21 Günde Yeni Alışkanlıklar Edinelim!

Selam kızlar :KK200:

Birşeyi 21 gün boyunca yapınca alışkanlık oluştuğunu hepimiz duymuşuzdur.

Eminim hepimizin yapmak istediği yapamadığı alışkanlık edinemediği rutine dönüştüremediği birçok şey vardır :KK51:

Gelin kendimize edinmek istediğimiz alışkanlıklar için 21 gün verelim :KK73:

Örnek veriyorum :
  • 21 gün erken kalk
  • 21 gün namaz kıl
  • 21 gün ders çalış
  • 21 gün spor yap
  • 21 gün evi toplu tut
  • 21 gün kitap oku
  • 21 gün tesbih çek
  • 21 gün kişisel bakım yap
Diye diye gider..
Herkes kendi edinmek istediği alışkanlığı belirlesin. Kişisel bilgilerinizden özel başlık bölümüne
örn;
21 gün kitap oku 21 / 1 yazsın.

Bir değil birkaçtanede alışkanlık hedefleyebiliriz :KK66:

Ben 21 gün ders çalışacağım. Yarın başlıyorum. 10 dk da olsa hergün vakit ayıracağım :KK69:
Süper fikirmiş

Canım burayada hoşgeldin :)
Valla ben ders çalışma işini düzene koyamadım. Ama zinciri kırdıkça 1 den tekrar başlıyorum vazgeçmiyorum :KK73:
Bende aöf çalışıyorum.

Hoşgeldin :KK200: senin edinmek istediğin alışkanlıl ney :KK49:
Rabbim affetsin namazı boşladım hatta bıraktım:KK43:(( Şu an özel günümdeyim inşallah bitince başlayacağım.

Bazen sinirlerime hakim olamayıp kızıma bağırıyorum:KK43:(( hemen yarın başlayacağım bunun için alışkanlık kazanmaya.

Temizim ama yinede bazı şeylerin her gün yapılması gerekiyor. O konudada alışkanlık edinmem gerek.
Aklıma geldikçe eklerim. Şimdilik bunlar. Topiğin işleyişi nasıl? Hatırlatma mı yapılıyor?

Rabbim affetsin namazı boşladım hatta bıraktım:KK43:(( Şu an özel günümdeyim inşallah bitince başlayacağım.

Bazen sinirlerime hakim olamayıp kızıma bağırıyorum:KK43:(( hemen yarın başlayacağım bunun için alışkanlık kazanmaya.

Temizim ama yinede bazı şeylerin her gün yapılması gerekiyor. O konudada alışkanlık edinmem gerek.
Aklıma geldikçe eklerim. Şimdilik bunlar. Topiğin işleyişi nasıl? Hatırlatma mı yapılıyor?
Güzel hedefler canım :KK66:
Bende bazen öfkemi kontrol edemiyorum. Bunun için bende burada adım atacağım yakında :KK66:

Hergün bildirim yapıyoruz canım.
İşte örn. Namaz kılmak 1/ 21 şeklinde..

İnşallah bende hedeflerime ulaşırım

İnşallah hadi yarından itibaren başla. En azından kızına bağırmama konusuna başla. Bak iyi gelecek gör :KK66:

Tebrikler canım gerçekten iyi akıl etmişsin;
birde takı ve kombin ile ilgili bir topikte açsana canım

O konularıda bakımlı olma topiğinde konuşuyoruz canım zaten :KK66:
Orda onlara da değiniyoruz :)

21/1 hiç sesimi yükseltmedim:))
ayperest ayperest
Birşey soracağım hergün sütyen takmak niye var listende?:) evdeyken bende takmıyorumda merak ettim
Öyle salkım salkım gezmeyim diye :KK70:
Ya ben 7/24 evdeyim sayılır nerdeyse.
Kendimide çocuktan sonra çok saldım.
Kendimi değiştirmeye çalışıyorum.
Evde güzel giyinmel kişisel bakım vs.
Hatta bakımlı olma topiğimde var :KK66:
Bayadır sütyen takmıyorum ama ya.
Gencim ben daha takmam gerek diye düşünüyorum :confused:
O yüzden onuda ekledim :KK70:

X