30 undan sonra evlenmek

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ooh adam bulmuş sessiz sakin hatunu herkes istediği gibi at koşturuyor meydanda. Kendinize çok büyük kötülükler yapıyorsunuz Allah sorar hesabını ben söyliyim.

Ben anlamadim. Ailen önceki sevgilin icin "bunun maddi durumu iyi degil" dedigi icin o sevgiliyi terk ediyorsunuz. Sonrada ikinci el gelinlik, baskasinin esyalari ile evleniyorsunuz. Peki önceki damat adayini begenmeyen aileniz buna nasil müsade etti?

Ben bu yüzden konuya pek inanmadim. Eski Türk filmleri, samanyolu filmi gibi senaryo. Alt metni: maddi durumu begenmeyen kizin düstügü hale bak.

Ama hic birsey talep etmiyorsunuz. Belli ki iyi niyetlisiniz, fedakarsiniz, anlasilmak, kesfedilmek istiyorsunuz ama o kadar herseyi kabullenici, anlayislisiniz ki bir merak uyandirmiyorsunuz. Bir yemege cagrildiginizdan bahsetmissiniz kendinizi ozel iyi hissetmissiniz ama sonra ortami anlatmissiniz. Peki hic o ortamdan rahatsizliginizi belirttiniz mi? Basbasa olursak daha iyi taniriz dediniz mi? Hicbirseyi dile getirmezseniz bu boyle surer. Dugun, esyalar...vs siz hicbirseye heyecan katmamissiniz ki karsinizdaki kisi heyecanlansin. Madem bu evlilik icin caba gostermek istiyorsunuz lutfen bu yol biraz daha anlayis, alttan alma, fedakarlik kisacasi gorunmez olmak olmasin.

Aldatılmış bir insan bu psikolojiyi kolay kolay atamaz. Hele ki içine kapalı bir insan diyorsunuz. Eşiniz boşanalı ne kadar zaman olmuş acaba? Bir de burcunu merak ettim.

Ana konuyu da yazdığınız yorumların çoğunu da okudum. Sizin içinize sinmemiş bu evlilik. Hayal kırıklığı yaşıyorsunuz. Çünkü eşiniz kırılıp incinmesin diye kendinizden çok ödün vermişsiniz. Kendinizi değersiz hissediyorsunuz. Sanki sizin isteğinizle ,çabanızla,fedakarlığınızla süren bir ilişki var ortada. Elinizi taşın altından çekin artık. Eşiniz küsüyorsa üstüne gitmeyin .Naz yapın, yeri gelince siz de küsün. İsteklerinizi dile getirin. Memnun olmadığınız durumları üslubunca anlatın. Eşinize açık ve net olun. Şunları yapalım diyin. Öneri ve teklifler sunun. Beraber yapmaktan keyif aldığınız aktivitelerle meşgul olun. Geçmişi sorgulayıp kendinizi mutsuz etmeyin. Önünüze ve elinizde var olanlara bakıp bunlardan en iyisini çıkarmaya çalışın. Ve lütfen "Hayır" demeyi öğrenin. Sevgiler..

Okurken 35 değil de 55 yaşındaymışsınız gibi geldi. Çok yorulmuşsunuz ve hayata dair içinizde bir istek kalmamış gibi hissettim yazdıklarınızı okuyunca. Eşinizi yeterince sevmiyorsunuz bir de galiba..

Evlenmek için evlendiğinizi düşündüm.okuduklarıma göre esinize karşı duygunuz yok gibi.adam da evlenmiş olmak için evlendiginizin farkında belki de bu yüzden rutinin dışına çıkmıyor.monoton bir hayat yaşıyorsunuz.ayrıca sizden 11 yaş büyük belki yakın zamanda torun sahibi olacak. bu profilden bu evlilikten cok büyük beklentiniz olmamalıydı.ya da beklentilerinizi net, sert bir şekilde bildirmeliydiniz ve adamı iyice ölçüp biçmeliydiniz flört döneminde.hayattan vazgeçmiş gibi bir haliniz var eski eşiyle fotosunun evinize getirilmesine bile itiraz etmişsiniz.buram buram mutsuzluk kokuyor sizde.üzüldüm.inşallah herşey yoluna girer.

Bence insan once kendine deger vermeli ki ,deger gorsun. İkinci el gelinlige karsi degilim . Ama calisiyorsun . Esinin maddi durumuda kotu degil diyorsun. Yani her sey istedigin gibi olabilirdi.

Bi kac kere güzel oldugunuzu vurgulamissiniz... konu ile ne alakasi var? Acaba kendinizi cok güzel bulupta kocaniza kendinize mi yakistirmiyorsunuz?
Diger arkadaslarin da dedigi gibi eski sevgiliniz yüzünden hala uykudan uyanip agliyorsaniz evlenmekle büyük hata yapmissiniz. Ki kocaniza da büyük yanlis.

+++++
+++++

Ben sizden 2 yaş büyüğüm bekarım şaşırarak okudum yazınızı.. 2. evliliği de siz ilk evleniyorsunuz.. Her şeyi yeni isteseydiniz.. Düğün kına yapsaydınız.. İçinizde kalmazdı. Eşiniz de yeni bir eşle evlendiğinin farkında olurdu..

Bu evlenme baskisi bi insanin hayatini nasil mafeder adli calisma gibi olmus...insanlar ya 20 li yaslarda asikken evlencek yada bence sonradan evlenmeyecek:))bende 30 yasimda artik evlenmeliyim die evlendim ama sonuc husran neden kadinlarda boyle bir psikoloji oluauyor arastirmak lazim

Mantik evliligi? Ama 2.el kendine ait olmayan gelinlik ve 2.el esyalar?
Bitmek bilmeyen hizmet bekleyen misafirler? Bitmek bilmeyen ev isi.Ailesine zaman ayirabilen ama esine zaman ayiramayan bir adam?
Pardon ama mantik bunun neresinde?
Büyük konusmayi pek sevmem ama hayatin boyunca tek erkek bu olacak ve bu tip evlilik yapacaksin deseler bekar ölmeyi tercih ederim!

Nedeni basit aslinda siz yasayarak tecrube etmişsiniz iste en iyi siz bilirsiniz. Tum aarkadaslarin evlenmis olmasi, en cokta yanliz olmak buyuk etken bence bu duruma.

Ay hayret ya bide doğululara laf söylerler hiç böyle bilmiyordum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…