21 yaşında kız çocuğu kalacak yer

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Selam 21 yaşında bir kız çocuğu var ailesi sahip çıkmıyor. Yatacak yeri yok ama kadın sığınma evine gitmeye ikna edemedik, sokakta yatıyor ama telefonunu alıp çıkmasına izin vermeyecekler diye sığınma evine gitmiyor. Yetiştirme yurtları Üni öğrencisiyse 25 yaşına kadar kalmasına izin veriyor, bu kızın da alınma şansı var mı böyle bir yere? Biraz saf kısa zamanda kötü yola düşer diye korkuyoruz. Güvende olmasını istiyoruz seçenekler nedir tavsiye verir misiniz? (Çocuğun sinirleri çok bozuk, ne sorsak ters cevap veriyor fazla iletişim kuramıyoruz. Ailesinden birine ulaşamadık ancak aranan bir çocuk olmadığı bilgisine ulaştık.)
Bence aile meselelerine hiç girmeyin karışmayın.

Siz iyimisiniz. Annesinin kafasını kesip balkondan atanlarla doldu memleket nasıl güvenir evinize alırsınız. Ya kayıp çocuk sa. Polise gidip eve kapattı fuhuş yaptırdı diye iftira ederse ya peşinde belalı psikopatlar varsa takip edip evde ikinizide öldürse. Bir sürü ihtimal. İyiliğinde bir sınırı olmalı

Konunuz çok çetrefilli. Bişey var ama çıkar ortaya. Hiç bir cami hocası camiye sığınan genç kızı emniyet güçleri yerine sağa sola teslim etmez. Diyelim ki işgüzar görevi kötüye kullanıyor ama hiçbir emniyet mensubu eşe dosta herhangi birinin gbt sini vermez. Hatta sorunca sen hayırdır der.
Var sizde bişeyler

Umut çocukları vakfına bir ulassana, kalacak yeri olmayanlara yardımcı oluyorlar
Eski başkanlarından biri benim coook sevdiğim birisi. Yani kefil olamam ama güvenilir bir kurum. Barınacak yeri olmayan genç ve cocukalra yönelik bir gönüllü kuruluş

Benim de kafama oturmayan yerler var. Konu sahibi ya eksik anlatıyor ya evrilmis sekilde. 21 yasinda resit yani, siginma evi istemiyormuş. Ee ne hali varsa gorsun ozaman evime neden alayim. Sapik mi ? Katil mi ? Madde bagimlisi mi ? Nereden bilecegim.
Kesinlikle katılıyorum. Yani bağımlıdır krizi tutar bir şey yapar. Ayrıca evime aldığım yabancı bana dövecek gibi aksi aksi cevap verse anında tetiğe geçerim. Konu sahibi troll falan mı anlamadim hiç akla mantığa uyan davranislar sergilemiyor. Kız yurda, polise gitmek istemiyormus, gelip alicak bı tanidigin numarasıni vermiyor. İstemiyorsa paşa gönlü bilir. Konu sahibi hâlâ napabilirim diyor.

Çok üzüldüm 😞 evlat atılır mı ya Rabbim gözünün içine bakıyoruz ki iyi mi diye 😞
Allahım mübarek gün diliyorum o yavrucaga akıl versin onu esirgesin ve iyi yerlere gelsin ömür boyu kimseye muhtaç olmasın amin 😞

Dedim ya camide yatmış cami hocası arkadaşımın iş yerine getirmişler. Ben de arkadaşımın iş yerine uğrayacaktım daha varmadan arayıp bana sen de kalsın mı dediler ben de özellikle uyardım sigara konusunda hemen faranjit oluyorum ve evde biraz takıntılarım var dışardaki kıyafetiyle oturmasına izin vermedim eşofman giydirdim falan çocuk da terslendi biraz korktuğumdan da ikinci gün misafir edemedim.
Ay iyi yapmışsınız.
Sigara ile bağlantıyı kuramamıştım anlamadım o yüzden sordum.

Kendinize de dikkat edin.

altından maraz çıkacak gibi.
yaptığınız çok insani ve güzel bir şey ancak sorumluluğunuzun sınırı var.
çocuk olsa bakımını üstlenin, bebek olsa evlatlık almaya uğraşın derim ama 21 yaşında bir genç kız ve durumu çok da sağlıklı değil. işi devlet kurumlarına bırakmakta fayda var.
iş yok güç yok sigara parasını nereden buluyor?
telefon faturasını kim ödüyor?
o kadar süre kiminle konuşuyor?
sıkıntılı bir durum.

Konunuz çok çetrefilli. Bişey var ama çıkar ortaya. Hiç bir cami hocası camiye sığınan genç kızı emniyet güçleri yerine sağa sola teslim etmez. Diyelim ki işgüzar görevi kötüye kullanıyor ama hiçbir emniyet mensubu eşe dosta herhangi birinin gbt sini vermez. Hatta sorunca sen hayırdır der.
Var sizde bişeyler
Evet siz de büyük resmi gören süperzekasınız değil mi ?

büyük cesaret sizdeki
21 yaşında asabi sigara içen ne olduğu belli olmayan kızı eve al sonra bir dükkana yerleştir
herşeyi geçtim eve nasıl aldınız ayoll. Allah korusun
bir sigara olmuş 30 küsür lira nerden buluyor parayı sizce?

büyük cesaret sizdeki
21 yaşında asabi sigara içen ne olduğu belli olmayan kızı eve al sonra bir dükkana yerleştir
herşeyi geçtim eve nasıl aldınız ayoll. Allah korusun
bir sigara olmuş 30 küsür lira nerden buluyor parayı sizce?
Telefon için sığınma evine gitmemesi de bir garip...

Hikayede kız çocuğunu bulamadım.

Yardım edilmesini istemeyen birine yardım edemezsiniz. Üç gün sonra gene alıştığı hayata döner.

A
Dedim ya camide yatmış cami hocası arkadaşımın iş yerine getirmişler. Ben de arkadaşımın iş yerine uğrayacaktım daha varmadan arayıp bana sen de kalsın mı dediler ben de özellikle uyardım sigara konusunda hemen faranjit oluyorum ve evde biraz takıntılarım var dışardaki kıyafetiyle oturmasına izin vermedim eşofman giydirdim falan çocuk da terslendi biraz korktuğumdan da ikinci gün misafir edemedim.
Almayin eve. Cimere yazın . Bir cocuk için yazmistık gelip bakmislardı

Sizi niye aradılar ki tanımadığınız bir kızı evine al diye. Çok saçma.
Bulaşmayın kız yardım istemiyo. Bundan sonrası onun hayatı boşverin.

Kız istemiyor diye polise bildirmemek? Bu konu gerçekse hatalisiniz...iyi birsey yapmak isterken arada kaynayan siz olabilirsiniz.hersey olabilir...araması olan birisi,katil,hırsız... size birsey yapmayacağınin bir teminatı yok.
Kahramanlığa soyunmanin bir anlamı yok bence.polise teslim edin onlar gerekirse kadın sığınmaya ya da başka bir kuruma teslim ederler.

Zaten onlar da tedirgin ama hoca getirmiş diye bıraktılar zaten her yer kamera iş yeri cadde üzerinde. Ben ailemle yaşıyor olsam kısa bir süre için misafir edebilirim ama kapılar eski tahta kapı kilitlenmiyor ve tek yaşıyorum.
Bence siz de güvenli bir evde oturun,yalnız bayansınız güvenli bir semtte güvenli bir evde oturun..hic olmazsa ev sahibiyle konuşun çelik kapı falan yaptırsınlar...

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X