3 buçuk aylık bebeğim hiçbir şeyden mutlu olmuyor

Arkadaşlar hepinize merhaba. Yalnız bebek büyütenler için bu sayfa tam bir terapi alanı gerçekten. Öncelikle zaman ayırıp derdimi okuyanlara fikir verenlere teşekkür ederim. Biraz uzun yazabilirim hakkınızı helal edin zamanınızı aldığım için.
Şubat ayında bir oğlum oldu Allah acısını göstermesin. Tam 3 buçuk aylık inanın gün yüzü görmedim diyebilirim. Doğduğu günden beri uykumuz hep problemdi. Uykuya dalamaz hemen uyanırdı sonra gaz sıkıntıları başladı yok atak haftası bilmem ne derken 3 buçuk aylık oldu ama ben 3 buçuk yıl kadar yaşlandım. Hala daha uykuya dalması problem sürekli sallıyorum uykuya hep ağlayarak gidiyor artık çok yıprandım. Ne oyun halısı ne çıngırak ne yatmak ne kucak hiçbir yerde mutlu olmuyor. Sadece arı vız vız şarkısını açarsam susuyor ve animasyonu izliyor bende bunu sürekli yapmak istemiyorum ama sanki saatlerce açık bıraksam izleyecek gibi hatta çoğu kişi izlet sende rahat edersin diyor ama içim yine de elvermiyor hipnoz olmuş gibi bakmasına sakinleşinc kapatıyorum. 2 aylıkken agulardı gülerdi şimdi oda yok çok nadir. İşte 5 kere denersem birinde gülüyor gibi. Agulama bile azaldı yani hatta daha çok sinirlenip söyleniyor gibi sesler çıkarıyor o sesler bile mutsuz yani öyle gülücüklü agular değil. Sürkeli mız mız ağlak hatta bazen deli gibi bağıra bağıra ağlıyor. Ne yapacağımı şaşırmış durumdayım. Gaz için probiyotik gaz damlası ve şurup kullanıyoruz yine gaz problemleri oluyor ama eskiye göre daha iyi ben artık normale döneriz diyordum ama hala mutsuz hala memnuniyetsiz artık deliricem evim en üst katta bazen balkona çıkıyorum gerçekten geri içeri girmektense şurdan kendimi atsam diyorum o kadar bunalmış ve çaresiz durumdayım. Bi akıl verin nolur ne yapayım ne zaman düzene girecek 😭
Canım kısmen bende aynı durumdayim bu kadar yıpranma sebebimiz tek olmak. Çünkü Bebeğim ihtiyaçları sürekli olan bişey ve bı tane sinir sistemi buna dayanamayabiliyor üstüne yorgunluk stres eklenince işin içinde bazen çıkılmiyor. Bebeğim ağlarken ya da uyumadigi zamanlarda benimde çocuk gibi agladigim zamanlar oldu. Uykusu çok hassas sallıyorum uyuyor yerine koyuyorum uyanıyor Basa dönüyoruz gaz ve sindirim problemi var bazen napsam fayda etmiyor falan. Ekrani uzmanlarda onermiyor. Her bebek farklı oluyor inşallah bı an önce düzene girer. Ama yalnız değilsin emin ol bizim gibi zorluk çeken bı sürü anne var. Bı doktora göster istersen gelişimi nasıl onlar bı problem görecek mi uzman gözüyle bakılsa daha sağlıklı olur sanki

Canım sadece emziriyormuşsun madem doktorum bana kesinlikle inek sütü ve inek sütü içeren peynir yoğurt ayran krema v.s şeyler yememem gerektiğini söylemişti, dikkat etmişsindir belki ama haberin yoksa bil diye yinede yazmak istedim.
Kolik bebekler yüz üstü yatmayı sever, karnı rahatlar (boynunu çeviremiyorsa yada güvenmiyorsan, sürekli gözün üstünde olamayacaksa deneme) ben doğduğundan beridir yüz üstü yatırıyorum.
Kolik bebeğe bakmak çooook zor, 1 buçuk ay ben perişan oldum, sezeryanlı halde ne çektiğimi bir ben bir Allah bilir.
Bir Sadece Uyuyup uyanan beslenen bebekler var, birde kolik bebekler 🥴
Şöyle güzel bir haberim de var, kolik bebekler çok daha zeki akıllı oluyorlarmış, ilerde + olarak geri dönecek. Sabret🌷🌷🤗
İlk 3 ay bende tüketmedim doktorumuz 3. Ay kontrolünde artık açmaya başla dedi pişmiş şekilde tüketiuorum ama hala peynir yoğurt süt şeklinde cesaret edip yiyemedim. Gerçekten çok değişik bir bebek benimki yüzüstünü de sevmiyor biraz yatıyor sonra sinirleniyor bağırıyor. Sallanmayi seviyor sallanarak uyuyor oda beni yoruyor. Umarım ileride sefasını süreriz 🙂

Ben kamera sistemi kurdum telefondan takip ediyorum, birde uyurken beyaz gürültü sesi açıyorum diğer sesleri duymaması için (en ufak sese direk uyanıyor) uyudukça bazı işleri yapabiliyorum allahtan. Yoksa açççç kalacaz kızzzz😂😂
Mantıklı ama benimki temas etmeyi seviyor sanırım bazen tam uyutup odadan çıkayım diyorum hissediyor mu ne bı çığlık kopuyor işlem başarısız diyorum 😀 valla artık ekmek arası falan yapmak zorunda kalıyorum ya da ayakustu yiyorum yoksa cidden aç kalıyordum kız bebek bakmak zor işmiş peş peşe doğum yapanlari tebrik ediyorum 😀

Mantıklı ama benimki temas etmeyi seviyor sanırım bazen tam uyutup odadan çıkayım diyorum hissediyor mu ne bı çığlık kopuyor işlem başarısız diyorum 😀 valla artık ekmek arası falan yapmak zorunda kalıyorum ya da ayakustu yiyorum yoksa cidden aç kalıyordum kız bebek bakmak zor işmiş peş peşe doğum yapanlari tebrik ediyorum 😀
Müge anlı da tebrik ediyor🤣

🤣🤣🤣

Arkadaşlar hepinize merhaba. Yalnız bebek büyütenler için bu sayfa tam bir terapi alanı gerçekten. Öncelikle zaman ayırıp derdimi okuyanlara fikir verenlere teşekkür ederim. Biraz uzun yazabilirim hakkınızı helal edin zamanınızı aldığım için.
Şubat ayında bir oğlum oldu Allah acısını göstermesin. Tam 3 buçuk aylık inanın gün yüzü görmedim diyebilirim. Doğduğu günden beri uykumuz hep problemdi. Uykuya dalamaz hemen uyanırdı sonra gaz sıkıntıları başladı yok atak haftası bilmem ne derken 3 buçuk aylık oldu ama ben 3 buçuk yıl kadar yaşlandım. Hala daha uykuya dalması problem sürekli sallıyorum uykuya hep ağlayarak gidiyor artık çok yıprandım. Ne oyun halısı ne çıngırak ne yatmak ne kucak hiçbir yerde mutlu olmuyor. Sadece arı vız vız şarkısını açarsam susuyor ve animasyonu izliyor bende bunu sürekli yapmak istemiyorum ama sanki saatlerce açık bıraksam izleyecek gibi hatta çoğu kişi izlet sende rahat edersin diyor ama içim yine de elvermiyor hipnoz olmuş gibi bakmasına sakinleşinc kapatıyorum. 2 aylıkken agulardı gülerdi şimdi oda yok çok nadir. İşte 5 kere denersem birinde gülüyor gibi. Agulama bile azaldı yani hatta daha çok sinirlenip söyleniyor gibi sesler çıkarıyor o sesler bile mutsuz yani öyle gülücüklü agular değil. Sürkeli mız mız ağlak hatta bazen deli gibi bağıra bağıra ağlıyor. Ne yapacağımı şaşırmış durumdayım. Gaz için probiyotik gaz damlası ve şurup kullanıyoruz yine gaz problemleri oluyor ama eskiye göre daha iyi ben artık normale döneriz diyordum ama hala mutsuz hala memnuniyetsiz artık deliricem evim en üst katta bazen balkona çıkıyorum gerçekten geri içeri girmektense şurdan kendimi atsam diyorum o kadar bunalmış ve çaresiz durumdayım. Bi akıl verin nolur ne yapayım ne zaman düzene girecek 😭
Öncelikle sakin olun. Bebekler özelikle ilk cocuklar genelde böyle olur. Animasyon açmayın izlemesin. Ama bol bol dinlesin.
Bebeğiniz mutludur. Siz mutsuz olduğunuz için size öyle geliyordur. Bebekler bağırmaktan başka bir iletişim yöntemini bilmiyorlar. O yüzden kendinizi hirpalamayin. Bol bol dışarıya çıkın. Bebek arabasında Bebekler daha mutlu olur uyur.
Siz de o arada dinlenirsiniz. Yürüyüş cok iyi geliyor. Uykulara gelince her bebek farklı. Ama rutin oturtmaya çalışın. Özelikle gece uykuları için akşam 7-8 gibi yataginda yatırın. Gece uyandığında odadan çıkmayın tekrar aynı yerde uyumasını bekleyin.
Zamanla siz ona oda size alışacak. Zamanın tadını çıkarın.

Ya keske ayni sey tum bebeklerde ise yarasa :KK43:

Benim minigim cok net mesela. 4 gunlukten beri ne istiyor, ne istemiyor, asiri iyi ifade ediyor kendini. Ondan anliyorum ki bebekler ne istediklerini cok iyi biliyorlar, biz onlari anlayamiyoruz.

Siz bence cok yorgunsunuz. Cok beklenir sekilde. Bir mola verin. 1 saat aksam o uyuyunca falan babasina birakin, cikin bankta oturun hic bir sey yapamiyorsaniz. Ben markete giderdim mesela kafa bosaltmak icin. Sifirdan baslayin bebeginizle. Bilin ki o sizi cok net anliyor. Endisenizi, telasinizi, gerginliginizi biliyor. Agladigi zaman ona ari viz vizi vereceginizi biliyor o nedenle agliyor. Bakin 2 yasina gelsin, iletisimi artsin goreceksiniz aslinda ne kadar iyi anladigini ama isine geldigi gibi davrandigini. Onun nasil davrandigini siz sekillendireceksiniz. O nedenle anlatin herseyi, konusun onunla, uyarin.

bebek bu aglayabilir. Ille susturmak icin caba gostermeyin. Eger herhangi bir sikintisi yoksa (aclik, kirli bez, pisik vs) birakin aglasin biraz. Hatta biraz buyuyup hareketlenince falan aglarken “canim aglamak ostiyorsa simdi agla biraz, aglaman bitince gel soyle yapalim ya da cagir beni sarilalim” falan deyip aglamayi normallestirin iyice.
Evet çok yorgunum mental olarak bitik durumdayım. Ne hayal ettiysem hiç birini yapamadım yetersizlik hissi bakamıyorum kafası beni artık bitirdi. Artık ağladığında ne yapacağımı şaşırmış durumdayım. Emziğe de alışması nadir tutuyor iki üç dk emip atıyor. Memeyi öfkesinden almıyor diye düşünüyorum. Önceden memede sakinleşirdi ama 3. Ay atağından sonra meme de kucakta sakinleştirmiyor. Uykuya da sallayarak geçiş yapıyor sadece. Çok hareketli sallamak bile en az yarım saatte etki gösteriyor yani nerden baksanız nerden tutsanız elimde kalıyor

Ben kamera sistemi kurdum telefondan takip ediyorum, birde uyurken beyaz gürültü sesi açıyorum diğer sesleri duymaması için (en ufak sese direk uyanıyor) uyudukça bazı işleri yapabiliyorum allahtan. Yoksa açççç kalacaz kızzzz😂😂
Ne temizlik ne yemek hak getire zaten. Kendime ait tek bir zaman bile yok o uyuyunca zaten bende yorgunluktan kayıyorum. Rahat hayata alıştıktan sonra bu yeni hayat baya bir zorluyor her anlamda 🙂

Öncelikle sakin olun. Bebekler özelikle ilk cocuklar genelde böyle olur. Animasyon açmayın izlemesin. Ama bol bol dinlesin.
Bebeğiniz mutludur. Siz mutsuz olduğunuz için size öyle geliyordur. Bebekler bağırmaktan başka bir iletişim yöntemini bilmiyorlar. O yüzden kendinizi hirpalamayin. Bol bol dışarıya çıkın. Bebek arabasında Bebekler daha mutlu olur uyur.
Siz de o arada dinlenirsiniz. Yürüyüş cok iyi geliyor. Uykulara gelince her bebek farklı. Ama rutin oturtmaya çalışın. Özelikle gece uykuları için akşam 7-8 gibi yataginda yatırın. Gece uyandığında odadan çıkmayın tekrar aynı yerde uyumasını bekleyin.
Zamanla siz ona oda size alışacak. Zamanın tadını çıkarın.
Dışarıya çıkma bir kaç denemede başarısız olunca cesaret edemiyorum durmayacak ağlayacak diye bazen eşimle çıkarıyoruz onda da zaten sonu hüsran bitiyor 😂 gülerim ağlanacak halime misali. Gece uykularını baya yoluna soktum aslında sadece desteksiz uykuya geçme işi kaldı benim asıl sorunum gündüz genelde 1 yada 2 uyku yapıyor geriye uyanık çok zaman kalıyor ve o zamanda oyalayamıyorum bir yerde kontrolden çıkıyor defalarca uyutmaya çalışıyorum işte bir ya da iki deneme başarılı olabiliyor

Canım kısmen bende aynı durumdayim bu kadar yıpranma sebebimiz tek olmak. Çünkü Bebeğim ihtiyaçları sürekli olan bişey ve bı tane sinir sistemi buna dayanamayabiliyor üstüne yorgunluk stres eklenince işin içinde bazen çıkılmiyor. Bebeğim ağlarken ya da uyumadigi zamanlarda benimde çocuk gibi agladigim zamanlar oldu. Uykusu çok hassas sallıyorum uyuyor yerine koyuyorum uyanıyor Basa dönüyoruz gaz ve sindirim problemi var bazen napsam fayda etmiyor falan. Ekrani uzmanlarda onermiyor. Her bebek farklı oluyor inşallah bı an önce düzene girer. Ama yalnız değilsin emin ol bizim gibi zorluk çeken bı sürü anne var. Bı doktora göster istersen gelişimi nasıl onlar bı problem görecek mi uzman gözüyle bakılsa daha sağlıklı olur sanki
Ah tam olarak dediğiniz gibi uykular, sindirim vs. Aslında 3 farklı doktora götürdüm diyetler damlalar her yolu denedim ama pek değişen birşey olmadı. Zaten doktorlar da normal diyor zaten onlara göre herşey normal. 😂 Gelişimsel olarak gayet iyi gidiyor yani ölçümler vs herşey ayına uygun ne sarılık ne pamukçuk ne pişik hiçbir şey yaşamadık bu zamana kadar. Ama doğduğu gün dahil hep ağlak bir bebek yani normalin üstünde bir ağlama yoksa bebek bu elbet ağlayacak tabi ama benim ki biraz abartıyor. Doğal olarak bende kontrolü yitirmiş durumdayım

Aylık kontrollerinde kilo alımı iyi aslında hatta ben ilk ay mama da vermiştim doktorumuz gerek yok deyip kesmişti ama bilemiyorum rota aşısı etkiler mi acaba ama olalı 15 gün oldu
Bizimkinin de aylık kontrollerinde normal çıkıyordu.
Bebeğinizin ayına göre de 2 saat uyanık kalması biraz fazla
O aylarda uyku perdesi en fazla 1.5 saatti diye hatırlıyorum.
İnternetten en fazla kaç saat ayakta kalabileceğine bir bakım isterseniz
Ama dediğim gibi çoğu belirtimiz aynı
Bir kere mama ile besleyerek bir yatırın uyku saatini kaçırmadan, gözlemleyin.
Benimkinin karnı doyunca uykusu da düzelmişti.

Benim kızım 11 aylık nerdeyse. Hala 2 uykuda
3 uykudan düşeli nerdeyse 1.5 ay falan oldu.
Sizin bebeğiniz daha çok küçük 2 uyku onun için çok az.
Gündüz uyku saatlerini düzeltmeniz lazım

IMG_6849.jpeg

İnanın çok deniyorum 6-7 belki bazen daha fazla defa uyku denemesi yapıyoruz ama 2 uyku çok çok nadir 3 uyku yaptığı. Bu iki uykuyu bile öpüp başıma koyuyorum yeni doğduğunda tek uykuyla günü bitirir 8-8 buçuk gibi gece uykusuna geçerdi. Hatta onunla ilgili bir konuda açmıştım kaç günlüktü hatırlamıyorum ama 1 aylık yoktu yani.

Ah tam olarak dediğiniz gibi uykular, sindirim vs. Aslında 3 farklı doktora götürdüm diyetler damlalar her yolu denedim ama pek değişen birşey olmadı. Zaten doktorlar da normal diyor zaten onlara göre herşey normal. 😂 Gelişimsel olarak gayet iyi gidiyor yani ölçümler vs herşey ayına uygun ne sarılık ne pamukçuk ne pişik hiçbir şey yaşamadık bu zamana kadar. Ama doğduğu gün dahil hep ağlak bir bebek yani normalin üstünde bir ağlama yoksa bebek bu elbet ağlayacak tabi ama benim ki biraz abartıyor. Doğal olarak bende kontrolü yitirmiş durumdayım
dr unuz alerji diyetini aç demiş ama belki bebeğiniz buna hazır değil ayrıca bu alerjide çaprazlama gibi bişey vardı işte süt ürünleriyle yumurta tavuk falanda etkiliyordu diye hatırlıyorum benim yeğenimde alerjikti ve anlattığınız gibi uyuması falan yoktu neredeyse ne zaman kardeşim yemesini düzenledi bebeğin uykuları daha düzenli olmaya başladı. bebeğe alerjik bebek maması vermeye başladı falan öyle öyle biraz geçti. siz yine bir deneyin hem normal mamayla aç kalmadığından emin olun hemde alerji için diyete dikkat edin.
ayrıca 6 ayda düzelmiyor 6. aydan bildiriyorum büyüdükçe memnuniyetsizlikleri artabiliyor. akılları ermeye başladıkça canları falan sıkılıyor oyalamak daha zor oluyor kendinizi öyle ayarlayıp hayal kırıklığı yaşamayın diye yazdım bunuda korkutmak için değil

X