30 undan sonra evlenmek

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Birlikte daha fazla vakit geçirin tatile gidin. Içinde yapmak istediğin şeyler varsa beraber yapin yakinlasmak belki iyi gelir. Ayrıca lise 1 deki birini hala hatirlayip ozluyor musun merak ettim ondan soruyorum

Merhaba arkadaşlar , uzun yıllardır forumu okuyordum , forumu hazırlayan ve yorumlarıyla bize yol gösteren herkese teşekkür ederim .

Benim de tecrübeli arkadaşlardan fikir almak istediğim bazı sorunlarım var .

35 yaşındayım , orta halli bir ailede erken yaşta başladığım iş yaşamında mücadele ile geçti gençliğim , şu an özel bir firmada çalışıyorum . Bana ekstradan bir değer kattığına inanmadığım aksine hayatımı hep zorlaştıran çevremin beğeni ile bahsettiği bir dış güzelliğe sahibim . bunun haricinde sessiz ve kendi halinde bir insanım .

Bu yaşıma kadar benimde sevdalarım oldu , ilki 10 sene kadar süren , sonu kavuşmayla bitemeyen bir ilişki ve sonrasında karşıma çıkan her insanda o ilki aradığım ,unutamadığım , aradan 15 sene geçmiş olsa da 2-3 ayda bir rüyalarımda görüp ağlayarak uyandığım , içimde yara kalmış insan , sonrasındaki flörtlerimi eş dost aracılığıyla tanıştırıldığım uyum sağlayamadığımı insanları saymazsam da en son olarakta aklı başında 30 lu yaşlarımda 1 sene süren arkadaşım , ailemin maddi durumu istediği kadar iyi olmadığı için istemedikleri 30 umdan sonra bana gülümsemeyi ve güvenmeyi hatırlatmış son insan ..

Elbette son 10 yılda geçen üzücü hatıralar hatırlanmak istenmeyen anlar , kötü deneyimler , ve yorulmuş bir zihinle 35 yaşımda iç yapısı ve efendiliği bana uygun eşimle bir sene arkadaşlık yaptıktan sonra 6 ay önce evlendik .

Eşim benden 11 yaş büyük , ailemin istediği gibi maddi durumu yerinde kendi halinde bir arabası ve evi var ,sessiz sakin birisi .

Eşimin 2. evliliğiyim , önceki evliliği çocuk için yürütülmüş , akla kara kadar uyumsuz mutsuz bir evlilik . 21 yaşında bir kızı var , kızı 1 sene kadar önce evlendi , kedi halinde bir kızcağız mesafeli saygılı bir arkadaşlığımız var , annesiyle arası çok iyi .

Hepimizin hayalinde kendimizi gelin gördüğümüz o en mutlu günümüz benim için bir görev gibi , sonbahar hüznü gibi buruk geçti .

Öyleki ilk olmasına rağmen düğün istemedim , kına gecesi yapmadım , 2. El bir gelinlikle sade bir nikahla evlerimize döndük .

Elbette ailemin dostlarımın akrabalarımın bana değer gördüğü bir son değildi bu , ama hani bir söz var ya güzel kadınlar mutsuz olurmuş diye .

Her şeye rağmen evliliğime ve eşime dört elle sarıldım , fakat kafamın bir yanında hep unutmaya çalıştığım bir ben var ,

Evlilikle değil fakat eşimle uyum sorunu yaşıyorum .

sanki ilk 20 yıllık evliliğinin 2.devresindeyiz , benim yeni ve taze bir insan olduğumun farkında değil evle ilgili hemen hiçbir şeye yardım etmiyor , çöpü balkondan alıp atmak tek görevi bu . ikimiz de çalışıyoruz , benim işim ona göre çok daha yoğun , mesaili .

Klozetin kapağını kaldırmaya bile üşeniyor bazen , işten eve gidince salondakı koltuğa uzanıyor uyuyana kadar kalkmıyor ,

Ben o arada yemek, bulaşık , çay , çamaşır as , topla , varsa ütü yap .. bilirsiniz .

Bunlar bir yana dünürleriyle ayda bir uzun saatler alan yemekler , ( evladım olmadan dünürlerimde oldu :☹ ) karşılıklı gidip gelme istekleri ,

Eşimin annesi ve babası yaşlı olduğundan onların hemen her işine koşturması bir yerden alınıp bir yere bırakılması , kızının abisinin , kızının eşinin ortaklarının ,

Eşim iyi bir insan herkesin işine önce o koşturuyor , sülalede sadece bizde araba olduğundan sanırım ☹ kimin bırakılıp alınması gerekiyorsa eşim ve yanında ben devreye giriyoruz .

Özellikle ailesine çok düşkün . kayınvalidem her gün arıyor eşimi , iyi misin , içine atlet giydin mi , sesin kötü geliyor , gelinle aranız mı bozuk gibisinden ☹eşimde bu ilgi alakaya izin veriyor .

Bilmiyorum arkadaşlarda 46 yaşında bir erkeğin hala bu kadar anneci olması normal mi ☹ benim annem bile rahatsız olmayın yeni evlisiniz diye 3 günde bir aramaya çekiniyor .

Onun haricinde biz evimize eşya almadık eşim eski eşyalarını getirdi , o da masraf etmeyelim diye kendince iyi niyetinden , yatak odamın elbette yeni olmasını istedim ailem aldı sağ olsunlar .

Eşim bekar yaşadığı evinden evliyken oturacağımız şimdiki eve gelince nişanlıydık , ben de geleyim taşınma günü çok eski kullanılmayan mutfak eşyası yatak örtüsü ıvır zıvır açıkçası eski evliliğini anımsatacak çok fazla eşya gelsin istemedim. Fakat orda da kızı devreye girip babasının taşınmasına yardım etme amacı ile evde ne varsa iğneden ipliğe ( eşimin ilk eşiyle evliliğinden olan düğün albümleri dahil ) şimdiki evimize taşındı ,bunlar hep beni derinden üzen şeyler ☹

O eşyaları ayırmak ihtiyacı olanlara gizlice vermek aylarımı aldı , eşim görüp üzülmesin diye ( çünkü israf ettiğimi düşünüyor , benim gibi duygusal bakmıyor )

Benim çok sade bir ailem var 1 ablam ve annem babam gidip geleceğimiz bir onlar var ,anneme bile haftada ya da 10 günde bir gidiyoruz.

Fakat eşimin anne babası , kızı , dünürleri , abisi , halaları , halasının çocukları , aktif misafirliğe gidip gelinen o kadar geniş bir misafir ağı var ki gerçekten düşününce bile bunalıyorum ☹

O ortamlarda benden 10 yaş küçük gelinler ben en yeni gelin olduğumdan kahve yapımı masa toplanması , bulaşık ıvır zıvır benim görevim gibi bir hava oluşuyor . yapıyorum sorun değil , ama ben 35 yaşındayım , ve çok yorgunum . ya geç evlendim kafam kaldırmıyor , ya da bu yaşananlar hiç bana göre değil :/

Bunun haricinde eşimle diyaloğumuz ben konuşursam sohbet ortamı olan ben susarsam konuşulmayan , eleştiriye kapalı maalesef küsme huyu olan 3-4 gün konuşmayan benim gidip gönül almamla buzların eridiği bir ilişki .

Eşimle ufak tefek sorunları iyileştirmek için ciddi konuşmaya çalıştım ama bu benim yapım diyor , sen benimle evlenmiş olmak için evlendin diyor .

Çok uzun yazdım , kusura bakmayın
Günlük gibi olmuş. Bir soru var mı ben mi kaçırdım ?

- Güzel kadınlar mutsuz olurmuş

- Benim yeni ve taze bir insan olduğumun farkında değil

Ahahahah ne güldüm ya sanki 90lı yıllarda güzin abla köşesine yazılmış mektuptan aşırılmış cümleler gibi..Egonuzı biraz indirin öncelikle dünya sizin gibi yeni ve taze insanların etrafında dönmüyor.

“Geç evlendim kafam kaldırmıyor” diyen biri bence bu adamla uyum içerisindedir..çocukları var,dünürleri var,akrabaları var..bunlarn yaşanacağı belliyken, benim ailemde böyle şeyler yaşanmıyor diyemezsiniz..herkes hayatını sizin aile yapınıza göre şekillendiremez..

Hadi artık evleneyim diye bu adamla evlenmişsiniz..hayat onunla nasıl geçer diye düşünmeden..çekemeyecekseniz boşanın sizi bağlayan ne var..tabii etraf, “güzel,yeni ve taze birinin” boşanmasına ne der bilemem:skandal:

Herkes yazmis. Bende yazacagim. Mesele 30unuzdan sonra evlenmeniz degil. Mesele mantik evliligi yapmis olmaniz... Su durumda ya bu deveyi gudeceksiniz ya bu diyardan gideceksiniz. Evliliginizi hareketlendirmeye calisin. Heyecanlarinizi esinizle de paylasin. Karsilikli caba ile cozulebilir hersey..
Hayatim adamın icinde olacak birseyler. Yani zorla hadi sunu yapalim buraya gidelim diyince olmuyor yapsa gelse bile hiç-bir tadi olmuyor. Kendi dusunecek bazi seyleri

Bu zamana kadar hala hatırlıyorsanız sağlıklı bir durum değil.

Bence yardım alın.
kimsenin ilk aşkını , ilk gönül yarasını unuttuğunu sanmıyorum , bana has bir durum değildir , bir de uzun yıllar sürdü , sonra o nişanlandı evlendi , bir daha da haber alamadım . bir psikologa gitmiştim evlenmeden önce , çok pahalıydı ikinci seansa gidemedim ne yazık ki , bana bu duygularla evlenme demişti . sonraki seanslara gidemedim tabiki .

Hayatim adamın icinde olacak birseyler. Yani zorla hadi sunu yapalim buraya gidelim diyince olmuyor yapsa gelse bile hiç-bir tadi olmuyor. Kendi dusunecek bazi seyleri
Ben soyle bakiyorum bu olaya. Iliskilerdr iki tarafta hosuna giden birseylerden digeri icin mahrum kalabiliyor ya da pek hoslanmasa da karsi taraf seviyor istiyor diye yine birseyler yapip cabalayabiliyor. Buna da emek diyoruz zaten. Emek ve karsilikli anlayis olan iliskiler yuruyor zaten. Gerisi ya bir omur mutsuzluk ya da bosanmayla sonuclaniyor. Konu sahibesi esiyle bu durumu acik yureklilikle konusup esinin davranislarini gozlemleyebilir. Hala bir emek yoksa da gecmis olsun demekten baska birsey kalmiyor maalesef..

- Güzel kadınlar mutsuz olurmuş

- Benim yeni ve taze bir insan olduğumun farkında değil

Ahahahah ne güldüm ya sanki 90lı yıllarda güzin abla köşesine yazılmış mektuptan aşırılmış cümleler gibi..Egonuzı biraz indirin öncelikle dünya sizin gibi yeni ve taze insanların etrafında dönmüyor.

“Geç evlendim kafam kaldırmıyor” diyen biri bence bu adamla uyum içerisindedir..çocukları var,dünürleri var,akrabaları var..bunlarn yaşanacağı belliyken, benim ailemde böyle şeyler yaşanmıyor diyemezsiniz..herkes hayatını sizin aile yapınıza göre şekillendiremez..

Hadi artık evleneyim diye bu adamla evlenmişsiniz..hayat onunla nasıl geçer diye düşünmeden..çekemeyecekseniz boşanın sizi bağlayan ne var..tabii etraf, “güzel,yeni ve taze birinin” boşanmasına ne der bilemem:skandal:
dalga geçmek istiyorsanız başka köşelere yazın .. sizin faydasız yorumlarınız eksik kalsın lütfen ..

kimsenin ilk aşkını , ilk gönül yarasını unuttuğunu sanmıyorum , bana has bir durum değildir , bir de uzun yıllar sürdü , sonra o nişanlandı evlendi , bir daha da haber alamadım . bir psikologa gitmiştim evlenmeden önce , çok pahalıydı ikinci seansa gidemedim ne yazık ki , bana bu duygularla evlenme demişti . sonraki seanslara gidemedim tabiki .
Keşke dinlemiş olsaydınız psikoloğu.
Bı sağlık bence baska şeylerden kısıp gidebilirsiniz.

Öyle veya böyle bu adamla evlenmişsiniz.anladığım kadarıyla fazla mücadeleci bir insan değilsin.bir şeye zamanında hayır demedikten sonra tekrar tekrar konuşmanın faydası yok.17 yıllık evliliğimde bunu defalarca tecrübe edip öğrendim.yani eski eşyalar ve albüm konusunda hayır deseydin o zamandan bazı şeylerin önüne geçmis olurdun. senden on yaş küçük eltine gelince,on yaş büyük yenge olarak ondan yardım etmesini ve kahve yapmasını istemeni kimse yadırgamaz.ayrıca yadirgarsa isteyen yadirgasin.eşinin durumuna gelince çoğu evlilikte durum bu şekilde aslında.seninkinin yaşını da düşününce bu durumu kabullenmen gerek.

Son düzenleme:
hepinize çok teşekkür ederim arkadaşlar yorumlarınız benim için değerliydi (bir kişi hariç ) , işteyim çalışıyorum her mesaja cevap veremedim ya da anında yazamadım . kusura bakmayın lütfen , tavsiyelerinize uyacağım , elimden geleni yapacağım durumu iyileştirmek için , önceliğim iyileştirmek olacak , arada yine bunalırsam yazarım sizlere , iyi akşamlar .

Sadece sunu yazmak istedim on sene biriyle iliski evlilige gitmiyorsa olmiyacagi bellidir.
Uc bes sene olsa neyse ama on yil zamaniniz gitmis bir daha ayni tarz hatalar yapmayin.

Sadece sunu yazmak istedim on sene biriyle iliski evlilige gitmiyorsa olmiyacagi bellidir.
Uc bes sene olsa neyse ama on yil zamaniniz gitmis bir daha ayni tarz hatalar yapmayin.
haklısınız , ama pişman olmak için geç . umarım burda bu yazdıklarımızı okuyan başka insanlar faydalanır ve benzer hatalar yapmazlar .

Türk kadınının değişmeyen algısı,
Fedakarlık....

Ne kadar fedakar bir eş, anne, evlat olursanız, hayatınız ve insan ilişkileriniz o kadar kötüye gider...
Her şeyin normali iyidir.

35 yaş evlilik için çok geç bir yaş değil, çoluk çocuklu, hatta dünürlü damarlı adama ne diye eyvallah ettiniz?

Siz sade aile yaşamından geliyorsunuz, bu kadar kalabalık aileye uyum sağlayamayacagınızı düşünemediniz mi?

Dahası adamın hali vakti yerinde ise, neden 2. El gelinlik ve eski eşyalar?
Siz çalışıyorsanız neden yatak odanızı aileniz alıyor?
35 yaşında çalışan kadınsınız.
Gelinlik ve mobilya alacak paranız Yok mu? Hadi herkes düşüncesiz diyelim...

Ayrı dünyaların insanısınız. Boşuna aileye yada eşinize uyum sağlayacağım diye kendinizi yıpratmayın. Yıprandığınız ile kalırsınız...

Genelde ikinci evliligini hic evlenmemis bir kadinla yapan cogu erkekte var bu sorun maalesef. Onlar herseyin heyecanini sizden once yasamis oluyorlar ve size bisey kalmiyor. En cok uzuldugum noktalardan biri de hayatinizin en guzel yillarini heba edip sonu husranla biten iliskiniz oldu.

Yeri değil ama söyleyeyim içimde kalmasın. İşte erkekler bu yüzden bakire kızla evlenmek istiyor.

Benim içim en çok o 30 yaşta kalan 1 yıllık ilişkiye eridi.
Hani şu maddi durumu yüzünden ailenizin yetersiz bulup onay vermediği...

Onunla belki çok daha mutlu olacaktınız.
Yazık. Ev araba ile olmuyor işte mutluluk.

Yine de hatalı bir tercih olsa da durumunuz çok kötü sayılmaz.

Yerinizde olsam ilk iş tüm odalara yeni mobilya almak olur.
Eski düğün albümlerini de eşinize söyleyip kızına vermesi mantıklı olur.
Bu hatıra artık eşler için değersiz, evlat saklayabilir ancak.

Bunun dışında geniş misafir ağına uyum sağlamanız gerekmiyor.
Yetişemediğiniz yerde eşiniz tek ziyaret yapsın.
Siz evinizde dinlenin.
Bol bol hastalanın mesela..
Bir süre sonra numaradan hasta olmanız gerekmeyecek.
Durum herkes tarafından kabul görecek merak etmeyin.

Mutluluklar..

Sana uygun olmayan bir evlilik ve birden içine girdiğin kaos ortamı yormuş seni. Sen geç evlendiğinden değil, İnan herkes o aile kalabalığından bunalır , üstüne eşin de vurdumduymaz.
size yazmadım sanırım , haklısınız , daha çok şey var yazamadığım o kadar çok tatsız örnek , düşüncesiz davranış . . evlilik güzel şey , kimse mutsuz olmak için evlenmez , ben de mutsuz olayım diye evlenmedim , niye yapayım kendime bu kötülüğü , gençliğimi karartayım , aylardır bu kadar üzülüp bunalayım , içime atayım .. elbette karşımdakı insanın olumlu davranısları , yaklasımı , iyi niyeti evliliği düşündürttü bana .. ama aynı ev içine girince çok farklı şeyler görüyoruz , hele birde aileler girince , benim bunalmam nişandan beri bana çok fazla ters gelen şeye şahit olmam ,ve düzelir değişir orta yol bulunur diye zamana bırakmam .neyse çok konuştum başını ağrıttım herkesin . iyi akşamlar herkese

Yeri değil ama söyleyeyim içimde kalmasın. İşte erkekler bu yüzden bakire kızla evlenmek istiyor.
önemi var mı bilmiyorum ya da Güzin abla köşesi gibi olmayacaksa söyleyeyim . eşimle evlendiğimde bakireydim .
geçmişte onu yaşamadık , belki de o yüzden öyle saf kaldı ve unutulmuyor . büyüdükçe her şey kirleniyor siz kendinizi korusanız da gördükleriniz duyduklarınız insanın zihni kirletiyor , kirli zihinde insanı pek mutlu etmiyor ..sevgiler

Bi arkadaşım da durumu iyi diye 2. Evliliği olcaktı çocuklu kendinden 12 yaş büyğk adamı kabul etti e adam da tatlı sözler hergün çiçekler maddi durum da iyi evlendi çocukları oldu ama tabi aile oğlunun malına el koydu halbuki tapulu malı adamın ama adam onları dinliyo eşi madur şimdi varlık içinde yokluk çekiyolar huzursuzluk da var ailesi arkadaşımı eziyoeşi ses çıkarıp savunmuyo 2. Kez baba evine gidemem çocuksuz sığamadım şimdi çocuklarım var diyo iyi kötü idara ediyolar
Adamın ailesi olmasa sorunları bitcek resmen

Senin işin zor ailen maddiyata önem vermiş seni düşünmemiş sen hayallerinden vazgeçmişsin ama değmemiş bu sorunları çözmeden yaşım geçiyo diue düşünüp çocuk yapma sakın
Büyüğümsün akıl vermiş gibi olmayayım ama böyle mutsuz devam etme çabalamana rağmen mutsuzsan düzelmez asla geç değil hiçbirşey için mutluluk senin hakkın sakın mutlu olmakdan vazgeçme

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X