30 undan sonra evlenmek

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Sen evlenmiş olmak icin evlenmissin adamin durumu da iyi olunca bu yaştan sonra kaçırmayayim diye düşünmussun gibi geldi bana
evet durumu çok iyi 6 sene kredi ödeyeceğiz ve , ve benim yaşımda bir arabamız var :)
herşey maddiyat değil lütfen böyle düşünmeyin , önümde bir sınav var sınavı gecebilirsem ondan çok daha yüksek maaş alacağım , para pulla işim yok benım

Bence yaşla hiç bir ilgisi yok. Yaşanmışlıklarınız başka. Eşiniz bir.evlilik yaşamış bir evlat büyütmüş,evlendirmiş. Hayatta bir çok şeyin tadını almış,bitirmiş. Çok farklı kulvarlardasınız yani büyük sorun bu bence

Yanlış mı okudum?
Severek evlenmediniz yani?

Adamı sevmemişsiniz doğru anladıysam yani.
Neden evlendiğinizi anlatır mısınız acaba?

sevmek anlamca çok farklı algılanabilir , sessizliğini , iyi kalpliliğini , insani yönlerini sevdim.
aşık değildim .
İlk mesajımda da dediğim gibi ben hatanın büyük çoğunluğunu sizde buluyorum.
Her ne kadar bana cevap vermemiş de olsanız fikrim değişmeyecek.
Körkütük aşk değil ama yüreğinizi ısıtan bir sevgi duymadan evlendiğiniz için eşiniz gibi düşünüyorum,evlenmek için evlenmişsiniz.

annem gibi konuştunuz , benimki haya küstüğüm bir dönemdi sanırım ..insan azla yetinmeyi öğreniyor , her şeye göğüs gerebiliyor ama bazen karşınızdaki insanın elini bile tutmak istemiyorsunuz , bedenim role bürünmüş . benim aşamadığım zorlandığım bu

bence gerçekten evlenmiş olmak için evlenmişiniz ve üstendiğiniz sorumluluklar artık size ağır gelmeye başlamış.
eski eş eski evlilik çocuk bunlar her daim sorun olur ama aşılamayacak şeyler değildir.
ama eşinizin size ev işlerinde yardımcı olmaması ve sürekli herkesin peşinde koşturması sorun , eşiniz size vakit ayırmalı, size yardımda bulunmalı kendisi yapmıyorsada siz konuşun , gerekirse sizde yapmayın.

üst üste yaşanan hayal kırıklıkları sonucunda kendinizi gözü kapalı teslim etmişsiniz eşinize

o duyguyu çok iyi biliyorum ama evlenmek zorunda değiliz

tüm gücümle toplum baskısına yalnızlığa direniyorum

evliliğin sevmeden çekilecek bir yanı yok bence

21 yaşındaki kızın yönlendirmesine yenik düşmeniz üzücü, kendi evine götürmesini söyleyebilirdiniz. Eşinin teşekkür etmesi neye yaradı ki? Bu fedakarlığına nasıl karşılık verdi?

ya eski evliliğinde yada hayattan bıkmış bir hali var eşinizin. üzerindeki ölü toprağını atıp ben yeni bir hayat kurdum oley diyemiyor. kızı eski eşi dünürleri onu bu psikolojiden çıkarmıyor maalesef. sizde çok yumuşak huyluymuşsunuz birde nasıl en yaşlı gelin hem yaşın 35 oluyorda sen oluyorsun. bence onlar erken evlenmiş kusura bakmasınlar evlenmeyi bilen ev işinide bilir yapar bence size aile önyargılı yaklaşıyor sizi içlerine almıyorlar kocanızda sıkıldığı için eski eşinden her evliliği sizi bile aynı görüyor. yine baş sardım diye düşünüyor. çocukta istemez şmdi.

o arkadaşım Karadenizliydi , ailesi çok tutucuydu , biz doğuluyuz , bu sorun oldu . 10 sene boyunca ailesi olarak tanıştığım sadece amcasının oğlu oldu . sonra ben üniversiteye gittim o istemedi okumamı , öyle maalesef .

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…