25 yaşında ev alınır mı?

Ben oturmayacagim simdilik. Daha toparlanmam gereken sürem var atanmayi bekliyorum. Onun parasini fazla müdahale edemiyorum evli degiliz sonucta. Tam da dedigin gibi nisanlim saniyor ki alisiriz in cik diye halbuki o 40 larda ben 30lardayim pisman olacak bir yandan birak ya yasayarak tecrübe edinsin madem anlamak istemiyor diyorum insan yasanmadan bile bilmesi lazim sonucta. Sizin zorlandiginizi o kadar tahmin edebiliyorum ki arka bacaklarim agrirdi resmen ev bakmaya gittigimizde
Bunu her Allah'ın günü yaptığınızı, ilerde Allah verir çocuğunuzla bebek arabası kanguruyla parka inip geri çıktığınızı, hamile olduğunuzu, tam marketten poşetlerle geldiğinizde "tüh yoğurt almayı unuttuk." dediğinizi, kuryenin "abla çıkamam,kapıya bıraktım inip al." dediğini hayal edin. ben 40 küsür kiloda rutin spor yapan biriydim hep aynı kalacağım sanıyordum ki 2 buçuk yaş bebesiyle hamile halimle bıktım. bir an evvel taşınmayı düşünüyoruz. Siz satmaya çalışsanız bayağı beklersiniz de bizim buralarda(Ankara/Yenimahalle) hep üst katlar kira ve hep bekler ilanda genelde. Yine de Allah hayırlısını versin herkese bunlar bile en son düşünülecek şeyler sonuçta insanlar ne hayallerle ev alıyor da Hatay depreminde olduğu gibi o ev mezarı oluyor Allah'ım vermesin bir daha..

sağlamsa alınır. aslında evin olduğu yerin zemini de çok önemli. zemin kötüyse bina sağlam bile olsa yıkılabiliyor veya zarar görebiliyor
sağlam olduğu sürece eski evler bazı konularda daha avantajlı yenilere göre
mesela yenilerde şu an ses yalıtımı hiç yok, kağıt gibi duvarlar
biz kiracıyız, 10 sene kadar 40 senelik bi binada oturduk. zemin kayalıktı
alt komşumun sesini o kadar az duyardım ki hatta odalar arası bile pek duyulmazdı ses kendi oturduğumuz dairede
şu an daha yeni bir evde oturuyorum, alt komşumun üst komşumun hatta çapraz üst komşumun bile bütün yaşamı benim oturduğum dairede :KK70:
kağıt çünkü evler yani
ve sadece bize özgü değil bu durum son 15 sene içinde yapılan daireler hep böyle

25 yasinda asansorsuz 5. Kat evde oturabilirsiniz ama, 40' ından sonra iskence olur.

Bende 5.katta asansörsuz bir evde oturuyorum ınanki bazan aşağı inip çıkmak işkence gibi. Bizim bitisikteki daire bir yıldan fazladır satılık kimse almadı. Bende ev bakıyorum geçen gün birkaç tane ev gezdim biri 25 ustu içi yenilenmiş 3.katta asansörsuz 2.500 onu eledim içi istediği kadar yapılı olsun sonuçta eski bina evin alt kat balkonunda çatlaklar olduğunu gördüm. Biri de 5. 10 yaş aralığında şuan oturduğum yerden biraz ileride ama en azından yeni bina. Allah nasip ederse onu almayı düşünüyorum.

Kesinlikle öyle anlatmaya calistim maalesef paralari altina cevir dedim yeni yildan sonra ev fiyatlari tahmin edemiyoruz örnek vereyim 2 sene önce sifir bir ev havuzlu daire 750.000 bin tl iken o ev suan 6 milyon oldu. Sanirim buna göre karar verdi ev tadilati ufak tefek 150bine patlayacak gibi geliyor ama o eve pahali esya aldirmayi da düsünmüyorum ne kadar dogru yapiyorum bilemedim 5-10 sene oturup cikariz kafasinda suan
Aynen aynen çıkar 😂 sen hiiccc nasılsa çıkarım diye istemediğin şeyler alma.

Aa aldınız mı ya. Hayırlı olsun. En son bi tane vardı kaçmıştı di mi? Bu başka ev mi

margaret ne zaman aldın yaw ?
Hayırlı olsun.
Kaç pereeee ?

Aayy aldınız mı sonunda, hadi hayırlı olsun🥰 çok sevindim, güle güle oturun.

Hayırlı olsun buldunuz mu sonunda 🎉
Teşekkür ederim kızlar. Nihayet aylardır süren çilemiz son buldu. Evi alalı bir aydan fazla oldu. Tadilat sürecindeyiz. Bir iç mimarla anlaştık. İnşallah kasıma kadar taşınacağız. Delirtiyor Delirtiyor

K kerkenes O evden satıcı vazgeçti. Bizi çok oyaladılar cayalım diye. Ama biz gerçekten almaya niyetliydik. Daha iyi bir alternatif bulamadığımız için vazgeçmedik. En sonunda kabullenip kaporayı iki katı geri ödediler bize. 😂

Led_BiR_Vele_DisTiri Led_BiR_Vele_DisTiri 3.5 milyon.

K Kkedi Bulduk kuşum. Daha iyisi sizin olsun. Burada yine aynı bölgeden bulduk.

Bende 5.katta asansörsuz bir evde oturuyorum ınanki bazan aşağı inip çıkmak işkence gibi. Bizim bitisikteki daire bir yıldan fazladır satılık kimse almadı. Bende ev bakıyorum geçen gün birkaç tane ev gezdim biri 25 ustu içi yenilenmiş 3.katta asansörsuz 2.500 onu eledim içi istediği kadar yapılı olsun sonuçta eski bina evin alt kat balkonunda çatlaklar olduğunu gördüm. Biri de 5. 10 yaş aralığında şuan oturduğum yerden biraz ileride ama en azından yeni bina. Allah nasip ederse onu almayı düşünüyorum.
Valla beğenmediğimi söyledim gerisi ona kalmış bazen yaşayarak görmeli insan diyorum. Olan paraya olacak sinir bozucu bir durum. Satması çok zor tahmin ettiğim gibi işte. inşallah gönlünüze göre ev alırsınız. Oturduğunuz evi satısa cikartabildiniz mi kediannesi13 kediannesi13

Son düzenleme:
Aynen aynen çıkar 😂 sen hiiccc nasılsa çıkarım diye istemediğin şeyler alma.
Pişman olacak kendim nişanlımı tanıyorum genç değil ki yürümeye erinir asansörlü evi secseydim diyecek 😂 şimdi bana söyleniyor hic destek olmuyorsun yardımcı olmuyorsun diye bazen suan oturup sinirden aglamak istiyorum tutuyorum kendimi 😅

Valla beğenmediğimi söyledim gerisi ona kalmış bazen yaşayarak görmeli insan diyorum. Olan paraya olacak sinir bozucu bir durum. Satması çok zor tahmin ettiğim gibi işte. inşallah gönlünüze göre ev alırsınız. Oturduğunuz evi satısa cikartabildiniz mi kediannesi13 kediannesi13
Amin inşallah. Oturduğumuz ev eşimin babasının evi onlarda asansör yok diye başka ev alıp çıkmışlar eşim bekarken tek yaşamış burda evlenincede devam etti burda yaşamaya.

X