:::28.07.2008-HaYaTıMıN 2. dÖnÜM nOktAsI-BeReNiM aRtIk kOlLaRıMdA:::

kalachakra

2 Prenses Annesi+Yeni Pozitif 🤗
Kayıtlı Üye
8 Ocak 2008
899
17
Merhaba arkadaşlar,,,
sonunda bende doğum hikayemi sizlerle paylaşıyorum. Buarada en başından söyleyim çok acele yazıyorum, Beren heran uyanabilir, eğer sürç-i lisan edersem affola... :))
Hiç içaccıcı bir doğum hikayesi yazamayacağımı sizlere baştan söyleyeyim kızlar...Okumak yada okumamak tamamen size kalmış...
27.07.2008 tarihinde yeğenimin doğum günü için ablamlara gitmiştik. o gün ve öncesi günü gözümde kararmalar vardı ve uzaktaki yazıları net okuyamıyordum. kendi kendime "iyisin hiç biişeyin yok" deyip telkinlerde bulunuyordum. neyse doğum günümüzü kutladık annemlere gittik, eşim o hafta gececiydi ve beni ne olur ne olmaz diye annemlerde bırakacaktı. aklıma tansiyonumu ölçmek geldi. ve ölçtüğümde tansiyonum 18-12 idi. dedim noluyoruz tekrar ölçtük yine aynı sekilde çıktı. eşim hadi hastaneye gidiyoruz böyle olmaz deyince beni bi krku sardı.v birden aşağı doğru bişeyin aktığını farkettim.anneme iç çamasırımı gösterdim annem bana suyumun geldiğini söyledi. beni sardı afakanlar ::))) neyse hastaneye gittik apar topar, alttan muayene ettiler açılmamın vede silinmemin olmadığını soyledi hemşire... ama suyumun geldiğini tansiyonumunda çok yüksek çıkmasından dolayı hemen başka bi hastaneye sevk ettiler.hastaneye vardığımda ise tansiyonum 21-14 dü (saat 00:40) ( hemen sedyeye yatırıp götürdüler, kimseyle vedalaşamadım( eşimle görüşmek istediğimi söylesemde kimseyi ikna edemedim...eşimle görüşememek bana çok koymuştu ((
neyse kızlar beni sancı odasına aldılar ama magnezyum serum taktılar, bi yandan nstye bağlıyım bi yandan serum takılı altımda da sonta takılı, kıpırdayamıyorum... karşımızdada doğumhane, doğum yapan kadınların çığlıkları beni deli ediyor, bian kendimi cehennemdeymişim sandım..ama zamanla alışıyo insan o seslere... sürekli tansiyonum kontrol ediliyor ve en sonunda istenilen rakama ulaşmıştı tansiyonum..saat tam 7:!0 oldu ebe geldi ved oğumun henüz başlamadığını 7:30da taburcu edileceğimi söyledi... aradan 5 dk geçmedi altımda şarıl şarıl bişeyler akıyor. dedim herhalde sontanun ucu çıktı ben altıma yapıyorum :))) hemşireyi çağırdım gelip baktı ve suyun gelmiş dedi. elini altıma bi attı yatak göl oldu. nerdeyse bütün suyum boşaldı... hemen suni sancı taktılar...sancı kısmını anlatmıyım, sizlerde korkmayın... neyse doğum kısmına geleyim..sancı odasındayken bebeğimin rahim ağzına yerleştiğini farkettim, hemen doktoru çağıdım baktı ki açılmam 9 cm olmuş. bana hemen ıkınmamı söyledi..bende burdamı doğum yapıcam bebek geliyo diye bağırıyorum oda ıkın ıkın demekten başka bişey demiyor. ne anestezi yapıldı nede lağman...neyse bağırmam işe yaramış olacak ki hemen sedyeye alıp doumhaneye götürdüler... zaten götürmeleriyle anestezi yapmaları ve berenimi dünyaya getirmem bir oldu... bebeğimi bana gösterdiklerinde bebeğimin ağlamadıını farkettim. neden ağlamıyor diye sordum doktorların gözündeki korku benide korkuttu. hemen bebeği alıp kayboldular başımda kimse kalmadı.( bende bitkin bi şekilde doğum masasında yatıyorum. sonra bi ebe geldi başıma bebeğiin boynuna kordon dolandığını ve o yüzden ağlamadığını ve durumunun iyi olduğunu söyledi...neyse dikişlerim atıldı artık odama geçicem...bebeğimi kucağıma verdiler ama ben kendimde değilim. o ara bayılmışım zaten kendime geldimki başımda bisürü doktor... hepside benim iyi olmam için uğraşıyor...neyse kızlar odama geçtim annem, eşim akrabalarım hepsi benden önce odama geçmmiş..hepsinin suratında merak heyecan...beni yatağıma alırlarken ben bide orda bayıldım...ayıla bayıla geçen bi doğum hikayesi işte :))) kendime geldim ama kendime geldiğimden ben bile emin değilim annem bi yandan bebeğimi bana verip emzirmemi istiyor ama bende bebeğimi kollarıma alacak takat kalmamış... neyse biraz tparlandım bebeğimi emziriyprdum annem birden bi hamleyle bebeği kollarımdan aldı hemen ebeye teslim etti..sadece o kısmını hatırlıyorum...ondan sonra yine gitmişim ben... kendime geldim annem başımda ağlıyor...bebeğim nerde anne diye sordum toğugundan kan almaya götürdüler diyor. halbuki topuğundan kan aldıklarını biliyorum..anneme vebal veriyorum bebeğime bişeymi oldu ne olur söyle diye yalvarıyorum ama annem hiç bişey söylemiyor... meğer o sıra bebeğim nefes alamamış ve morarmış annemde bunu farketmiş hemen hemşireye götürmüş...bebeğimi en son annemin kucağındaki haliyle hatılıyorum 4 gün boyunca hiç göremedim kızımı...bi kolumda serum diğer kolumda serum altımda sonta hiç kıpırdayamıyorum... bebeğimin kokusu burnumda tütüyor hemşirelere yalvarıyorum nolur çıkarın sunları ben kızımı görmek, koklamak istiyorum diyorum ama tınlayan kim (( her saat tansiyonum ölçülüyor, her sabah akşam kolumdan, bileğimden, elimden kan alınıyor... sürekli uyuyorum, sürekli bitkinim... hergün heöişerelere sruorum bebeğimi ne zaman alıcam diye, her sorduğumda yarın cvbını alıyorum ama o yarınlar hiç gelmiyor senağlama neyse 4. gün artık kolumdaki serumlar alındı artık ayağa kalkabiliyordum... kızımı hergün 15:00-15:30 arası görebilirdim. bi anne için ne kadar zor olsada bize verdikleri o yarım saat bile değerliydi benim için... kızımı 4 gün aradan sonra kucağıma alabilmiştim o an dünyalar benim olmuştu...bi yandan ağlıyor bi yandan kızımı kokluyordum...Allahım ne güzel bir duygu...
a artık kendi isteğimle taburcu olmak istediğimi söyledim doktoruma. oda henüz iyileşmediğimi ve biraz daha hastenede kalmam gerekdiğini söyledi ama inadımı dayadım ve zorla hastanenizde tutamazsınız beni ben taburcu olmak istiyorum deyince onlarda beni kendi isteğimle taburcu ettiler..ama kızım hala hastanede ve sarılık için küvezde yatıyor...2 gün boyunca günde 3 kez süt sağmaya gittim hastaneye ve yarım saatde kendim emziriyordum kızımı...neeyse cumartesi mutlu haberi aldık kızım sarılığı yenmiş ve taburcu edilebilirmiş... allahım nasıl mutlu oldum anlatamam... kızım artık kollarımda ve heran yanımda...İyi şeyler yaşamadım ama sonunda kızımın varlığı yaşadığım o kötü günleri bana unutturdu...işte kızlar benim doğum hikayemde bu...çok uzun yazıp sizleride okumaktan bıktırdım biliyorum...
hastanede kaldığım sürece bana desteğinizi, dualarınızı ve yanımda olduğunuzu hep hissettiren sizlerden Allah razı olsun kızlar...Hepinizi öpüyoruz...a.s.

Son düzenleme:
canım öncelikle geçmiş olsun yaşadıkların hiçde kolay şeyler deil okurken gözlerim dolu dolu oldu.. neyseki şuan bebeğin kollarında... rabbim inş bundan sonra evledın ve eşinle birlikte saglıklı mutlu bi yaşam sürmenzi nasip etsin .....

canım cok zor seyler yasamıssın cok gecmıs olsun ama yınede ıyısınızya onemlı olan bu allah bebegını sıze bagıslasın ınsallah mutluluklar dılerım sıze

canım çok zor günler geçirmişsin belli aama şükür ki hepsini atlatmışsın.sana bebişinle uzun,sağlıklı,mutlu bir ömür diliyorum.allah analı babalı büyütsün...

ayy ben çok sulu göz oldum bu gün kendi yaşadıklarım geldi gözümün önüne allah bundan sonlarını sorunsuz nasip etsin sana yavruna ve sana sağlıklı günler cnm hayırlı olsun

geçmiş olsun canım a.s. allah bebişinizi size bağışlasın,bebeğin ve ailenle mutlu güzel yıllar geçirmeni nasip etsin rabbim.

zor bir tecrübe yaşamışsın arkadaşım. ama sonuç çok güzel.
inşallah sağlıkla yaşamınıza devam edersiniz

canım çok geçmiş olsun gerçekten zor bi doğum geçirmişsin bebeğini 4 gün gibi uzun bi zaman görememen de buna tuz biber olmuş neyseki her gecenin bir sabahı var diye boşa dememişler allaha çok şükür bebeğin kollarında şimdi sağlıkla büyüsün meleğin:))))

canımmmmmm neler yaşamışsın böyle çok duygulandım herikimizde çok zor doğum gerçekleştirdik ama çok şükürki yavrularımız kollarımızda sağlıklı bi şekilde allah onların yokluğunu hiçbirimize hiç bir anneye yaşatmasın çokk geçmiş olsun bitanem

zor bir doğum olmuş canım geçmiş olsun ama sonu güzel olmuş allah sağlıkla büyütmek nasip etsin

canım benim çok geçmiş olsunna.s....allah analı babalı büyütsünn güzel kızınla mutluluklarrrrrrrrrrr.:1hug:.zor bi doğum olmuş ama çok şükür iyisiniz şimdiii:1hug:

çok geçmiş olsun havvacım neyseki atlattınız bebğin kollarında Allah onu sana bağışlasın kücük kızını öp teyzelerinin yerine:1hug:

Canım zor bi doğum olmuş ama mutlu sona ulaşman herşeye değmiştir umarım,yaa cok güzel bir duygu bu annelik,canım kızının bi kare fotoğrafını bekliyoruz,ALLAHIM NAZARLARDAN KORUSUN SENİ VE KIZINI

havvacım canım neler yaşamışsıın..
gelmiş geçmiş olsun, Allah'ım kızınla ailenle sağlıklı uzun ömür nasip etsin canım beniimm.

Cnm cok cok gecmıs olsun sana da bebsıne de .. Allah bır daha boyle korkular yasatmasın
ve tabııkı dogum yapacak olan bız anne adaylarına da Allah kolaylıklar versın
Bebısını ve sneı opuyorum saglıkla kalın

ay canım kıyamam çok zorluk çekmişsin ama napalım yavrun sağsalim kollarında ya,gerisi zamanla unutulur,yavrunla sana sağlıklı uzun yıllar diliyorum

canımm çok geçmiş olsunn hepsi geçti çok şükür bebeginle birliktee Allah saglıklı uzun ömürler versinn canımm.

Ayy canim benim ya gerçekten zormuş inş. Bi daha asla ayrilmazsiniz ikinizede şifa versin rabbim umarim şimdi sende iyisindir

havvacıgım çok zor şeyler yaşamışın canım .. allahım bölesini bidaha yaşatmas inş. çok üzüldüm inanki.. ama sonu güsel olmuş allaım hiç ayırmasın sizi yavrunuzdan allahım analı babalı büyütsün yavrunuzuu... bend eoglumu yatakta dogurduydum beni yetiştiremediler dogum haneye bebegim gelmiştii ve 5 saatte o yattakta sancı çekmiştim yanii.. bend e hiçç unuttamıyorum dogumumu.. inş.güle güle büyüt canım cimcimeni:)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…