıyoruz. Allah' a dua etmek için en güzel neden; senin haytta olman, sağlıklı olman. Çok şükür ki aç değilsin, açıkta değilsin.
Aradığın mutluluk evli olmakta ve yuva kurmakta değil, kendi içinde.

Allah a dua ettim kabul olmadı,... en büyük günah değil mi... Memnuniyetsizlik.... Senin dua kabul olmuş ama işde Allah bazen sevdiği kulun onu daha çok anmasını ister o yüzden illa bir dileğe ihtiyazcın yok. Dilek dilemene bunun için dua etmene de gerek yok sen sadece ona dua et . Hayatına giren kişi ile ayrıldı isen olmaması gereken kişi olduğu için yollarınız ayrılmış. İlerde ne olacağına sadece ALlah bilir.

Ben Allah a dua ederken hep .içmden şunu geçiriyorum Beni yarattı için Allahım seni seviyorum,Sonsuz şükran, sonsuz şükür sana. Bana sunduğun bu güzellikler için sonsuz şükür sana...

İçindeki kötü duygulardan arınman ve sağlıklı sıhattli ömür sürmen için dua ya devam.
Eşin-yuvan olsun olmasın kaderimiz de ne olacaksa hangisi hayırsa o olacak. Evlenip çocuğun olsa hem bebeğini hem aileni kaybetme olasılığı, hiç bebek sahip olamama olasılığı, mutsuz olma olasılığı ...vs... vs... Allah edilen duaları herzaman kabul ediyor biz sadece şükretmesini beceremiyuz ve başladığımız noktaya geri dönüp ruhumuzu kirletiyoruz.

yukarda ki örneği neden verdim.. Çünkü arkadaşım melek gibi kızdır. Abdestinde namazında. Çok kötü bir olay yaşadı ve bir çocuğunu kaybetti şu an baba evinde eşi ile görüşmüyorlar. Hayatın bir garantisi yok. O yüzden her halimize binlerce şükür etmeliyiz biz daha ne yaşadık ki... Yaşayacağımız daha çok imtihan var..
:KK9::KK9::KK9:
Farkındalığımı sağladığın için, bizi ara ara sarsıp kendimize getirdiğin için, bildiğimiz şeyleri uygulamamızı sağladığın için sağ ol var ol Mavilim. :KK60:

Bunu bizim kızlar da görmeli Mavilim.
Ben böyle düşünerek buraya taşıyorum müsaadenle...

Bir de o çocuğu ölen arkadaşın kocasıyla sorun mu yaşadı? :KK61: Başka çocuğu var mıydı? Vardı sanki?:KK64:

:KK19::KK19::KK19::KK19:
:KK9::KK9::KK9:
Farkındalığımı sağladığın için, bizi ara ara sarsıp kendimize getirdiğin için, bildiğimiz şeyleri uygulamamızı sağladığın için sağ ol var ol Mavilim. :KK60:

Bunu bizim kızlar da görmeli Mavilim.
Ben böyle düşünerek buraya taşıyorum müsaadenle...

Bir de o çocuğu ölen arkadaşın kocasıyla sorun mu yaşadı? :KK61: Başka çocuğu var mıydı? Vardı sanki?:KK64:

Sağ ol canım benim. Her gün görüyorum arkadaşımı. Ne olduğunu bile anlamadı .. Eşi çok severdi. K.validesi ile sorunu yoktu. İş de herşey tepe taklak oldu düzelmiyor araları... Görüşmüyorlar eşi ve onun ailesiyle. Araya büyükler girsede gelinlerini artık istemiyorlar gibi davranıyorlar. Ayrıntı ya girmeyelim üzülüyorum. Allah büyük inşallah tekrar düzlüğe çıkarlar.

:KK19::KK19::KK19::KK19:

Sağ ol canım benim. Her gün görüyorum arkadaşımı. Ne olduğunu bile anlamadı .. Eşi çok severdi. K.validesi ile sorunu yoktu. İş de herşey tepe taklak oldu düzelmiyor araları... Görüşmüyorlar eşi ve onun ailesiyle. Araya büyükler girsede gelinlerini artık istemiyorlar gibi davranıyorlar. Ayrıntı ya girmeyelim üzülüyorum. Allah büyük inşallah tekrar düzlüğe çıkarlar.
İnşallah düzelir.
Böyle bir durum olunca genelde ayrılık geliyor ardından. :KK43:
Başka çocuk var mıydı?

Mutsuzum kızlar hemde çok mutsuzum :KK43: konuşmak bile istemiyorum.il disindayim şuanda yengemler in yanına geldim (yengem benden 1 yaş büyük onun arkadaşlarına bakiyorum benle yasitlar ama hepsi evli :KK43: bitek ben bekarim. Ve onlar çocuklarından eslerinden bahsederken ben hep susuyorum :KK43: anlatacağım kimse yok hayatımda .ÖLMEK ISTİYORUM :KK43:

selam turko. yağı buldun mu sonunda.
yavrum şöle oldu. ben int sipariş verdim.
geldim topiğe baktım burda da sipariş vermek için aynı yer var :)))

zaman zaman olur öyle insana,geçer yakında.film falan izle,kafanı dağıtır.

ben kitap okudum bu akşam ona ayırdım.
ne izleyelim mesela filmmm önerisisiiiiii

X