Gebeliğe Hazırlık 28 Şubat İtibariyle Çatlatma İğnesi Olanlar💕

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Benim klomen ve çatlatma ilk denemeydi 3 tane 18 19 mm boyutlarında yumurtalarım oluşmuştu ama olmadı tutmadı bu ay regl da oldum 🤷🏻‍♀️ İnşallah sizler güzel sonuçlar alırsınız

Kızlaarr sizlere birşey soracağım iğnenin 5 günündeyim çok fazla kasık ağrım var 3 4 saattir ve lekelenme oldu az sebebi ne olabilir bir bilginiz var mı

Son düzenleme:
Bu test normal test mi ben erken gebelik yapmıştım 13.gün böyle çıkmıştı iki gün sonra normal test yap bence
Sen 15. Gunde normal test yaptin mi canim ben 15 gunumde normal testden yapmayi dusunuyorum ama dogru cikar mi cikmaz mi bilmiyorum erken gebelik testi almak istemiyorum pahali diye

Bayanlar 15. Gunde noemal testden yapsam cikar mi sizce yaa yoksa erken gebelik testi mi almaliyim. Onu pahali diye almak istemiyorum. Gerci 15. Gunume kadar regl olup elenme ihtimalimde yuksek ara ara sanci giriyor hasta olacakmisim gibi. Ama bazende kaşığım cok siddetli agriyor ozellikle sag taraf

Canım kızlar selamlar, bugün canım çok sıkkın...
Buradan çok bilgi öğreniyorum bu yüzden belki benimde size faydam olabilir diye yazmak istedim.
38. Gündeyim ve regl olmadım nedenini düşünmekten başım çatladı bir sorun olduğundan çok emindim.Bundan 6 7 ay önce 2017 yılında insülin direncim olduğunu ve aynı etkileri yaşadığımı söyleyip doktordan bakmasını rica ettim dahiliye baksın dedi randevu aldım defalarca otomatik iptal oldu, baktıramadım ta ki bugüne kadar...
2017 yılında 15.8 cm çikolata kistim vardı ve patladı ameliyat oldum, özel hastane olunca sebebi araştırıldı ve tsh, karaciğer yağlanması, pko ve insülin direnci rahatsızlığı çıktı.Metobolik sendrom olarak geçiyormuş ve hepsinin başı insülin direnciymiş o yıllarda değerim 12 gibi bişey çıkmıştı.Belirtilerim ani kilo alımı, bayılma, ellerde titreme, yemek sonrası baygınlık hissi, okuduğum yazıların birbirine girmesi, odaklanamama, unutkanlık, saç dökülmesi ve çikolata kistimdi.
Yine aynı etkileri yaşayıp, 5 yıl sonra yeniden çikolata kistim olunca doktordan 6 7 ay önce bakmasını istedim bakmadı, bugün aile hekimim baktı insülin direnci yani Homa IR değeri 2.5 altı olması gerekirken 32.62 çıktı.😱
Bende olan etkileri çizdim, tanıdık eczacı daha sonuçlar çıkmadan önce değerin yine 10 civarlarındaysa iğne hakkını boşuna kullanma tutunma zaten olmaz olsa bile düşük ya da sakat doğuma anomaliye sebep olabilir önce insülin direncini hallet dedi.Değerim yine 10larda çıkmaz inşallah derken 32.62 çıktı hala şoktan çıkamıyorum.
Bu ay çatlatma iğnesi olmayacağım, sizlerin yolunuz açık olsun, kucaklarınız biran önce sağlıklı evlatlar ile dolsun🤲
Bunları uzun uzun yazıyorum çünkü insülin direnci değerinize mutlaka baktırın ilaçla düzelen bir değer, benim kadar kötüleşmeden önlem alın, değer yüksekse zaten tutunma çok zormuş.
Homa IR diye geçiyor, sağlık ocakları bakmıyor orada da açlık kan şekeri ve insülin baktırırsanız değer hesaplanıyor.
Glukoz çarpı insülin bölü 405 yapınca değer ortaya çıkıyor.Mesela benim değerim :
91x145.2/405=32.66 bu değer 2.5 altı olmalı
İlaçla halledilebilecek bişey için yıllarca çocuğum olmuyor demeyin, sizlerden çok şey öğreniyorum umarım benimde sizlere bir faydam olur😘
Kudret narı kapsül avicenna markası alırsan en iyi sonucu yakın zamanda alırsın bu dediğim ürün insülin direncini düşürüyor.

Sen 15. Gunde normal test yaptin mi canim ben 15 gunumde normal testden yapmayi dusunuyorum ama dogru cikar mi cikmaz mi bilmiyorum erken gebelik testi almak istemiyorum pahali diye
Evet normal yaptım bat günümdü çıktı varsa çıkar 15.güne iğne etkisi kalmaz

Kızlar üstte ki 9.gün akşam altta ki 11.gün sabah sizce?

Eklentiler

• 20220323_072706.jpg
    20220323_072706.jpg
    62,2 KB · Görüntüleme: 44
Günaydın hanımlar, iğneden sonra 12. günden önce test yapmanızı önermem. çünkü iğnede bulunan yapay hcg testinizin pozitif çıkmasına neden olur ve yaklaşık 12 günde etkisi kaybolur. 12 günden erken yaparsanız olmayan hamileliğe sevinebilir sonrasında negatif çıkarsa daha çok üzülebilirsiniz. Ben 6lı gebelik testi aldım. her gün yaptım ovulasyon testi gibi. Kendimi çok strese soktum.

X