30 undan sonra evlenmek

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Birde ilk aşklar kolay unutulmuyo ancak gerçek aşkı bulursan unutursun
Çocuklukdan beri görmediğim birini sevdim 2gün çıktık uzakdan gördük hep yanyana gelemedik kim olursa olsun hayatımda onu hep özledim eşimle tanıştıkdan evlendikden sonra tesadüf3n karşılaştık oda evlenmiş ve onu eşiyle görünce sevindim
Sen bidaha aşkı yaşamadığın için unutamıyosun sevmek başka aşk bambaşka bi duygu ve o sana 10 yıl dokunmayı düşünmemiş öyle temiz sevmiş bu bile bi erkeği değerli kılar şimdiki erkekler bir günde bile cinsellik bekliyo

sağolasın . güzel şeyler yazmışsın , umarım arkadaşında çıkar yol bulur . çocuk olunca daha zor , çocuk düşünmüyoruz pek . evet o maddiyat bizde de oldu , mesela eşim o bahsettiğim kredili evi sattı parasının yarısını evlenen kızına verdi ev alsınlar diye , yarısını ilk eşine verdi , eski eşi biz nişanlanınca ev bana kalacak diye mahkemeye verdi eşimi , o da herkes sussun diye evi satıp parasının yarısını kızına yarısını eski eşine verdi . ben bu meseleye hiç karışmadım ,

Sen ne kadar saygı duymuşsun güzel yüreklisin ama kimse seni düşünmemiş ama

evet dediklerinize her heceye kadar katılıyorum , o yüzden ilk göz ağrıları unutulmuyor , onun da unutmadığına eminim . sadece isterdim ki bir gün karşılasalım bir helalık verelim birbirimize , ben senı unuttum ya da affettim desin , belkıde bunu yapamadığımız için unutmuyoruz .

Evlilik için yaşınız bence geç değilmiş bazı insanlar bu yaşta evliliği tercih edip çok zaman geçirmeden jersey yolundaysa tabi çocuk düşünür....
Ama tuhaf gelen bir şey zaten eşinizle arada baya yaş farkı var onun çocuğu var siz ise genç ve evlilik yapmamış bir bayansınız bu durumda sizin üstünüze titremesi gerekirdi baya baya...
Çok fazla fedakarlık hiç kimseyi mutlu etmez bekar evinden getireceği tek şey kıyafetleri ve özel eşyaları olmalıydı eskiden kalan eşyalarını getirmeyi teklif bile edecek cesareti vermeseydiniz keşke lütfennn bütün kadınlar kıymetinizi bilinnn herşeyin fazlası zararrrrr...
Sizin yerinizde olsam madem çalışıyorum her şeyi tek tek yenilerdim....mutlu olun inş

Umarım mutlu olursun ama bu evlilikde zor görünüyo ve anne olmak hakkın önce mutluluğu yakala sonra anne olmayı düşün
Eşin çocuk düşünmeyebilir yaşı çok heşeki torunu olabileceği zamanlarda hiç istemez zaten

Sence o neden evlendi ?

On yillik bir iliski surmuyorsa onu iki taraftan biri gorup bitirmeliydi bunu o kisi de biliyordur o zaman kizi oyalamayacakti ben iyi goremedim o yuzden..
Birbirlerini aileleri tanimislardir olup olmayacagi bellidir.

dalga geçmek istiyorsanız başka köşelere yazın .. sizin faydasız yorumlarınız eksik kalsın lütfen ..

Hoşunuza gitmeyen her yorum faydasız mı oluyor?

Bunlar sizin cümleleriniz..kendi cümlelerinizden niye rahatsızlık duydunuz?

Sıkıcı biri misiniz..maalesef evet..kurduğunuz cümleler hem ego hemde klişe barındırıyor..zaten siz hayat dolu bir kadın olsanız içinin geçmesiyle suçladığınız adamla evlilik yoluna girmezdiniz..bu yüzden ikiniz uyumlusunuz..ben size yardımcı oldum olmuyorsa boşanın sizi adama bağlayan nedir dedim..zira bu denli rahatsız duyduğunuz kıstas varken ortada aşk göremiyorum..bu adam değişmeyecek..kendim ettim kendim buldum türküsünü dinleyip, üzerine de ya bu deveyi güdersin yada bu diyardan gidersin sözünün anlamını idrak edin.Sevgiler.

işten yazıyorum arkadaşlar mesaim doldu , çıkmak zorundayım , evde bilgisayar yok , yazdıklarınıza yarın cevap verebilirim , hepinize zamanınızı , ilginizi ayırdığınız için teşekkür ederim , yarın görüşmek üzere

On yillik bir iliski surmuyorsa onu iki taraftan biri gorup bitirmeliydi bunu o kisi de biliyordur o zaman kizi oyalamayacakti ben iyi goremedim o yuzden..
Birbirlerini aileleri tanimislardir olup olmayacagi bellidir.
Tamam ama o zamanlar çocukmuşlar ilk yıllar 10 yılın hepsi gençlikde değil bence oda etken tabi

Cok duygusal ya da cok mu uzgunsunuz ben mi bir roman edasinda okudum bu yaziyi bilmiyorum ama gercek su ki mantik evliligi yapicam diye mantiksiz bir evlilik yapmissiniz. Kendinize once siz deger vermemissiniz ki baskalarindan bekliyosunuz. 35 yasinda evleniyorum diye ikinci el gelinlik kinasiz bir sade nikah. Ici gecmis bir adamin kollarina atmissiniz kendinizi. Size kizamiyorum cunku eminim ki sizi bu hataya surukleyen her zaman ki gibi cevredir. Simdi de bosanirsam millet ne der diye dusuneceksiniz ama bence daha fazla hayatinizi curutmeden eski yasantiniza donebilirsiniz. Keza bosaninca cok buyuk degisiklikler olmayacak en azindan hazir cocuk yokken. Esinizin laflarina takilmiyorum bile cunku onlar ayri bi vaka. Lutfen kendinize deger verin , lutfen kendinizi sevin. Dayatilmis bir hayati mutsuz surdurmektense herkesin anlayamadigi bir hayati mutlu surdurmek en iyisi.. ben esimle tanismadan once esim karsima cikmasaydi asla evlenmeyi dusunmuyordum.suan 32 yasindayim. Boyle yaslanirim nolcak illa evlenmek mi mecburiyeti deyim diyor. Babam her ne kadar iyiligim icin bile olsa evlen kizim dediginde onu nasil uyardigimi hatirliyorum. Umarim hayat istediginiz gibi yoluna girer.

Yaşınız cidden genc. Insanlar artik 30dan sonra evleniyor. Herseyi en güzelinden yapiyorlar. Hem calisiyormussunuz da. Neden kendi degerinizi bu kadar düşürdünüz? Sizi üzmek için demiyorum bunlari. Ama bu adam çocuk da istemez. Oysa siz hala anne olabilirsiniz. Herşey içinizde kalabilir. Yani bilemedim ne diyeyim ki. Üzüldüm..

+1

O kadar karamsar bir yazı ki, neden bunu yaptınız kendinize demek geliyor benim de içimden. Çoğunluğun düşüncesine de katılıyorum.
"İlk aşkını kimse unutamamıştır" düşüncesini de doğru ve sağlıklı bulmuyorum açıkçası, anlayamıyorum. Ben de kendimce aşık oldum. Birliktelik süresi evet zorlanmayı arttırır ama bir noktada soğuması, kabullenilmesi lazım diye düşünüyorum. Şahsen benimle olacak insan da böyle olmalı yoksa bana haksızlık yaptığını düşünürüm.
Umarım sorununuza çözüm bulup mutlu olursunuz.

Ah ablacım ah n'aptın böyle kendine , üzüldüm şu düşünce yapına.34 yaşında arkadaşım daha 3 ay önce kendi yaşıtıyla evlendi.Neden kendini 30dan sonra evlenmek zor diye şartlandırdın ki? 25 35 desek neyse de 35 46 ne biliyim , dönem farklılığı var arada.Şimdi ne desek boş.Evlenmişsin zaten.Konuyu neden açtın anlamadım ama emin olmadan çocuk sahibi olma.Ha bunun için evlendiysen bilmiyorum da.Ya ne biliyim 35 yaş çok genç , neden bunu yaptın kendine? Allah yardımcın olsun.

Benimde ilk evliliğim eşimin ikinci evliliği olmasına ragmen böyle davranmadı.Ben masraf olmasın diye gelinlik kiralıyalım dedim olmaz içinde kalır ozaman dedi elinden gelenin fazlasını yaptı sükür.sizin eşiniz fazla vurdumduymaz gibi geldi bana.senin ilk evliliğin yeterli özeni gösterebilirdi sana karsı eski eşinden kalanları kullanmakta neymiş.ayıp etmiş size.Ayrıyeten kafa yapısıda yaşlanmış gibi.Allah size sabır versin.

Evlilikte mantık olsun ama aşk lütfen olsun mutlaka olsun ya...
Sevmediğiniz bir adamla evlendiniz, anlattıklarınız bu ömür nasıl geçecek diye sordurtmuyor mu kendinize?

Bir de lütfen artık iyi niyet ve anlayışı bırakın bir kenara.İnsanın bazen delirmesi ve herkese bi' "Höst ulan!" demesi lazım.Bu kadar sabır , iyi niyet , anlayışın sonu suistimal edilmek olur.İnsanlar kötü çünkü.Siz izin verirseniz herkes kendine yontar kimse de biraz da bu kızı düşünelim demez.

3200 TL gelinlik için çok mu yahu? Gelinlik kiralama ücreti bile buna yakın değil mi? Ben mi bilmiyorum? Lütfen kendinize değer verin.

Gerekirse psikologa gidin , çekiniyorsanız kimseye söylemeden gidin ama gidin.Eşiniz büyük ihtimalle 30unda da öyle bir adamdı.Yaşla ilgisi yok , 40 yaşında abim var 2 çocukları var , romantik serseri gibi takılır.Yaşla ilgili değil bu gibi şeyler.

N'apıcağınızı soruyormuşsunuz boşanın denilse boşanacak mısınız? Okurken ruhum sıkıldı.

Bir de eşiniz evi sizden önce almış , peki borcunu beraber mi ödüyorsunuz? Eğer öyleyse eşiniz de sizinle mantık evliliği yapmış.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…