21 yaşında kız çocuğu kalacak yer

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Sizi de anlıyorum ama bir düşünün telefonu alınmasın diye sokakta kalmayı tercih eden birinde sözü ediyoruz. Belli ki özelikle iletişimde olmayı istediği birileri var
Biriyle telefonda görüşüyor sürekli. Ailesinin olmasa da bir arkadaşının tel num vermesini istedim ama vermedi.

Sigara içiyor,sağlıklı piskolojide değil.Bu durumda nasıl iş yerini ona bıraktılar?
Zaten onlar da tedirgin ama hoca getirmiş diye bıraktılar zaten her yer kamera iş yeri cadde üzerinde. Ben ailemle yaşıyor olsam kısa bir süre için misafir edebilirim ama kapılar eski tahta kapı kilitlenmiyor ve tek yaşıyorum.

Ha bu arada Müge Anlı wp hattına kızı gördüğüm an yazdım böyle biri var aranıyor mu diye dönüş sağlanacak dediler henüz bir dönüş sağlanmadı.
Ben başka bir konu için başvurdum Müge Anlı’ya. Dönüş yapıyorlar. Ben ısrarla bir kaç gün aradım ama.

Eşyalarını toplamış küçük bir valizi var. Ama dediğim gibi 21 yaşında cin gibi çocuklar da var bu biraz safça dış dünyadan haberi yok gibi

Sizde bir telefon numarası var mı kızın? 'Nuumara' diye bir uygulama var, bilinmeyen numaraların, insanların telefon rehberinde kime ait olduğunu gösteriyor. Eğer elinizde bir telefon numarası varsa, bu uygulamadan numarayı bir teyit edin.

Ben şahsen bugün sokakta kalsam, gidecek yerim olmasa gider bir hastanede, havalimanında kalırım, ya da büyükşehirdeki 7/24 öğrenciler için açık yerlere giderim. Bu yerlerde öğrenciler için çorba dağıtımı vs oluyor.

İş başvurusu vs yapacaksa defacto, lcw gibi yerlere hızlıca başvuru yapsın. Tam zamanlı çalışır, belki bir ayda bir yerde şimdilik idare eder. Sonra üniversşte sınavı, dgs ile de öğrenci yurtlarında konaklayabilir.

Öyle zaten tedirginiz ama kendi de tedirgin uyandırıyoruz çok korkuyor sıçrıyor yerinden. Ne olursa da olsun 21 yaş çok küçük

Kızın üzerinde darp izi gibi izler var mı? Eğer öyle korkudan sıçrayacak hale geldiyse uğradığı şiddet kaçan birisi olabilir.

Zaten onlar da tedirgin ama hoca getirmiş diye bıraktılar zaten her yer kamera iş yeri cadde üzerinde. Ben ailemle yaşıyor olsam kısa bir süre için misafir edebilirim ama kapılar eski tahta kapı kilitlenmiyor ve tek yaşıyorum.
Tanımadığınız birini evinizde misafir etmek zorunda değilsiniz.Kendinizi sorumlu hissetmeyin.Ben artık iyilikten maraz doğuyor modundayım çünkü hiç şaşmıyor.

Sizde bir telefon numarası var mı kızın? 'Nuumara' diye bir uygulama var, bilinmeyen numaraların, insanların telefon rehberinde kime ait olduğunu gösteriyor. Eğer elinizde bir telefon numarası varsa, bu uygulamadan numarayı bir teyit edin.

Ben şahsen bugün sokakta kalsam, gidecek yerim olmasa gider bir hastanede, havalimanında kalırım, ya da büyükşehirdeki 7/24 öğrenciler için açık yerlere giderim. Bu yerlerde öğrenciler için çorba dağıtımı vs oluyor.

İş başvurusu vs yapacaksa defacto, lcw gibi yerlere hızlıca başvuru yapsın. Tam zamanlı çalışır, belki bir ayda bir yerde şimdilik idare eder. Sonra üniversşte sınavı, dgs ile de öğrenci yurtlarında konaklayabilir.
Ben sezonluk işlere gitmesini önerdim hem parası cebine kalır hem de kendine arkadaş bulur 6 ay sonra sezon bitip dönünce ev tutabilir belki diye. Üslubu çok sert dövecek gibi nasıl çalışacak bilmiyorum.

Ya siz müge anlı falan hiç izlemediniz mi ya da fazla safsiniz. İftira, taciz, şiddet, hırsızlık vs Her türlü şey olabilir evinize almayın. En kötü ihtimal otele yerleştirip parasını ödeyin. Polise ve kaymakamlık varsa oraya haber edin. Reşit birisi bu. Başına bir şey gelse sizden bilirler. Yardıma ihtiyacı varsa polise haber verin. İstemiyorsa da yetişkin biri kendisi bilir. Siz kimsiniz de buna karar veriyorsunuz? Size mi kaldı derler adama? Ben sizin iyi niyetinizi anlıyorum ama başınıza bela olabilir.
Benim de kafama oturmayan yerler var. Konu sahibi ya eksik anlatıyor ya evrilmis sekilde. 21 yasinda resit yani, siginma evi istemiyormuş. Ee ne hali varsa gorsun ozaman evime neden alayim. Sapik mi ? Katil mi ? Madde bagimlisi mi ? Nereden bilecegim.

21 yaşında olunca kız çocuğumu olmuş oluyor?
Kocaman kadın, çalışsın kendine baksın madem evden kaçmış sığınma evinede telefonunu alırlar diye gitmiyorsa çalışacak. Çocukmu bu, 23 yaşındaki bi arkadaşım çalışıp hasta annesine ve kanser babasına bakıyor üstelik kirada oturuyor

Ben sezonluk işlere gitmesini önerdim hem parası cebine kalır hem de kendine arkadaş bulur 6 ay sonra sezon bitip dönünce ev tutabilir belki diye. Üslubu çok sert dövecek gibi nasıl çalışacak bilmiyorum.

Bu attığım linki kız ile paylaşın. Bu ankara büyükşehir belediyesinin kadınlara sağladığı destek merkezlerinin listesi. Kız iletişime geçerek kendisine hem psikolojik destek hem kalacak yer bulabilir. Eğer uğradığı bir şiddet varsa da bununla ilgili dava açmasında yardımcı olurlar.

Karakol ve müge anlı yardımcı olmazlar bana kalırsa. Ne yapacaklar ki aranan biri değilse.

Yardımcı olmak istemenizi, iyi niyetinizi anlıyorum ama 21 yaşında genç bir kadın söz konusu olan kişi. Küçük çocuk değil. Büyük cesaret hiç tanımadığınız birini evinize almanız. Sokakta yatmak mı telefonsuz sığınma evinde kalmak mı ikileminden sokakta yatmak seçeceğini seçiyorsa sizin yapabileceğimiz bir şey yok. Telefonu sıcak bir yataktan daha önemliymiş demek ki onun için. Ön lisans mezunu olduğunu söylemişsiniz. Üniversite bitirmiş bir kadın kendi yolunu kendi çizebilir. Siz seçenek sunarsınız o kadar gerisi kendine kalmış. Kurtarılmak istemeyen biri kurtarılamaz

Benim de kafama oturmayan yerler var. Konu sahibi ya eksik anlatıyor ya evrilmis sekilde. 21 yasinda resit yani, siginma evi istemiyormuş. Ee ne hali varsa gorsun ozaman evime neden alayim. Sapik mi ? Katil mi ? Madde bagimlisi mi ? Nereden bilecegim.

Benim de yazılanlarda mantık kuramadığım şeyler oldu. Bir tanıdığım bana bu şekilde genç kızı getirse ilk aklıma gelen belediye gibi kurumlardan destek almak olurdu. Özellikle büyükşehirlerde böyle kurumlardan kolaylıkla destek ve bilgi alınabilir. Mezunsa da telefondan en azından e devlet üzerinden bana bunu teyit etmesini isterim. Telefonla bu bilgileri çok rahat teyit edebilirler. Sabıkası vs var mı yok mu, nereden mezun vs. Evde sigara içmesine izin vermeden önce takılacak başka şeyler var bana kalırsa.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X