30 undan sonra evlenmek

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
21 yaşındaki kızın yönlendirmesine yenik düşmeniz üzücü, kendi evine götürmesini söyleyebilirdiniz. Eşinin teşekkür etmesi neye yaradı ki? Bu fedakarlığına nasıl karşılık verdi?
en azından hepimizin dediği gibi '' ben elimden geleni yaptım '' diyebilmek belki de , hatta o gün çook eskiden büyük dev mutfak robotları olurdu eskı evden gelen bellıkı ilk evlılıkte alınmış , ben onu kullanmayacağımız için boş odaya kaldırmıştım , yeni evi yerleştirirken de kızı vardı , robotu aradı taradı buldu getirip mutfaga tabak gözüne koydu yine :) gülüyorum , o günler geldi aklıma

2. El gelinlikle evlenip eski esten kalma esyalarla yasamayi kimse kabul etmez. Ortada coook buyuk bir askta oldugunu sanmiyorum. Adam da anlamis tabi evleneyim de nasil olursa olsun mantiginizi. Kendisi de 46 yasinda cocuklu adam taze asik oldugundan evlnememistir heralde.

Neden olmayacağını anlayıp 10 sene sürdürdünüz ki ?

Karadenizliler çok tutucu olur. Doğululara karsı özellikle

Evlenmiş olmak için evlendiginizi kabullenememe gibi bir sorun var. Ve
Bunu kendinize itiraf edemiyorsunuz. Sanki birşeylerden kaçıp adama sığınmışsınız gibi ben konunuz ve yorumlarınızdan bunu anladım
bir kadın olarak yalnız
evet , sizinle aynı fikirdeyim benım için tatlı olabilecek heyecanları o yaşayıp bitirmiş zamanında , benimde her şeyden soğumam ya da bir şey istememem hep bu yüzden oldu aslında . hepsi birikim

E siz çalışan bir insansınız, neden kendi gelinliğinizi kendiniz almadınız ki?

Nedir bu adam insanlığın soyunu devam ettirecek tek erkek mi? Yani en azından doğru bir çıkarımı var ki evlenmiş olmak için evlenmişsiniz. Dediğiniz gibi çocuğunuz olmadan kayın valide olmuşsunuz. Aşık olduğunuz biri olsa neyse diyeceğim ama..

daha evvel aynı iş yerinde çalışıyorduk 6-7 senedir tanıdıgım biriydi . o zaman hiç o gözle bakmadım tabiki , evliydi zaten , içine kapalı biriydi . işin gerektirdiği kadar konuşurduk . eski eşi sanıyorum aldatmış kavgaları çok olurmuş

gelenek görenek sanırım . en sonunda büyük harflerle EVLENMİŞ OLMAK İÇİN EVLENDİM YAZACAĞIM . sanırım herkes mutlu olacak :) ben yardım istiyorum arkadaşlar , şu anki duruma bir isim verelim diye yazmadım ,güldüğüme bakmayın , Sadece bu kadar tanımadığım insanın bana yardımcı olması çok güzel bir dayanışma hepinize teşekkür ederim

bence de , her zaman destekçinizim , keşke sizi daha önce tanısaydım , çevremde dur yapma diyen kimse de olmadı inanın , sadece annem reva görmedi evlenmiş ayrılmış ve çocuklu olmasını , anne yüreği .

Bu kadar kendini niye degersizlestirdin ki bu konudaki tek suçlu sensin bence kusura bakma bu kadar hadsizlesmelerine izin verdigin icin

:)
Belki sizde bir aydınlanma, "harbiden ben neden evlendim bu adamla, neden bu kadar şeyi çekiyorum, ne için" farkındalığı oluşur diye tekrar söylüyorum kendi adıma. Herkes de öyledir zannedersem. Verilecek öneri belli, kimse dillendirmek istemiyor fark etmediyseniz ama.

Hepimizin merak ettiği sizin o evliliğin içinde bulunma güdünüz ne? Neden bunca şeyi yaptınız, neden hala aklınızdan vazgeçmek geçmiyor. Bu yüzden "evlenmiş olmak için evlenmişsiniz" diye dürtülüyorsunuz ki sizde bir açılma olsun. "ben şu yüzden evlendim kardeşim" deyin diye. Bu evliliği devam ettirmenin yolunu mu soruyorsunuz buraya?

Cevrenizde dur yapma diyen olsaydı evlenmeyecekmiydiniz ??
Sizi kınama amaçlı yazmıyorum. Üzüldüm... yaşınız çok geç te değil halbuki
Keşke annenizi dinleseymişsiniz

Cevrenizde dur yapma diyen olsaydı evlenmeyecekmiydiniz ??
Sizi kınama amaçlı yazmıyorum. Üzüldüm... yaşınız çok geç te değil halbuki
Keşke annenizi dinleseymişsiniz
Kadınların biyolojik yası var ya 35 yastan sonra çocuk sahibi olmak zorlaşıyor. Belki de onu düşündü konu sahibi.
35 yas evlilik icin gec değil ama diyelim 30 da birini tanıdın 1 senede evlenmeye karar kıldın. 31. 2 Senede evlilik içinde tanıdın 33 .
Çocuk için biraz zor. O Yüzden evlilik için değil belki ama çocuk düşünüyorsan sorun olabilir.

Yazık etmişsiniz kendinize...

Herşeyin kilit noktası bu aslında.Yıllarını gençliğini verdin..iyiki okumayı seçmişsin ama şimdi de hayatından vazgeçmişsin, yaşanmış, olmuş artık kendini üzme ve önünü göremiyorsan boşan... Aklından geçiyor mu boşanmak ?

O zaman dert ettiğiniz şey ne ?

Sorun nerede ?

Ben esimi 30 da tanidim. 31de evlendim. 35 de şimdi iki cocuk annesiyim. Beni anlattınız sanki ama ben gerçekten severek evlendim

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…