26 - 47 yaş farkı, ilişki, evlilik, bir kadının adama adım atması?

Konu ve soru gerçek. Adam 35-40 yaşına kadar sadece çalışıp kendisini ve kariyerini yükseltmiş 1-2 sene önceye kadar da bu evliliği yaşayıp ayrılmış. Ben resmi olarak evlenmek, yeni bir yuva kurmak, çocuk sahibi olmak gibi bir evlilikten bahsettim. Yaşadığı imam nikahı iki tarafın danışıklı dövüş şeklinde cinsel olarak kendilerini rahatlatıp vakit geçirmek üzerine kuruluymuş. Kadın da adamın resmi olarak evlenmek istemeyeceğini bilerek bu yola cıkmıs. Her seyi yazamıyorum ifşa olmamak için. Kısaca magdur olan bir kadın yok ortada. Adam da serefsiz degil, enazından bu konuda. Tamamen RIZA GÖNÜL PAZARLIĞI. İcerisinde bulundugum durumun garip ve belki de psikolojik olarak sorun oldugunu kendi kendime farkedecek seviyedeyim. Ve bu soruyu bu yüzden sordum zaten. Herkesin verdiği cevaba saygım var her yorumu göze alarak yazdım, ama bana karsı önyargılı davranmanız cok garip geliyor ne yazık ki gercek hayatın icinde de benim gibi olan yüzlerce insan ya da sizlerin bakısına göre geleceğin evlilik magdurları vardır.
Yani biri hakkında detay duyarsın da bu kadar mahrem detayları nasıl öğrendin, bu adamla birlikte olmadığına emin misin?

Ne mağduru ya? Bu toplumda erkek kolay kolay mağdur olmaz. Yıllarca adam bi yerinin keyfine bakmış, ama kadın parasını yemiş yaaa diye akladın iki dakikada. O kadına şimdi hangi adam vicdan yapacak ah canım bi tane şerro kadını imam nikahı ile 4 yıl kullanmış diye? Aynı şartlardalar mı sence? Paranın yenmesi mi daha kötü, toplumda değerinin düşmesi mi?
ben anlatamıyor muyum? Kadın da resmi olarak evlenmek istemediği için bu adamı tercih etmiş? :KK70: tamamen danışıklı dövüş. Kadını evleniriz diyip kandırmış da kullanıp atmış gibi davranmayın. Öyle olsa zaten karakterini beğendiğimi söyleyip övmem

ben anlatamıyor muyum? Kadın da resmi olarak evlenmek istemediği için bu adamı tercih etmiş? :KK70: tamamen danışıklı dövüş. Kadını evleniriz diyip kandırmış da kullanıp atmış gibi davranmayın. Öyle olsa zaten karakterini beğendiğimi söyleyip övmem
Hangi karakter ?

Evet adam 77’li fakat bu adam genc kızların peşinde kosabilecegi biri gibi degil. 1-2 ay önce adamı yakından tanıyan teyzelerden biri kendisi gibi bekar 37 yasında bir hanımla tanıstırmak istemisler kadın adamı begenmemis 50 yas gibi diye. Ve sanırım benden baska begenen yok. Bunun haricinde yorum yapanlar gelecege yönelik biyolojik acıdan yorum yapıyor diye düşündüm.
Ee adam genç de göstermiyor ee sen neresine takıldın hey Allahım ya

Nerden biliyorsun güzel ablacım? O kadar çok gördüm ki kezban konumuna düşmemek için ne evliliği yiaa diyen kadın. Kadın ortalara düşmek istemeyecek tabi, kuyruğu dik tutacak.

Yani biri hakkında detay duyarsın da bu kadar mahrem detayları nasıl öğrendin, bu adamla birlikte olmadığına emin misin?
Burada sorulan sorular ömür boyu silinmiyormuş. O yüzden bu sorunuza ‘şuradan biliyorum’ diye cevap veremiyorum çünkü bu beni çok ifşa eder ama adamla gerçekten birlikte değilim ve dedigim gibi adamın böyle bir ilgim olduğundan haberi bile yok. İlişkim olsa direkt ilişkim var diye sorardım. Aldığım tepkiler aşağı yukarı aynı olurdu

Genç göründüklerini vurgulamak için yazdım. Ünlülere hayranlık duymadan bir farkı yok benim için. Ayrıca hocaların da öğrencilere pas verdiğini belirtmedim. Bunu nereden çıkardınız? Lisansüstü öğrenciler ilgileniyordu hocalarla.
O başka birşey genç görünür iyi hoş dersin geçersin ama peşlerindende koşmasınlar bi zahmet. Hocalar pas verdi demedim zaten bende konudaki adamı neden gömdünüz demişsiniz gömülmelik yaşta konu sahibi için onu söyledim.

Hayır değil. 3-4 sene kadar imam nikahlı bir eşi olmuş. Kadın 2 çocuklu ve dul bir kadın. Adam bekar olduğu için resmî nikahına almak istememiş, kadının yaşı adama yakın 42-43 civarlarında ve cocuk dogurması da su an icin mümkün olmadıgı ve hali hazırda zaten kadının 2 cocugu oldugu icin 2 tarafta işlemleri resmiyete dökmemiş ve ilişkileri zaten bitmiş. Bu benim duyduğum bir olaydı.

iyiki muhafazakarmış.
pabucumun muhafazakarı.
kadına karşı bir sorumluluğu olmadan rahatça sevişebilmek için imam nikahı kıymış birde.

size gelince Allah akıl fikir versin.
adam çocuk istiyorsa evlenseymiş bir zahmet.
çocuk 10 yaşına geldiğinde adam 60 olacak.
arkadaşları deden mi diye soracak..
platonik aşka bu kadar bel bağlamayın gerçek bir ilişki yaşayın.

Evet adam 77’li fakat bu adam genc kızların peşinde kosabilecegi biri gibi degil. 1-2 ay önce adamı yakından tanıyan teyzelerden biri kendisi gibi bekar 37 yasında bir hanımla tanıstırmak istemisler kadın adamı begenmemis 50 yas gibi diye. Ve sanırım benden baska begenen yok. Bunun haricinde yorum yapanlar gelecege yönelik biyolojik acıdan yorum yapıyor diye düşündüm.
Geleceğe gerek yok ki. Aranızda 2 kuşak fark var. Benzer hobiniz de olsa kafa yapınız da farklı olur, zevk aldığınız konular da. Siz daha ergen sayılırsınız (25 yaşında beyin gelişimi tamamlanıyor). Sizinki heves gibi. Adamın başarısı, zekası, kibarlığı vs hoşunuza gitmiştir. Adamı tanısanız kaçarsınız muhtemelen. Hem 5 sene kadar sonra fikirleriniz de değişecek, çevrenizdeki erkeklerin düşünceleri de. O zaman sizden 5 yaş büyükler gözünüze olgun gelmeye başlayacaktır.

Yahu hâlâ anlamıyorsun danışıklı dövüş değil bu hadi kadın kabul etti adam olan adam o yaşa gelmiş olgun adam kalitesi bu değil! Hele kalite hiç değil! Adam olan adam sadece dini nikahla kalmaz resmi nikahı da basar aklına fikrine uymuyorsa da 2 çocuklu bir kadınla beraber yaşamaz kullanmaz!

Hangi karakter ?
Kuvvetle muhtemel bu ilk abidik gubidik ilişkisi değil adamın. Çok matah gibi anlatmış ama konudaki adam Peter pan sendromlu bir tip. Aile kurmaya uygun değil. Zaten başka yapacak şey bulamayınca işe güce sarar bunlar.

Hayat sizin hayatınız, bunu yaşamak istiyorsanız yaşayın, ilk 6-7 yıl sorun olmaz,ama yaş ilerleyince yaş farkı fazlaca belli olacak,ona ilk yıllardaki gibi bakmayacaksınız..21 yaş fark çok fazla ,gerçi acunla sevgilisi arasında 31 yaş fark var,ama o acun yani☺adam ultra zengin,yaş farkını maddiyat şimdilik dengeliyor...ama sizin konuda adamın bi zenginliği falan da yokmuş ,hem çok muhafazakar diyorsunuz,sizin yaşamınız bu duruma uygun mu peki..Sizin ilişki evliliğe giderse en fazla birkaç yıl sürer,sonrasında yaş farkı olumsuz etkiler..

Siz böyle cemaatler dini sohbetler tarzı bir yerde mi tanışıyorsunuz ikiniz? Şöyle bir ortama sokaktan sıradan insan denk gelemez

Tüm hanımlara merhaba

Sormak için kimsemin olmadığı bir sorumu sormak, fikirlerimi açarak sizin yorumlarınızı almak istiyorum.

Ben 25 yaşında üniversite mezunu -şu an çalışmayan- daha önce hiç evlenmemiş biriyim. Tek çocuğum. Tüm benliğimle içimi açabilecek bir dostum yok, azıcık ucundan bahsetmeye çalıştığımda dahi yüksek tepkiler alıp, içten içe kınandığımı hissediyorum. Ve sanırım sadece bu tip olaylarda keşke yaşı bana yakın bir kız kardeşim olsaydı diyorum. :)

Ben bir adamdan çok hoşlanıyorum. Ve her bakımdan hem duygusal, hem fiziksel olarak onu arzuluyorum. Kendisi 47 yaşında, bekar, daha önce evlilik, söz, nişan vb durumları başından geçirmemiş hayat kaygısına düştüğü için evlenmeye, yuva kurmaya vakit bulamamış biri. Aktif yaşayan kariyer olarak belli bir yere gelmiş genel itibariyle soğuk duran ama tanışıldığında sohbetiyle, bakışıyla kendine bağlayabilen biri.

2-3 kez görüştük (görüşmemizin sebepleri vardı, keyfi değildi.) ben kendisinden çok etkilendim fakat kendisi bana evladıymışım ya da kardeşiymişim gibi bir samimiyetle yaklaştı. (Genel olarak yaşımdan 3-4 yaş kadar küçük 20lerin çok başında olduğumu sananlar oluyor, ama böyle yaklaşılması kırdı ve üzdü)

Bu kişiye adım atmayı ya da niyetimi belli etmeyi düşünüyorum bir süredir. Yalnızca 2 yakın diyebileceğim arkadaşım var tüm derin duygularımı anlatmaksızın ucundan biraz bahsettiğimde arkadaşlarımdan birisi ‘ benim babam 45 yaşında ve ben senin arkadaşınım adamla aranda böyle bir uçurum var, farkında mısın?’ Minvalinde yaklaştı.

Diğeri ise ‘ Hayatta her şeye sahipsin seni seven bir anne baba, maddiyat, ilgi, kariyer ve güzellik, kendini neden böyle birine layık görüyorsun? Mantık evliliği desem mantığa uyan hiçbir tarafı yok sana yakıştıramadım. gibi bir tepki aldım

Adam oldukça dindar ve muhafazakar biri. Maddiyat,kariyer olarak benden çok ekstra bir üstünlüğü yok hemen hemen benzer şartlardayız. Yaşını gösteren hatta +50 yaş civarı gösterdiği söylenen ve çok üzülerek söylüyorum ki kime göstersem beğenilmeyen ama benim çok beğendiğim biri.

Karakter ve duruş, erkeksilik olarak kendisini çok beğeniyorum. Ve kendisi yavaş yavaş evlenmeyi, bir çocuğu sahibi olmayı istediği dönemde. (Duyduğum kadarıyla).

Ben kendisine adım atmazsam ya da direkt niyetimi belli etmezsem kendisi asla atmaz çünkü dediğim gibi beni o gözle bir ‘kadın’ olarak görmüyor.

Ama adım atarsam ya da niyetimi belli edersem de beni geri çevirmez ve aramızda bir kıvılcım olur gibi hissediyorum. Olmasa dahi bunu beni inciterek belli etmez. Bu konuda eminim.

Size sormak istediğim şey ise şu; muhtemelen hem evlilik, hem duygusal ilişkiler olarak benden kat be kat tecrübeli ya da olgun kişiler aramızda vardır.

Genel kanı cinsel performans olarak kişilerin uyumsuz olacağı yönünde oluyor bu elbette böyledir. 26 yaşında bir kadınla 47 yaşında bir erkek enerji olarak birbirine yakın olamaz

Ama

Benim daha önce hiç cinsel yaşanmışlığım yok. Hatta yakınlaşmam bile olmadı bir erkekle.

Kısacası tatmin olmak nedir bilmiyorum. Zihnimde kıyas yapabileceğim ya da ileride evliliğimde eşimin performansını kıyas edebileceğim biri olmayacağı için evleneceğim adamın bana yaşattığı ne kadarsa o kadarla tatmin ve mutlu olurum gibime geliyor.

Sosyal hayat olarak aktivite enerjisi/hızı derseniz de kendisi benden çok geziyor ve hayatını aktif yaşıyor.

Çevremde benimle ilgilenen ya da şans isteyen 25-30 yaş arası erkekler elbette oluyor ama sorun şu ki ilgi duyamıyorum.

Bu bahsettiğim adamı hayal ettiğim gibi onları edemiyorum.

Psikolojik olarak bir sorunum yok, babamla ve annemle ikili ilişkilerim gayet iyi anne ya da baba travması gibi bir durumum yok.

Beni böyle bir adama bağlayan maddi ya da manevi herhangi bir çıkarım da yok.

Açıkcası dümdüz saf bir sevgi besliyorum her şeyin ilkini onunla yaşamak ve evlilik yoluna girmek istiyorum.

Sizce bu durum dışarıdan nasıl görünüyor, ya da bendeki geçici bir heves,buhran ya da bir sorun mu?

Ve ben bu adama niyetimi belli edersem bende bir sorun ya da eksiklik olduğunu bu yüzden kendisinden şans istediğimi falan düşünür mü? Bu beni çok üzer. Ya da çıkar için yaklaştığımı? Çünkü hislerimiz ispatlanan bir şey değil ve ben kendisine duygularımın saflığını ispatlayamam. Elbette bunu dışa vurmaz, yüzüme söylemez kaba biri değil ama düşüneceğini bilmek de beni kırar.

Veya böyle bir evlilik yaşayıp mutlu olan, mutlu olduğunu gördüğünüz çiftler var mı? yoksa baştan aşağı yanlış bir yolda mıyım? Veya bu adama adım atmam demek hayatımı kökten değiştirmem mi demek? Sizlere göre ben nasıl bir durum içerisinde görünüyorum. Böyle bir çift ya da olay duysanız, ne düşünür ve ne yorum yapardınız? Çevremdeki tepkiler beni çok üzüyor ve utandığım için doğru düzgün kimseye yüreğimi açamıyorum
Arkadaşlarınızı tebrik ediyorum. Onlardan kopmayın. Çünkü aklı başında genç kadınlar

Yahu hâlâ anlamıyorsun danışıklı dövüş değil bu hadi kadın kabul etti adam olan adam o yaşa gelmiş olgun adam kalitesi bu değil! Hele kalite hiç değil! Adam olan adam sadece dini nikahla kalmaz resmi nikahı da basar aklına fikrine uymuyorsa da 2 çocuklu bir kadınla beraber yaşamaz kullanmaz!
Evet yorumunuz bana haklı geldi. Adamla yüzyüze konuşma fırsatım oldu ama hiç özel hayatını kendisiyle konuşmadım. Öyle bir yakınlığım olmadı. Elbet vardır bir açıklaması doğru/yanlış gerçek/yalan. Ama ben bu açıklamaya sahip değilim bu sebeple net bir cevabım yok ama dışarıdan baksam ben de sizin gibi bu yaşta aşık olup resmi olarak evlenip cocuk sahibi olmak varken neden bu tipte bir ilişkiyi seçmiş diye sorgulardım. Şu an niye sorgulamıyorum? İşte bunun cevabı bende de yok

Kısacası tatmin olmak nedir bilmiyorum. Zihnimde kıyas yapabileceğim ya da ileride evliliğimde eşimin performansını kıyas edebileceğim biri olmayacağı için evleneceğim adamın bana yaşattığı ne kadarsa o kadarla tatmin ve mutlu olurum gibime geliyor.
O iş hiç öyle olmuyor. İlk cinsel birlikteliği kocası ile olmuş ama kocası kendisine doğru düzgün cinsellik yaşatamıyor diye dert yanan kadınlarla dolu bu forum. O bana ne verirse ona razı olurum demeniz çok büyük risk. Siz belki seviştikten sonra zaman geçirmek, sarılmak, bir şeyler yemek isteyeceksiniz ama o yorulup uyuyacak 😀 cinsellik ve enerji kısmı, eğer kendine çok iyi bakmış çok zinde bir erkek değilse, çok zor. Bilemedim bence siz kısa süreli bir duygu yoğunluğu yaşıyorsunuz. Her şey kendi yaşında güzeldir emin olun. Siz ona yanaşıp birlikte olmak istediğinizde yorgunum dediğinde, bir de bunu haftanın 6 günü üste yaşadığınız zaman yavaş yavaş sorgulamaya başlayacağınızı düşünüyorum ben.

Tüm hanımlara merhaba

Sormak için kimsemin olmadığı bir sorumu sormak, fikirlerimi açarak sizin yorumlarınızı almak istiyorum.

Ben 25 yaşında üniversite mezunu -şu an çalışmayan- daha önce hiç evlenmemiş biriyim. Tek çocuğum. Tüm benliğimle içimi açabilecek bir dostum yok, azıcık ucundan bahsetmeye çalıştığımda dahi yüksek tepkiler alıp, içten içe kınandığımı hissediyorum. Ve sanırım sadece bu tip olaylarda keşke yaşı bana yakın bir kız kardeşim olsaydı diyorum. :)

Ben bir adamdan çok hoşlanıyorum. Ve her bakımdan hem duygusal, hem fiziksel olarak onu arzuluyorum. Kendisi 47 yaşında, bekar, daha önce evlilik, söz, nişan vb durumları başından geçirmemiş hayat kaygısına düştüğü için evlenmeye, yuva kurmaya vakit bulamamış biri. Aktif yaşayan kariyer olarak belli bir yere gelmiş genel itibariyle soğuk duran ama tanışıldığında sohbetiyle, bakışıyla kendine bağlayabilen biri.

2-3 kez görüştük (görüşmemizin sebepleri vardı, keyfi değildi.) ben kendisinden çok etkilendim fakat kendisi bana evladıymışım ya da kardeşiymişim gibi bir samimiyetle yaklaştı. (Genel olarak yaşımdan 3-4 yaş kadar küçük 20lerin çok başında olduğumu sananlar oluyor, ama böyle yaklaşılması kırdı ve üzdü)

Bu kişiye adım atmayı ya da niyetimi belli etmeyi düşünüyorum bir süredir. Yalnızca 2 yakın diyebileceğim arkadaşım var tüm derin duygularımı anlatmaksızın ucundan biraz bahsettiğimde arkadaşlarımdan birisi ‘ benim babam 45 yaşında ve ben senin arkadaşınım adamla aranda böyle bir uçurum var, farkında mısın?’ Minvalinde yaklaştı.

Diğeri ise ‘ Hayatta her şeye sahipsin seni seven bir anne baba, maddiyat, ilgi, kariyer ve güzellik, kendini neden böyle birine layık görüyorsun? Mantık evliliği desem mantığa uyan hiçbir tarafı yok sana yakıştıramadım. gibi bir tepki aldım

Adam oldukça dindar ve muhafazakar biri. Maddiyat,kariyer olarak benden çok ekstra bir üstünlüğü yok hemen hemen benzer şartlardayız. Yaşını gösteren hatta +50 yaş civarı gösterdiği söylenen ve çok üzülerek söylüyorum ki kime göstersem beğenilmeyen ama benim çok beğendiğim biri.

Karakter ve duruş, erkeksilik olarak kendisini çok beğeniyorum. Ve kendisi yavaş yavaş evlenmeyi, bir çocuğu sahibi olmayı istediği dönemde. (Duyduğum kadarıyla).

Ben kendisine adım atmazsam ya da direkt niyetimi belli etmezsem kendisi asla atmaz çünkü dediğim gibi beni o gözle bir ‘kadın’ olarak görmüyor.

Ama adım atarsam ya da niyetimi belli edersem de beni geri çevirmez ve aramızda bir kıvılcım olur gibi hissediyorum. Olmasa dahi bunu beni inciterek belli etmez. Bu konuda eminim.

Size sormak istediğim şey ise şu; muhtemelen hem evlilik, hem duygusal ilişkiler olarak benden kat be kat tecrübeli ya da olgun kişiler aramızda vardır.

Genel kanı cinsel performans olarak kişilerin uyumsuz olacağı yönünde oluyor bu elbette böyledir. 26 yaşında bir kadınla 47 yaşında bir erkek enerji olarak birbirine yakın olamaz

Ama

Benim daha önce hiç cinsel yaşanmışlığım yok. Hatta yakınlaşmam bile olmadı bir erkekle.

Sosyal hayat olarak aktivite enerjisi/hızı derseniz de kendisi benden çok geziyor ve hayatını aktif yaşıyor.

Çevremde benimle ilgilenen ya da şans isteyen 25-30 yaş arası erkekler elbette oluyor ama sorun şu ki ilgi duyamıyorum.

Bu bahsettiğim adamı hayal ettiğim gibi onları edemiyorum.

Psikolojik olarak bir sorunum yok, babamla ve annemle ikili ilişkilerim gayet iyi anne ya da baba travması gibi bir durumum yok.

Beni böyle bir adama bağlayan maddi ya da manevi herhangi bir çıkarım da yok.

Açıkcası dümdüz saf bir sevgi besliyorum her şeyin ilkini onunla yaşamak ve evlilik yoluna girmek istiyorum.

Sizce bu durum dışarıdan nasıl görünüyor, ya da bendeki geçici bir heves,buhran ya da bir sorun mu?

Ve ben bu adama niyetimi belli edersem bende bir sorun ya da eksiklik olduğunu bu yüzden kendisinden şans istediğimi falan düşünür mü? Bu beni çok üzer. Ya da çıkar için yaklaştığımı? Çünkü hislerimiz ispatlanan bir şey değil ve ben kendisine duygularımın saflığını ispatlayamam. Elbette bunu dışa vurmaz, yüzüme söylemez kaba biri değil ama düşüneceğini bilmek de beni kırar.

Veya böyle bir evlilik yaşayıp mutlu olan, mutlu olduğunu gördüğünüz çiftler var mı? yoksa baştan aşağı yanlış bir yolda mıyım? Veya bu adama adım atmam demek hayatımı kökten değiştirmem mi demek? Sizlere göre ben nasıl bir durum içerisinde görünüyorum. Böyle bir çift ya da olay duysanız, ne düşünür ve ne yorum yapardınız? Çevremdeki tepkiler beni çok üzüyor ve utandığım için doğru düzgün kimseye yüreğimi açamıyorum
Canım canım canım. 10 yıl sonra hasta bakıcı mı olacaksın?

X