30 undan sonra evlenmek

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
evlenmiş olmak için evlenseydim inanın bu yaşa kadar beklemezdim ve yaşı yaşıma yakın biriyle evlenebilirdim .
evliliğim iyi kalpli bir insanla hayat mücadelesini birlikte göğüslemek , zorluklar karşısında tek olmamak , bazen dost bazen bir baba gibi koruyup kollanmak huzurlu olmak ve huzur vermek içindi .

yorumunuz için teşekkür ederim .

Sen evlenmiş olmak icin evlenmissin adamin durumu da iyi olunca bu yaştan sonra kaçırmayayim diye düşünmussun gibi geldi bana

Mantık evliliği yapmış gibisin ama adamın evi ve arabası olmasından başka mantıklı bir tarafı da yok.
ben abarttım sanırım , evi 4 sene önce almış kredi ile , 6 sene daha ödeyeceğiz . arabası 1980 model . sandığınız gibi değil varlıklı değil .

Sen evlenmiş olmak icin evlenmissin adamin durumu da iyi olunca bu yaştan sonra kaçırmayayim diye düşünmussun gibi geldi bana
yok düşündüğünüz gibi değil , kredi ödediği bir evi ve eski bir arabası var , ben yanlış aktardım sanırım .
evlenmiş olmak için evlenmem maddiyat kaynaklı asla olamaz , hiç bir zaman böyle bir şeye tenezzül eden biri olmadım .

çocuk düşünmüyorum henüz , bazı şeyler otursun , geleceğimizi biraz görelim .
İçimde uhde kalmadı inanın , bu koşullarda istemedim zaten ,
sevdiğim aşık olduğum biriyle evlenseydim içimden gelirdi kına gecesi de düğünde yapardım diye hissediyorum .

O zaman seviyor musunuz ?

Duygularınız nedir ?

O kadar karamsar yazmışsınız ki 35 yaşında değil de sanki 50'lerde gibisiniz. Yanlış olan mantık evliliği yapmış olmanız. Aranızda bir aşk yok, bu yüzden hiç bir şeye heves etmediniz sanırım. Aşkla bile evliliği yürütmek zor siz de buda olmadığından mutsuz hissediyorsunuz bence. Bu saatten sonra yapacağınız şey,eşinize karısı olduğunuz gerçeğini göstermek bence. Hep fedakar olarak ve bir şeyleri istemeyerek kimseye yaranamazsınız.Biraz ağırlığınızı koymanız lazım.

uzuldum acikcasi, ask bile mantiga sigmalidir bence. burda mantiga sigan bi durum goremedim pek, 11 yas buyuk bi fark. ustelik cocuklu bir adam.

sorunlariniza gelince; yogun bi aile evet. benim aliskin oldugum durumlar oldugu icin tuhaf gelmedi. kizi evlenmis gitmis, dunurlerle bukadar icli disli olmaya cokta gerek yok. yavastan mesafeni koymalisin bence. anne babasina gelince o durum degismez. anaci olmasi sinir bozucu evet, ama esini kendine daha cok baglayarak hafiften birakabilir anaciligini.
ev islerinde yardimci olmuyorsa 2 secenek kaliyor: isi birakip ev islerine odaklanman veya evde yardimci. secimi o yapsin.

sabir guzel seydir. karakter degismez ama degisebilen bi ton sey vardir, yardimci olmasi vs gibi. kaldi ki kendini anlatirken sanki 45 yasinda olan senmissin gibi geldi bana. asagi yukari ayni yastayiz ve ben cok genc bir kadinim. bi ton enerjim ve hevesim var. kendine haksizlik etme ve yeniden o enerjiyi bul icinde bence.

benimki yokluk değil , eşime bir defa söyledim istemiyorum o eşyaları bu yüzden ev taşınırken bende geleyim eski eşyaları hiç getirmeyelim diye . ama eşya tasımaya kolılemeye kızı dahil olunca ben gerginlik olmasın diye geri çektim kendimi , eşim bunun için bana teşekkür bile etti

sizin adınıza sevindim .. ben yıllarca hem sabırla bekledim hemde oldu bittiye getirdim belkide .
yorumunuz için teşekkürler

Yanlış mı okudum?
Severek evlenmediniz yani?

11 yas çok büyük bir fark değil ki ama 10 yas fark kadın erkek Arasında zaman içinde çok hızlı kapanıyor.

içten sözleriniz için teşekkür ederim .
evet sabır benim diğer adım olabilirdi , sabırlıyım her konuda , çaba göstermeyi severim , mesafe konusunda haklısınız , tavsiyelerinize uyacağım , sağolun .
ama 11 yaş gerçekten zormuş

kendine göre birini seçmemişsin. sanırım evlenmek için evlenmek olmuş seninki. eşini al karşına konuş bence. düzelme yoluna girsin yani bir şeylerin farkında olsun bence. 35 yaş genç bir yaş aslında. sen daha hayat dolusun daha akıllı ama eşinizin içi geçmiş hayattaki alacaklarını almış malesef hevesi yok artık. konuşarak aşmaya çalışın

sizin adınıza sevindim .. ben yıllarca hem sabırla bekledim hemde oldu bittiye getirdim belkide .
yorumunuz için teşekkürler
Cok daha iyisi sizi bulsun diyecegim ama hala evlisiniz
Umarım değişir eşiniz..
Ne kadar süre tanıdınızda evlendiniz
Bu yasta adamın hala anneci olması gercekten tuhaf
Eski eşiyle ayrılma nedenlerine vs odaklanıp karakterini az cok cıkarabilirdiniz aslında

Zor olan yas değil zor olan bence sizin daha önce hiç evlilik yapmadan tecrübeli biriyle evlenmiş olmanız. O Yüzden pek hevesi yok gibi

Sizin için gerçekten üzüldüm ama eşiniz çok çok haklı görünüyor, anlattıklarınıza bakılırsa evlenmiş olmak için evlenmişsiniz. Eşiniz de durumun farkında, çok da başka hayatlarınız var. Ya ayak uydurup mutlu olmaya çalışacaksınız ya da ayrılıp herşeye yeniden başlayacaksınız. Başka da seçeneğiniz yok gibi

begendiğim gelinliğin 1. elini denedim 3.200 tl gibi idi , eşim pahalı buldu açıkça söylemdi ama yüz ifadesinden anladım :/ üstelemedim . o kadar anlayışlıyımki bu benım sonum olacak bir gün

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…